dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 74
  1. #41

    Domyślnie

    Ja mam ofertę z Maszrol Aluplast 4000 RL szyba 4/14Ar/4Tf/10Ar/4Tf k=0,7 okucie Roto. Dobre to ?

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kosia1

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    116

    Domyślnie

    Witam,
    mogę opowiedzieć jedynie o przygodzie z Oknoplastem-Kraków.
    Mam zresztą zamiar dodać tu osobny wątek na ten temat, ale ku przestrodze lepiej szybciej odpowiem, oby nie za późno. Oboje z mężem jesteśmy architektami więc siedzimy w temacie na tyle żeby dobrze tą sprawę opisać. Trzy lata temu odbył się montaż okien OKNOPLAST dwu i trzy-szybowych PCV w naszym nowym domu. Specjalnie zamówiliśmy okna z montażem, żeby nie mieć potem ew problemów. Od samego początku był jednak problem z ich otwieraniem i partner handlowy przyjeżdżał kilkakrotnie ustawiać drzwi balkonowe, żeby się dobrze otwierały. Drzwi dwuskrzydłowe przesuwne od początku chodziły jak czołg. Praktycznie wcale ich nie używaliśmy, a mimo to wygięły się do tego stopnia, że podczas opadów woda wlewała się ciurkiem do salonu. W końcu wezwaliśmy serwis z samego Krakowa. Serwisant po oględzinach i wywiadzie stwierdził, że w oknach przesuwnych jest to wina złego montażu(zbyt rzadkiego podparcia), a inne drzwi balkonowe uchylno-rozwieralne ustawił. Po godzinie od wizyty pana serwisanta okno to z powrotem się rozregulowało. Po dwóch tygodniach przyjechał ponownie i ponownie okno się rozregulowało- nie przymyka się. W międzyczasie otrzymaliśmy odpowiedziedź od firmy OKNOPLAST, że nie uznają nam reklamacji, ponieważ nastąpiła z winy montażu i nie będą też brać udziału w negocjacjach co do reklamacji ze swoim partnerem handlowym, który to montował nam okna, bo zakończyli z nim współpracę. Oczywiście reklamację potraktowano całościowo i to, że druga para drzwi w salonie jest wg nich dobrze zamontowana, a nie domyka się, została całkowicie pominięta. Poddaliśmy w wątpliwość przeszkolenie firm współpracujących z onkoplastem. Bywamy na wielu budowach i wszędzie Oknoplast podpiera okna tak samo. Mamy podejrzenia graniczące z pewnością, że okna trzy-szybowe są zbyt ciężkie i dlatego wykrzywiają się progi i drzwi opadaja na zawiasach. Poza tym okazuje się, że w ogóle nie można zamówić montażu w samej firmie oknoplast, można jedynie zrobić to u ich PH. Tym czesem zepsuł się mechanizm uchylny w kolejnych drzwiach balkonowych, na który złożyliśmy również reklamację i również z nieznanych przyczyn połączono ją razem z pierwszą oddalono. Na nasze nieszczęście partner handlowy, u którego zamawialiśmy stolarkę OKNOPLAST zlikwidował się i zostaliśmy z tym problemem zupełnie sami. Dzwoniliśmy do OKNOPLASTU jak już drzwi przesuwne zaczęły same się uchylać i dziwnie buczeć i przez telefon zapewniono nas, że na pewno reklamację powinien przejąć najbliższy partner handlowy. Ten jednak nie chciał poprawiać po poprzednikach, nie chciał nawet ustawić tymczasowo drzwi(na zimę) za opłatą!! Dopiero po kolejnych pismach, po półtora roku, kiedy napisaliśmy, że już sprawą interesują się media, a my obywatelskim obowiązkiem zmuszeni jesteśmy, żeby to nagłośnić, napisali, że mogą nam jedynie sprzedać nowe okna z upustem, bo przy tym stanie konieczna jest wymiana całości(5,5mx2,35m) i darmowy montaż! Oczywiście nic nie wspomnieli o uszkodzonym parkiecie od ciągłego zalewania i odnowieniu elewacji i ściany od wewnątrz. Stan na dzisiaj: Okna przesuwne w salonie oklejone z zewnątrz taśmą klejącą i opianowane, od wewnątrz zabezpieczone kątownikiem stalowym przywierconym do nadproża, w deszczowe dni kałuża na podłodze, szmaty, koce...żenujące. Dodam, że część moich klientów ma podobne problemy ze stolarką, a mogę się tylko domyślać dlaczego nie ma prawdziwych opinii o OKNOPLASCIE w internecie. Ciekawe czy to zostanie MAM NADZIEJĘ, ŻE JEŻELI JESZCZE KTOŚ Z WAS MIAŁ JAKIEŚ WĄTPLIWOŚCI CO DO WYBORU TO JA SKUTECZNIE JE ROZWIAŁAM
    jeszcze dodam, że dyrektorem serwisu oknoplast jest człowiek, któremu chyba zależy na tym, żeby jak najwięcej reklamacji oddalic. Albo niedokładnie czyta pisma, albo odpisuje tylko na te argumenty, na które mu wygodnie. Bardzo ciężka komunikacja
    Jeśli ktoś ma wątpliwości po tym co napisałam mogę przedstawić pisma i odpowiedzi od oknoplastu na maila

  3. #43

    Domyślnie

    Ja tez się długo zastanawiałem czy 2 czy 3 szyby wybrałem 3 zgodnie z namową kilku ekspertów z forum. Wybór padł na Vetrex V90+.VEKA, 6-cio komorowa 90 mm, barwienie w masie, cena ok

  4. #44

    Question Wypowiedź co najmniej dziwna

    Cytat Napisał lolek30 Zobacz post
    A czy jest sens brac 3 szyby , to zależy co chcesz osiągnąć , jesli dom budowany z oczczędnościami na parametrach cieplnych to same energooszczędne okna bedą pasowały w nim jak kwiatek do kożucha. Jeśli natomiast dom stawiany w takim standardzie ciepłym zeby uchodził za energooszczedny to okna z takimi szybami będą doskonałym uzupełnieniem i wręcz niezbędnym elementem całego standardu..
    Jedna z tego typu wypowiedzi, którą należałoby zaliczyć do kuriozalnych.

    Każde zmniejszenie strat ciepła w budynku ma znaczenie. A to właśnie okna grają w tym główną rolę. Nie trzeba być ekspertem, żeby to zrozumieć.

    Idąc tropem cytowanej wypowiedzi można by również poddać w wątpliwość docieplanie ścian. Czy przykładowo zastosowanie styropianu lub wełny mineralnej w starym budynku też pasuje jak kwiatek do kożucha?

    Co to ma w ogóle wspólnego? Z estetycznego punktu widzenia także nie ma żadnego problemu.
    Pomylenie koła z kwadratem.
    Również piszę na blogu

  5. #45

    Thumbs up Pomieszane z poplątanym

    Przepraszam, że tak post za postem, ale myślę, że wpłynie to na lepszą przejrzystość wypowiedzi.

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    autor pytania jest kompletnym ignorantem technicznym - wyrazy współczucia.
    Zaprzeczasz sam sobie. Skoro jesteś takim ekspertem, to po co zadajesz pytania na forum? Wystarczy spojrzeć na Twoje posty. Czyż nie są one dowodem na to, że jesteś ignorantem technicznym? Z wiedzą nikt się nie rodzi. Nie odbieraj innym możliwości zadawania pytań przez własne widzi mi się.

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    drogi Jarku - w dzisiejszych czasach, w dobie internetu, znalezienie podstawowych info., będących bazą wyjściową do dyskusji jest banalnie łatwe. Dzięki temu podwyższa się swoją np. kulturę technicznę.
    Polecam Ci najpierw wklikać w google hasło "czarna dziura" bądź "grande vagina" i masz już podstawową wiedzę
    Możesz wtedy zadać bardziej precyzyjne pytanie w stylu - "jakie macie doświadczenia z czarnymi dziurami ? " czy " jak rozpoznać czarną dziurę na codzień ?"
    Z kolei z tej wypowiedzi wynika, że to forum jest zupełnie niepotrzebne. Albo inaczej - czy nie jest ono częścią Internetu, które tworzy i z którego uzyskuje się informacje?
    Zamiast radzić jak podnosić swoją kulturę techniczną należałoby najpierw poprawić swoją kulturę osobistą. Co także się tyczy pouczania innych jak mają zadawać pytania.
    Również piszę na blogu

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    trochę temat nie aktualny już był

  7. #47
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Dostałem ofertę na dostawę okien ( kpl. do domu jednorodzinnego) z szybami jedno i dwukomorowymi. Różnica w cenie to prawie 20 tys. pomiędzy podstawowym oknem standardowym a oknem "pasywnym", co w przeliczeniu na opał daje mi jakieś 25 lat stopy zwrotu na zero. . Nie wiem , czy będę jeszcze wtedy żył zważywszy na średnią wieku w Polsce .
    Tu była reklama....

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    oooo, to chyba z 500 m2 szkła w tym domku potrzeba
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał subfosylny Zobacz post
    Dostałem ofertę na dostawę okien ( kpl. do domu jednorodzinnego) z szybami jedno i dwukomorowymi. Różnica w cenie to prawie 20 tys. pomiędzy podstawowym oknem standardowym a oknem "pasywnym", co w przeliczeniu na opał daje mi jakieś 25 lat stopy zwrotu na zero. . Nie wiem , czy będę jeszcze wtedy żył zważywszy na średnią wieku w Polsce .
    zmniejszenie kosztów to nie wszystko, jak to jest, że zdecydowana większość klientów/inwestorów rozpatruje TYLKO aspekt zwrotu poniesionych kosztów? nikomu już nie zależy na komforcie ? estetyce ? funkcjonalności ? - porażające

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    oooo, to chyba z 500 m2 szkła w tym domku potrzeba
    różnica zapewne wynika nie tylko ze szkła, więc może nie aż 500m2 - ale i tak różnica jest powalająca

    Pozdrawiam

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    1. Nie 500 m2 . Dom z dużą ilością drzwi balkonowych i tarasowych- ogólnie przeszklony ponad przeciętną. Analiza na podstawie realnych ofert z różnych polskich firm.

    2. Komfort. O to mi własnie chodziło. Aspekt oszczędności to fikcja jak i slogan " ekologiczne okna PVC " . Jednakże komfort to jest to, za co warto zapłacić. Estetyka i funkcjonalność to drugi jakże ważny aspekt. A oszczędności? Jakie oszczędności , jeżeli zwrot nakładów na wymianę okien ze starych ościeżnicowych na nowe jednoramowe 68 to mniej więcej 40- 60 lat plus 25 lat za dodatki "pasywne" ?

    http://projektus.blogspot.com/2012/0...i-mity_15.html
    Tu była reklama....

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Okna to tylko odcinek budowli i w taki sposób jest zaliczany do tzw. bilansu energetycznego budynku.
    Akurat współczynnik przenikalności cieplnej okien i drzwi to najsłabszy element całości.
    Tak kiepskiego U nie ma żadna inna konstrukcja - docieplona elewacja, dach.
    Także nie rozumiem jak można celować tylko w zwrot nakładów na okna. W takim razie kiedy zwrócą się nakłady za 20 cm styro a nie 12 cm ?
    Albo kiedy zwróci się 50 cm wełny na poddaszu a kiedy 30 cm ?
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam






    różnica zapewne wynika nie tylko ze szkła, więc może nie aż 500m2 - ale i tak różnica jest powalająca

    Pozdrawiam
    nie ma takich różnic pomiędzy szkłem 1,1 a 0,5 żeby wymusić te 20.000 PLN - chyba, że jest ok. 500 m2 szkła.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    nie ma takich różnic pomiędzy szkłem 1,1 a 0,5 żeby wymusić te 20.000 PLN - chyba, że jest ok. 500 m2 szkła.
    no dlatego pisałem, że mowa jest o KPL okien i różnicy w ich cenie a nie strikte o różnicy w cenie szkła, jak porównasz okno BEZ szkła wykonane na profilu przykładowo Dobroplastu a Schuco to też wyjdzie różnica prawda?

    Pozdrawiam

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Otrzymałeś taką wycenę netto, brutto czy RAZEM z montażem?
    Ja składałam zapytania zawsze o cenę netto i mogłam to łatwiej porównać.
    Mimo wszystko nie dopytałam o coś, co teraz mi bardzo brakuje- o regulację uchyłu


    Pozdrawiam

    Cytat Napisał subfosylny Zobacz post
    Dostałem ofertę na dostawę okien ( kpl. do domu jednorodzinnego) z szybami jedno i dwukomorowymi. Różnica w cenie to prawie 20 tys. pomiędzy podstawowym oknem standardowym a oknem "pasywnym", co w przeliczeniu na opał daje mi jakieś 25 lat stopy zwrotu na zero. . Nie wiem , czy będę jeszcze wtedy żył zważywszy na średnią wieku w Polsce .

  15. #55

    Domyślnie

    ja dostałem dwie wyceny. różnica dla mojego domu to jakieś 3 tys. zł, generalnie w moim przypadku do zaakceptowania. obie wyceny dla pakietów trzyszybowych. MS Evolution vs. Schueco Corona Si82 + szyba U = 0.5. okna na Schueco robione ręcznie przez lokalną firmę z dość długą tradycją, droższe o te 3 tys (w tym są rolety, ale wyszły w podobnej cenie w obu salonach). generalnie chcę to kupić razem z montażem. pan od profili Schueco przekonał mnie trochę mocniej swoim profesjonalizmem i tym, że często montują w ociepleniu, miał nawet na miejscu kotwy JBD. pan z MS najpierw pytał po co ten montaż w ociepleniu, potem po co tyle styro na elewacji, w końcu stwierdził, że OK i że trzy razy tak już okna montowali. Poza tym w pierwszej wycenie zapomniał kilku rolet (wtedy różnica ceny to było 6 tys. zł) i mnie tym wszystkim trochę zniechęcił.

    z Waszego punktu widzenia co byłoby lepszym wyborem? MS czy ta lokalna firma z Schueco?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    z Waszego punktu widzenia co byłoby lepszym wyborem? MS czy ta lokalna firma z Schueco?
    Za mało danych. Z jednej strony uznany producent a z drugiej "firma z Schueco".

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post

    z Waszego punktu widzenia co byłoby lepszym wyborem? MS czy ta lokalna firma z Schueco?
    Co to za firma na Schucco? jakie stosują okucia?

  18. #58
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    Co to za firma na Schucco? jakie stosują okucia?
    A jakie znaczenie dla użytkownika okien ma marka okuć stosowanych w oknie za wyjątkiem złudnego przeświadczenia o bliżej nierozpoznanej "lepszości" okuć A nad okuciami B?
    PRO QUALITY

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    . pan od profili Schueco przekonał mnie trochę mocniej swoim profesjonalizmem i tym, że często montują w ociepleniu, miał nawet na miejscu kotwy JBD.
    Ja też mam pod ręką wszelkie taśmy, i kotwy JDB, i jakieś Knelsen też ze szkolenia przywiozłem, także to jeszcze nie znaczy, że mam w nich doświadczenie Ale niewątpliwie jest to jakiś dobry sygnał

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    A jakie znaczenie dla użytkownika okien ma marka okuć stosowanych w oknie za wyjątkiem złudnego przeświadczenia o bliżej nierozpoznanej "lepszości" okuć A nad okuciami B?
    Chyba widzisz różnicę między np. Maco Multitrend a Maco Multimatic, Winhaus Activpilot i Autopilot ?

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony