dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 18
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 347
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Kosztuje około 250-300zł więc oszczędność była by na poziomie około 100zł rocznie.
    W ogóle najczęściej to te kolektory się niewielu opłacają.
    Policzmy to tak. Trwałość dajmy na to 20 lat więc dzielimy kwotę nie 7500zł tylko 11000 (prąd do pompki, serwis, czynnik) na 20 lat i na 7 miesięcy (taka sprawność i wyjdzie że koszt miesięczny CWU to około 78zł. Nigdy w dodatku nie jesteśmy pewni temp. więc często wspomaga się to grzałką. Czyli tak uczciwie mówiąc wyjdzie około 100zł miesięcznie. Tanio?

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Nie chodzi tu Bobek o PCi bo to faktycznie najtańsza woda ale o znakomitą większość tych którzy się na nie zdecydowali.
    Przy gazie to chyba sam przyznasz że nie za bardzo
    Przy PCI nawet nie wspomnę
    Przy piecach na cokolwiek jedyny argument to brak potrzeby palenia latem, ale kupując dobry piec najczęściej z zasobnikiem, kupując solary, budując komin i dodatkowe metry wychodzi nam kwota podobna do instalacji PCi więc po co to wszystko? Dla oszczędności? Ja wiem ty nie oszczędzasz Trzeba było piec na olej postawić i nie oszczędzać i mieć bezobsługowo.

  3. #23

    Domyślnie

    Nie chcę dyskutować o opłacalności instalacji kolektorów. Ktoś pyta o formalności związane z dotacją z NFOŚ a ja mu odpowiadam, że nie jest prawdą że jest ciężko jest otrzymać dofinansowanie. A rentowność inwestycji to inna sprawa. Wielu naszych klientów ma piece węglowe i decyduje się na solary z czystej wygody - żeby przez pół roku nie smrodzić dymem z kominów.
    Jeden woli solar, drugi pompe ciepła a inny wiatrak - nie do mnie należy wybór. Nikogo nie mam zamiasru na siłę przekonywać do solarów - tym bardziej, że w przyszłym roku planujemy zacząć działac również na rynku pomp ciepła.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    No właśnie coś w grudniu miało się wyjaśnić odnośnie dotacji do PC. Wiesz coś o tym?

  5. #25

    Domyślnie

    Coś słyszałem o tym, że mają być dotacje na PC ale zdaje się, że to melodia przyszłości...

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Z tego co wiem Polska miała uznać w grudniu pompy ciepła jako odnawialne źródło energii do czego zobowiązała nas UE.
    W tym momencie nawet samorządy będą miały możliwość wprowadzenia takich dotacji.

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Z tego co wiem Polska miała uznać w grudniu pompy ciepła jako odnawialne źródło energii do czego zobowiązała nas UE.
    W tym momencie nawet samorządy będą miały możliwość wprowadzenia takich dotacji.
    jakby tak wszystkie zobowiązania wynikajace z przynalezności do Unii Polska uznawała w terminie...

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tedasss
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    242
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie wiem czy dobrze czytam, ale jeżeli nie to mnie sprostujcie. Mogę dostać dofinansowania 45% kosztu kwalifikowalnego. Jeżeli instalacja kosztuje 10.000 zł. to dofinansowanie 4500. Jeżeli mam gotówkę na zrobienie instalacji i nie chcę brać kredytu to mogę np. w Banku Ochrony Środowiska wziąć tylko 4500 zł kredytu i niech sobie to regulują z NFOŚiGW???????????

  9. #29

    Domyślnie

    Nie ma takiej możliwości - nawet jak masz gotówkę to MUSISZ wziąć kredyt. Bo bank musi zarobić na prowizji, na odsetkach, a i nie licz, że weźmiesz kredyt i go od razu nadpłacisz bo im z wiadomych względów spieszno nie jest...
    W praktyce ludzie co dostali kredyt to od 10tyś dostali na czysto 1tyś może 2.
    Normalnie zakładasz solary i jest git. A z dofinansowaniem to musisz mieć projekt, gościa z uprawnieniami co ci to odbierze, miernik uzysku energii elektrycznej no i instalacja musi być zamontowana w domu już zamieszkałym.
    Ten bank jest własnością państwa z tego co mi wiadomo. Mamią ludzi by kupowali kolektory by potem mogli płacić mniejszy abonament do unii za CO2.
    Ja osobiście jestem na tak co do solarów (w moim przypadku się to opłaca), możesz też rozważyć pompę ciepła powietrze woda. I nie kupuj super markowych produktów, bo na przykładzie Viessmanna mogę ci powiedzieć, że jakość podobna do konkurencyjnych produktów a ceny to z kosmosu mają... W końcu za reklamy na sportach zimowych trzeba słono płacić.......

  10. #30

    Domyślnie

    Zapomniałem dodać, że jeszcze odliczają podatek od dochodu no i w PIT`cie też musisz się rozliczyć a o papierkowej zadymie i całej bieganinie nie wspomnę.
    Nawet jak już masz gotówkę na solary to i tak po swojemu ci wyliczą twoją zdolność kredytową i kredytu możesz nie dostać. Więc ja się pytam gdzie to jest ta dotacja. Ja osobiście też mam gotówkę i wyliczyłem se, że kupię zestaw na allegro i wyjdzie mnie taniej niż od "wybranego" dostawcy z projektami, miernikami i moim czasem poświęconym na załatwianie rzeczy, które do działania instalacji są zupełnie niepotrzebne.
    Do dofinansowanie to jeden wielki pic na wodę. Mało kto na tym dobrze wyszedł!

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Zadzwoń do Viessmanna i spytaj się kto dla nich te kolektory robi. Viessmann to najczęściej tylko nalepka.

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Zadzwoń do Viessmanna i spytaj się kto dla nich te kolektory robi. Viessmann to najczęściej tylko nalepka.
    ...
    myślisz, że sie dowiesz? ja w cuda nie wierze, Ty moze tak

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    No też nie wierzę , tylko ludzie myślą że Viessmann to Viessman a to tylko wielka ściema.

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    No też nie wierzę , tylko ludzie myślą że Viessmann to Viessman a to tylko wielka ściema.
    nie moge sie do końca zgodzić, ze ściema. Jednak marka zobowiązje i rzadko trafia sie bubel z tym logo.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Ściema, to znaczy że to nie jest ich wyrób. Inna marka dla nich produkuje. Pytanie w danym przypadku jaka?

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    plastiki do wnetrz lodówek tez produkuje jedna fabryka we Włoszech - w zależności czyje zlecenie taki rodzaj plastku jest dawany

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Co innego część a co innego cały wyrób. Nie oznacza to że te wyroby są złe, chodzi o to że chciałbym wiedzieć co kupuje. Mam Wieśka stację uzdatniania wody i z tego co się dowiedziałem te stacje różniące się nieznacznie obudową są w Polsce sprzedawane pod czterema markami a produkuje je jedna amerykańska firma i z tych czterech to Wiesiek jest akurat najdroższy. Po co więc przepłacać za to samo?

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    zgadzam się z Tobą - problem w tym, ze nikt nie zdradzi Ci, kto faktycznie robi cokolwiek dla Wieska

  19. #39

    Domyślnie

    Yaiba83 po pierwsze, to nie potrzeba żadnego projektu ani miernika ciepła. Taki obowiązek mają wspólnoty mieszkaniowe.
    Po drugie jest bardzo prosty sposób na sprawdzenie od kogo bierze kolektory wiessmann

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    No to podaj nam ten sposób, nie bądź samolubna

Strona 2 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony