dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 27
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 536
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar niemodna
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    714
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie Dziennik niebudowy (bo remontu)

    Witam,
    Na forum już od jakiegoś czasu jestem zarejestrowana więc czas zacząć się udzielać

    Formalności w końcu zakończone i pomimo iż już od ponad miesiąca mamy klucze dopiero dzisiaj postanowiliśmy założyć temat...

    Na początek troszkę o mnie. a więc jestem żoną męża mego jesteśmy jeszcze piękni i młodzi (nieco ponad 20 lat każde z nas) a decyzja o zakupieniu domu była dość spontaniczna - otóż po poszukiwaniu mieszkania do wynajęcia (nie znaleźliśmy odpowiadającego nam) stwierdziliśmy że koniec koczowania u teściów - szukamy domu/mieszkania do kupienia.

    Pierwszy oglądnięty, odpada, kolejny i kolejny... aż w końcu, pomimo mojego sceptycznego nastawienia miejscu oglądneliśmy dom na którym od jakiegoś czasu wisiała tablica sprzedam, a obok którego przejeżdżaliśmy prawie codziennie, i tak się to wszystko zaczęło...

    Z mężem mym zakupiliśmy DOM. Mieści się na podkarpaciu, i na tym zakończymy co do tego gdzie. Wspomnę jeszcze tylko iż jest płasko i zagrożenia powodziowego nie ma - to był jeden z czynników który chyba najbardziej wpłynął na decyzję gdzie, tym bardziej iż zaraz po powodziach rozpoczęliśmy wszystkie formalności.I jeszcze chcieliśmy dobry dojazd - mamy go.

    Po perypetiach z bankiem (formalności i podpisanie maksymalnie po 2 tygodniach od dostarczenia makulatury i wniosku - zeszło im prawie 3 tygodnie dłużej), następnie po 3 dniach przy dostarczeniu im umowy notarialnej (z zapisem że mają 7 dni na płatność, a nie 3) bezcenna mina "Pani z okienka" - to wy już, przecież my jeszcze nie jesteśmy gotowi - jak gdybyśmy mieli wlec się tak jak oni... - no cóż, przecież klient nie pójdzie do innego banku po kredyt (czy na pewno?)

    ok, dom, bo temat troszkę omijam...

    Najpierw dojazd:
    powiedziałabym idealny - najpierw miasto, z miasta droga wojewódzka, skręcamy w drogę powiatową, jeszcze jeden zakręt i jesteśmy w domku - szczegół jest taki że to jedyne 14 km

    zacznę od działki - tak więc jako osoby wychowywane zasadniczo na blokach mamy własne 10 arów - ciekawe co z tym zrobimy, na razie jest wielkie koszenie, karczowanie i takie inne drobiazgi... (jak pozwolenie na wycięcie drzew w trakcie załatwiania) no i późniejsze wyrównanie, bo pomimo płaskiej okolicy na działce mamy "góry i doliny", a w dolinie niestety stoi dom :/

    no i co równie ważne jest też prawie codzienne grillowanie to znaczy spędzanie czasu na podziwianiu ogrodu

    DOM.
    Dom wybudowany został w latach 1952-1960 z pustaków. Parterowy z poddaszem (prawie gotowym do późniejszej adaptacji), częściowo (pod połową domu) podpiwniczony. Powierzchnia parteru to coś ponad 70 m2. Na parterze jest 2 pokoiki, biorąc pod uwagę metraże pokoi w blokach to chyba nawet można powiedzieć apartamenty - coś ponad 20 m2 każdy, a także olbrzymia (w porównaniu do blokowych) kuchnia i łazienka oraz ubikacja.
    Bardzo podoba mi się to, że pomieszczenia są wysokie (coś ponad 3m o ile dobrze pamiętam, wieczorem sprawdzę).

    Pomimo tego, że dom nie należy do najnowszych to ma bardzo odpowiadający nam układ pomieszczeń. Rzut zamieszczę następnym razem.

    Nasz dom zamieszkiwany był przez starszą panią, w związku z tym nie był remontowany, można powiedzieć, iż był zaniedbany, ale trafił w nasze ręce

    W tym roku chcemy przygotować na parterze łazienkę, kuchnię oraz jeden pokój, aby móc się wprowadzić i następnie remontować resztę.
    (prąd, woda, kanalizacja, CO)

    Zapraszam do czytania i komentowania tego mam nadzieję przyszłego dziennika niebudowy (bo remontu).

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar niemodna
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    714
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    teraz jeszcze tylko odpowiedź na pytanie dlaczego stary dom, a nie budowanie nowego?

    dlatego, że tak jest szybciej, odpada sporo kosztów - nowe przyłącza, zakup działki, zjazd, ogradzanie terenu...
    czyli dokładniej - bo tak i tyle.

  3. #3

    Red face

    Witaj!

    Mam pytanie odnośnie stanu Waszego domku. Pytam, ponieważ razem z mężem stoimy przed dylematem kupna właśnie starego domu, pięknie położonego (w świętokrzyskim), który będzie wymagał sporego nakładu pracy i finansów oczywiście. Zadajemy sobie pytanie, czy to ma sens? Cena domu z piękną działką to 80 tyś., a gdzie reszta....? Układ pomieszczeń idealny, poddasze jak marzenie, ogród bajka, ale perspektywa kredytu tragedia
    Jutro przychodzi rzeczoznawca i oceni czy warto się w to wpakować.
    Podziwiam Waszą determinację i decyzję, bo jak wiadomo stare nigdy nie będzie nowe.
    Pozdrawiam

    Zapomniałam dodać, że dom jest do kapitalnego remontu: dach, strop, pewnie więźba, okna, podłogi, ściany, echhh długo by wymieniać.
    A jak jest u Was?

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar niemodna
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    714
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    U nas jest lepiej - dachu nie musimy na razie ruszać - 10 lat temu wymieniony na blachę.
    Podłogi - w obu pokojach czeka nas tylko cyklinowanie, w kuchni i łazience podłoga do zmiany - w kuchni są stare dechy pomalowane emulsją, a w łazience lastriko.

    Musimy wymienić okna, bo są stare skrzynkowe i bardzo nieszczelne (niestety szukamy plastiku, na drewno nas nie stać).

    Piszesz, że ściany są do remontu, pytanie co to znaczy - w naszym przypadku usunięcie emulsji, (tam gdzie jest) wygładzenie ścian i pomalowanie. Dom jest w dobrym stanie.

    Za dom zapłaciliśmy 150 tysięcy. liczymy, iż do zimy wystarczy nam na remont 20 tysięcy (żeby się wprowadzić). Praca w całości własna, czyli to koszt samych materiałów.

  5. #5

    Domyślnie

    Sprawa przedstawia się następująco.
    Dom ma około 70 lat, w latach 70-tych był modernizowany. Do trzech pomieszczeń została dobudowana przybudówka (bajeczna - sypialnia po schodkach i łazienka), która najprawdopodobniej ciągnie za sobą resztę domu, przez co dom się "rozłazi" tam gdzie jest połączenie przybudówki i starej części- ściany są bardzo popękane zwłaszcza przy stropie. I właśnie nie jesteśmy do końca pewni, czy problem tkwi w przybudówce, czy w zawalającym się stropie. Generalnie obraz nędzy i rozpaczy. Wiele osób oglądało ten dom i byli zachwyceni (wiem, bo właścicielami są kuzyni mojego męża, którzy nie mieszkają tam od 15 lat i sama często oprowadzałam potencjalnych kupców), ale przerażała ich wysokość ceny za dom, który i tak wymaga bardzo dużo kasy.
    Przy okazji bycia w domu porobię kilka zdjęć, więc sama zobaczysz jak bardzo zniszczony jest dom.
    Pozdrawiam

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar niemodna
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    714
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    na początek zdjęcia piwnicy:

    "troszkę" zagracona piwnica:



    posprzątane, wyniesione, tynki skute (na tej ścianie), przymiarka do czerni (dysperbitu)


    dysperbitowanie, part I


    drzwi do nikąd


    okno przez które wdarła się woda, rury kanalizacyjne i poziom zalania piwnicy (te ściany jeszcze nie doczekały się kucia)


    koniec wyrzucania gruzu (z tej ściany) - zdjęcie artystyczne łopaty
    Ostatnio edytowane przez niemodna ; 16-08-2010 o 12:29 Powód: dodanie zdjęć

  7. #7

    Domyślnie

    U Ciebie piwnice jak u nas prawie cały dom
    A może teraz jakieś zdjęcia domku...

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar niemodna
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    714
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    nasz przyszły salon, niestety tylko kawałek (więcej zdjęć porobię dzisiaj)

    kaflaczek (sprawny, trzeba tylko drzwi wymienić)


    początek zamurowywania drzwi między salonem a naszą przyszłą sypialnią


    "a może by z tak barek zostawić?"


    na dwóch powyższych zdjęciach widać jak "fajnie" ktoś zaprojektował CO :/ rury na wierzchu, pasujące do wszystkiego - brązowe... jedna dołem, druga górą (czyli w 3/4 ściany) ech :/ na szczęście co zmieniamy

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar niemodna
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    714
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    no i jedyne zdjęcie kuchni jakei posiadam w tej chwili - początek ściągania lamperii...

  10. #10

    Domyślnie

    Witam widzę ze tez was dużo pracy czeka może parę fotek z zewnątrz domu życzę wytrwałości i cierpliwości bedę zaglądac do was


    http://forum.muratordom.pl/showthrea...a-starego-domu

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar romanek11
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    15
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Dzięki za odwiedziny i dobre słowo...

    Fotki z Twojej piwnicy - no już myślałem, że podkradzione ode mnie ale u mnie nie było takiego ładu - nieład i to jaki, to tylko było... no i jest... i jeszcze będzie...

    A wracając do domu - widać, że sporo pracy przed wami. Będzie więc też dużo satysfakcji po robocie - pozdrawiam utrudzonych w kurzu na zgliszczach .

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar niemodna
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    714
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    zdjęcia z zewnątrz postaram się zamieścić dzisiaj wieczorem albo jutro, niestety wczoraj jak wróciłam do domu to burza była i nie było jak porobić

    satysfakcji już teraz jest dużo... chociażby z demolowania - tym razem mojego (mąż sufit pomógł zdemolować)
    dlaczego? zastany dom miał podzieloną łazienkę na wannę i umywalkę, i osobno, klaustrofobiczną ubikację. chcieliśmy teraz w łazience zmieścić 2 umywalki, prysznic (znaczy się pralkę w miejscu w którym docelowo prysznic będzie), kibelek "geberit" (na orginalny kasy nie ma, jest innej firmy), i wannę... nie byłoby szans, ale teraz, po demolce, jest nadzieja... tu zdjęcia z czasu trwania demolki, postaram się jeszcze dorobić zdjęcie jak to wygląda teraz.

    od strony łazienki


    kibelek od zewnątrz:


    zaczyna się wyłaniać:


    a tu widać jak szerokie były drzwi do kibelka:


    teraz zaczynam wierzyć, że to wszystko co chcemy zmieści się nam w tej łazience

  13. #13

    Domyślnie

    Życzę powodzenia i dużo cierpliwości, remonty są straszne, coś o tym wiem.
    pozdr

  14. #14

    Domyślnie

    Będę zaglądać i obserwować postępy
    powodzenia

  15. #15

    Domyślnie

    I ja dołączam do grona obserwatorów i będę kibicować, bo dużo pracy przed wami.
    Pozdrawiam

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar niemodna
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    714
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    prosiliście o zdjęcie z zewnątrz, oto ono, widok od ogrodu, po lewej stronie jest przybódówka (pom gospodarcze = graciarnia), po prawej widać "tarasik" od drugiej strony są na niego schody, tędy wchodzi się do domu. Przepraszam za jakość zdjęć, ale znów aparatu nie miałam, tylko komórkę...



    Wchodząc do domu mija się, powiedzmy wiatrołap, jego zdjęć jeszcze nie mam, ale oto korytarz:

    po prawej wejście odpowiednio do kibelka (już go nie ma - zablokowane kluczem) oraz do łazienki, w tle kuchnia (lekko zagracona), widać też piękną rurę = ogrzewanie...


    a kiedyś na całości była brzydka tapeta, nawet kilka, ale są już tylko resztki:


    a oto łazienka z kibelkiem (i rurami do pionu...)


    takie będą umywalki:


    oto kuchnia:
    wyjście z kuchni (albo wejście do niej, ale od środka), wraz z odsłoniętym i częściowo otynkowanym kominem...


    bałagan w kuchni:


    i bałagan od strony salonu, wraz z ogromnym oknem w tle:


    teraz salon:
    drzwi do końca zamurowane, początki wyrównywania ściany oraz dziura pod kable tv i nie tylko


    okno, będzie zmienione na drzwi, mamy w planie zbudowanie tarasu, kiedyś....


    no i ściana od strony kuchni, po lewej stronie od drzwi widać kreskę, do tego miejsca będą poszerzone drzwi...


    czyż to nie są piękne plany?
    ciekawe tylko kiedy uda nam się je zrealizować, bo biorąc pod uwagę to, iż w sumie to mąż robi wszystko sam, na dodatek po pracy... eh :/ a ja bym chciała już!

  17. #17

    Domyślnie

    Powiem tak: Ma potencjał, a pospiech wskazany li tylko przy łapaniu pcheł.

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kubel30
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Pola
    Posty
    2.950
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Zapowiada się pięknie, trzymam kciuki . Chyba większość z remontujących robi wszystko sama , a przynajmniej część robót i przeważnie po pracy.
    Nie jesteście sami, my z mężem robimy tak samo .
    Prawdą jest,że chciałoby się już wszystko mieć zrobione - to fakt pomarzyć można, a nawet wskazane
    Piękny kredens stoi w kuchni , czy będziesz go odnawiać?

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar niemodna
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    714
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    na razie na kuchni się nie skupiam - nie wyrobimy z kasą :/ będzie tak żeby dało się gotować... heh

    w sypialni chcemy odnowić meble które tam są, ale to chyba przez zimę. cały czas zastanawiam się jak urządzić ten dom nowocześnie, wygodnie a jednocześnie nie zabijając tego, że ma on już swoją historię... a to niestety należy do baardzo trudnych
    w miejscu gdzie stoi kredens będzie stało duże akwarium - to jest pewnik bo gdzieś ryby trzeba zmieścić... a co więcej? jak? jeszcze nie wiem dokładnie, ale pewne zarysy co do mebli zaczynam już mieć

    pozdrawiam

  20. #20

    Domyślnie

    No no bardzo ładny domek i prace idą cała parą aby tak dalej pozdrawiam

Strona 1 z 27

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony