dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie zmiana ogrzewania w trakcie budowy

    Czy mozna zmienic rodzaj ogrzewania w trakcie budowy, czy trzeba na to robic jakies projekty zastepcze i nowe pozwolenia? Zastanawiam sie nad zmiana gazu na pompe ciepla.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    upały zaszkodziły???

    czy jakiś elokwentny handelkarz pompami Ciebie omamił???


    a tak na temat: tak.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    No kocioł gazowy domu nie schłodzi, pompa ciepła i owszem. Może rzeczywiście coś jest na rzeczy z tymi upałami?
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Można – niech projektant naniesie zmianę na projekcie (na wszelki wypadek).
    Nie potrzeba żadnej innej „papierkologii”.


    Ale:
    - jeśli miał być to gaz z butli, to moim zdaniem bardzo dobra decyzja.
    - jeśli miał to być gaz „z rury” – warto to jeszcze dokładnie przeanalizować.
    - jeśli Twoja decyzja powzięta została na podstawie obliczeń takiego, lub podobnego „kalkulatora” http://vikersonn.pl/kalkulator to zdecydowanie NIE.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  5. #5

    Domyślnie

    to wlasnie mial byc gaz z butli, a czy na odwierty pionowe potrzeba jakiegos osobnego projektu geotechnicznego?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    „Ustawowy” wymóg dotyczy tylko w przypadku, kiedy odwierty są głębsze niż 30mb.
    Wiele firm „wiertniczych” sama załatwia niezbędne zgłoszenia.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  7. #7

    Domyślnie

    może zadzwoń do starostwa i się zapytaj jak to jest..mi w starostwie powiatowym (wrocław) powiedzieli, że zmiana sposobu ogrzewania wymaga zmiany pozwolenia na budowę... należy złożyć projekt zamienny i czekać 30 dni na decyzję

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Dla przypomnienia.
    O tym czy dana zmiana jest istotną czy nie, a w związku z tym czy potrzebne jest "nowe" PnB, czy nie - decyduje projektant, a nie urzednik w starostwie.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    szczególnie dużo może sobie decydować

    gdy są np wydane warunki zabudowy...

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Ale chyba wątkotwórca nie rozważa zmiany ogrzewania na takie, które będzie sprzeczne z decyzją o wydaniu WZ?
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  11. #11

    Domyślnie

    nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że o tym jaka to jest zmiana decyduje projektant, jestem własnie po odbiorze i miałam wielkie szczęście że zgubili dokumenty i odebrali dom w 22 dniu, zmieniliśmy funkcję pomieszczenia a to zgodnie z przepisami jest zmianą istotną i wymaga zmiany pozwolenia na budowę. pani powiedziała, że normalnie uznaliby to za samowolę budowlaną. ostatecznie decyduje inspektor nadzoru. legalizacja samowoli trwa z tego co mi powiedziano ok. 8 miesięcy. w przypadku wątpliwości najlepiej zadzwonić do pinb

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony