dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Złączki Tigris alupex Wawina

    Witam serdecznie !

    Proszę o opinię osoby zorientowane w temacie jak niżej.

    Jestem na etapie robienia instalacji sanitarnych przed tynkami. Dwie łazienki. To jest: woda i kanalizacja. CO później.

    Z osobą, która ma mi to robić ustaliłem co i gdzie będzie, zrobiliśmy zestawienie do hurtowni - ale bez konkretnych dostawców. Kierując się dobrymi opiniami o Wawinie kupiłem wszystko od tego producenta (lub prawie wszystko). Hurtownia zreszta prowadziła tylko Wawina, To jest: elementy do kanalizacji - tu jest wszystko OK oraz elementy do instalacji wodnej, czyli rury PEX-AL-Pert oraz złączki zaciskane w systemie Tigris AluPex Wawina.
    No i tu pojawił się problem, gdyż osoba mająca mi robić instalację twierdzi, że złączki te to taniocha, szajs, plastiki (są w dużej mierze w niebieskiego plastiku - tworzywo PPSU) i w ogóle to na tym nie widzi możliwości zrobienia. Rura Wawin Ok, ale złączki jak coś to Herz lub NIBCO i dużo lepsze a nie taki tani szajs.

    Innym słowy. Proszę posiadaczy instalacji wodnej opartej o Wawina w tym złączki oraz instalatorów (jeśli są) o opinie.

    Będę zobowiązany. Czas mnie goni z racji na tynki. Ostatecznie mogę wodę przełożyć na po tynkach (nie byłoby wiele kucia) ale kanalizację muszę zrobić teraz ... no a jest to mechanizm naczyń połączonych.

    Pzdr
    Sury

  2. #2

    Domyślnie

    pracowalem jakis czas temu w Wavinie i bardzo duzo zaciskalem tych zlaczek do roznych testow i NIGDY nie bylo problemu. trzeba tylko uwazac przy wkladaniu rury w zlaczke na oring, a sama wewnetrzna krawedz rury trzeba sfazowac specialnym przyrzadem, dobrze zacisnac praska i zapomniec o zlaczce

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Taniocha to na pewno nie jest, raczej ten gość który tak mówi to "taniocha i szajs". Ja zrobiłem wszystko włącznie z podłogówką z rur Wavina, lecz złączki mosiężne skręcane - są dużo tańsze.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  4. #4

    Domyślnie

    wielkie dzięki za informacje

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    Taniocha to na pewno nie jest, raczej ten gość który tak mówi to "taniocha i szajs". Ja zrobiłem wszystko włącznie z podłogówką z rur Wavina, lecz złączki mosiężne skręcane - są dużo tańsze.
    możesz dać jakiegoś linka producenta tych złączek
    Piotr

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Nie wiem kto jest producentem tych chińskich, w porównaniu do systemowych Wavina to gwinty przyłączeniowe i średnice są takie same ale inaczej się je skręca.

    Edit: Rury początkowo dawałem Kisana, potem znalazłem Wavin. Złaczki skręcane stosowałem Kisana - ewentualnie jakieś "no name" nawet w dużych hurtowniach czasem nie mieli wszystkiego. Złączki Kisana skręcane: http://www.kisan.pl/zlaczki-i-ksztaltki
    Średnice rur są takie same więc można dać na rurę Wavina złączki Kisana.
    Ostatnio edytowane przez plamiak ; 11-09-2010 o 10:10
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kdiana

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Gierzwałd
    Kod pocztowy
    14-107
    Posty
    19

    Domyślnie

    moje pytanie dotyczy zaciskarki do złączek wavin ,czy musi być wavinoska czy pierwsza lepsza bo doszły mnie słuchy że z zaciskaniem są problemy ?

  8. #8

    Domyślnie

    jesli chodzi o zaciskarke do zlaczek zaprasowywanych o typowych srednicach np 16, 20 to zaciskarki w wiekszosci przypadkow sa uniwersalne i nie ma problemow.

    Chinskie zlaczki skrecane w podlogę??? Podziwiam odważnego)

    Wykonanie instalacji zlczkami Kisana i rurą Wavina - fajnie, a jak z gwarancją na system jakby zaczelo cos przeciekac i zalalo chalupę??

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    piszecie Panowie głupstwa
    po pierwsze, przy zastosowaniu niesystemowych złączek, nie macie gwarancji,
    po drugie złączek skręcanych nie powinno się stosować pod tynkiem i wylewkami,
    po trzecie, istnieje kilka rodzajów szczęk dla określonych producentów, zastosowanie nieodpowiedniej szczęki do danego rodzaju złączek może skutkować nieszczelnością instalacji,

  10. #10

    Domyślnie

    jesli chodzi o alupex w tych najbardziej popularnych sredicach to szczeki sa akurat te same dla wiekszosci znanych na naszym rynku producentow (markowych producentow). Nawet czesc narzedzi maja od tych samych dostawcow

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    narzędzia, nie szczęki,
    nie wprowadzaj ludzi w błąd,

  12. #12

    Domyślnie

    a ogladales szczeki Wavina, Uponora i powiedzmy Kan-thermu - czym się różnią ?? mam wszystkie i wkładki są te same. Napisałem o markowych i najbardziej popularnych producentach. W chinszczyne typu Riffeng czy Tweetop się nie mieszam...

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artis0 Zobacz post
    a ogladales szczeki Wavina, Uponora i powiedzmy Kan-thermu - czym się różnią ?? mam wszystkie i wkładki są te same. Napisałem o markowych i najbardziej popularnych producentach. W chinszczyne typu Riffeng czy Tweetop się nie mieszam...
    po za tym jest jeszcze Herz, Comap, Tece, Kisan, Rehau, Viega i wielu innych markowych producentów,
    a funkcjonują profile U, TH, H, M, V, SA i też jeszcze parę innych

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    A wavin ma szczęki o profilu M, praska najlepiej Rems choćby eco-press, nie chińszczyzna bo może nie zaciskać szczelnie
    patrz a ja głupi myślałem, że to są szczęki o profilu U,
    a M, stosuje się do stali i miedzi

  15. #15

    Domyślnie

    Odgrzebuję temat, bo przymierzam się powoli do zaciskania i mam zagwozdkę.
    Złączki Wavin Tigris M1
    Kupiłem sobie zaciskarkę Yato YT-21735. Wavin zaleca profil U do zaciskania, tyle że jak przymierzam, to nijak mi to nie pasuje. Wygląda na to, że kamień jest za szeroki- bym nim zgniótł i ten kołnierz i ten plastikowy brzeg. Profil TH już bardziej pasuje, bo i kołnierz i plastik się chowają w głębokie rowki, ale nie zacisnę bo zahaczy o ten sześciokątny śrubunek. Macie jakieś konkretne zestawy zaciskarek ( nie za 5tyś zł ) które współgrały z wavinem tigris M1 16,20,25?

    Złączka w U16:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	53429988_1218803634938636_2051441711040692224_n.jpg
Wyświetleń:	521
Rozmiar:	89,5 KB
ID:	427601

    Złączka w TH16:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	53340255_2260697274187185_2901151572660584448_n.jpg
Wyświetleń:	393
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	427600

    Zwymiarowany kamień U16:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	52938769_249886175952827_4719313011192365056_n.jpg
Wyświetleń:	316
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	427599

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MarcinMops

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał mike_mtb Zobacz post
    Kupiłem sobie zaciskarkę Yato YT-21735. Wavin zaleca profil U do zaciskania, tyle że jak przymierzam, to nijak mi to nie pasuje. Wygląda na to, że kamień jest za szeroki-

    Tak kamień jest za szeroki :/ Te zaciskarki Yato to słabizna lepiej kup lub wypożycz Rems. Jeśli robisz nieduży remont to złóż sobie instalacje na gotowo i jak wszystko będzie ci pasowało wypożycz sprzęt na jeden dzień .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony