dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Uziom fundamentowy

    Czy ktoś mógłby zapodać instrukcje do zrobienia uziomu fundamentowego ?
    Plus jakie materiały chetnie sie dowiem już za tydzien fundamenty wiec ostatnia chwila

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał voytas80 Zobacz post
    Czy ktoś mógłby zapodać instrukcje do zrobienia uziomu fundamentowego ?
    Plus jakie materiały chetnie sie dowiem już za tydzien fundamenty wiec ostatnia chwila
    Poszukaj na forum. Było wielokrotnie.
    W skrócie - w dolnej części fundamentu umieszcza się bednarkę ustawioną na sztorc. Trzeba ja przymocować tak, aby została w całości oblana betonem.
    Wyprowadzenia pod miejsce gdzie planowana jest rozdzielnia, plus na zewnątrz w narożnikach domu (pod ew. piorunochron).
    Dobrze jakby widział to elektryk przed zalaniem (bo potem to już nic się nie da poprawić).

  3. #3

    Domyślnie

    ja zrobilem tak :
    kupilem krazek 100mb bednarki ocynkowanej 4*30 i rozwinalem ja w pustym jeszcze wykopie w jednym kawalku pod zewnetrzym obrysem law.
    We wszystkich 4 naroznikach domu dospawalem 2 metrowe kawalki bednarki na pozniejsza instalke odgromowa, dodatkowo wypuscilem 4 metrowy kawalek juz we wnetrzu domu do podlaczenia rozdzielki. Oprocz tego w naroznikach domu powbijalem w ziemie ok.1,5 metrowe prety fi12 i dospawalem do konstrukcji uziomu. Grunt mam gliniasty wiec wiecznie wilgotny i pewnie te szpilki totalnie bezsensu ale jak mialem mozliwosc no to dalem

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anleo

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    1

    Smile Spawałes ocynk

    Teoretycznie to błąd tzw bednarki ocynk nie powinno się spawać a skrecać nap na tawot ocynk zabezpiecza zelazo pospawałeś zniszczyłeś go ,robisz to na powedzmy 50 lat ,ostrożnie na dawanie bednarki na przejsciach za płytko może wystąpić napięcie krokowe przy uderzeniu , i jeszcze wiele innych rzeczy

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał anleo Zobacz post
    Teoretycznie to błąd tzw bednarki ocynk nie powinno się spawać a skrecać nap na tawot ocynk zabezpiecza zelazo pospawałeś zniszczyłeś go ,robisz to na powedzmy 50 lat ,ostrożnie na dawanie bednarki na przejsciach za płytko może wystąpić napięcie krokowe przy uderzeniu , i jeszcze wiele innych rzeczy
    Jeśli jest ze wszystkich stron oblana betonem to nic jej nie grozi. W betonie ocynk i tak schodzi!

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcys20 Zobacz post
    ja zrobilem tak :
    kupilem krazek 100mb bednarki ocynkowanej 4*30 i rozwinalem ja w pustym jeszcze wykopie w jednym kawalku pod zewnetrzym obrysem law.
    We wszystkich 4 naroznikach domu dospawalem 2 metrowe kawalki bednarki na pozniejsza instalke odgromowa, dodatkowo wypuscilem 4 metrowy kawalek juz we wnetrzu domu do podlaczenia rozdzielki. Oprocz tego w naroznikach domu powbijalem w ziemie ok.1,5 metrowe prety fi12 i dospawalem do konstrukcji uziomu. Grunt mam gliniasty wiec wiecznie wilgotny i pewnie te szpilki totalnie bezsensu ale jak mialem mozliwosc no to dalem
    bardzo istotna informacja dla...ubezpieczyciela

  7. #7

    Domyślnie

    >bardzo istotna informacja dla...ubezpieczyciela

    a co ma ubezpieczyciel do mojej bednarki?
    A tak na marginesie z bednarki przed spawaniem zostala zdarta warstwa cynku na jakies 10cm zakladu - tak ze spaw jest na stali Inna sprawa jest to ze- przynajmniej ja - nigdzie nie znalazlem bednarki nie ocynkowanej w zwoju...w 6 metrowych sztabkach to i owszem

  8. #8

    Domyślnie

    Najprościej... Gotowe zbrojenie pospawać w kilku miejscach aby miało przewodzenie pomiędzy poszczególnymi odcinkami i przyspawać bednarkę do zbrojenia Mam taki wynalazek Spisuje się nieźle Brat zrobił test Ręką dotykał styku neutralnego a nogą dotknął uziemienie bednarki jak chłopaka pier... Skuteczność murowana

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał sadm1 Zobacz post
    Najprościej... Gotowe zbrojenie pospawać w kilku miejscach aby miało przewodzenie pomiędzy poszczególnymi odcinkami i przyspawać bednarkę do zbrojenia Mam taki wynalazek Spisuje się nieźle Brat zrobił test Ręką dotykał styku neutralnego a nogą dotknął uziemienie bednarki jak chłopaka pier... Skuteczność murowana
    Można ale...
    1/ trzeba spawać tak aby nie osłabić zbrojenia!
    2/ nie zalecał bym wtedy wykorzystywać tego do instalacji piorunochronowej (ryzyko uszkodzenia fundamentu przy wyładowaniu).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony