dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jak? mark? styropianu polecacie?

Głosujących
276. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Austrotherm

    52 18,84%
  • Termo Organika

    142 51,45%
  • Swisspor

    39 14,13%
  • Egomix (Legomix)

    0 0%
  • Magbud

    1 0,36%
  • Polmar

    0 0%
  • Inna - napiszę poniżej

    42 15,22%
Strona 13 z 18
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 354
  1. #241
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Nie słyszałem złych opinii na temat tego pierwszego produktu.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  2. #242

    Domyślnie

    Tzn wiem, że oba są dobre tylko chodziło mi czy Austrotherm jest o tyle lepszy, że warto płacić o te 10zl więcej niż za Termoorganike. Nie chcę przepłacać.

  3. #243

    Domyślnie

    Wydaje mi sie ze nie ma zbyt duzej i odczuwalnej roznicy. Znani producenci raczej dbaja o to zeby produkty spelnialy jakies tam normy, wiec co bys nie wybral to i tak bedzie dobry wybor, przynajmniej takie jest moje zdanie

  4. #244

    Domyślnie

    Szczerze jak brałem na płytę fundamentową to wybrałem Polstyr. Wykonawca nie narzekał. Jak potrzebowałem pod wylewkę to wybrałerm Genderkę , bo to mi zaoferowała lokalna hurtowania. Na fasadę też zamówiona została Genderka (22cm grafit).
    Wykonawca nie narzekał.

    Podstawa jak mi powiedział wykonawca aby kleić w pochmurny dzień ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #245
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Czy ktoś może mi udzielić informacji o styropianie produkowanym w Żyrardowie ?
    Darek B

  6. #246
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Wziąłem Polstyr, wykonawca zadowolony, ja z ceny tez w porownaniu do "markowych" producentów.

  7. #247
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Czy ktoś może mi udzielić informacji o styropianie produkowanym w Żyrardowie ?
    1,5 roku temu interesowałem się tymi styropianami. Termika przeniosla sie do Skierniewic, został FWS. Z tego co się wtedy orientowałem żaden sprzedawca w okolicy nie oferował tych producentów. W któryms wątku wypowiadał się forumowy sprzedawca miedzy innymi styropianu, i narzekał na politykę sprzedaży w FWS (taka sama cena dla klienta indywidualnego co dla hurtownika).

    U siebie na elewacji mam Termoorganike i Austrotherm (różnica w cenie nie wielka, na nie korzyść austrothermu). Wykonawca ocieplenia twierdził ze lepiej mu sie tnie termoorganikę (mniej się "strzępiła").
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  8. #248

    Domyślnie

    Dzwoniłem dzisiaj do jednego ze sprzedawców styropianu. Mówił, że Swisspor mocno poszedł w dół jeśli chodzi o cenę, ale także jeśli chodzi o jakość. Czy ktoś może potwierdzić te informacje? Porównuję ceny styropianów i Swisspor faktycznie nie jest taki drogi.
    Dla przykładu:
    EPS 100 podłoga - 187zł/m3
    Fasada 0,032 grafit - 162zł/m3

    Fasadę z taką lambdą to ma tylko izoterm taniej.
    Warto w takich cenach kupić Swisspor czy lepiej inną firmę szukać?

  9. #249
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Szczerze jak brałem na płytę fundamentową to wybrałem Polstyr. Wykonawca nie narzekał. Jak potrzebowałem pod wylewkę to wybrałerm Genderkę , bo to mi zaoferowała lokalna hurtowania. Na fasadę też zamówiona została Genderka (22cm grafit).
    Wykonawca nie narzekał.
    Polecam:
    http://bip.gunb.gov.pl/index_probki.php
    Pozycja 329 to Genderka. Wnioski odnośnie zachłystywania się Świętą Lambdą Deklarowaną (nadrukowaną na folii) pozostawiam.
    A wszystkim polecam lekturę...

  10. #250

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat3006 Zobacz post
    Polecam:
    http://bip.gunb.gov.pl/index_probki.php
    Pozycja 329 to Genderka. Wnioski odnośnie zachłystywania się Świętą Lambdą Deklarowaną (nadrukowaną na folii) pozostawiam.
    A wszystkim polecam lekturę...
    Czytałem już wcześniej i jakie zdziwienie mnie dopadło jak znani producenci polegli na deklaracjach a polska Termo Organika obroniła tytuł.

  11. #251

    Domyślnie

    Witam,
    Czy pomiedzy genderka a termo organika jest az taka przepasc?
    Na izolacje chce dać 20cm grafit.
    Mam oferte na genderka grafit 032 w konkurencyjnej cenie ale ewentualnie moge tez dostac termo organike ale w gorszej cenie. Ewentualnie ile jest warta ta roznica.
    Pozdrawiam

  12. #252
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Jakość niestety ma swoją cenę. Trzeba się z tym pogodzić.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  13. #253

    Domyślnie

    Pytanie czy pomiedzy genderka a termo organika jest duza roznica?

  14. #254
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar delfinea25
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-035
    Posty
    9

    Domyślnie

    Ja myślę, że przekonasz się dopiero na własnej skórze. Można oszaleć trochę zagłębiając się w te parametry. Prawda jest taka, że nawet jak kupić bardzo dobry styropian np. ten grafitowy to też musisz zadbać o to, kto go będzie kładł i w jaki sposób. Co Ci po tym, jak wydać kasę, a ekipa wszystko spartoli? Wszyscy moi znajomi ocieplali styro (pewni najróżniejszych producentów) i spełnia on swoją rolę

  15. #255
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar greghus
    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Bielany
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał delfinea25 Zobacz post
    Ja myślę, że przekonasz się dopiero na własnej skórze. Można oszaleć trochę zagłębiając się w te parametry. Prawda jest taka, że nawet jak kupić bardzo dobry styropian np. ten grafitowy to też musisz zadbać o to, kto go będzie kładł i w jaki sposób. Co Ci po tym, jak wydać kasę, a ekipa wszystko spartoli? Wszyscy moi znajomi ocieplali styro (pewni najróżniejszych producentów) i spełnia on swoją rolę
    Prawda. Niestety poziom fachowców jest różny. Będąc na różnych budowach widziałem wszystko chyba już. Jak fachowiec ma pojęcie to izolację styropienem (według mnie super materiał) zrobi bez problemu, a my problem z głowy będziemy mieli.
    nie ma lekko, ale dajemy radę

  16. #256

    Domyślnie

    Cytat Napisał greghus Zobacz post
    Prawda. Niestety poziom fachowców jest różny. Będąc na różnych budowach widziałem wszystko chyba już. Jak fachowiec ma pojęcie to izolację styropienem (według mnie super materiał) zrobi bez problemu, a my problem z głowy będziemy mieli.
    Dlatego wybrałem ekipę nie tanią, lecz dobrą i jestem bardzo zadowolony. Docieplenie wykonane perfekcyjnie, łącznie z podbitką. Styropian jak i cały system z Termo Organiki. Polecam.

  17. #257
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar greghus
    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Bielany
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Dlatego wybrałem ekipę nie tanią, lecz dobrą i jestem bardzo zadowolony. Docieplenie wykonane perfekcyjnie, łącznie z podbitką. Styropian jak i cały system z Termo Organiki. Polecam.
    To znaczy też nie chodzi o to, aby firma budowlana była jak najdroższa. Po prostu musi być proporcja: dobra firma i dobry materiał, np. ten styropian. Wtedy termoizolacja jest na poziomie. Polecam sobie zajrzeć na kampanię Gwiazdy Termoizolacji na przykład – materiał do popołudniowej kawki
    nie ma lekko, ale dajemy radę

  18. #258
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar delfinea25
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-035
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał greghus Zobacz post
    To znaczy też nie chodzi o to, aby firma budowlana była jak najdroższa. Po prostu musi być proporcja: dobra firma i dobry materiał, np. ten styropian. Wtedy termoizolacja jest na poziomie. Polecam sobie zajrzeć na kampanię Gwiazdy Termoizolacji na przykład – materiał do popołudniowej kawki
    Super Zrobione! Przejrzałam sobie stronę + filmy na YouTube. Moje dziecko najbardziej mówi, że najbardziej podoba mu się ten ludzik, który imituje Biały Styropian: http://styropian.men/movie/bialy/

  19. #259

    Domyślnie

    Jaki wybrać teromoorganika 031 czy austrotherm 031 myślałem o austrotherm 031 FLEX (pokryty farbą z jednej strony ) - czy opłaca się w to inwestować boje się żeby styropian nie odszedł od kleju bo lato.

    Jest sens dopłacać do austrotherm czy to ta sama jakość ?

  20. #260
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał zip20 Zobacz post
    Jaki wybrać teromoorganika 031 czy austrotherm 031 myślałem o austrotherm 031 FLEX (pokryty farbą z jednej strony ) - czy opłaca się w to inwestować boje się żeby styropian nie odszedł od kleju bo lato.

    Jest sens dopłacać do austrotherm czy to ta sama jakość ?
    Knauf Etixx zdecydowanie
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Strona 13 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony