dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar papuch
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    908
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    80

    Domyślnie jak połączyć stare z nowym?

    Problem w tym że w domu (salon, jadalnia) będą powiedzmy 'antyki' takie sprzed 80-100 lat ale kuchnię chciłabym raczej w nowszym stylu. Boję się żeby nie było niekontrolowanego kontrastu. Dlaczego kuchnia w nowszym stylu - ano dzieci będzie w ilości 3 sztuk i to małych a i czasu na polerowanie i wycieranie gzymsików i rzeźbień jakimi wykończone są zazwyczaj stylizowane kuchnie - nie będzie. Raczej płaskie powierzchnie.
    Meble które zajmą salon to między innymi taka szafa i z kompletu fotele i sofa:



    Ma ktoś jakiś pomysł?
    Najpierw myślałam o gładkich szarościach (fronty kuchenne laminowane lub lakierowane + drewno na blacie) potem pomysł żeby jasne gładkie drewno na frontach i ciemne blaty i grafit podłoga...
    juz sama nie wiem.
    Wiem że nie chcę brązów i beżów.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar papuch
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    908
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    80

    Domyślnie

    Szkoda że nikt nie ma dla mnie rady ;-(

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Tak mi się wydaje, że coś powinno łączyć oba sąsiadujące pomieszczenia. Jeśli styl pomieszczeń ma być zupełnie różny, to dobrze by było przynajmniej częściowo zgrać je właśnie kolorem. Ale to tylko moje wyobrażenie. W Twoim domu to Ty masz się czuć dobrze

  4. #4

    Domyślnie

    Dobrze by bylo,zeby cos laczylo te dwa pomieszczenia,chociaz domyslam sie,ze kuchni nie masz otwartej na salon?Niektorz y twierdza,ze w takim wypadku nie ma potrzeby nawiazywania do innych pomieszczen.
    Osobiscie widze to tak:kolory szafek stonowane (szarosc ok) i jako dodatek drzewo(kolor mniej wiecej pod meble w salonie)...czyli blat kuchenny,jakis stolik,parapet.Jezeli juz szafki drewniane,to wiadomo,ze blat i podloga w kolorze.
    Czyli widze to tak jak Ty haha
    Osobiscie bym wybrala pierwsza wersje,zeby jednak nie przesadzac z tym drzewem w domu (chociaz wiadomo-co kto lubi),ale nie w polysku,tylko mat.
    Dasz sobie rade,bo widze po powyzszych fotach,ze masz duze wyczucie

  5. #5

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez Matilde1 ; 26-04-2022 o 11:58

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Venus_m
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    15.874

    Domyślnie

    Hmn...ciezko jest doradzic, bo wiadomo, ze kazdemu podoba sie co innego. U nas w domu na dole bedzie styl eklektyczny. Do salonu z dwoma ludwikami i krysztalowym zyrandolem mamy bardzo minimalistyczna kuchnie, bardzo uproszczona, laczaca sie kolorem scian ze scianami w salonie + forniry szafek kuchennych lacza sie z kolorem mebli w salonie.

    Zalezalo nam aby w kazdym pomieszczeniu byly 3 kolory - tak lubimy.

    Nizej zdjecie takiego polaczenia - nie jest to nasze wnetrze, a firmy projektujacej wnetrza


    Dodatkowo hol ktory jest otwarty na salon rowniez jest bialy + ma cegly w 2 miejscach, ktore kroluja na sciane TV w salonie.
    Ostatnio edytowane przez Venus_m ; 30-08-2010 o 14:24
    Nowy wymiar - serdecznie zapraszam! SOMEPLACENICE by Ven

    Mirabelka Justyny i Roberta - mieszkamy od 09.04.2011r. fotki strona 2

    Nie możesz wysłać PW? Spróbuj tutaj [email protected]

    "Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału - tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień"

  7. #7

    Domyślnie

    Wystarczy dobrać fajne dodatki


    Polecam poszperać na RoomDesign.pl

  8. #8

    Domyślnie

    A moim zdaniem nie musisz jakoś łączyć obu pomieszczeniem kolorami czy jakimiś innymi rzeczami. Dla mnie nie stanowiłoby problemu, jakbym miał kuchnię w jednym stylu, a salon w drugim. Co innego, jak w jednym pokoju byłoby takie pomieszanie, to trochę co innego. A jak są to dwa oddzielne pomieszczenia, to ja bym się nie przejmował i zostawił tak jak jest To może nadać takiego dodatkowego klimatu nawet Jesz w nowoczesnej kuchni, a po posiłku udajesz się na relaks do "antycznego" salonu:]

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar queene
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    4.193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    kilka inspiracji, może któras wpadnie Ci w oko
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	biala jadalnia.jpg
Wyświetleń:	237
Rozmiar:	34,2 KB
ID:	22305   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cegła burgund.jpg
Wyświetleń:	289
Rozmiar:	19,6 KB
ID:	22306   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	grey kuchnia.jpg
Wyświetleń:	228
Rozmiar:	19,2 KB
ID:	22307   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia biala i plytki nad.jpg
Wyświetleń:	258
Rozmiar:	27,6 KB
ID:	22308   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sciany kuchnia.jpg
Wyświetleń:	231
Rozmiar:	18,6 KB
ID:	22309  

    pozdrawiam, Pati

    Dziennik Budowy Rodzinnego -mix i komentarze

    start kwiecień 2010, u siebie październik 2011

    dom wykończony, czas na ogród

  10. #10
    kuchmen
    Guest
    kuchmen

    Domyślnie

    Zdjęcie Venus wg mnie oddaje esensję całości, wersja nie tyle dla odważnych ale dla osbób ceniących oryginalność. 15 czy nawet 10 lat temu - to taki utraty mit - wszystko musiało być w takim samym stylu. Perspektywa pokazuje, że zestawienie przebrzydle rzeźbionego np. kredensu z ultranowoczesną kuchnia dodaj a nie ujmuje. Czad na maxa jak dla mnie! Kolorystyka i materiały to insza inszość...

  11. #11

    Domyślnie

    cieszynianka ma racje, dom jest do mieszkania i trzeba sie dobrze czuc zrob tak jak ci wygodniej, chociaz powiem szczerze, ze dziwie sie wlasnie ze wybierasz nowoczesne meble, a argumentujesz ze sa wygodniejsze do sprzatania przy dzieciach...
    ja mam kuchnie rustykalna.. i bardzo polecam.. jest nowa co oznacza wygode i przemyslane rozwiania szafki ktore sie same zamykaja nie trzaskaja itp. ale z drugiej strony wyglad ma "stary"
    ja uwazam ze przy nowoczesnej trzeba sie bardziej nameczyc
    fronty sa zazwyczaj glodkie, jeden kolor i ze sztucznego tworzywa i widac kazdy odbity paluszek a tego nie unikniesz.. przy dzieciach..
    a "stare" maja drewniane fronty ze slojami.. raz ze nie czepia sie wszystko a dwa ze nawet jak to nie widac bo sloje powoduja ze nie rzuca sie brud w oczy
    poza tym raczki sa wystajace lapiesz za nie i nie brudzisz frontow
    a w nowoczesnych zwykle nie ma i zawsze sie macnie czyms....
    oczywiscie i jedne i drugie trzeba myc i o nie dbac ale pucowac nie musisz... i polerowac na polysk...
    ale to moje zdanie...
    jak chcesz noweoczesne mozesz zrobic proste fronty w nowoczesnym stylu ale w kolorze drewna... z kremem i zielenia np lub pomaranczem w dodatkach...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony