dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jak? mark? styropianu polecacie?

Głosujących
276. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Austrotherm

    52 18,84%
  • Termo Organika

    142 51,45%
  • Swisspor

    39 14,13%
  • Egomix (Legomix)

    0 0%
  • Magbud

    1 0,36%
  • Polmar

    0 0%
  • Inna - napiszę poniżej

    42 15,22%
Strona 12 z 18
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 354
  1. #221
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Termo Organika
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-117
    Posty
    205
    Termo Organika Sp. z o.o. www.termoorganika.pl

    Domyślnie

    A co tam trochę się pochwalęTermo Organika została uhonorowana tytułem Konsumencki Lider Jakości 5-lecia 2011-2016. Nagroda potwierdza naszą wiodącą pozycję w branży materiałów dociepleniowych oraz wysoką jakość oferowanych produktów , a także zaufanie jakim darzą nas klienci oraz wykonawcy. Firma w przeciągu pięciu lat (2011-2016) była co roku nagradzana tytułem Konsumencki Lider Jakości.

  2. #222

    Domyślnie

    Nadaje sie ten styropian na izolacje podłogi http://www.arbet.pl/styropian-arbet/...ogadach-grafit Chodzi mi głównie o parametr: Naprężenie ściskające przy 10% odkształceniu względnym CS(10)60 >= 60 kPa Czy 60 kPA to nie jest za małą wartością?

  3. #223

    Question

    Zależy jakiej podłogi - jak w piwnicy to się nie nadaje, jak na poddaszu to może być pod warunkiem ze będziesz tam miał lekkie "klamoty". Styropiany o takiej twardości to nadają się na ściany lub podłogi nie bezpośrednio obciążone. Na normalne podłogi to te o wytrzymałości 100 do garażu 150.
    Mnie to nurtuje inne pytanie. W Polsce producentów styropianu jest kilkunastu. Wiadomo reklamę kosztuje i nie każdego stać na taka reklamę jak np Termo Organiki. Nie zależy mi tez na kupieniu styropianu o jakości Mercedesa i przepłaceniu za jakieś bajery i sponsorowaniu jakiś "Laurów Konsumenta". Mnie wystarczy solidna klasa ekonomiczna, ale nie chce też zbyt oszczędzać. Czy ma ktoś jakieś ogóle pojecie jakich producentów mam się wystrzegać a jacy są w porządku.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	styropian.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	88,8 KB
ID:	381589

  4. #224
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    arsanit dosyć tani jest

  5. #225

    Domyślnie

    Witam! Przeglądając temat postanowiłam wybrać firmę Austrotherm. Czy moglibyście doradzić czy lepiej wybrać Austrotherm EPS 036 (100) podłoga dach czy Austrotherm EPS 037 (80) DACH/PODŁOGA? Wiadomo różnica jest w parametrach co rzutuje na cenę, ale czasem nie warto oszczędzać Waszym zdaniem ile cm takiego styropianu powinno się dać pod niepodpiwniczony dom? Było u mnie kilku fachowców i jedni mówili 10cm, był też taki który proponował 20cm, więc już sama nie wiem kto ma racje... a nie chce się pakować w niepotrzebne koszty.

    Pozdrawiam
    Kasia

  6. #226
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    20cm.. 10cm to sie dawalo 15lat temu. Ja dalem eps80 ale zdania sa podzielone i niektorzy mowia ze musi byc eps100

  7. #227

    Domyślnie

    Też jakoś mnie bardziej przekonuje te 20 cm, tym bardziej że i tak wszystkie podłogi zrywam więc czy podkopie 10cm mniej czy więcej różnicy mi to nie zrobi.

  8. #228
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mateusz z Albatrosa

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Wolbrom
    Kod pocztowy
    32-340
    Posty
    15

    Domyślnie

    Witam,
    szukam styropianu pod wylewki. W domu 100% podłogówka.

    garaż 15 cm (3x5)
    parter 18 cm (3x5 +3)
    poddasze 6 cm (2x3)

    łącznie 23 m^3

    do wyboru:

    zakup w lokalnym składzie

    1.Termo Organika DALMATYŃCZYK dach-podłoga 188 zł m^3

    zakup od pośrednika znalezionego za pośrednictwem Oferteo.pl (dowóz prosto od producenta)
    1. SWISSPOR MAXDach-Podłoga EPS 038 190,5 zł m^3
    2. SWISSPOR PLUS DACH PODŁOGA EPS 040 172 zł m^3

    zakup prosto od producenta

    1. Neoterm Podłoga standard 1,8 t Eps 60 0,40 171 zł m^3
    2. Neoterm Podłoga premium 2,1 t Eps 70 0,39 180 zł m^3
    3. Neoterm Podłoga super 2,4 t Eps 80 0,38 196 zł m^2
    4. Neoterm EPS 100 3 t 0,38 228 zł m^2

    Skłaniam się przy SWISSPOR MAXDach-Podłoga EPS 038 bo cenowo wychodzi najkorzystniej. Tylko zastanawiam się czy EPS 80 to nie za mało.
    ... ale z drugiej strony cena eps 100 powala....

  9. #229
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Termoorganika Dalmatynczyk D/P 60kPa 0,040 u mnie: 172
    Termoorganika Silver D/P 80kPa 0,037 u mnie: 191
    no eps 100 faktycznie sporo: w termoorganice: Gold 100kPa 0,036 - 219

    Tyle ze Ci nie sprzedam
    Latasz szukasz po producentach - to tam kupuj Termoorganika Ci tak nie sprzeda, austro tez, knauf tez nie.
    A Pan przesympatyczny z neothermu wlasnie dostal linka do Twojego wpisu
    zakup prosto od producenta

    1. Neoterm Podłoga standard 1,8 t Eps 60 0,40 171 zł m^3
    2. Neoterm Podłoga premium 2,1 t Eps 70 0,39 180 zł m^3
    3. Neoterm Podłoga super 2,4 t Eps 80 0,38 196 zł m^2
    4. Neoterm EPS 100 3 t 0,38 228 zł m^2
    z informacja zeby sie pakowal i w.....
    a nie przyjezdzal z ofertami
    a mielismy u niego zamawiac styro, ma profile do GK, w sumie fajny facet, mozna bylo zrobic "cos" razem ale w tej sytuacji....skoro firma woli sprzedawac bezposrednio klientowi to po co przyjezdza do nas?
    Jak sprzedaje prosto na budowe do klienta - wypad z hurtowni
    jak chce wspolpracowac z hurtowniami - wypad od klienta indywidualnego.
    Albo albo...
    Ciekawe co zrobisz i co zrobi taki neotherm jak braknie paczki czy 2.... bo Ci nie dowioza i co trzeba do znienawidzonej hurtowni zasuwac
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 16-03-2017 o 21:43
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  10. #230
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał GreyTech Zobacz post
    Na normalne podłogi to te o wytrzymałości 100 do garażu 150.
    Standard na podłogę to 80kPa (najbardziej typowy dach/podłoga).
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  11. #231
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Reakcja Neotherm byla bardzo szybka, jak widac czasami i producenci pracuja po nocach.
    Mateusz: masz nieaktualny cennik na neotherm to co podales bylo wazne od 14.02.2017 do 2.03.2017
    Zeby bylo smieszniej u dystrybutora wtedy mogles wynegocjowac nizsza cene niz to co uzyskales bezposrednio.
    Wrzuc aktualizacje tego co Ci zaproponowano na marzec
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 16-03-2017 o 22:45
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  12. #232
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mateusz z Albatrosa

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Wolbrom
    Kod pocztowy
    32-340
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    Reakcja Neotherm byla bardzo szybka, jak widac czasami i producenci pracuja po nocach.
    Mateusz: masz nieaktualny cennik na neotherm to co podales bylo wazne od 14.02.2017 do 2.03.2017
    Zeby bylo smieszniej u dystrybutora wtedy mogles wynegocjowac nizsza cene niz to co uzyskales bezposrednio.

    Rozumiem że stanąłem Ci na odcisk i musiałeś pocisnąć bo Cie zabolało.
    Prawda jest taka że w ciągu 10 min jest się w stanie w internecie znaleźć kilka ofert od pośredników na styropian prosto od dostawcy.
    Z Oferteo pośrednicy dzwonią sami z propozycjami lepszymi niż na składzie pomimo że skład mam za miedzą a pośrednika 400 km dalej.

    Pośrednik nie jest już dla producenta detalistą a jednocześnie detaliście jest w stanie zaproponować lepsze warunki niż skład. Ale to przecież wiesz.
    Domniemywam że siedzisz w interesie skoro jedną wiadomością jesteś w stanie poruszyć niebo i ziemię o każdej porze dnia i nocy a do każdego producenta styropianu masz na swoim biurku telefon z szyfrowaną linią. Dlatego rozumiem że bronisz swojego. Też bym tak robił na twoim miejscu.
    Ale nie jestem i mój cel też nie jest tożsamy z twoim.


    Wrzuc aktualizacje tego co Ci zaproponowano na marzec
    Tylko po co w takiej sytuacji.
    Zależało mi na porównaniu producentów oraz produktów na tle innych.
    Rzetelnej informacji od specjalisty twojego pokroju który powie: "Weź Termoorganike bo mimo że droższa to najlepsza" itp.
    Ty wybrałeś inną strategię. Twoje prawo...

  13. #233
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Twoim prawem jest szukanie najkorzystniejszej oferty, i to zrozumiale.
    Nie mniej jednak szukanie jej w taki sposob, ze uderzasz prosto do producenta niesie za soba pewne konsekwencje z pkt widzenia hurtowni lokalnej, bo przeciez tez jestem hurtownia lokalna w swoim rejonie a firma ktora nazywasz posrednikiem z oferteo. przeciez tez mam strone internetowa na ktora mozesz wejsc - zlozyc zamowienie lub zapytanie.
    na terenie kraju najczesciej odleglosc i to gdzie jestes nie ma znaczenia.
    ALE jest 2 kwestia:
    ja nie moge miec w ofercie produktow producenta, ktory w tej samej lub nizszej cenie proponuje "Kowalskiemu" z ulicy w obsludze bezposredniej, bo to jest wspolpraca toksyczna.
    Spojrz na to moimi oczami - masz plac (ze jak braknie paczka - dwie -piec, mozesz to klientowi szybko podrzucic) , masz jakies produkty na placu za ktore zaplaciles, magazynujesz je, ryzyko uszkodzenia, strat kradziezy pomylek przejmujesz na siebie. Zamawiasz rocznie kilkaset lub kilka tysiecy m3 styropianu danego producenta, a taki producent "kowalskiemu" co potrzebuje 20-30m3 wiezie bezposrednio z pominieciem narzutu ok 4-5zl ! na m3 dla posrednika.

    Dlatego w handlu internetowym nie realizuje sie dostaw styropianu z placu, dostawa styro do Ciebie na budowe, czy do mnie na plac - jest bezplatna, tzn moze inaczej - za to placi producent.
    Ale jezeli ja to rozladuje na placu (czas i praca ludzi) pozniej musze zaladowac (czas i praca ludzi) zawiezc swoim samochodem - paliwo,wynagrodzneie kierowcy, amortyzacja sprzetu to okazuje sie ze te 5zl narzutu nie przykrywa kosztu zwiazanego z obsluga.

    I stad wlasnie dostawy bezposrednie przez posrednika bezposrednio od producenta.

    Dodatkowo czasami zdarza sie, ze do firmy producenckiej ktora utrzymuje polityke sprzedazy tylko przez dystrybutorow, pojawi sie jakis handlowiec, ktory na sile chce wprowadzic swoje rzady i potrafi zlozyc wbrew polityce firmy klientowi koncowemu oferte. I istnieje jakas tam mozliwosc ze tak jest dokladnie w Twoim przypadku. i Neotherm bada wlasnie ta sprawe u siebie wewnetrznie, bo nie chca dopuszczac do takich sytuacji. Zarzad firmy rozumie, ze tak jak tutaj, ze mna i innymi hurtowniami moga zrobic w roku ileset k obrotu, a z Toba zrobia 5k...
    I ze jezeli hurtownia sie o tym dowie, po prostu moze takiego producenta odstrzelic i z nim nie wspolpracowac.
    Dlugoterminowo nie oplaca sie to ani producentowi, ani hurtowni, ani koncowemu odbiorcy tak na prawde
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 17-03-2017 o 10:07
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  14. #234

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    Twoim prawem jest szukanie najkorzystniejszej oferty, i to zrozumiale.
    Szczerze to sam nie rozumię o co chodzi

    Sam szukałem styropianu to otrzymałem kilka ofert od duuużych sprzedawców którzy zajmują się pośrednictwem w sprzedaży styropianu.
    Zamawiałem z firmy z końca Polski a styropian przyjechał do mnie bezpośrednio z fabryki.

    Loklana hurtownia jaką "lubi mój wykonawca" dała mi takie ceny że styropian EPS200 był droższy o 100zł na m3 a EPS100 około 40zł droższy na m3 co przy 36m3 robiło sporą rożnicę ...

    Fakturę otrzymalem od pośrednika a nie z fabryki.
    Cena była atrakcyjna ...

    Teraz będę potrzebował z 30-40m3 styropianu , większa ilość styropian grafitowy 0,033 (22cm grubość i 15cm) a reszta to EPS 80/100 0,0038.

    Sam ponownie zobaczę co zaoferuje mi tamty dostawca , ale mam tez lokalną hurtownię która też może dać mi dobrą cenę , ale wszystko będzie zależne od ceny i warunków ..
    Lokalna ma teraz ten plus że mam juz dobre ceny i warunki płatności , plus możliwośc umowy na 8% VAT.

    Styropianu jaki będę potrzebował żadna lokalna hurtownia nie bedzie miała go na placu (22cm grubość) ..

    PS. Pamiętam jak chciałem kupić silkaty do budowy domu. W moim mieście teoretycznie niektórzy silikaty mieli , ale jak już to Silka i w cenach z kosmosu (tak samo jak koszty transportu) albo zerowe zainteresowanie aby mi sprzedać ...
    Poszukałem i znalazłem małą firmę któa produkuje silkaty w moim województwie i się z nią skontaktowałem.
    Powiedziałem że jestem zainteresowany zakupem 3 pełnych Tirów tyle że nikt w mojej okolicy nie jest zainteresowany zamówieniem i nagle okazało się mogą mi sprzedać z ich własnym transportem i cenę jaką otrzymałem była taka sama jaka otrzymuje hurtownia ...
    Co ciekawe transport w jedną stronę 150km był tańszy niż transport z lokalnej hurtowni (20km) ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 17-03-2017 o 11:31
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  15. #235
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mateusz z Albatrosa

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Wolbrom
    Kod pocztowy
    32-340
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    Twoim prawem jest szukanie najkorzystniejszej oferty, i to zrozumiale.
    I myślę że na tym zakończymy tą przepychankę słowną.


    Wracając do meritum.
    Termo Organika, SWISSPOR czy Neoterm?

    Na chwilę obecną chyba zdecyduję się na SWISSPOR.
    garaż 3x3 cm SWISSPOR EPS 100 DACH PODŁOGA 036
    parter 3x5 cm +3cm SWISSPOR MAXDach-Podłoga EPS 80
    piątro 2x3 cm SWISSPOR MAXDach-Podłoga EPS 80

    tak jak mówiłem podłogówka a na podłodze najprawdopodobniej panele winylowe.

    Będzie ok?

  16. #236

    Domyślnie

    Panowie, Co powiecie na temat styropianu IZOLBET.
    U mnie w hurtowni mają ten styropian i tak:
    IZOLBET EPS80 PODŁOGA PREMIUM grubość 5cm - 8,8 zł/m2
    IZOLBET EPS100 PODŁOGA PREMIUM grubość 5cm - 10,56 zł/m2

    Czy warto iść w ten materiał?

  17. #237
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    wg mnie nie , no ale to jest moja opinia.
    wg podanych przez Ciebie cen:
    eps80 : 8,8/0,05 = 176 /m3 brutto czyli 143,08 netto
    eps100: 10,56/0,05 = 211,20 /m3 brutto czyli 171,70 netto

    i teraz to samo w knauf:
    eps80 lambda 0,037 156netto/m3
    eps100 lambda 0,036 176 netto/m3

    tylko ze... eps100 z knaufa to styropian ktory jak sie wezmie do reki to bez wazenia od razu widac ze jest mega twardy i solidny, a eps80 knaufa to na tej samej zasadzie mozna porownac do eps100 innych producentow.

    A roznica w sumie nie jest znaczaca w cenie.

    No ale to moja opinia
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  18. #238

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    wg mnie nie , no ale to jest moja opinia.
    wg podanych przez Ciebie cen:
    eps80 : 8,8/0,05 = 176 /m3 brutto czyli 143,08 netto
    eps100: 10,56/0,05 = 211,20 /m3 brutto czyli 171,70 netto

    i teraz to samo w knauf:
    eps80 lambda 0,037 156netto/m3
    eps100 lambda 0,036 176 netto/m3

    tylko ze... eps100 z knaufa to styropian ktory jak sie wezmie do reki to bez wazenia od razu widac ze jest mega twardy i solidny, a eps80 knaufa to na tej samej zasadzie mozna porownac do eps100 innych producentow.

    A roznica w sumie nie jest znaczaca w cenie.

    No ale to moja opinia
    A czy jakościowo coś więcej powiesz na temat tego IZOLBETu?
    Czy ktokolwiek wykorzystywał styro IZOLBETu?

  19. #239

    Domyślnie

    Panowie szybkie pytanie. Poszukuję dobrego styropianu na ocieplenie domu i dostałem wstępne wyceny. Czy dużo lepszy jest styropian z Austrothermu niż z Termoorganiki? Przeszło 10zl różnicy za m3 i nie wiem czy warto...

  20. #240

    Domyślnie

    Knauf tez jest dobry

Strona 12 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony