dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 50
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ladyprism

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    8

    Domyślnie Piękny dom z kontenerów

    Proszę o opinie na temat domów z kontenerów. Chodzi mi o coś bardziej oryginalnego niż zwykły, gotowy kontener mieszkalny. Planuje budowac dom i jest to jedna z opcji, którą rozważam. Dodam, że mój ostatni [pierwszy] post na tym forum został skrytykowany za brak konkretów itp., więc proszę tym razem tylko o inspirujące odpowiedzi lub ewentualne krytyki dotyczące samego pmysłu, a nie sposobu przedsawienia problemu. Z góry dziękuję.

    Pomysł jest taki, aby kupić kontenery morskie High Cube. Są one troche wyższe niż zwykłe kontenery [wymiary zewnętrzne 12,2 m x 2,4 m x 2,9 m]. Mozna je połączyć w dowolny sposób - np: 6 kontenerów i mamy dom o powierzchni około 170 m^2. Można wywalić część ścian, aby pomieszczenia byłu szersze niż 2,4m itd. Generalnie nie ma problemów z uzyskaniem odpowiednich wymiarów pomieszczeń. Problemy, które mogą się pojawić, to:
    -pozwolenie na budowę takiego budynku
    -montowanie okien i drzwi [ w normalnym domu drzwi i okna są zamontowane w betonie i dobrze sie trzymają, a tutaj mamy blachę ocieploną styropianem z elewacją?]
    -jak wykańczać metalowe ściany [montowanie płyt gipsowych itp.?]
    -jak przyczepić styropian do zewnętrznej części budynku.













  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ladyprism

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    8

    Domyślnie



  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ladyprism

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    8

    Domyślnie






  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    magd_a

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam. Bardzo podobają mi się takie domki i od jakiegoś czasu również chodzi mi po głowie taki projekt

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marsinus

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Nakło nad Notecią
    Kod pocztowy
    89-100
    Posty
    12

    Domyślnie

    Odświeżam temat.
    Jaki jest koszt budowy takiego "domku" o powierzchni około 100m2?
    Jak wygląda sprawa ogrzewania?
    Da się założyć standardową podłogówkę?
    Jako element nie trwale związany z gruntem czy konieczne jest posiadanie pozwolenia na budowę?
    Ostatnio edytowane przez Marsinus ; 17-12-2013 o 10:06

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tech67

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    częstochowa
    Kod pocztowy
    42-202
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam.To wszystko zależy od tego jak ma wyglądać. Na początek musisz bardziej opisać jaki ma być projekt i z jakich konenerów. Jeżeli ma to być kontener morski 40'HC bo są gabarytowo wyższe (wymiar wewnętrzny to 2,6 268cm odjąć podłogę z pewnością ocieploną oraz sufit pozostanie około 2,5m co stanowi doskonałą wysokość mieszkalną.Kontener 40'HC (High Cube) to ok.27m2. Można je oczywiście tak ułożyć by dodatkowo uzyskać obszar pomiedzy nimi przykrywając go dachem (co wiąże sie z dalszymi kosztami) Biorąc pod uwagę że chcesz rozbudować 4 kontenery co daje nam 120m2 kładząc je najłatwiej czyli 2x2 można już uzyskać bardzo ładny domek. A wszystko zależy od projektu czyli jak wielkie mają być okna (czym większe tym ładniejszy) następnie trzeba go ocieplić zewnątrz, bo w puszce nie da sie mieszkać oraz wewnątrz wyprofilować i obłożyć płytami K-Gips lub innymi.Jakie ma być ocieplenie budynku ( tu zastosowanie od kominków po piece centralne,wszystko zależy od wielkości budynku) oraz koszt instalacji elektrycznej. Do tego dochodzi oczywiście zakup kontenerów (od 5-10tyś. można kupić używane, bo o takie tu chodzi) dalej transport który także nie jest tani. Efekt końcowy oplaca sie tak czy siak. Nie jest to bardzo tania inwestycja ale na pewno tańsza i ekologiczniejsza niż budowa domu standartowego betonowego. Wszystko to można obliczyć jeżeli jest konkretny projekt bo od niego trzeba zacząć. Co do pozwolenia na budowę przesyłam linka https://www.poradyprawne.biz.pl/praw...owe,11050.html
    Osobiście będę budował dom z kontenerów. Pozdrawiam

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marsinus

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Nakło nad Notecią
    Kod pocztowy
    89-100
    Posty
    12

    Domyślnie

    O w końcu ktoś odpowiedział.
    Plan jest taki:
    wylewka fundamentowa ocieplona płytami sandwiczowymi vel obornickimi.

    Na to stawiamy ramy od kontenerów 9x3x2,6. Początkowo myślałem o 4 w rzędzie stykających się szerszymi bokami, obecnie wyliczyłem, że mogą być tylko dwa na zewnętrznych krańcach, a na nie wzdłuż krótszych boków "rzucone belki np. 2teowniki. Sprawa wymaga jednak dokładnych obliczeń (szukam mądrego projektanta) w najgorszym wypadku 3 ramy kontenerowe i belki.

    Z zewnątrz płyty sandwiczowe około 150 lub 200mm. Wewnątrz wata mineralna 100 ale gruba 100kg/m3. Na to chcę położyć glinę, tynk gliniany lub płyty gliniane grubość około 50mm.

    Ogrzewanie podłogowe i wentylacja mechaniczna.

    Kwestia dachu do rozważenia - myślałem o standardowym dwu spadowym i poddaszu, ale w ramach redukcji kosztów może będzie płaski i bez poddasza. Oczywiście na dach również płyta sandwicz dachowa.

    Mam znajomego który handluje takimi płytami więc dostęp do płyt i informacji mam dość ułatwiony.

    Po przeliczeniu współczynnik przenikania ścian wychodzi około 0,09. Używałem tej strony: http://www.u-wert.net/berechnung/u-wert-rechner/

    Napisz kiedy planujesz budowę może wspólnymi siłami będzie nam łatwiej pociągnąć temat.

    Ja zaczynam w tym roku mam nadzieję, że do świąt się z wszystkim uporam.
    Ostatnio edytowane przez Marsinus ; 07-02-2014 o 07:55

  8. #8

    Domyślnie

    w Wielkiej Brytanii wiele osob uzywa takich stalowych dowmow. Pamietam z targow budowlanych ze koszt takiego ''domku'' skladajacego sie z chyba 3-ech kontenrow 40 HQ to bylo jakies £40,000. A wiec srednio 200,000 zl. Jest to ciekawe ale za ta kase to jednak wole tradycyjne budownictwo. No chyba ze chesz mieszkac w roznych miejscach swiata po kilka lat w kazdym. Wtedy mozesz je przeowiic gdzie chesz
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

  9. #9

    Domyślnie

    no i tak naprawde to czy mozemy o tym mowic ''nieruchomosc'' ? dla mnie to raczej fajan ''ruchomosc''
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marsinus

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Nakło nad Notecią
    Kod pocztowy
    89-100
    Posty
    12

    Domyślnie

    yendrek3 fajnie, że piszesz, szkoda, że nic to nie wnosi do dyskusji.

    £40,000 to dla niektórych w UK roczne zarobki więc chciałbym postawić taką chatę kontenerową za równowartość swoich rocznych zarobków

    No i za 200'000pln to chaty około 100m2 raczej nie postawisz chyba, że samemu. Natomiast ja ze swoją mam zamiar zmieścić się w 120 może 130'000pln.

  11. #11

    Domyślnie

    Trzymam kciuki. Jak będziesz miał koncepcję to pochwal się, jestem ciekaw jak to będzie wyglądać.

    pozdrawiam

    Cytat Napisał Marsinus Zobacz post
    yendrek3 fajnie, że piszesz, szkoda, że nic to nie wnosi do dyskusji.

    £40,000 to dla niektórych w UK roczne zarobki więc chciałbym postawić taką chatę kontenerową za równowartość swoich rocznych zarobków

    No i za 200'000pln to chaty około 100m2 raczej nie postawisz chyba, że samemu. Natomiast ja ze swoją mam zamiar zmieścić się w 120 może 130'000pln.

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tech67

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    częstochowa
    Kod pocztowy
    42-202
    Posty
    2

    Domyślnie

    Co racja to racja Marsinus.Ja także chciałbym wybudować chate za roczny zarobek co w naszym kraju jednak niemożliwe biorąc pod uwagę średnią oczywiście. Jak masz pomysł i i potrafisz oszczędnie zaplanować budowę to wybudujesz wykańczając większość samemu nawet tańszym kosztem i efekt może być powalający. Za jakie pieniądze postawisz tak ukształtowany domek jak z kontenerów które możesz ułożyć niestmetrycznie tak aby powstał calkiem nowoczesny design. Właśnie remontuje swój starszy dom z cegły i niebardzo mam czas w tym roku ale chętnie wymienie się z Tobą informacjami na ten temat śledząc Twoje postępy. Ciekawi mnie gdzie i za ile zdołasz kupić kontenery no i cena sprowadzenia go na swoją działkę.Ja oczywiście będę się rozglądał i przed kupnem porównamy ceny. Nie daj sie zastraszyć, masz ambitny cel i z tego co piszesz wnioskuję, że jesteś już nieźle przygotowany. Jeszcze jedno, kto powiedział, że taki dom z kontenerów nie jest nieruchomością? to wszystko zależy od tego jak go wykończysz, a można to zrobić tak, że nikt nie zaskoczy że jest budowany z kontenerów, ale po co to ukrywać kiedy swój urok będzie miał.
    http://www.youtube.com/watch?v=5GV6U5HoUsg
    Powodzenia

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marsinus Zobacz post
    Odświeżam temat.
    Jaki jest koszt budowy takiego "domku" o powierzchni około 100m2?
    Jak wygląda sprawa ogrzewania?
    Da się założyć standardową podłogówkę?
    Jako element nie trwale związany z gruntem czy konieczne jest posiadanie pozwolenia na budowę?

    Prawie wszystko można...
    Same kontenery można prawie porównać do.... szkieletu ścian normalnego domku jako odpowiednik mogą wyjść drożej od szkieletu.
    Zależy za ile te kontenery....i jednak wprowadzają ograniczenia
    Ostatnio edytowane przez an-bud ; 10-02-2014 o 13:52
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Alim

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    1

    Domyślnie

    Sama jeszcze rok temu myślałam o domu z kontenerów – trafiłam na ten wątek i pomysł powrócił Zastanawiam się nad tym, czy połączenie kilku takich jak tutaj http://www.polkont.pl/katalog/kontenery/biurowe to dobra opcja, co myślicie?

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar geedymin
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Zarzecze k/ Rzeszowa
    Kod pocztowy
    36-021
    Dzielnica
    Boguchwała
    Posty
    80

    Domyślnie znam architekta...

    Kolego mój architekt obecnie jest na etapie projektowania takiego domu.
    Jak potrzebujesz namiary to napisz prosze na priv.
    pozdrawiam
    Maciek

    Cytat Napisał Marsinus Zobacz post
    O w końcu ktoś odpowiedział.
    Plan jest taki:
    wylewka fundamentowa ocieplona płytami sandwiczowymi vel obornickimi.

    Na to stawiamy ramy od kontenerów 9x3x2,6. Początkowo myślałem o 4 w rzędzie stykających się szerszymi bokami, obecnie wyliczyłem, że mogą być tylko dwa na zewnętrznych krańcach, a na nie wzdłuż krótszych boków "rzucone belki np. 2teowniki. Sprawa wymaga jednak dokładnych obliczeń (szukam mądrego projektanta) w najgorszym wypadku 3 ramy kontenerowe i belki.

    Z zewnątrz płyty sandwiczowe około 150 lub 200mm. Wewnątrz wata mineralna 100 ale gruba 100kg/m3. Na to chcę położyć glinę, tynk gliniany lub płyty gliniane grubość około 50mm.

    Ogrzewanie podłogowe i wentylacja mechaniczna.

    Kwestia dachu do rozważenia - myślałem o standardowym dwu spadowym i poddaszu, ale w ramach redukcji kosztów może będzie płaski i bez poddasza. Oczywiście na dach również płyta sandwicz dachowa.

    Mam znajomego który handluje takimi płytami więc dostęp do płyt i informacji mam dość ułatwiony.

    Po przeliczeniu współczynnik przenikania ścian wychodzi około 0,09. Używałem tej strony: http://www.u-wert.net/berechnung/u-wert-rechner/

    Napisz kiedy planujesz budowę może wspólnymi siłami będzie nam łatwiej pociągnąć temat.

    Ja zaczynam w tym roku mam nadzieję, że do świąt się z wszystkim uporam.

  16. #16

    Domyślnie

    Ciekawi mnie co się zyskuje bawiąc się w ramy z kontenerów zamiast np szkieletu stalowego z profili zimnogiętych. I czy to dalej jest dom z kontenerów czy tylko z wykorzystaniem ich elementów.

  17. #17

    Domyślnie

    Mój znajomy ma taki dom, ale na wodzie, mieszka w okolicach Gdańska - wszystko można zrobić, ale to kwestia projektu, no i wykonawcy. Inaczej się buduje na wodzie. Dom jest oparty na fundamencie z betonu i stali, który robiła firma Aquamor – dzięki temu konstrukcja jest solidna, a mieszkanie bezpieczne. Szkoda, że w PL jeszcze nie jest to dość popularne rozwiązanie.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bolo1973

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-036
    Posty
    10

    Domyślnie

    Witam wszystkich , jestem tutaj nowy i dołączam się do dyskusji .
    Już od dłuższego czasu zbierałem informacje na temat domu z kontenerów i doszedłem do wniosku że lepiej jest zastosować ramy stalowe skręcone względem siebie i następnie wykonanie ścian zewnętrznych i wewnętrznych w technologi jak przy budowie domu szkieletowego.
    Plusy są następujące :
    -uzyskujemy dom oddychający
    -nie jesteśmy skazani na pokoje o szerokości 2,4m
    -po skręceniu ram pozostałe prace jesteśmy w stanie wykonać w systemie gospodarczym
    -szybkość budowy ,po skręceniu ram i wykonaniu ścian od zewnątrz resztę prac wykonujemy od wewnątrz w miarę możliwości finansowych
    -łatwiej rozprowadzić instalacje
    -możliwość otrzymania zezwolenia na budowę i odbiór końcowy .
    Efekt końcowy jest taki że mamy dom szkieletowy o konstrukcji podobnie wytrzymałej jak dom murowany i co najważniejsze większość prac jesteśmy w stanie wykonać sami. Według mnie temat jest dobry dla kogoś kto ma już działkę i trochę kasy na wykonanie pierwszych trzech etapów czyli fundamenty , postawienie konstrukcji oraz wybudowanie i ocieplenie ścian od zewnątrz budynku wraz z dachem oczywiście.

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar geedymin
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Zarzecze k/ Rzeszowa
    Kod pocztowy
    36-021
    Dzielnica
    Boguchwała
    Posty
    80

    Domyślnie Dom z kontenerów

    Kolego,
    przeliczałeś może jaki będzie koszt stali i ścian?
    Myślę, że najlepiej byłoby to porównać zestawiając go do ceny kontenera ok 8 tyś.?



    Cytat Napisał Bolo1973 Zobacz post
    Witam wszystkich , jestem tutaj nowy i dołączam się do dyskusji .
    Już od dłuższego czasu zbierałem informacje na temat domu z kontenerów i doszedłem do wniosku że lepiej jest zastosować ramy stalowe skręcone względem siebie i następnie wykonanie ścian zewnętrznych i wewnętrznych w technologi jak przy budowie domu szkieletowego.
    Plusy są następujące :
    -uzyskujemy dom oddychający
    -nie jesteśmy skazani na pokoje o szerokości 2,4m
    -po skręceniu ram pozostałe prace jesteśmy w stanie wykonać w systemie gospodarczym
    -szybkość budowy ,po skręceniu ram i wykonaniu ścian od zewnątrz resztę prac wykonujemy od wewnątrz w miarę możliwości finansowych
    -łatwiej rozprowadzić instalacje
    -możliwość otrzymania zezwolenia na budowę i odbiór końcowy .
    Efekt końcowy jest taki że mamy dom szkieletowy o konstrukcji podobnie wytrzymałej jak dom murowany i co najważniejsze większość prac jesteśmy w stanie wykonać sami. Według mnie temat jest dobry dla kogoś kto ma już działkę i trochę kasy na wykonanie pierwszych trzech etapów czyli fundamenty , postawienie konstrukcji oraz wybudowanie i ocieplenie ścian od zewnątrz budynku wraz z dachem oczywiście.

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bolo1973

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-036
    Posty
    10

    Domyślnie

    Dla mojego "projektu" czyli na dole dwie ramy o wym. 12m x 3 m x 3 m ustawione do siebie równolegle w odległości 6m od siebie i cztery ramy u góry prostopadle do dolnych. Wymiar zewnętrzny 12mx12m x 6m = 288m2 ściany. - ok. 50m2 okna = ok.230m2
    -wełna mineralna (płyty lamelowe gr.200mm) 230x45zł. = 10350zł.
    -folia wiatroizolacyjna ok.330zł.
    -osb 12mm 75szt. x 37zł. = 2775zł.
    -klej do wełny 230 x 5kg = 1610zł.
    -siatka z włókna szklanego 230 x 4zł.=920zł.
    -tynk mineralny 230 x 3kg = 830zł.
    -farba elewacyjna ok.500zł.
    + grunt , podkład pod tynk . kołki do montażu wełny, strzelam ok.1500zł.
    Wyszło prawie 19 000zł. za materiał + ok. 9200zł. robocizna(40zł. za m2)
    Całościowy koszt ścian zewnętrznych wzrośnie o cenę drewnianych przekładek i to chyba znacznie bo przekładkę stosuje się co 40cm.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony