dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: cena dachu dwuspadowego

Domyślnie cena dachu dwuspadowego

Witam!

Chciałbym się dowiedzieć mniej więcej ile kosztuje zbudowanie od zera najprostszego dachu dwuspadowego (robocizna + materiały). Nie znam jeszcze powierzchni dachu. Wiem tylko ze dach ma przykryć budynek o wymiarach 9x15m. Dach ma być wykonany z najtańszych materiałów ponieważ jest to budynek gospodarczy. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale budynek ma tylko jeden komin i w dachu nie ma być okien.

Bardzo proszę o wypisanie cen materiałów na poszczególne etapy: konstrukcja/szkielet, deskowanie, dachówka itd. No i robocizna.

Jeśli jednak na podstawie długości i szerokości budynku nie ma możliwości wyceny dachu postaram się zmierzyć stary dach.

Chodzi o taki dach:
    http://www.dachsystem.com.pl/images/dach_dwuspadowy.gif

pozdrawiam.

DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawek9000

Kod pocztowy
    95-002
    Dzielnica
    Łagiewniki Nowe

Domyślnie

kładziesz dachówkę na budynek gospodarczy?
    mnie podobny dach (trochę mniejszy 8x15) wychodzi trochę ponad 30tysw tym wiązary i drewno luzem jakieś 8, montaż ze 3, dachówka z akcesoriami 12, rynny 2,6 dekarz 8,6 ale jestem w trakcie więc może dojdą jakieś niespodziajki

3. Dach do wymiany. Jak sprawnie przeprowadzić remont dachu? Czy warto ufać fachowcom? Uważaj na błędy dekarzy Remont dachu. Zasady, których warto przestrzegać podczas wymiany dachu Zielone dachy. Stropodach obsadzony roślinami

Domyślnie

dachowki chyba nie - raczej to co bedzie najtansze - blachodachowka?

DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawek9000

Kod pocztowy
    95-002
    Dzielnica
    Łagiewniki Nowe

Domyślnie

blachówka jest zdecydowanie tańsza od dachówki, i to nawet nie tyle w samym materiale, co w tych pomocniczych akcesoriach których w dachówce jest sporo. Najtańsza byłaby chyba blacha fałdowa bądź falista ale nie wszędzie dobrze wygląda (i nie zawsze plan miejscowy pozwala) no i oczywiście papa na deskowaniu ale z uwagami jak powyżej

STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tomclav
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

Domyślnie

można ładną trapezówkę wybrać, wygląda nowoczesnie i jest tania

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia