dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 18
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 347
  1. #321
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Tydzień temu jeszcze pieniądze w NFOŚiGW były w ilości ~60mln PLN.
    B.O.Ś. możliwe, że będzie przyjmować wnioski pod koniec maja. Inne banki przyjmują na bieżąco.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  2. #322

    Domyślnie

    Oj nie do końca. W mojej okolicy banki spółdzielcze wyczerpały swoje limity już na początku roku. BOŚ przyjmował wnioski do konca kwietnia i owszem - nie wyklucza, że wznowi nabór, ale i też nie potwierdza. Wydaje mi się, że mieli tak duże obłożenie, że z ostrozności wstrzymali nabór na jakiś czas, żeby oszacować czy i ile środków jeszcze im zostało.
    Dane o 60 mln zł to pewnie dane ze strony NFOŚiGW - problem jednak w tym, że jak pod koniec ubiegłego roku przesuwano tegoroczne środki do wykorzystania w 2013, bo w niektórych bankach kasa się skończyła już we wrześniu, to wg oficjalnych danych ze strony funduszu pula na rok 2013 była wykorzystana zaledwie w połowie... Dlatego do tych danych podchodzę z rezerwą.
    Napisz mi proszę w prywatnej wiadomości kto jeszcze przyjmuje wnioski.

  3. #323
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mar1973

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał red1980 Zobacz post
    Oj nie do końca. W mojej okolicy banki spółdzielcze wyczerpały swoje limity już na początku roku. BOŚ przyjmował wnioski do konca kwietnia i owszem - nie wyklucza, że wznowi nabór, ale i też nie potwierdza. Wydaje mi się, że mieli tak duże obłożenie, że z ostrozności wstrzymali nabór na jakiś czas, żeby oszacować czy i ile środków jeszcze im zostało.
    Dane o 60 mln zł to pewnie dane ze strony NFOŚiGW - problem jednak w tym, że jak pod koniec ubiegłego roku przesuwano tegoroczne środki do wykorzystania w 2013, bo w niektórych bankach kasa się skończyła już we wrześniu, to wg oficjalnych danych ze strony funduszu pula na rok 2013 była wykorzystana zaledwie w połowie... Dlatego do tych danych podchodzę z rezerwą.
    Napisz mi proszę w prywatnej wiadomości kto jeszcze przyjmuje wnioski.
    witam

    u nas banki spółdzielcze nadal przyjmują wnioski
    i na razie nie przewidują zaprzestania naboru

    pozdrawiam
    ,,,,

  4. #324

    Domyślnie

    Wiesz - ja nie twierdzę, że nikt już wniosków nie przyjmuje. Ale skoro kasa skończyła się w BOŚiu to lada moment skończy się wszędzie.
    W BOŚiu też w połowie kwietnia twierdzili, że nie przewidują zaprzestania naboru. Ba - w jednym oddziale nawet twierdzili, że będą przyjmować wnioski do września. A po dwóch tygodniach zaprzestali...

  5. #325
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    jedrek244

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    313

    Domyślnie

    Witam u mnie w gminie (wlasnie dzwonili do mnie z propozycja)
    umowe na solary podpisuje sie z gmina
    dofinansowanie jest w wysokosci 86%
    takze ja musze zaplacic ok. 1500zl
    i nic mnie nie interesuje
    zadnych bankow, biegania

    co o tym myslicie?

    pzdr

  6. #326
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał jedrek244 Zobacz post

    co o tym myslicie?
    Myślę, że jest to bardzo bogata gmina

  7. #327
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    jedrek244

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    313

    Domyślnie

    Gmina wykłada 1% zdaję się reszta idzie z unii

  8. #328

    Domyślnie

    Bierz i się nie zastanawiaj. Za 1500 zł to ty nawet nie kupisz zasobnika na wodę.

    Apropo tych "wielkich" kwot dostępnych jeszcze w bankach - w jednej z grup banków spółdzielczych w ostatnich dniach dotacje na solary schodziły w tempie ponad 2 mln zł / dzień. To daje pojęcie jak niewiele środków pozostało (albo już nie pozostało).
    Ostatnio edytowane przez red1980 ; 22-05-2014 o 12:13

  9. #329

    Domyślnie

    Dostać kompletny zestaw kolektorów słonecznych za 1500zł to jak trafić los na loterii. Nawet jakby był oparty chińskie heat-pipe.

  10. #330
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał jedrek244 Zobacz post
    Gmina wykłada 1% zdaję się reszta idzie z unii
    Jakie jeszcze ulgi macie w tej gminie? działki budowlane po ile u Was są za m2?

  11. #331

    Domyślnie

    Działki budowlane są od 100zł za m2.
    Ostatnio edytowane przez heine84 ; 29-10-2014 o 13:38

  12. #332
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał heine84 Zobacz post
    Działki budowlane są od 100zł za m2.
    Ty z tej samej okolicy co jedrek244

  13. #333

    Domyślnie

    Witam
    Wtrącę się do tematu. Od niespełna miesiąca mam założoną instalację solarną wg gminnego programu eko-energia. Dopłata z mojej strony to około 15%, gmina również 15%. Reszta z UE. Wielkość dopłaty uzależniony był od tego czy instalacja 2-czy 3 kolektorowa. Ja za kpl instalację 3 kolektorową z montażem zapłaciłem niespełna 1900 zł. Instalacja Hewalex- a.

  14. #334
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał zoom Zobacz post
    Witam
    Wtrącę się do tematu. Od niespełna miesiąca mam założoną instalację solarną wg gminnego programu eko-energia. Dopłata z mojej strony to około 15%, gmina również 15%. Reszta z UE. Wielkość dopłaty uzależniony był od tego czy instalacja 2-czy 3 kolektorowa. Ja za kpl instalację 3 kolektorową z montażem zapłaciłem niespełna 1900 zł. Instalacja Hewalex- a.
    a kto jest właścicielem instalacji?

  15. #335

    Domyślnie

    Przez 5 lat, czyli okres gwarancji właścicielem jest gmina.

  16. #336
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał zoom Zobacz post
    Przez 5 lat, czyli okres gwarancji właścicielem jest gmina.
    w dobrej gminie mieszkasz,moja jest w 5 najbogatszych ale nie realizuje takiego programu

  17. #337

    Domyślnie

    Polska Wschodnia, ogólnie bieda . Dobrze że się udało z IS. To na plus dla władzy. Jak na razie jestem zadowolony z kolektorów.

    http://www.um.poniatowa.pl/asp/pl_st...&akcja=artykul

  18. #338

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez heine84 ; 29-10-2014 o 17:10

  19. #339

    Domyślnie

    Cytat Napisał heine84 Zobacz post
    Program może zrealizować chyba każda gmina.... Możliwe że te z dużym stężeniem CO2 mają jakieś względy.
    Tak, przez 5lat gmina jest właścicielem instalacji.
    zoom jeśli możesz napisz coś więcej o instalacji. Jak to wszystko wyglądało? Firma stworzyła projekt pod Twoje wytyczne? Nie napotkałeś na żadne problemy?
    Ok od początku.
    Niespełna 2 lata temu, było zebranie chętnych mieszkańców gminy do złożenia wniosku o uczestnictwo w programie Eko- Energia. Władze gminy chciały 'wybadać' jakie jest zainteresowanie mieszkańców ( minimum 300 budynków jeśli pamiętam) . Zainteresowanie było, gmina złożyła wniosek o dofinansowanie. Później wiadomość o uzyskaniu dofinansowania. Składamy dokumenty ( rodzaj budynku, dane dachu, ilość osób zamieszkujących budynek, sposób uzyskiwania obecnie CWU itd). Przetarg na firmę dostarczającą i montującą instalacje solarną. Wpłacamy swoją część. Wizja lokalna i za 2 dni montaż.
    Zestaw jaki dostałem http://www.hewalex.pl/oferta/zestawy...p-ac-300w.html

    Jeśli u kogoś jest mniej osób w domu analogicznie otrzymuje zestaw 2 kolektorowy. Projekt ma być wykonany po wykonawczo.

    Problemy lub niewiadome
    - montaż musi być tani więc nie wchodzi w rachubę jakiś bardziej skomplikowany montaż ( np dwie połacie dachowe itd), usuwanie obecnego źródła CWU (jeśli klient sobie tego życzy), podłaczenie górnej wężownicy do pieca CO.
    - gwarancja .... nie wiadomo jeszcze kto to będzie serwisował i gdzie zgłaszać ewentualne awarie. W razie czego będę dzwonił do gminy, że im się zepsuł zestaw solarny

  20. #340

    Domyślnie

    Czy jeszcze w jakimkolwiek banku sa dostępne pieniądze na dotacje?

Strona 17 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony