dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 122
  1. #1

    Domyślnie Nasza szczęśliwa siódemka, czyli pamiętnik remontowy...

    Nasze mieszkanie ma numer 7 Siódemka to podobno magiczna liczba ...
    Pewnego zimowego dnia powiedzieliśmy sobie dość wynajmowania mieszkania, chcemy na swoje! Zasiadłam do przeglądania ogłoszeń. Kryteria: niedaleko centrum miasta, ponad 50 metrów, może być do remontu. Jedno zdjęcie przyciagnęło moją uwagę- rząd kolorowych kamienic. Kolejne zdjęcie to jasny salon i parkiet w jodełkę. Za oknem duża korona drzewa. Reszta mieszkania nie zachęcała, ale przecież takiego mieszkania szukaliśmy. Umówiliśmy się na sobotę rano na obejrzenie mieszkania. Mi zależało, mężowi tak średnio. Wolałby sobie pospać zamiast jechać oglądać jakąś ruderę . W dodatku padał deszcz
    Pierwsze wrażenie- przestrzeń! Sufit na 3 metrach. Duże pokoje, duża kuchnia. Ładny balkon, czysta klatka schodowa. Niestety mikro łazienka.
    Mieszkanie z lat 60-tych. Pamieta tamte czasy. Stara farba, kilka warstw tapet samoprzylepnych zamiast kafelek, gumoleum, nawet kuchnia na węgiel Ale dobrze się w nim poczułam. Potem zobaczyliśmy jeszcze kilka. Każde w podobnym standardzie, ale albo zła dzielnica, albo 6 pasmowa ulica pod oknem, tramwaje co minutę, melina w bramie, zły rozkład pomieszczeń, cena z kosmosu itd. Poprosiliśmy o kolejne obejrzenie tego pierwszego mieszkania. Drugie wrażenie- chcę je mieć! Oczami wyobraźni zobaczyłam leniwe popołudnia na kanapie, kawę/winko na balkonie, poranek w sypialni Musiałam tylko przekonać męża i sprawić żeby też ,,to" zobaczył Niestety on widział.. i nadal widzi jedynie remont ....
    Potem było załatwianie papierów. Na szczęście poszło dosć szybko i z końcem czerwca zostalismy właścicielami Oto galeria zdjeć sprzed remontu.
    Zapraszam....
    Ostatnio edytowane przez seven... ; 20-01-2011 o 12:50

  2. #2

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	b1..JPG
Wyświetleń:	1005
Rozmiar:	14,8 KB
ID:	20489Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	b2a..JPG
Wyświetleń:	974
Rozmiar:	13,8 KB
ID:	20497Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	b2..JPG
Wyświetleń:	1119
Rozmiar:	21,4 KB
ID:	20496
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	b3..JPG
Wyświetleń:	998
Rozmiar:	17,8 KB
ID:	20498Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	b11..JPG
Wyświetleń:	942
Rozmiar:	12,2 KB
ID:	20499

    wejscie, kuchnia i salon
    Ostatnio edytowane przez seven... ; 19-08-2010 o 11:27

  3. #3

    Domyślnie

    przedpokój i łazienka
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	b7..jpg
Wyświetleń:	781
Rozmiar:	28,4 KB
ID:	20508   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	b8..JPG
Wyświetleń:	731
Rozmiar:	21,6 KB
ID:	20509   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	b6..JPG
Wyświetleń:	664
Rozmiar:	13,7 KB
ID:	20510  
    Ostatnio edytowane przez seven... ; 19-08-2010 o 11:47

  4. #4

    Domyślnie

    i jeszcze dwa pokoje- sypialnia i mały pokój
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	b5..JPG
Wyświetleń:	566
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	20511   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	b12..JPG
Wyświetleń:	532
Rozmiar:	17,2 KB
ID:	20512  

  5. #5

    Domyślnie

    Weszłam tu przez sygnaturkę
    Życzę, żeby ta 7 -ka przyniosła szczęście i żeby z tego dość obskurnego mieszkania udało się Wam zrobić piękne i przytulne gniazdko.
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Remont rozpoczeliśmy około 3 tygodni temu. Na poczatku zerwaliśmy stary parkiet (aż było żal...) bo wyczytałam że lepik który się pod nim znajduje jest rakotwórczy - nie chcieliśmy ryzykować 4 dni ścierania podłogi, masa pyłu, smród okrutny. W dodatku teściu najechał sobie szlifierką na stopę! Na szczęście nic strasznego się nie stało :

    Oprócz tego mamy wymienioną instalację gazową i wodno-kanalizacyjną. Usunięte wszystkie futryny, stare parapety, mały pawlacz. W naszym mieszkaniu stała też kuchnia na węgiel- 4 chłopa ledwo ją zniosło po schodach!

    No i skuliśmy całą łazienkę do gołej cegły! Nie do poznania

    kolejne zdjęcia
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1807..JPG
Wyświetleń:	587
Rozmiar:	11,1 KB
ID:	20611   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1910..JPG
Wyświetleń:	661
Rozmiar:	19,3 KB
ID:	20612   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1912..JPG
Wyświetleń:	632
Rozmiar:	20,0 KB
ID:	20613   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1913..JPG
Wyświetleń:	693
Rozmiar:	19,5 KB
ID:	20614   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1920..JPG
Wyświetleń:	586
Rozmiar:	20,1 KB
ID:	20615  

    Ostatnio edytowane przez seven... ; 20-08-2010 o 14:59

  7. #7

    Domyślnie

    A ta łazienka ile ma powierzchni? Bo widzę, że da się zmieścić wannę?
    Ehhh uwielbiam takie rozwalanki!!! Trzymam kciuki!!

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Cześć. Trzymam kciuki. Możesz narysowac jakiś plan mieszkania? Z planem łatwiej się "poruszać" w opisach.

  9. #9

    Domyślnie

    Wstawiam plan mieszkania oczywiście wymiary nie sa idealne. Mieszkanie ma 68,5 mkw. Na razie jest jeden pokój przejściowy (z salonu) , ale mam pomysł. Gdy tylko zobaczyłam to rozkład pomyślałam, żeby wstawić ściankę w salonie przedłużającą przedpokój. Umieścić w niej podwójne drzwi a na końcu przedpokoju zrobić szafę na wymiar. Uzyskam przez to osobne wejście do małego pokoju, niestety zmniejszę salon... trudno
    Najlepsze było to jak na drugim spotkaniu z pośredniczką nieruchomości, gdy ona ,,ubolewała" że są przejściowe pokoje ja ją oświeciłam jak można je oddzielić po czym uzmysłowiłam sobie, że ona mój pomysł może teraz podrzucać innym zainteresowanym cóz....

    Wczoraj zrobiliśmy pierwsze zakupy do mieszkania: w planach był parawan nawannowy za ok.990 zł, ale jak weszłam do sklepu to zobaczyłam inny za ponad 1000 przeceniony o 50% bo ostatnia sztuka kupiliśmy też sedes (niestety kompakt, za 2-3 lata go wymienimy na podwieszany), junkers w promocji (przy kasie okazało się że promocja skończyła się 10 dni temu, ale pracownicy zapomnieli zdjąć dużej kartki z ceną promocyjną więc musieli nam sprzedać po cenie promocyjnej kolejne 500 zł zaoszczędzone. Do tego kupiliśmy wannę 130 cm i 4 lampy wiszące do przedpokoju z bąbelkami powietrza zatopionymi w szkle! Znowu promocja 50 zł na sztuce cudne
    oby tak dalej
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lampa..jpg
Wyświetleń:	460
Rozmiar:	25,9 KB
ID:	20655   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parawan..jpg
Wyświetleń:	591
Rozmiar:	44,5 KB
ID:	20656   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut mieszkania..jpg
Wyświetleń:	1002
Rozmiar:	34,4 KB
ID:	20657  
    Ostatnio edytowane przez seven... ; 21-08-2010 o 18:28

  10. #10

    Domyślnie plan zabudowy kuchni

    Moja kuchnia jest długa i wąska. Wymiary 218 na 465. Spotkałam się z kilkom firmami projektującymi meble do zabudowy i niestety muszę stwierdzić, że to bardziej rzemieślnicy niż projektanci Standardową propozycją każdej z tych firm była zabudowa w kształcie litery L, bez dostępu do okna. Na jednej długiej ścianie rząd szafek, na drugiej stolik dwuosobowy, po środku pod oknem np. zlew (ciekawe jak bym myła okno...) Przejście o szerokości około 88 cm. Gdy mówiłam, że chcę stół na 4 osoby mówili, że to niemożliwe Inny ,,zdolny" projektant zrobił mi projekt gdzie metr od wejścia na wprost stoi lodówka W inny projekcie zobaczyłam stół wciśnięty pod okno, gdzie nie mogłabym wysunąć porządnie krzeseł, bo za nimi stała zabudowa z szafek. Na moje pytanie jak będę otwierała te szafki pan tylko wzruszył ramionami i powiedział, że ,,wystarczy" wystawić na środek kuchni dwa krzesła i dam radę Skwitował, że ,,nie można mieć wszystkiego" Ceny niesty też były dosć kosmiczne jak za takie projekty...
    Sama zrobiłam projekt kuchni. Przy jednej scianie są: pralka, zlew, zmywarka, lodówka i obok wejścia stanie stół na 4 osoby
    Na drugiej scianie: szafka na zapasy, piekarnik z mikro, szafka, płyta kuchenne, szafka i słupek na wino Przejście pomiędzy szafkami wyniesie 98 cm. Wiem, że wygodne przejscie powinno mieć 120 cm, ale to i tak najszersze przejście jakie udało się wygospodarować.

    Na razie planuję szafki Ikea Adel biały, do tego jasny blat Bambus laos. Wcześniej chciałam blat z naturanego drewna, ale utrzymanie go w dobrym stanie wymaga wysiłku
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ikea 2..jpg
Wyświetleń:	633
Rozmiar:	35,8 KB
ID:	20684   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ikea 1..jpg
Wyświetleń:	557
Rozmiar:	36,4 KB
ID:	20685   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	blat..jpg
Wyświetleń:	350
Rozmiar:	32,6 KB
ID:	20686  
    Ostatnio edytowane przez seven... ; 22-08-2010 o 09:39

  11. #11

    Domyślnie

    Ja to z tym zmniejszeniem salonu, to bym jeszcze przemyslala. Co Ci przeszkadza ten pokoj przechodni? Pokoj do pracy? Biblioteczka? Goscinny? Garderoba? Tylko tam jest dłuuugieee miejsce na szafę...
    Daj argumenty na "nie"
    PS. Blat jest super Gdzie go "zahaczyłaś"?
    Ostatnio edytowane przez Aleksandryta ; 22-08-2010 o 12:02

  12. #12

    Domyślnie

    W niedalekiej przyszłości mały pokój zajmie dziecko jeżeli w przyszłosci chcielibyśmy np. wynająć mieszkanie to zawsze będą trzy pokoje np. dla 3 osób, więcej swobody zresztą na tym odcinku który zajmie szafa typu komandor i tak bym postawiła jakąś inną szafkę. Jakoś nie wyobrażam sobie już tego salonu bez ścianki działowej no i nie mogę się doczekać podwójnych, białych przeszkolonych drzwi
    Blat znalazłam w Castoramie, z metra cięty chyba 75 za metr

  13. #13

    Domyślnie

    Wczoraj prucie scian rozpoczął elektryk
    Poznałam też kolejną miłą sąsiadkę która kilka razy życzyła mi żeby nam się tu dobrze mieszkało
    Za to nasza inna sąsiadka stwierdziła wczoraj, że ona się dziwi, że my to mieszanie kupiliśmy i ze ona się za rok stąd wyprowadza
    bo ono jest takie nieustawne hmmm A moze po prostu szanowna sąsiadka nie ma wyobraźni Mi jej nie brakuje
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1921..JPG
Wyświetleń:	540
Rozmiar:	14,5 KB
ID:	21313   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1922..JPG
Wyświetleń:	563
Rozmiar:	13,1 KB
ID:	21314   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1923..JPG
Wyświetleń:	496
Rozmiar:	16,7 KB
ID:	21315   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1929..JPG
Wyświetleń:	466
Rozmiar:	15,2 KB
ID:	21316   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1930..JPG
Wyświetleń:	422
Rozmiar:	14,7 KB
ID:	21317  


  14. #14

    Domyślnie

    Instalacja gazowa i wodna już niemal skończona
    Do łązienki wybrałam płytki Ceramika Paradyż Delicat Touch beżowe, bo łazienka jest malutka (138 na 225)
    http://www.paradyz.com.pl/Collection...delicate_touch
    a do tego dekoracja z mozaiki w kolorze beż, brąz, lila oraz metalic silver
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1924..JPG
Wyświetleń:	452
Rozmiar:	26,2 KB
ID:	21318   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1925..JPG
Wyświetleń:	419
Rozmiar:	30,3 KB
ID:	21319   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1926..JPG
Wyświetleń:	405
Rozmiar:	21,1 KB
ID:	21320   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1906..JPG
Wyświetleń:	695
Rozmiar:	30,4 KB
ID:	21323   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	silver..jpg
Wyświetleń:	441
Rozmiar:	19,2 KB
ID:	21324  


  15. #15

    Domyślnie

    Dużo się dzieje, ciekawa jestem jaki będzie efekt końcowy. Zapowiada się ciekawie

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kubel30
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Pola
    Posty
    2.950
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Hej -jak widzę prace posuwają się dość szybko do przodu . Ciekawi mnie łazienka i efekt końcowy , fajna mozaika.

  17. #17

    Domyślnie

    Najnowsze fotki z soboty Rozwalona ścianka nad drzwiami w salonie
    Kable pociagnięte zostały nam do zrobienia 4 gniazdka głośnikowe, rozdzielnia i internet
    Postanowiłam, że w salonie powieszę 4 lampy. Chyba dwa tygodnie nie mogłam sie zdecydować Chciałam, zeby lampa wisiała nad stołem, ale że lubie zmiany w mieszkaniu i za jakiś czas mogłabym przenieść stół w inne miejsce to wymyśliłam 4 lampy. Każda będzie sie zapalała oddzielnie w zależności od potrzeby Mamy już zamontowaną skrzynkę na licznik na klatce
    Mąż skuł też tynk w kuchni w miejscu gdzie położymy mozaikę na ścianie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1..JPG
Wyświetleń:	330
Rozmiar:	50,3 KB
ID:	21929   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2..JPG
Wyświetleń:	318
Rozmiar:	61,4 KB
ID:	21930   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3..JPG
Wyświetleń:	314
Rozmiar:	50,8 KB
ID:	21931   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4..JPG
Wyświetleń:	288
Rozmiar:	56,6 KB
ID:	21932   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6..JPG
Wyświetleń:	277
Rozmiar:	66,4 KB
ID:	21933  


  18. #18

    Domyślnie

    Kuchnia będzie w kolorze białym w elementami pomarańczowymi. Wybałam mozaikę ścienną o nazwie ,,cream" , która w rzeczywistości jest słoneczno-pomarańczowa i się ślicznie mieni. Sprzęty w kuchni będą srebrne. Wczoraj zakupiłam w promocji w LM baterię zlewozmywakową z linii ekologicznej

    W pokoju zawisną 4 lampy o nieregularnym kształcie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BVN4VL..jpg
Wyświetleń:	175
Rozmiar:	27,6 KB
ID:	21934   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lampa..JPG
Wyświetleń:	513
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	21935  

  19. #19

    Domyślnie

    Super lampy i bateria tez wypas

  20. #20

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony