dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 59
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1170

Temat: Domek Rokoko

  1. #1

    Domyślnie Domek Rokoko

    Hej!
    Miło mi was poznać Jestem Rokoko i choć na tym forum jestem nowa, niektórzy z was mogą mnie znać z innych stron.
    Mieszkam we własnym domku już prawie dwa lata. Domek jest położony w przepięknej dolinie, na tyłach wioski w której jest tylko jeden sklep, kościół, przedszkole i trzy bary Nigdy w życiu nie pomyślałabym, że ja - mieszczuch - zamieszkam na wsi, ale stało się! Teraz, gdyby ktoś zaoferował mi możliwość przeprowadzki do miasta - nie zgodziłabym się nawet za całą herbatę w Chinach! Uwielbiam ten spokój, tą ciszę, przyjaznych dla siebie mieszkańców, przepiękne widoki, konie za domem, itp.itd.
    Początkowo chcieliśmy kupić inny dom - w mieście na nowym osiedlu. Dwupiętrowy, z trzema sypialniami na górze, ocieplaniem słonecznym i ogródkiem 5x5. Nowo-wybudowany, jednak już wykończony - z podłogami, kuchnią, łazienkami, itp.
    To są zdjęcia domu z oferty developera:

    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

    A tu link do wirtualnego oglądania tego domu:
    http://www.captiveimages.ie/clients/.../vt/vt/vt.html


    W banku zaczęliśmy załatwiać już wszystkie formalności, aż tu pewnego dnia, tak z czystej ciekawości, jeszcze raz przeglądneliśmy stronę internetową z ofertami sprzedaży. Tam natknęliśmy się na ten mały domek położony w przepięknej okolicy z czterema sypialniami i duużym ogrodem. Pojechaliśmy, obejrzeliśmy i nasze serca zaczęły bić szybciej. To był NASZ DOM! Kilka miesięcy później, w październiku 2008 dostaliśmy klucze i postanowiliśmy wprowadzić się przed Bożym Narodzeniem. Roboty było od groma - dom był nowo-wybudowany w stanie surowym. Nie było w nim nic oprócz gniazdek, sosnowych listw przypodłogowych i drzwi. Ach, prawie zapomniałam o sanitariach - były tam jeszcze: toaleta, zlew, wanna i brodzik prysznicowy. Do 10 grudnia mieliśmy już pomalowane wszystkie ściany, założoną podłogę i kafelki w łazienkach, kuchni i hollu, nową, zaprojektowaną przeze mnie kuchnię, stół i krzesła, trzy łóżka, sofy, TV i Internet. Wszystko, co najważniejsze. Tego dnia oficjalnie się wprowadziliśmy. Tego dnia wysiadło nam ogrzewanie w domu cdn.
    Ostatnio edytowane przez Rokoko ; 25-08-2010 o 22:12

  2. #2

    Domyślnie

    cd.
    Po pracy zrobiliśmy szybkie zakupy i oficjalnie już pojechaliśmy do naszego domu spędzić tam pierwszą noc. Włączyliśmy ogrzewanie i zabraliśmy się do pracy - wiercenie, przykręcanie, przestawianie, rozpakowywanie, itp. Po pewnym czasie zorientowaliśmy się, że w domu jest nadal zimno. No tak - ogrzewanie postanowiło spłatać nam figla i akurat tego dnia postanowiło się zepsuć Jako, że było tuż przed świętami - 99% wszystkich prezentów leżało już zapakowanych w innej sypialni i czekało na położenie ich pod choinkę. Pamiętałam, że mamie mojego chłopaka kupiłam koc elektryczny. Odpakowałam go, rozłożyłam na łóżku, włączyłam na 12 godzin na największe grzanie i tak przetrwaliśmy naszą pierszą noc w naszym pierwszym wspólnym domu Ten koc jest z nami od tamtego dnia, a mamie D. kupiłam nowy kilka dni później.

    Tak wygląda plan domu:
    [IMG][/IMG]

    Tak wyglądałam ja, gdy malowaliśmy ściany:
    [IMG][/IMG]

    A tak wygląda wioska, w której mieszkamy latem...:
    [IMG][/IMG]
    ...i zimą: (widok z okna)
    [IMG][/IMG]

    (widok zza domu)
    [IMG][/IMG]
    Ostatnio edytowane przez Rokoko ; 25-08-2010 o 08:35

  3. #3

    Domyślnie

    Witaj Rokoko,
    pozwoliłam sobie odwiedzić Twój dom na apartmenttherapy i jestem zachwycona. Największe wrażenie zrobiła na mnie metamorfoza korytarza - jest niesamowity. Cudowna kuchnia! Pozdrawiam.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariomili
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    2.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    95

    Domyślnie

    Witaj Rokoko

    Piekny domek i pieknie urzadzony, korytarz super wyglada.
    Chetnie bede zagladala i czekam na wiecej fotek.

    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Hej, dziewczyny!

    Makowapanienko - za pierwszy wpis w mojej galerii wygrałaś... kwiatka Gratuluję!
    [[IMG][/IMG]

    Mariomili - super, zapraszam tak często, jak tylko będziesz miała na to ochotę
    Ostatnio edytowane przez Rokoko ; 25-08-2010 o 08:16

  6. #6

    Domyślnie

    witam witam... ciekawa jestem Waszego domku chce fotki... duuuuuzo fotek

  7. #7

    Domyślnie

    Piękne wnętrza.Będą moją inspiracją .
    Prosimy o więcej...

  8. #8

    Domyślnie

    Chcę wam pokazać zdjęcia, jak wyglądały wnętrza tuż po wrowadzeniu się. Ostrzegam - nie będzie zbyt ciekawie
    Popełniliśmy wiele błędów - pośpiech jest najgorszym doradcą i przekonaliśmy się o tym na własnych skórach. Niektóre rzeczy, jak np. nieprzemyślany kolor ścian były łatwe do zmiany, inne muszą zostać z nami na kolejne kilka lat. Z drugiej strony - wnętrza dojrzewają z czasem, nie będą odzwierciedlały nas i naszych osobowości tak od razu.

    Tak wyglądał salon w grudniu 2008r.:
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

    Salon jest chyba jedynym pomieszczeniem, gdzie po dwóch latach mieszkania w naszym domu, nadal nie mam pojęcia, co z nim zrobić Mam setki inspiracji zapisanych na dysku w komputerze, ale jakoś nie dostałam jeszcze TEGO natchnienia, które miałam przy innych pokojach

    Tak wyglądała łazienka dla gości (wykończona chyba dopiero w styczniu):
    [IMG][/IMG]

    Nasza sypialnia:
    [IMG][/IMG]

    Kuchnia - ze stołem nakrytym do Wigilli:
    [IMG][/IMG]

    oraz w trakcie montowania, tuż przed Wigilią:
    [IMG][/IMG]

    Tak wyglądał nasz domek z zewnątrz, gdy go kupiliśmy:
    [IMG][/IMG]
    Ostatnio edytowane przez Rokoko ; 25-08-2010 o 22:19

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariomili
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    2.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    95

    Domyślnie

    Troche sie zmienilo po dwoch latach

  10. #10

    Domyślnie

    To prawda

  11. #11

    Domyślnie

    Dodam jeszcze zdjęcia hollu, które przed chwilą 'znalazłam' na dysku:
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Ostatnio edytowane przez Rokoko ; 25-08-2010 o 22:21

  12. #12

    Domyślnie

    Pierwszą widoczną zmianą, która nastąpiła, było pomalowanie drzwi wejściowych. Rozjaśniło to trochę wejście i sprawiło, że drzwi zaczęły współgrać z resztą domu.
    Zdjęcie z przed:
    [IMG][/IMG]

    Oraz zdjęcie po:
    [IMG][/IMG]

    Malowałam farbą Crown'a do drewna w kolorze kości słoniowej.
    Po bokach ustawiłam fantazyjnie zakręcone drzewka oliwkowe w ozdobnych donicach. Ja wolę wygląd 'po', a wy?
    Ostatnio edytowane przez Rokoko ; 27-08-2010 o 00:19

  13. #13

    Domyślnie

    Rokoko zdecydowanie PO!!! Te drzwi i inne wnętrza, kuchnia, sypialnia.... Takie cudne, że chce ich więcej
    Dodaję Twój dziennik do ulubionych i będę czekać na następne zdjęcia. A gdy pojawi się kolejna odsłona Twojego domu, będę wydawać ochy i achy.
    Jestem pełna podziwu dla Twojego gustu i smaku.

    Pozdrawiam
    Było bardzo daleko, teraz już tylko daleko do celu...

    Rzeczywistość dziś to utopia wczoraj.
    Le Corbusier

  14. #14

    Domyślnie

    dołączam do podglądaczy

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ragazza
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    839

    Domyślnie

    I ja podglądać zamierzam nałogowo
    pozdrawiam

    ps. zdjęcie zimowe zrobione zza domu - bajka!

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mayadaski
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kaszuby Pôłnié - Zaborski Park Krajobrazowy
    Posty
    4.109

    Domyślnie

    Hej Rokoko, pieknie u Ciebie tak za oknem jak i w srodku!! Mieszkasz w przepieknych okolicach i wybor domu byl przeswietny. Takie bungalow zawsze bedzie tysiac razy lepsze niz blizniak od developera
    Jestem pelna podziwu, ze tyle pieknych rzeczy udalo Ci sie kupic w T.K.Maxx!! Ja powiem szczerze, ze gdy tylko tam wejde to oprocz ogromnego balaganu to nigdy nic nie widze. Wychodzi na to, ze nie potrafie patrzec i nie mam oka tak jak Ty. Pojde w weekend trenowac

    Za mieszkaniem w PL juz sie zaczelas rozgladac, czy na razie to tylko plan?

    Pozdrowienia,

    Maja

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayadaski Zobacz post
    Jestem pelna podziwu, ze tyle pieknych rzeczy udalo Ci sie kupic w T.K.Maxx!! Ja powiem szczerze, ze gdy tylko tam wejde to oprocz ogromnego balaganu to nigdy nic nie widze. Wychodzi na to, ze nie potrafie patrzec i nie mam oka tak jak Ty.
    Mam dokładnie tak jak Ty, nigdy nic sensownego nie mogę znaleźść w T.K.Maxx. A jeśli chodzi o akcesoria domowe, zawsze wydawało mi się, że są słabo wyposażeni
    Było bardzo daleko, teraz już tylko daleko do celu...

    Rzeczywistość dziś to utopia wczoraj.
    Le Corbusier

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayadaski Zobacz post
    Hej Rokoko, pieknie u Ciebie tak za oknem jak i w srodku!! Mieszkasz w przepieknych okolicach i wybor domu byl przeswietny. Takie bungalow zawsze bedzie tysiac razy lepsze niz blizniak od developera
    Jestem pelna podziwu, ze tyle pieknych rzeczy udalo Ci sie kupic w T.K.Maxx!! Ja powiem szczerze, ze gdy tylko tam wejde to oprocz ogromnego balaganu to nigdy nic nie widze. Wychodzi na to, ze nie potrafie patrzec i nie mam oka tak jak Ty. Pojde w weekend trenowac

    Za mieszkaniem w PL juz sie zaczelas rozgladac, czy na razie to tylko plan?

    Pozdrowienia,

    Maja
    Hej Maja!
    Jestem nałogowym bywalcem Tk&Maxx'a - nie potrafię tam wejść i wyjść z niczym. Obecnie jestem na odwyku Ostatnim zakupem była pufa do salonu. Wydaje mi się, że żeby coś tam znaleźć trzeba mieć czas i spokój - najczęściej jeździłam tam w sobotę, gdy wiedziałam, że nie będę musiała się spieszyć - towaru jest tyle i to na dodatek w takim bałaganie, że inaczej się nie da. Nie lubię kupować tam ubrań - to już ponad moje siły. Ja robię tak, że jak już coś sobie upatrzę, to ponownie obchodzę wszystkie regały i w międzyczasie się zastanawiam - będzie u mnie pasowało, czy nie? W tym czasie można wypatrzyć coś innego - lepszego. Wtedy robię kolejne okrążenie Najdziwniej się na mnie ludzie patrzyli, gdy wzięłam dużą ozdobną donicę, odwróciłam ją do góry nogami i na niej usiadłam Dopiero po tym się przekonałam, że mi odpowiada jako stolik
    Cierpliwości więc Maju - i daj znać, jak ci poszło w weekend.

    Szukamy mieszkania w moim rodzinnym mieście już od chyba pół roku. Znaleźliśmy do tej pory dwa, ALE - w jednym RUINA za wygórowaną cenę, drugie miało wszystkie pomieszczenia na innych piętrach- pokój na pierwszym, kuchnia na drugim a łazienka...już nawet nie pamiętam. Tak więc - szukajcie, aż znajdziecie

    A tu kilka moich Tk&Maxx'owych zdobyczy:
    Ceramiczne, ręcznie malowane uchwyty do szuflad:
    [IMG][/IMG]

    Szkatułka, literka K i lampki nocne:
    [IMG][/IMG]

    Tu doniczka robiąca za stolik. Przy okazji przedstawiam wam mojego angielskiego springer spaniela Rubiego:[IMG][/IMG]

  19. #19

    Domyślnie

    Przyszłam się przywitać

    Drzwi wejściowe wyszły bardzo fajnie.
    Fajne zmiany zachodzą,prace idą do przodu,strój do malowania rewelacyjny
    Pozdrawiam!
    "Kto nie ma odwagi do marzeń,nie będzie miał siły do walki.."

  20. #20

    Domyślnie

    Witaj Nadulko!

Strona 1 z 59

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony