dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 42 z 42
  1. #41

    Domyślnie

    No tak tylko jakbym teraz na tej patelni posadziła cienioznośne, to zanim by mi np. świerk serbski wyrósł, to nic bym nie miała. W tym roku posadzona na wsch-pd części tej skarpy irga major została po prostu wypalona. Musiałbym mieć zatem pieniądze i na projekt i na jego realizację, przy czym przy obsadzeniu skarpy cieniolubnymi również pieniądze na zakup dużych drzew przy płocie, bo jak zauważyłaś świerk serbski po 10 latach, to ma zaledwie 3m
    Z tym, że mam teraz zagwozdkę - co robić. Skarpa ma jak i taras kształt półokręgu doświetlanego też ze wschodu i zachodu, gdzie drzew nie ma i nie będzie. Po za tym odległość od płotu do skarpy łącznie ze ścieżką, to ok. 2,9-3,9 m (w najwęższym 2,9m, a w najszerszym to właśnie ok. 4m). Cała skarpa więc raczej zacieniona nie będzie, przynajmniej wg mnie góra skarpy. Zresztą ja to brałam pod uwagę i obserwowałam jak zacienia orzech laskowy (rosnący trochę dalej widoczny na jednym zdjęciu) i wydawało mi się, że nie będzie dużego cienia, stąd to obsadzenie skarpy roślinami słonecznolubnymi.
    Elfir a kosówka, jałowce blue chip, wiltonii, blue arrow, karagana, to wytrzymają takie zacienienie (wg mnie takie częściowe), bo lawendę, perovskie, to za te 5 lat mogę po prostu przesadzić i zastąpić np. żurawką.

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jałowce i sosny są słońcolubne.
    częściowy cień znoszą świerki.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony