dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Okna- reklamacja

    Witam serdecznie. 17 września 2013 zamontowane zostały u nas w domu okna. Po montażu sprawdziliśmy czy wszystko jest ok- wydawało nam się że tak. Błąd jaki popełniliśmy to to, że nie usunęliśmy taśm. Zrobiliśmy to dopiero w tym tygodniu i okazało się, ze jedne z drzwi balkonowych posiadają od zewnętrznej strony skazę ok 1 cm i kilka mniejszych zadrapań, na dodatek zaczęły strasznie ciężko chodzić- wydaje nam się że obcierają uszczelkę i dolny kant. Moje pytanie brzmi następująco czy firma może nam teraz odmówić przyjęcia reklamacji? Poniżej przedstawiam zdjęcia.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wada.jpg
Wyświetleń:	164
Rozmiar:	76,5 KB
ID:	220516Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	krawedz.jpg
Wyświetleń:	194
Rozmiar:	49,2 KB
ID:	220515Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zadrapanis.jpg
Wyświetleń:	175
Rozmiar:	38,7 KB
ID:	220517

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie zareklamujesz - to się nie dowiesz. Ale oczywiście może odmówić i uzasadniać to np. faktem, że podpisałeś protokół odbioru (i nie zaznaczyłeś że są widoczne wady) i mogą twierdzić, że uszkodzeń dokonał ktoś inny.. Tylko coś mi się wydaje, że to nie jest skuteczna odmowa

    Tak na marginesie - czemu montażyści nie zdjęli folii? Dla mnie to należy do montażu, ale ja rozumiem - jest to dodatkowa czynność, pojawiają się z tego śmieci i ryzyko że właśnie odkryjemy uszkodzenia których nie widać..

  3. #3

    Domyślnie

    Reklamacja jest już złożona. Dzwoniliśmy do firmy i oni mają się zapoznać z tym co im przesłaliśmy i odpowiedzieć. Ale wolę upewnić się na zaś czy mają prawo odmówić przyjęcia reklamacji.

    Dlaczego nie zdjęli folii- szczerze to nie wiem. I to moja wina, ze tego nie przypilnowałem i nawet nie przyszło mi do głowy, żeby kazać im to zrobić. Myśleliśmy, że będzie pełniła jakąś funkcje ochronną np. w czasie kładzenia tynków czy elewacji - potem dowiedzieliśmy sie, ze trzeba ją zdjąć szybko bo potem może być problem. Mądry Polak po szkodzie.

    Jeśli chodzi o protokół odbioru to tutaj stała sie rzecz niespotykana, bo protokół nie był podpisany. Panowie zamontowali i pojechali. Dla nas liczyła się faktura i umowa... a protokół to chyba powinien być ważny dla firmy.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie każdy stosuje protokoły odbioru, ja np ich nie mam Może to błąd ale jeszcze nigdy z jego braku nie miałem jakiś problemów.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    A ja mam ale też nie zawsze ze sobą Z tym że też nie robię problemu, jeśli tego typu wady klient nie zobaczy od razu, bo to byłoby zwyczajnym świństwem. No chyba że na budowe pracuje pięć innych ekip i wtedy nie wiadomo kto uszkodził okno..
    Dlatego ja wolę zdjąć folię by być pewnym, że są ok a nie się później przepychać.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marekkk2 Zobacz post
    Moje pytanie brzmi następująco czy firma może nam teraz odmówić przyjęcia reklamacji? Poniżej przedstawiam zdjęcia.
    Można nie tyle odmówić przyjęcia reklamacji, co uznania za zasadne roszczeń w niej ujętych. Ergo, firma zgłoszenie reklamacyjne przyjmuje, ale uznaje je za bezzasadne i odmawia wykonania dobrowolnie przyjętych na siebie zobowiązań bądź zobowiązań ustawowych.
    PRO QUALITY

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Nie każdy stosuje protokoły odbioru, ja np ich nie mam Może to błąd ale jeszcze nigdy z jego braku nie miałem jakiś problemów.
    Wykonując usługę budowlaną zawsze powinieneś mieć protokół zwłaszcza stosując obniżoną stawkę VAT. US w trakcie kontroli nie sprawdza u Ciebie protokołów? A kiedy wystawiasz fakturę końcową? Powinieneś do 7 dni od daty podpisania protokołu

  8. #8

    Domyślnie

    [QUOTE=Marekkk2;6190099

    Jeśli chodzi o protokół odbioru to tutaj stała sie rzecz niespotykana, bo protokół nie był podpisany. Panowie zamontowali i pojechali. Dla nas liczyła się faktura i umowa... a protokół to chyba powinien być ważny dla firmy.[/QUOTE]

    Jak nie mają protokołu to mają problem

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    A ja mam ale też nie zawsze ze sobą Z tym że też nie robię problemu, jeśli tego typu wady klient nie zobaczy od razu, bo to byłoby zwyczajnym świństwem. No chyba że na budowe pracuje pięć innych ekip i wtedy nie wiadomo kto uszkodził okno..
    Dlatego ja wolę zdjąć folię by być pewnym, że są ok a nie się później przepychać.
    całkowita zgoda

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    Jak nie mają protokołu to mają problem
    Jestem ugodowym człowiekiem więc jak uznają reklamację to nie ma problemu. Ale fakt że po montażu nawet śmialiśmy się z żoną, że równie dobrze moglibyśmy zadzwonić do firmy i zapytać "gdzie nasze okna?" . Myśleliśmy, że ten właściciel chociaż zadzwoni i zapyta czy wszystko zostało dobrze zamontowane, a on nawet o resztę pieniędzy się nie upominał. Może mieli natłok pracy, że nie nadążali.

    Dzięki za odpowiedzi. Zobaczymy co firma odpisze w odpowiedzi na reklamacje.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    Wykonując usługę budowlaną zawsze powinieneś mieć protokół zwłaszcza stosując obniżoną stawkę VAT. US w trakcie kontroli nie sprawdza u Ciebie protokołów? A kiedy wystawiasz fakturę końcową? Powinieneś do 7 dni od daty podpisania protokołu

    Sprawdza tylko umowy na dane zlecenie.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marekkk2 Zobacz post
    ... Myśleliśmy, że ten właściciel chociaż zadzwoni i zapyta czy wszystko zostało dobrze zamontowane, a on nawet o resztę pieniędzy się nie upominał. ....
    Takie są objawy dobrej wolii i zaufania. Więc myślę że nie będą robili problemu, ale przy takich wadach wina w całości spada na sprzedawcę/montażystę. Co innego jakby firma żądała podpisania protokołu i od razu gotówki na budowie lub nawet zapłaty przed bo to postawa wróżąca mało przyjazną atmosferę. Ale oczywiście to wróżby, a nie reguły.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Sprawdza tylko umowy na dane zlecenie.
    To masz fajnie

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    US w trakcie kontroli nie sprawdza u Ciebie protokołów?
    Nie wiem skąd zdziwienie, ale nie ma żadnego przepisu mówiącego o konieczności sporządzenia takiego protokołu w obrocie konsumenckim, tym bardziej protokołu w formie pisemnej, więc jakakolwiek próba żądania przez US takiego dokumentu delikatnie mówiąc jest... nieuprawniona.
    PRO QUALITY

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Test, chcesz się spierać ze skarbowym? Kazdy z nas woli się zajmować pracą a nie urzędowymi potyczkami i wolny czas spędzić np. na forum a nie skladając wyjaśnienia inspektorom..
    U mnie w trakcie kontroli popatrzono na umowy, na kończące je protokoły i ten temat był z głowy

    Wracajac do tematu - zdaje się, że Mareek pisząc o wadzie jawnej wykrytej w ciagu 30 dni jest na wygranej pozycji... tylko sprzedawca mógłby tworzyc teraz jakieś przeszkody, bo musiałby udowodnić że wady nie było, np. pokazując taki protokół... ?

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Test, chcesz się spierać ze skarbowym?
    Ja to kłótliwy jestem jak nie wiem co, ale w tym względzie nie musiałbym się z nimi spierać, bo przywaliłbym ich protokołami odbioru, gdybym sprzedawał okna.

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Wracajac do tematu - zdaje się, że Mareek pisząc o wadzie jawnej wykrytej w ciagu 30 dni jest na wygranej pozycji... tylko sprzedawca mógłby tworzyc teraz jakieś przeszkody, bo musiałby udowodnić że wady nie było, np. pokazując taki protokół... ?
    Jeśli masz na myśli tryb niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową, to Mareeka przez 6 miesięcy od daty wydania towaru chroni domniemanie istnienia wady w dniu wydania towaru (art.4 ust.1 Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej...). Sam protokół sprzedawcy nie obroni, bo z jego treści musiałoby wynikać, że przedmiotem odbioru była ocena stanu powierzchni kształtowników okiennych po zamontowaniu okien. W tym przypadku tak być nie mogło, bo co to za ocena powierzchni bez zdjęcia folii ochronnych? Stan meczu nabywca 1 : sprzedawca 0, co nie zmienia faktu, że sprzedawca i tak może iść w zaparte wchodząc w spór sądowy.
    PRO QUALITY

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Ja to kłótliwy jestem jak nie wiem co, ale w tym względzie nie musiałbym się z nimi spierać, bo przywaliłbym ich protokołami odbioru, gdybym sprzedawał okna.



    Jeśli masz na myśli tryb niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową, to Mareeka przez 6 miesięcy od daty wydania towaru chroni domniemanie istnienia wady w dniu wydania towaru (art.4 ust.1 Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej...). Sam protokół sprzedawcy nie obroni, bo z jego treści musiałoby wynikać, że przedmiotem odbioru była ocena stanu powierzchni kształtowników okiennych po zamontowaniu okien. W tym przypadku tak być nie mogło, bo co to za ocena powierzchni bez zdjęcia folii ochronnych? Stan meczu nabywca 1 : sprzedawca 0, co nie zmienia faktu, że sprzedawca i tak może iść w zaparte wchodząc w spór sądowy.
    Dzięki za informacje o tych 6 miesiącach. Tego nie wiedziałem. Dostałem telefon od sprzedawcy - przekazali reklamacje do producenta. Nie wiem czy nie będą stosowali spychologii. Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie. Jak będzie potrzebna sprawa w sądzie- to nie będziemy się zastanawiać. Okna nie były tanie więc nie płaciliśmy za nie tyle kasy po to żeby dostać uszkodzone. Ciągle mam jednak nadzieje na polubowne rozwiązanie problemu.

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marekkk2 Zobacz post
    Dostałem telefon od sprzedawcy - przekazali reklamacje do producenta. Nie wiem czy nie będą stosowali spychologii.
    Nie wiem jaki tryb reklamacyjny przyjął Pan za właściwy dla tej sprawy, więc nie wypowiadam się na temat dotychczasowego postępowania sprzedawcy.
    PRO QUALITY

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony