dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 83
  1. #1

    Domyślnie Czy jest ktoś kto nie stosował paroizolacji na poddaszu?

    Czy jest ktoś kto nie stosował paroizolacji na poddaszu i może podzielić się swoimi doświadczeniami.

    Oczywiście w łazienkach i kuchni stosowanie paroizolacji jest obowiązkowe ale czy jest ktoś kto nie dawał żółtej folii paroizolacyjnej w pozostałych pomieszczeniach poddasza.

    Czy brak paroizolacji powodował jakieś ujemne skutki.

    Nie pamiętam w którym wątku ale zgłosiło się klika osób z forum którzy nie zastosowali paroizolacji i było OK.

    Pytam o to bo u siebie również nie chciałbym zastosować paroizolacji na poddaszu.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  2. #2

    Domyślnie

    Pytam o to bo u siebie również nie chciałbym zastosować paroizolacji na poddaszu - dlaczego?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał M K Zobacz post
    Pytam o to bo u siebie również nie chciałbym zastosować paroizolacji na poddaszu - dlaczego?
    Poza łazienkami nie widzę sensu stosowania poza tym że robimy sobie niepotrzebny termos na poddaszu.

    Poza tym ludzie którzy znają się na zjawiskach fizycznych zachodzących w przegrodach budowlanych twierdzą że lepiej jest nie dawać wcale paroizolacji niż ją dawać ale zrobić źle - niewiele ekip potrafi i chce zrobić to dobrze.

    Na poddasze ma kupioną wełnę Rockwool czyli skalną. Firma Rockwool nie zaleca stosowania paroizolacji w pomieszczeniach suchych
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro Zobacz post
    Poza łazienkami nie widzę sensu stosowania poza tym że robimy sobie niepotrzebny termos na poddaszu.
    Tak moim skromnym zdaniem to, czy mamy termos czy nie, bedzie glownie spowodowane sprawnie lub niesprawnie dzialajaca wentylacja.
    Dyfuzja przez przegrody, 20-30cm welny, dachowki itd wydaje sie i tak znikoma w porownaniu do wymiany powietrza/wilgoci poprzez wentylacje.
    Pzdr

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał qqlio Zobacz post
    Tak moim skromnym zdaniem to, czy mamy termos czy nie, bedzie glownie spowodowane sprawnie lub niesprawnie dzialajaca wentylacja.
    Dyfuzja przez przegrody, 20-30cm welny, dachowki itd wydaje sie i tak znikoma w porownaniu do wymiany powietrza/wilgoci poprzez wentylacje.
    Pzdr
    I tak i nie kiedyś nie było wentylacji mechanicznej ale nie było też termosów w domach
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  6. #6

    Domyślnie

    Dzwoniłem do Isover.

    Isover też nie wymaga stosowania paroizolacji w pomieszczeniach suchych ale ją zaleca zwłaszcza swojej własnej produkcji.

    Jedynie gdzie musi być paroizolacja to łazienki i kuchnia.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    I to był błąd... Szczęśliwie już naprawiony.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysztofLis2 Zobacz post
    I to był błąd... Szczęśliwie już naprawiony.
    Nie bardzo wiem o co kaman
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    nie mam paroizolacji. Mam membranę Corotop - czyli spowalniacz . Ale nie mam też regipsów, tylko panele. Nie mam wilgoci, oj, czasem aż za bardzo nie mam (sucho jest), nic mi też nie wieje, choć przed podbitką folia dachowa potrafiła szeleścić przy otwieraniu drzwi na dole. Teraz już nie.
    Za to nie wiem, jakby było, gdybym miała folię

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    nie mam paroizolacji. Mam membranę Corotop - czyli spowalniacz . Ale nie mam też regipsów, tylko panele. Nie mam wilgoci, oj, czasem aż za bardzo nie mam (sucho jest), nic mi też nie wieje, choć przed podbitką folia dachowa potrafiła szeleścić przy otwieraniu drzwi na dole. Teraz już nie.
    Za to nie wiem, jakby było, gdybym miała folię
    Dzięki za rzeczową odpowiedź ale muszę się dopytać masz na dachu membranę Corotop czy pełne deskowanie.

    I jak rozumiem nie masz folii paroizolacyjnej.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  11. #11

    Domyślnie

    Znalazłem ciekawy artykuł o tym że stosowanie paroizolacji na całym poddaszu jest zbędne.

    [Zabudowa poddasza.
    Ostatnio edytowane przez odaro ; 29-08-2010 o 10:41
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    pewnie, ze fajny bo czesany na rockwoola
    A skąd takie podejrzenia ja takich dowodów nie znalazłem.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  13. #13

    Domyślnie

    Tutaj to jest artykuł czesany na rockwoola


    Zabudowa poddasza wg Rockwool


    Tylko tak po tych wszystkich rozważaniach zastanawiam się czemu firmie Rockwool tak zależy aby ich wełna była zawilgocona poprzez brak paroizolacji.

    Bo można pomyśleć że są to działania sprzeczne z interesem firmy.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro Zobacz post
    Dzięki za rzeczową odpowiedź ale muszę się dopytać masz na dachu membranę Corotop czy pełne deskowanie.

    I jak rozumiem nie masz folii paroizolacyjnej.
    nie mam tej żółtej folii paroizolacyjnej między wełną a panelami. Zamiast niej mam membranę Corotop. Potem idąc od strony mieszkania normalnie jest wełna, membrana Tyvek pro i dachówka.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    nie mam tej żółtej folii paroizolacyjnej między wełną a panelami. Zamiast niej mam membranę Corotop. Potem idąc od strony mieszkania normalnie jest wełna, membrana Tyvek pro i dachówka.
    To teraz już wszystko jasne
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro Zobacz post
    Nie bardzo wiem o co kaman
    Odnosiłem się do Twojej wypowiedzi o braku wentylacji mechanicznej, a po drodze wskoczyła przed moją wypowiedź jeszcze jedna.

    Przepraszam za zamieszanie.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  17. #17

    Domyślnie

    Znalazłem ciekawy artykuł na temat dachów wentylowanych ale jest tam też o paroizolacji

    Dachy wentylowane


    Może zacytuje najważniejszy fragment:

    "W praktyce stosowanie samych barier opóźniających przepływ pary wodnej lub paroizolacji nie rozwiązuje nam problemu kondensacji pary wodnej, a nawet w dłuższym okresie czasu przyczynia się do eskalacji tego zjawiska. Przyczyną są nieszczelności powstałe w wyniku mechnicznego montażu w/w produktów do konstrukcji nośnej a często brak prawidłowych uszczelnień połączeń między poszczególnymi arkuszami membran. Nieszczelności te powodują, że wilgoć dostaje się w przestrzeń międzykrokwiową, tam zaś zostaje zamknięta między paroizolacją a pokryciem dachowym. Ilość wilgoci w przestrzeni międzykrokwiowej zwiększa się więc wraz z upływem czasu eksploatacji, a następnie w postaci skroplonej pary wodnej ujawnia się na podsufitce w miejscach największych nieszczelności w warstwie paroizolacji. Dla inwestorów i znacznej części „fachowców” jest to dowód na powstanie nieszczelności w pokryciu dachowym. Często podejmowane są próby uszczelniania pokrycia, które prowadzą do utraty jego walorów estetycznych lub nawet do powstania uszkodzeń mechanicznych, ale nie rozwiązują rzeczywistych problemów"
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Bo niestety, w kalenicy (ja akurat mam dach dwuspadowy) powinna być wentylacja "na przestrzał". Wełnę trochę z góry wyziębi, ale wszelką wilgoć wywieje. Dlatego mam tej weły 35 cm i jeszcze zamierzamy od góry dołozyc

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    ...no dobra... tak na chłopski rozum... brak paroizolacji może spowodować jakieś dolegliwości (prawdziwe lub wyimaginowane)... wiadomo - wilgoć... tego nikt nie neguje... ale co może spowodować zastosowanie paroizolacji? jakie dolegliwości? Oczywiście finansowych nie rozpatrujemy... jedyna jaka mi się nasuwa to tylko obniżenie zasięgu komorki w przypadku foli metalizowanej... bo chyba zbytnie przesuszenie drewna więźby nie wchodzi w grę... odrzucam całkowicie wyssane z palca teorie że grzyb może rozwijać się pod płytą bo jeśli tak to w łazience i kuchni mogą kapelusze przejść przez plytę... a jesli nie przechodzą w pomieszczeniach wilgotnychto dlaczego mają pojawić się w sypialni.... a jeśli folia przyczynia się do gnicia więźby (???) to co za różnica czy zgnije nad łazienką i kuchnią czy nad całą chatą


    ...no wiec pozostaje jedno... oddychanie przegrody budowlanej! ...ale ja nie lubię jak mi w nocy ściany czy sufity sapią....
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    ...no dobra... tak na chłopski rozum... brak paroizolacji może spowodować jakieś dolegliwości (prawdziwe lub wyimaginowane)... wiadomo - wilgoć... tego nikt nie neguje... ale co może spowodować zastosowanie paroizolacji? jakie dolegliwości? Oczywiście finansowych nie rozpatrujemy... jedyna jaka mi się nasuwa to tylko obniżenie zasięgu komorki w przypadku foli metalizowanej... bo chyba zbytnie przesuszenie drewna więźby nie wchodzi w grę... odrzucam całkowicie wyssane z palca teorie że grzyb może rozwijać się pod płytą bo jeśli tak to w łazience i kuchni mogą kapelusze przejść przez plytę... a jesli nie przechodzą w pomieszczeniach wilgotnychto dlaczego mają pojawić się w sypialni.... a jeśli folia przyczynia się do gnicia więźby (???) to co za różnica czy zgnije nad łazienką i kuchnią czy nad całą chatą


    ...no wiec pozostaje jedno... oddychanie przegrody budowlanej! ...ale ja nie lubię jak mi w nocy ściany czy sufity sapią....

    Raczej chodzi jeszcze o coś innego o wiele ważniejsza jest prawidłowa wentylacja poddasza niż paroizolacja.

    Niestety zastosowanie paroizolacji wcale nie jest idealnym rozwiązaniem migracji pary wodnej.

    I kolejna sprawa to taka że jak paroizolacja jest położona źle chodzi tu przede wszystkim o łączenia ze ścianą i obróbki komina i inne przejścia i staranność ich wykonania to lepiej nie dawać paroizolacji wcale.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony