Witam! Mam pewny problem. Ponieważ czekam na decyzję w sprawie warunków zabudowy, wpływają do mnie różne pisma z różnych urzędów, i o tuz wczoraj przyszło pismo z wojewódzkiego zarządu melioracji i urządzeń wodnych(ponieważ moja działka biegnie wzdłuż rowu melioracyjnego).
Oni chcą, aby w decyzji, był następujący zapis:
1.Przestrzegania zapisów ustawy z dnia 18lipca 2001r. Prawo wodne podczas projektowania i wykonywania inwestycji,
2.ustalenia w terenie lokalizacji rurociągów drenarskich w miejscu planowania inwestycji
3.przebudowy urządzeń drenarskich występujących na działce
4.przekazania do WZMiUW dokumentacji powykonawczej przebudowy urządzeń melioracji wodnych szczegółowych

Ponieważ to była kiedyś działka rolna (chociaż nie wiem, czy cokolwiek oprócz chwastów na niej uprawiali) w 1974r (tak, tak prawie 40lat temu) wykonane zostały urządzenia melioracji wodnych szczegółowych które nie podlegały inwentaryzacji geodezyjnej.

Moje pytanie, jak mam interpretować te punkty w zapisie (oprócz 1 punktu, bo to jest jasne),ale następne? Czy im chodzi o to, że mam przebudować tylko te rury w miejscu, w którym będzie stał mój dom, czy na całej działce? Czy mimo wszystko ten zarząd powinien mieć dokumentację gdzie znajdują się te rury, i czy mogę do nich o to wystąpić? Przecież nie sposób jest, abym całą działkę była w stanie przekopać, a ni chodzić z jakąś "różdżką" i odczarowywać, gdzie te rury się znajdują

Liczę na to, że ktoś mądrzejszy w tych sprawach się wypowie. "Przekopałam" internet i znalazłam tylko tyle, że mogę do nich wysłać mapę z prośbą o naniesienie tych rurociągów. Absurd!!!