dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki projekt wybrać

Głosujących
2. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Projekt EC317a Dom oszczędny - wariant I

    2 100,00%
  • Dom w groszku 4 ver. 2 archon

    0 0%
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Waglik92

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-436
    Posty
    5

    Domyślnie Projekt EC317a Dom oszczędny - wariant I a Dom w groszku 4 ver. 2 archon

    Witam
    nie wiem czy piszę w dobrym dziale jeżeli nie proszę o przeniesienie , zmagam się ostatnio z problemem wyboru projektu działce kupuje 4 listopada i złożone są już papiery na Warunki zabudowy według Pani w urzędzie nie będzie problemu z uzyskaniem tego co wpisałem we wniosku , inwestycja będzie w lubuskim zielona góra dokładnie dzielnica zatonie , ale wracając do meritum sporo przewertowałem forum wadziłem też tysiące projektów i mam 2 całkiem inne jeden to parterowa nowoczesna stodoła drugi klasyczny dom z poddaszem obydwa bez piwnicy . Chciałem zapytać was o zdanie co lepiej wybudować z drugiej strony co będzie prostsze i szybsze w budowie a przede wszystkim tańsze bo nikt jeszcze nie udzielił mi nigdy odpowiedzi co jest tańsze w budowie dom parterowy czy z poddaszem użytkowym . Obydwa projekty były by w tym samym standardzie czyli ściany 25-30 cm styropianu na płycie fundamentowej i dach wełna 40 cm .Niebył bym także sobą gdybym nie zmienił paru szczegółów rozmieszczenia pokoju czy okien wiec przesyłam wersje podstawową projektu jak i zmienione wersje :
    Groszek ver 4
    mniej więcej brak większych zmian gówna zmiana do dodatnie rekuperacji której nie ma w projekcie i zmiana okien
    oryginalny grosze ma też piwnice z której rezygnujemy

    rzuty oryginalne
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter groszek ver 4.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	14,8 KB
ID:	436101
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poddasze groszek ver 4.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	16,8 KB
ID:	436100
    wersja zmodyfikowana pod nas
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	groszek ver 4 zmiany.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	9,3 KB
ID:	436102
    Oszczędny murator
    to drugi projekt domu tym razem parterowy z fajnym przeszkleniem trochę za drogim więc zmodyfikowaliśmy to zmniejszając okna jednak tak by nie stracił swojego pierwotnego charakteru , zmieniliśmy układ pomieszczeń usunęliśmy komin jeden do pieca gazowego i kominka
    wersja oryginalna
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	oszczedny.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	19,5 KB
ID:	436103
    wersja zmieniona
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	oszczedny zmiana.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	20,2 KB
ID:	436104
    A teraz do meritum jak się podobają te projektu który z nich wydaje się lepszą opcja no i koszta który będzie tańszy w budowie obydwa mają podobny metraż ocieplenie i typ fundamentu , nie ukrywam ze budżet mamy około 450-500 tys i chcieli byśmy w nim się zamknąć tak by mieszkać czyli że chociaż jednak łazienka jest wykończona podłogi i pokoje też ale może brakować mebli , brak tarasu i elewacja bez struktury jedynie zabezpieczony styropian , taki stan ubogi pod klucz
    Pozdrawiam
    Rafał

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w tym parterowym ogromnym kosztem są okna. On był omawiany na forum, z potencjalnymi poprawkami.
    https://forum.muratordom.pl/showthre...17a-OSZCZĘDNY

    W domu z poddaszem koszty generują: stop, schody, ryzalit (i związany z tym łamany dach).
    No i sama koncepcja schodów w domu nie jest najlepszym pomysłem.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 21-10-2019 o 09:58

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Na tych poprawionych niewiele widać.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Waglik92

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-436
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam
    faktycznie zdjęcia po wrzuceniu nie wiele pokazują zostały przeskalowane i są dziwnie małe , jeżeli chodzi o groszka to zmiany tycza się głownie kosmetyki usunięcie balkonów zamiana drzwi balkonowych na fixy na pietrze zamknięcie kuchni z jednej strony zamiana pozycji okien i zmiana drzwi balkonowych z HST na system PSK . Jeżeli chodzi o projekt parterowy to faktycznie okna generują koszty dlatego zostały obniżone z 2500 na 2300 mm co powoduje że możliwe jest użycie cieńszego szkła co znacznie zmienia koszt tak samo liczba okien zostałam zmniejszona a 2 pary drzwi tarasowych typu HST o wymiarze 2400x2500mm zostały niezmienione na jedne PSK o wymiarze 2800x2300 mm mniejsza ilość okien powoduje że z tyłu domu mam nadzieje zamiast belki podporowej będzie można wykonać zwykły wieniec .Dodatkowo skumulowaliśmy pomieszczenia wymagające instalacji hydraulicznej do jednego miejsca teraz kotłownia kuchnia i dwie łazienki są obok siebie gabinet poszedł jako ostatni pokój względem projektu pierwotnego , ten brązowy obiekt w salonie koło kuchni to komin chcemy by był wykorzystany jako komin spalinowy dla pieca i kominka żeby zredukować ich ilość. No i pokrycie dachu wiem że w domach parterowych dan jest bardzkiej kosztowną sprawą niż w piętrowych i z tego powodu proponują by zastosować blachę zamiast ceramiki ale nie wiem czy to dobra opcja .Jak będę w domu postaram się wrzucić lepsze rysunki na razie nakreśliłem moją wizje ustnie

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Okna wyceń, zanim zatwierdzisz koncepcję. Cena może zaskoczyć.
    Gaz przy planowanym ociepleniu nie ma sensu (wyceń sobie przyłącze, instalację, wentylację kotłowni i koszty serwisu i wymiany co kilkanaście lat). Kominek zresztą też jeżeli chodzi o grzanie (zrobi błyskawicznie saunę w domu - chyba, że zrobisz z tonę albo dwie akumulacji) - ale podratuje EP jak zechcesz grzać prądem, co w tej sytuacji ma najwiekszy sens.
    W parterówce te duże przeszklenia mają być od południa?
    Zobacz Arosa II - funkcjonalnie dosyć podobny projekt - ale instalacje lepiej przemyślane a okap chroni elewację przed brudem i glonami, fundament przed wilgocią i zmniejsza przegrzewanie pomieszczeń latem.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Waglik92

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-436
    Posty
    5

    Domyślnie

    widziałem projekt Arosa II jednak mam problem z jego aranżacja a dokładniej moja kobieta nie ma wizji na niego , jeżeli chodzi o kominek to bardziej dekoracja i nie musi być tez od razu postawiony , jeżeli chodzi o grzanie samymi kablami to jakoś nie mam przekonania pompa ciepła dużo bardziej mi pasuje jednak koszta to chyba najdroższe rozwiązanie z systemów grzewczych. Jeżeli chodzi o okna na razie robiłem kalkulacje w formie gotowych kalkulatorów firm produkujących okna koszt to 16-20 tys bez montażu a dokładne oferty muszę poskładać . tak te duże przeszklenia wychodzą na południe , z jednej strony bałem się o saunę latem ale według projektu dach jest wykonany tak by osłaniać pomieszczenia latem a dogrzewać zimą. Sama bryła tez wydaje mi się prosta i nie skomplikowana nie ma zbędnych wypustów i udziwnień w sumie jest zbliżona do tego Arosa II

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Waglik92

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-436
    Posty
    5

    Domyślnie

    Czyli z tego wynika że dom parterowy jest lepszą opcja z uwagi na kształt dachu brak schodów i ogólnie prostsza konstrukcje , Proponowany projekt Arosa II został odrzucony ( sama konstrukcja niby prostsza jednak też posada okno narożne które kosztuje i wymaga dodatkowego podciągu na narożniku ) , wycenę okien do oszczędnego w naszej wersji jadę jutro lub w czwartek wykonać , co do kosztów i dyskusji na temat dwóch projektów większych widzę że nie ma .Podam wycenę okien jak ja dostane może ktoś będzie zainteresowany ta informacją w sobotę jadę wycenić koszty wykonania stanu SSO do firmy jaka ma stawiać budynek

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Waglik92 Zobacz post
    Proponowany projekt Arosa II został odrzucony ( sama konstrukcja niby prostsza jednak też posada okno narożne które kosztuje i wymaga dodatkowego podciągu na narożniku )
    Gdzie ma to okno narożne? Najdroższy "bajer" w tym projekcie to drzwi tarasowe - łatwo tu zaoszczędzić. Jest oszczędny i szybciej można szukac ulepszeń, niż oszczędności (np. rozważyłbym strop konolityczny zamiast wiązarów - ale pewnie wiązary by zostały)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony