dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wołek79

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    4

    Domyślnie Podbitki pod dach - PCV, blacha czy drewno.

    Witam,

    Chciałem porównać sobie koszt montażu podbitki z różnych części Polski i przy okazji ceny materiału. Wiem, że w różnych częściach Polski można kupić w różnych cenach. Ja wczoraj rozmawiałem z fachowcem który na początek powiedział mi cenę 40PLN /m2 położenia podbitki drewnianej (usługa z podwójnym malowaniem). Mam okolo 200m2 do położenia. Czy to wysoka czy niska cena jeżeli chodzi o taki metraż? Miejsce: wschodnia Wielkopolska. Świerk w moim rejonie kosztuje około 34 PLN/m2. grubość 15mm.

    Będę wdzięczny za informacje jak się ceny wahają w innych częściach Polski.

    Pzdr.

  2. #2

    Domyślnie

    ja w Warszawie za położenie(malowałąm sama) drewnianej podbitki 35zł za metr bieżący, ale tak widzę że chyba szkoda że nie położyłam pcv czy jakiejś sztucznej, bo drewnianą trzeba będzie pomalować za jakieś 2 lata(chyba), to koszt i elewacja może ucierpieć

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    no tu jest problem natury psychicznej, wizualnej itd.
    Drewno będziesz musiał sukcesywnie konserwować, malować, impregnować itd
    PCV położysz raz i najwyżej za 50 lat je wymienisz na nowe.
    W obecnym domu mam podbitkę z PCV a sąsiad który robił w tym samym czasie ma drewnianą.
    Minęło 5 lat i on już raz ją czymś tam czyścił i malował a u nas nic
    Dziś u nas nic ładne i piękne PCV a u niegi już się farba dziwnie łuszczy i widać wszystkie sęki oraz spękania drewna.
    Z kolei jak pracowałem w Finlandii to tam mieli wszystko z drewna i każdego roku smarowali czymś takim bezbarwnym i wyglądało zajebiś.. cie
    Mi osobiście drewniana podbitka podoba się lepiej- ale u siebie zamontuje PCV bo jeśli będzie dobrze położone to jest bezobsługowe
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wujor
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    CKMK->Myślenice
    Posty
    485

    Domyślnie

    montowaliscie podbitkę przy robieniu elewacji? Czy na jakimś innym etapie budowy?
    PV 4,65kW (Fronius Symo 4.5-S, 15szt. Boviet BVM6610M-310 310W)

  5. #5

    Domyślnie

    u mnie najpierw zaciągneli elewacje klejem, zrobili podbitke, po jakimś czasie wykonano strukturę i dokończono podbitkę to znaczy przybito listewki wzdłuż muru

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Podbitkę będę robił na samym końcu co by jej klejami i innymi tam farbami nie ochlapać. Podbitka to tzw wykończeniówka.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wołek79

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    No to jest największy dylemat co wybrać, obserwowałem domy w sąsiedztwie i drewno wygląda bardzo ładnie, PCV trochę mi tandetą zajeżdża ale na pewno jest bezobsługowe. Co do tego nie mam wątpliwości. Czytałem jeszcze o innych rozwiązaniach typu blachy itd. Czy ktoś ma doświadczenia w tej materii?
    A jak ceny PCV, montaż i materiał względem innych rozwiązań?
    Pzdr.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    1 m2 podbitki PCV np z firmy GAMRAT to koszt około 35-40 zł. Cena ta obejmuje panele, listwy itd z zszywkami włącznie.
    Taka cena wyszła mi około 2 miesiące temu jak robiłem kosztorys. Do tego należy doliczyć robociznę oraz stelaż z drewnianej kantówki.
    Oczywiście tak jak wcześniej pisałem przez kilkadziesiąt lat nic nie robimy z taką podbitką.
    Nie znam również cen podbitek innych producentów. Do tego tematu na mojej budowie wrócę dopiero w przyszłym roku.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał wołek79 Zobacz post
    PCV trochę mi tandetą zajeżdża ale na pewno jest bezobsługowe.
    Widziałem też na domkach takie ładne drewnopodobne podbitki z PCV - nie wiem jednak kto to produkuje i za jaką cenę.
    Jak coś takiego namierzysz to daj znać tutaj masz linka do podbitek na allegro
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  10. #10

    Domyślnie

    Ja mam od ponad roku podbitkę z blachy. Moim zdaniem jest lepsza niż drewno (które trzeba konserwować) bądź pcv które z czasem brzydko blaknie od słońca (w szczególności ciemne kolory od strony południowej i zachodniej) Jak na razie jesteśmy zadowoleni z tego wyboru. Jedynym minusem blachy (szczególnie dla estetów ) jest to, że z bliska widać łączenia arkuszy i łepki wkrętów Podbitkę robiliśmy po styropianie, a przed tynkami. Panowie ładnie wycierali jak im się gdzieś upaprało
    Wołek mieszkamy w tej samej części Polski. Udało mi się odszukać info o cenach więc zmieniam wpis. Za robociznę płaciliśmy 35zł/m2 i za blachę też coś koło tego. Ceny zeszłoroczne oczywiście.
    Ostatnio edytowane przez zetka ; 23-08-2010 o 16:04

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Ja zamówiłem z blachy.
    Niedługo montaż , kto robił sam i podpowie jak się za to brać?

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał zetka Zobacz post
    Ja mam od ponad roku podbitkę z blachy.
    Zamieść jakąś fotkę takiej podbitki z blachy bo nie mam pojęcia jak to wygląda :/
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  13. #13

    Domyślnie

    Tutaj pokazywałam:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dbitka-dachowa
    Lepszych zdjęć na chwilę obecną nie mam

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    Widziałem też na domkach takie ładne drewnopodobne podbitki z PCV - nie wiem jednak kto to produkuje i za jaką cenę.
    Jak coś takiego namierzysz to daj znać tutaj masz linka do podbitek na allegro
    ja mam taką, firma Ordobel.
    http://www.podbitki.pl/kontakt.html
    bardzo ją sobie chwalę, jeszcze przez2 lata nie odbarwiła się. Mniej sobie chwalił wykonawca, bo marudził, że twarda, co dla mnie jest raczej plusem.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cena podbitki stalowej jak i PCV zdaje się być podobna hmmm
    Musiałbym to na żywo zobaczyć - zapewne widziałem i nie wiedziałem ze to jest blacha :/
    Jakie są ZA i PRZECIW podbitki z blachy i PCV???
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  16. #16

    Domyślnie

    A być może i widziałeś. Moja chałupa stoi 5m od ogrodzenia, szczytem do frontu. Jeśli ktoś nie wie że podbitka jest z blachy, sprzed płota raczej nie pozna (już kilka osób pomyliło ją z pcv)
    A za i przeciw? Każdy sobie jakieś znajdzie. Dla mnie liczyła się bezobsługowość na lata i trwałość ciemnego koloru. Zanim zdecydowałam się na podbitkę obejrzałam mnóstwo domów i naprawdę brązowe pcv wygląda strasznie po jakimś czasie w mocno nasłonecznionych miejscach (no chyba że teraz robią jakieś trwalsze, ale wolałam nie ryzykować ) Hmm.. tak sobie pomyślałam że wadą blachy może być to że jest... z blachy Sporo tu widziałam osób (zagorzałych zwolenników dachówki) które są anty-nastawione do blachy (że bleee i że w ogóle jak można sobie takie badziewie kłaść na dach ) Każdemu więc według potrzeb i gustów

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Też się właśnie zastanawiam jaką podbitkę dać u siebie. Szykowałem się na pcv gamrata, to od nich mam również całe orynnowanie więc kolorystycznie by mi się zgarało. Nie przemawia za mną jakoś argument blaknięcia, bo przecież i rynny i okna mamy plastikowe więc nawet jak coś zacznie blaknąć to wszystko.
    Ale ostatnio zaczynam skłaniać się do drewna. Głównie ze względu na sposób montażu - dla plastikowych potrzebowałbym robić stelaże z kantówki bo plastik mocniej pracuje anieli drewno i musiałbym kłaść "w poprzek".

    Rozmawiałem z ojcem, który od jakiś dobrych 8 lat ma podbitkę drewnianą. Przez cały ten okres nic nie robił z podbitką a ma ciemną i gdyby coś się działo, to by było widać drewno z pod spodu. Jedyne co przemalowywał to obicie ściany szczytowej - czyli element narażony na deszcz i niepodogę. Podbitka raczej na to nie jest narażona tak mocno więc liczę, że z 10 lat wytrzyma. A potem to się postawi drugi domek

  18. #18

    Domyślnie

    Cześć,
    a ja się zastanawiam nad podbitką tynkowaną, czyli płyta osb na stelarzu, na to 2 cm styro klejone, siatka z klejem i na koniec otynkowane razem ze ścianami i pomalowane.
    Chcemy zrobić raz i zapomnieć o problemie podbitki na dłużej. Macie jakieś opinie na temat takiego rozwiązania, bo nam się podoba a zastanawiamy się jakie są wady takiego rozwiązania?
    Pozdrawiam - Daniel

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    tynkowaną podbitkę użytkujemy od ponad 3 lat ( osb+ styro na klej+ tynk silikonowy)
    na ścianie baranek 2,5 mm na podbitce 1mm
    bez problemowa, nie trzeba odnawiać i wygląda nieźle
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  20. #20
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    karloskar

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Limanowa
    Kod pocztowy
    34-600
    Posty
    2

    Domyślnie

    Zajmuję się dachami od 25 lat, przerabiałem wszystkie trendy które przychodziły z nowymi produktami stosowanymi na podbitki – ale większych bzdetów jak tu się pisze nie czytałem ani nie słyszałem
    Jakie perforacje do wentylacji dachu ?! A co dach to próżnia ? inaczej zgnije ? Bez jaj ! A jak dam drewnianą czy blachę to co? Ups po chałupie 
    Perforacja i jej wpływ na dach to tylko teoria dorobiona przez producentów podbitek trzy-panelowych . To w jakim celu ona jest ? Na ozdobę (na marginesie nadaje budynkowi durszalakowatości czyli go szpeci.)
    Otóż moim zdaniem dziury w podbitce to “nieudany ratunek” na sprawę rozciągania się podbitek tzw 3 panelowych. Podbitki na tzw klik te jednościankowe, strasznie pracują pod wpływem temperatury – przez co się naciągają i po kilku latach (jak na tym filmiku z youtube) poprostu się tłuką i to okropnie… Wiec pomyślano żeby dać perforację która ma niby oddalić nieuniknione o pare lat bo powietrze obniży temperaturę – nic to nie daje. Wiem co mówię (piszę) po za tym na nich jest okleina pcv która się łuszczy jak talala – przez to że rozciąga się na słońcu i kurczy na mrozie i że jest wg pomyłką. Lepsze już są te wielokomorowe 2 generacji – czyli te co mają 11 komór nie 6 . Ponieważ mają dwie ścianki i nie mają okleiny która się łuszczy. Kiedyś w latach 90 robiono kiepskie co blakły. Teraz technika poszła do przodu. Nie mówię że wg nie blakną. Blakną ale o wiel wiele wolniej.
    Według mnie najlepsze oczywiście są drewniane – no tylko trzeba pomalować co jakieś x lat (zależy od słońca jak na nią pada) – temat rzeka serio .
    Blacha ? Kiedyś tak dzisiaj nie (grubość minimalna, farba słaba bo ekologia ) po prostu padaka.

    Więc mój ranking to:
    1.Drewno – estetyka no ale malowanie…
    2. PCV – te pojedyncze (obecne nie te z lat 90)
    3 Blacha co najmniej 0,6mm – ale kasa kosmos
    4. PCV 2 lub 3 panelowa. Ja ją nazywam durszlakowa 
    Heh ale się naprodukowałem . Ale może komuś pomogę… Wg jak coś to pytajcie (sprawy ciesielskie) jak będę wiedział to poradzę

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony