dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jak? mark? styropianu polecacie?

Głosujących
276. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Austrotherm

    52 18,84%
  • Termo Organika

    142 51,45%
  • Swisspor

    39 14,13%
  • Egomix (Legomix)

    0 0%
  • Magbud

    1 0,36%
  • Polmar

    0 0%
  • Inna - napiszę poniżej

    42 15,22%
Strona 1 z 18
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 354
  1. #1

    Domyślnie Styropian - jaką firme polecacie

    Witam

    Przeszukjąć forum pod wzdlędem aktualnych opini jakiej firmy styropian aktulnie polecaja fachowcy nie znalazłem nic aktualnego.
    A jak dzwonię do składów budowlanych to w mojej okolicy prawie co skład to innej firmy styrpian sprzedaje.
    Są firmy znane (Austrotherm, Swisspor) i mniej znane (Polmar, Egomix).

    Ceny są naprawdę różne np Austrotherm ok 146 zł/m3, Swisspor 133 zł/m3, Egomix 122 zł/m3

    Czy opłaca się kupić taki Egomix??
    A może Termoorganikę za 127 zł/m3 albo Swisspor

    Czy styropiany tych firm tak naprawdę się bardzo różnią, każdy sprzedawca zapwenia że płyty trzymią wymiary i są proste.


    Chciałbym poznać aktulane opinie na temat firm produkujących styropian i uzasadnienia tych ocen. Jaka marka jest najlepsza biorąc pod uwagę jakość/cena

    Dlaczego ta firma a nie inna.

    Oto z jakimi markami ostatnio się zetknołem:
    1. Austrotherm
    2. Swisspor
    3. Egomix (Legomix)
    4. Termo Organika
    5. Marbud
    6. Polmar

    Jeżeli macie jakieś inne marki to dopisze do ankiety.
    Ostatnio edytowane przez Mikord ; 25-08-2010 o 16:04

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    W tym roku pracuję tylko na Swissporze - płyty równe, trzymają wymiar - generalnie nie mam powodów do narzekań.
    W poprzednim sezonie był austrotherm, zrezygnowałem z powodu krzywych płyt (może w tym roku jest już lepiej? ) i ceny.
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewbuxxxo Zobacz post
    W tym roku pracuję tylko na Swissporze - płyty równe, trzymają wymiar - generalnie nie mam powodów do narzekań.
    W poprzednim sezonie był austrotherm, zrezygnowałem z powodu krzywych płyt (może w tym roku jest już lepiej? ) i ceny.
    W tym sezonie powracam do Austrothermu :) Na styropianie Swisspor zrobiłem 2 elewacje, z czego dwie do totalna porażka!!! Płyty styropianowe krzywe, w każdej płycie trzeba podcinać frez, bo nie pasują do siebie!!! W Austrothermie też zdażają się krzywe płyty, ale jest to rzadkością.
    Jężeli chodzi o inne marki, to pozostaje jeszcze Termoorganika. Reszta poza klasyfikacją :)
    Trzymajmy się ciepło

  4. #4

    Domyślnie

    A jaki klej do przyklejania styropianu i do zatapiania siatki?
    Może być Mitech?

  5. #5

    Domyślnie

    W tym roku zdecydowaną większość elewacji robię Caparolem. Bardzo dobra jakość w rozsądnej cenie.
    Trzymajmy się ciepło

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Smile

    Cytat Napisał leszeq Zobacz post
    W tym sezonie powracam do Austrothermu Na styropianie Swisspor zrobiłem 2 elewacje, z czego dwie do totalna porażka!!! Płyty styropianowe krzywe, w każdej płycie trzeba podcinać frez, bo nie pasują do siebie!!! W Austrothermie też zdażają się krzywe płyty, ale jest to rzadkością.
    Jężeli chodzi o inne marki, to pozostaje jeszcze Termoorganika. Reszta poza klasyfikacją
    Leszeq - śmiesznie wyszło
    Z tym austrothermem w tamtym roku to była jakaś porażka - płyty: jedna w jedną krzywe ( bez znaczenia czy to byla pierwsza z paczki, czy srodkowa, frezy trzeba było oczywiście podcinać (szkoda, że nie mam zdjęć, bo czasem to było nie do uwierzenia jak można powycinać frezy że nie wspomnę o płaszczyżnie płyt - karbowany styropian, to chyba najlepiej pasuje.
    Co do tego Swisspoora - to w zupełności się z Tobą NIE zgadzam Może jakaś marna partia była, na te 2 elewacje?
    W sumie w austrothermie też mogły być marne partie

    Pozdrawiam
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  7. #7

    Domyślnie

    Tak się zastanawiałem nad firmą i kupię Swisspor. Myśle że w porównaniu cena jakość to najlepszy wybór.
    Egomix bardzo fajna cena ale widzę że nikt chyba nie miał z nim doczynienia a nie chcę eksperementować.

    A klej Mitech choć może Bolix - podobno ma być jakaś duża promocja.
    Ostatnio edytowane przez Mikord ; 27-08-2010 o 17:48

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał leszeq Zobacz post
    W tym sezonie powracam do Austrothermu Na styropianie Swisspor zrobiłem 2 elewacje, z czego dwie do totalna porażka!!! Płyty styropianowe krzywe, w każdej płycie trzeba podcinać frez, bo nie pasują do siebie!!! W Austrothermie też zdażają się krzywe płyty, ale jest to rzadkością.
    Jężeli chodzi o inne marki, to pozostaje jeszcze Termoorganika. Reszta poza klasyfikacją
    Na podstawie własnego doświadczenia potwierdzam to o czym pisał Leszek,
    W tym roku robię elewacje. Wykonawca polecał Austrotherm. Kupiłem Swisspora - płyty krzywe. Efekt jest taki że bylo sporo piankowania na łączeniach. Dokupiłem troszke Austrothermu i tak porównujac jest on cieższy i twardszy niż Swisspor.
    Moim zdaniem, kup to na czym pracuje wykonawca. Nie będzie później rozczarowania.

  9. #9

    Domyślnie

    Z waszych wypowiedzi widzę że co rok to inaczej dane firmy się spisują. Trochę to taka loteria.
    A czy warto wchodzić w takie nie znane firmy jak Marbud czy Egomix?
    Czy przy styropianie chodzi właściwie o to czy płyty trzymią wymiar i czy są równe?
    Jeśli tak to kupując w tym roku Swisspor to to samo co np Marbud czy Egomix - tu i tu mogą być krzywe płyty i w danej chwili ryzyko wydaje się podobne.

    Patrzyłem na ceny kleju Caparol - drogi interes.

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    E&K

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Pytanie powzyej jest bardzo dobre moze ktos z fachowcow odpowie... Czy styropian rozni sie rowniez surowcem czy tylko wymiarami? Co myslicie o EPS 032 FASADA EXTRA Genderka?

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał E&K Zobacz post
    Pytanie powzyej jest bardzo dobre moze ktos z fachowcow odpowie... Czy styropian rozni sie rowniez surowcem czy tylko wymiarami? Co myslicie o EPS 032 FASADA EXTRA Genderka?
    Styropian różni się i surowcem i wymiarami. "Na oko" ciężko jest określić jakość styropianu, dopiero jak zacznie się z nim pracować, to można zauważyć różnice w stosunku do innych marek. Płyty styropianowe różnią się twardością (mimo tego samego parametru np. EPS70), ciężarem i dokładnością wykonania frezu.
    Jeżeli chodzi o styropiany "grafitowe", to ich dobry parametr cieplny jest okupiony zmniejszoną wytrzymałością mechaniczną.
    Trzymajmy się ciepło

  12. #12

    Domyślnie

    A co powiecie o kleju Mitech do klejenia syropianu i zacierania siatki - jest tani i wydaje się dość popularny.
    Albo o Bolixie albo o Atlasie.

  13. #13

    Domyślnie

    a co to jest Mitech? nawet wujek allegro go nie zna..
    tani? a ile kosztuje bo nie mogę nigdzie znaleźć info o cenie żeby móc porównać

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    bardzo popularny jest bardzo...
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  15. #15

    Domyślnie

    W mojej okolicy sporo reklam widze tego kleju Mitech, ale jak tak patrzę w necie to wygląda to na "regionalny" produkt
    Cena - klej do przklejania styropianu 14 -15 zł, do zatapiania siatki około 19 zależy od składu budowlanego.

    A co proponujecie Bolix, Atlas?
    Myśle że do przyklejania styropianu nie trzeba żadnego markowego produktu. Ale do zatapiania siatki to przydało by się coś lepszego?

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mikord Zobacz post
    A co proponujecie Bolix, Atlas?
    No to już lepiej ATLAS, np. HOTER, dużo lepszy i elastyczniejszy od "betonu" z Bolixa
    Ostatnio edytowane przez leszeq ; 31-08-2010 o 16:39
    Trzymajmy się ciepło

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    w tej półce cenowej sugerowałbym Kreisel, trzeba im przyznac - kleje maja dobre, z tynkami juz roznie bywa ale sam klej jest w porzadku (zarowno do styropianu jak i do siatki)
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  18. #18

    Domyślnie

    Widzę po ankiecie że bardzo dużo fachowców odwiedza to forum i się udziela.

    Czy kotś jeszcze ma zastrzeżenia do Bolixu?

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    widzę że polecacie raczej styropian z frezem?

  20. #20

    Domyślnie

    Przy okazji ile w waszych okolicach kosztuje robocizna
    - za przyklejenie styropianu i zatarcie siatki
    - za elewacje
    - za całość
    ???

Strona 1 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony