dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 50
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar geedymin
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Zarzecze k/ Rzeszowa
    Kod pocztowy
    36-021
    Dzielnica
    Boguchwała
    Posty
    80

    Domyślnie

    A co z ceną stali? nie podałeś jej?


    Cytat Napisał Bolo1973 Zobacz post
    Dla mojego "projektu" czyli na dole dwie ramy o wym. 12m x 3 m x 3 m ustawione do siebie równolegle w odległości 6m od siebie i cztery ramy u góry prostopadle do dolnych. Wymiar zewnętrzny 12mx12m x 6m = 288m2 ściany. - ok. 50m2 okna = ok.230m2
    -wełna mineralna (płyty lamelowe gr.200mm) 230x45zł. = 10350zł.
    -folia wiatroizolacyjna ok.330zł.
    -osb 12mm 75szt. x 37zł. = 2775zł.
    -klej do wełny 230 x 5kg = 1610zł.
    -siatka z włókna szklanego 230 x 4zł.=920zł.
    -tynk mineralny 230 x 3kg = 830zł.
    -farba elewacyjna ok.500zł.
    + grunt , podkład pod tynk . kołki do montażu wełny, strzelam ok.1500zł.
    Wyszło prawie 19 000zł. za materiał + ok. 9200zł. robocizna(40zł. za m2)
    Całościowy koszt ścian zewnętrznych wzrośnie o cenę drewnianych przekładek i to chyba znacznie bo przekładkę stosuje się co 40cm.

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bolo1973

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-036
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cena ram stalowych ,fundamentów ,okien i dachu powinna być wyceniona przez wykonawców , nie można jej od tak znaleźć w internecie.

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar geedymin
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Zarzecze k/ Rzeszowa
    Kod pocztowy
    36-021
    Dzielnica
    Boguchwała
    Posty
    80

    Domyślnie porównanie

    Żeby to porównać to pasuje znać ilości wszystkich materiałów, które chcesz użyć do skonstruowania domu szkieletowego.
    Generalnie fakt jest faktem, że kupując 3 kontenery za 8 tyś za sztukę, masz 24 tyś i 108 m2. Pytanie, czy robota i materiały zrównają się cenie, robiąc to od podstaw tak jak to Ty zaproponowałeś... wg mnie kontener wychodzi zdecydowanie najtaniej, ponieważ masz konstrukcję, ściany, które trzeba porozcinać pod okna, podłogę oraz sufit. Pozostaje kwestia izolacji z zewnątrz , odpowiedniego posadowienia, wycięcia i wstawienia okien i wykonania odpowiedniej membrany na dachu. Do tego wewnątrz osb, regipsy, instalacje etc. jak kto chce

    Ja zacząłem budowę domu z bloczków z izodomu, ale żałuję, że wcześniej nie wpadłem na pomysł domu z kontenerów. Wg mnie ta technologia jest naprawdę tania. Jedynym problemem wg mnie to zagmatwane i chore polskie prawo, które nie zezwala na tego typu konstrukcje.

    Może wstawić jakiś wizual, jak ten domek miałby wyglądać?



    Cytat Napisał Bolo1973 Zobacz post
    Cena ram stalowych ,fundamentów ,okien i dachu powinna być wyceniona przez wykonawców , nie można jej od tak znaleźć w internecie.

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bolo1973

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-036
    Posty
    10

    Domyślnie

    Tylko jak chciałbyś rozwiązać sprawę skraplania się pary wodnej która będzie spływać po stalowych ścianach.
    Również uważam że temat budowy domu z kontenerów jest ciekawy ale bez ścian z blachy które i tak będziesz musiał powycinać od wewnątrz żeby zrobić pokoje i komunikacje druga sprawa to akustyka ,zasięg telefonów komórkowych i działanie wi-fi.
    Budowa typowo z kontenerów morskich w naszych warunkach klimatycznych nie jest chyba najlepszym pomysłem.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	quik-house-lg.jpg
Wyświetleń:	1132
Rozmiar:	80,2 KB
ID:	311289

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar geedymin
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Zarzecze k/ Rzeszowa
    Kod pocztowy
    36-021
    Dzielnica
    Boguchwała
    Posty
    80

    Domyślnie

    Szczerze, nie zastanawiałem się nad tym problemem. Myślę, że temat do przeskoczenia, kwestia tylko odpowiedniej głowy, żeby coś wymyśliła.
    Wg mnie z akustyką nie powinno być problemów, ponieważ dajesz mnóstwo materiałów wewnątrz... wifi i gsm- kwesia zainstalowania repiterów sygnału.
    A co do naszych warunków klimatycznych, to zauważ, że te kontenery są niezniszczalne i to w jakich warunkach... Generalnie gra warta świeczki. Z mojej perspektywy polecam znaleźć super architekta, który pasjonuje i realizuje takie projekty.
    Generalnie życzę powodzenia i czekam na dalsze ciekawostki...

    Cytat Napisał Bolo1973 Zobacz post
    Tylko jak chciałbyś rozwiązać sprawę skraplania się pary wodnej która będzie spływać po stalowych ścianach.
    Również uważam że temat budowy domu z kontenerów jest ciekawy ale bez ścian z blachy które i tak będziesz musiał powycinać od wewnątrz żeby zrobić pokoje i komunikacje druga sprawa to akustyka ,zasięg telefonów komórkowych i działanie wi-fi.
    Budowa typowo z kontenerów morskich w naszych warunkach klimatycznych nie jest chyba najlepszym pomysłem.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	quik-house-lg.jpg
Wyświetleń:	1132
Rozmiar:	80,2 KB
ID:	311289

  6. #26

    Domyślnie do Wszystkich, którzy myślą o domu z kontenerów

    Dzień dobry!
    jestem architektem i planuję rozwinąć swoją działalność właśnie o projekty domów z kontenerów. Mam doświadczenie jeśli chodzi o tego typu budownictwo z okresu, kiedy mieszkałam w Danii. Miałam możliwość zapoznania się z praktyczną stroną tego typu mieszkalnictwa.

    Poszukuję potencjalnych Inwestorów, którym zależy na niskiej cenie takiego projektu. Tak jak pisałam, dopiero ruszam w Polsce z taką usługą i w zamian za preferencyjną cenę projektu mogłabym przedstawić je w celach marketingowych rozwijając taką usługę.

    Pozdrawiam!

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bolo1973

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-036
    Posty
    10

    Domyślnie

    Witam , jestem dalej zainteresowany budową domu na bazie "szkieletu kontenerowego" niestety nie w takiej postaci jak pisałem w poprzednich postach.
    Życie zweryfikowało moje plany , stałem się posiadaczem działki budowlanej o wym.11,5m x 47m tak że realizacja planów co do kształtu budynku uległa zmianie. Praktycznie skazany jestem na wymiar zewnętrzny szer.6m i długość dowolna czyli ok15m Działka obok nie zabudowana czyli mógłbym się budować na granicy ale sąsiad jest "ciężki" i wolę zostawić ustawowe 1,5m i ścianę bez okien tym bardziej że to północny wschód.
    Zabudowa do 10m wysokości dach dwuspadowy o nachyleniu 40-45 stopni i kalenica równolegle do drogi czyli po krótkim boku.
    Plan mam taki : na izolowanej xps -em płycie fundamentowej postawić 6 ram o wym. 6m x 2,5m wys.3m to będzie parter , na piętro dokładnie to samo i dach z poddaszem nie użytkowym czyli ogólny kształt to taka ala "stodoła" ,dach pokryty blacho-dachówką na rąbek stojący. Mam dojście do tańszych płyt typu pir z różnymi okładzinami i na nich chcę bazować jeśli chodzi o izolacje podłóg , ścian i dachu.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał geedymin Zobacz post
    Żeby to porównać to pasuje znać ilości wszystkich materiałów, które chcesz użyć do skonstruowania domu szkieletowego.
    Generalnie fakt jest faktem, że kupując 3 kontenery za 8 tyś za sztukę, masz 24 tyś i 108 m2.
    Jeżeli ktoś chce się wyróżnić i ma kasę to niech myśli o takich domach a w przeciwnym wypadku to się nie opłaca.
    M2 surowej ściany z pustaka kosztuje 40zł za materiał. Dla domu 121m2 w kwadracie ściany wychodzą 11m x 11m. Dajmy na to wysokość 2,8m. Czyli 4 x 11m * 2,8m = 123,2m2. Teraz mnożymy to przez koszt materiału - 123,2 * 40zł = 4928zł. Także ceny za materiał na ściany zewnętrzne nośne na taki dom zamkną się w 5tyś. Nie wiem ile weźmie murarz, ale te kontenery też trzeba przywieźć, ustawić, podocinać, zakotwić itd. Poza tym pustak ma dużo lepsze właściwości od blachy (moim zdaniem). Nie nagrzewa się łatwo, lepiej izoluje i magazynuje ciepło.
    Pomyślcie ile będzie kosztować ekipa, która się tego podejmie? Czy zrobią to dobrze? Ile będzie kosztować projekt u architekta? Jak on obliczy nośność takiego używanego kontenera? Moim zdaniem w polskich warunkach jest to dobre dla bogatych ludzi z fantazją.

  9. #29
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bigosh

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-317
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ktoś się tym jeszcze interesuje?
    A może ktoś już buduje z wiadomości wynika że byli zdecydowani.
    Podłączam się pod ten wątek też planuję coś takiego jeśli to ma być budowa kompletnie zlecona wykonawcom to chyba zgodzę się z Frotooo7.
    Moje założenie jest trochę inne. Nie zamierzam się wyróżniać podoba mi się idea wykorzystania odpadów jakimi są kontenery, podobnie budowa z modułów mi się podoba. To że coś nie jest powszechne nie znaczy że musi być gorsze. Pierwszy budynek z cegły tez pewnie był ostro krytykowany przez zwolenników budownictwa w owych czasach tradycyjnego. A pierwszy szałas z gałęzi przez zamieszkujących jaskinię. Do tego dla osób posiadających czas i sprawne ręce może to być konstrukcja prosta do wykonania i dużo tańsza od tradycyjnej.
    Możliwości adaptacyjne tych pudeł są ogromne.
    Estetyka to już indywidualna kwestia, tak czy inaczej sposóbów wykończenia będzie nie mniej niż w przypadku budynków z materiałów tradycyjnych.
    Szukam kontaktu z osobami które są na etapie projektowania a jeszcze lepiej na etapie budowy czegoś takiego.
    Jeśli ktoś budował coś z kontenera i ma doświadczenie w tym temacie to proszę o kontakt.
    Ktoś poruszał tu temat taniej płyty warstwowej, ciekaw jestem gdzie to można dostać i za ile?

  10. #30
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bigosh

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-317
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ktoś się tym jeszcze interesuje?
    A może ktoś już buduje z wiadomości wynika że byli zdecydowani.
    Podłączam się pod ten wątek też planuję coś takiego jeśli to ma być budowa kompletnie zlecona wykonawcom to chyba zgodzę się z Frotooo7.
    Moje założenie jest trochę inne. Nie zamierzam się wyróżniać przeciwnie wprost. Robienie z kontenerów dworku z kolumnami nie jest pewnie najlepszym pomysłem jednak mając na względzie ograniczenia mentalne które i tu na forum często są zauważalne wolałbym nie lądować jakimś kontenerowym UFO na działce gdzie obok stoją dworki z kolumnami kryte blachodachówką i inne tego typu "tradycyjne" wynalazki. Zwyczajnie podoba mi się idea wykorzystania odpadów jakimi są kontenery, podobnie budowa z modułów mi się podoba. To że coś nie jest powszechne nie znaczy że musi być gorsze. Pierwszy budynek z cegły tez pewnie był ostro krytykowany przez zwolenników budownictwa w owych czasach tradycyjnego. A pierwszy szałas z gałęzi przez zamieszkujących jaskinię. Do tego dla osób posiadających czas i sprawne ręce może to być konstrukcja prosta do wykonania i dużo tańsza od tradycyjnej.
    Możliwości adaptacyjne tych pudeł są ogromne.
    Estetyka to już indywidualna kwestia, tak czy inaczej sposóbów wykończenia będzie nie mniej niż w przypadku budynków z materiałów tradycyjnych.
    Szukam kontaktu z osobami które są na etapie projektowania a jeszcze lepiej na etapie budowy czegoś takiego.
    Jeśli ktoś budował coś z kontenera i ma doświadczenie w tym temacie to proszę o kontakt.
    Ktoś poruszał tu temat taniej płyty warstwowej, ciekaw jestem gdzie to można dostać i za ile?

  11. #31

    Domyślnie

    skoro można wybudować w deszczowej Irlandii to dlaczego nie w Polsce????? ocieplenie kontenerów przy pofalowanej strukturze? , wełną? a po co jeśli można zrobić to piana i przy okazji ukryć cale okablowanie i orurowanie ...polecam abejrzenie tego:

    http://www.dailymail.co.uk/news/arti...r-project.html

    http://www.pb-architects.com/completed-photos/

    nie jest to na pewno projekt za "średnią pensje" ale za 133 tys fontów , choć przelicznik cena za m2 nie jest juz taki odstraszający 1m2 średnio 1tys funtów za materiały i wyposażenie z górnej polki,sama wanna "hamak" kosztowała 13k
    Ostatnio edytowane przez kuciar ; 03-01-2016 o 10:29

  12. #32

    Domyślnie

    Witam byłbym zainteresowany takim projektem proszę o kontakt 728643254

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar TomekKisiel
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    45

    Domyślnie

    Witam

    Już od dawna chodziło mi to po głowie mam działkę i kontener na niej jako gospodarczy im więcej myślę o budowie tym bardziej mnie to zniechęca z uwagi na te ceny jedyny problem którego nie zbadałem to warunki zabudowy i jak to się ma do realizacji tego projektu.

    Ktoś ma jakieś doświadczenie z tym ? wiem tylko to, że jeżeli coś nie ma fundamentu to niby to nie obowiązuje

  14. #34

    Domyślnie

    [spam]
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 06-04-2017 o 10:46

  15. #35

    Domyślnie Pytanie

    Witam jest ktoś co zaczął budowę domu z kontenerów morskich lub zamierza niedługo budować

  16. #36

    Domyślnie

    Witam. Rowniez poszukuje wszelkich pomocnych informacji na temat domu z kontenerow a przedewszystkim jak poradzic sobie z tym prawnie. Jak zatwierdzic plan projektu itp. HELP

  17. #37
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    agnesa700

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-247
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, Odświeżam temat.

  18. #38

    Domyślnie

    skandynawskie pomysły na dom z kontenerów nawet są ceny http://homescontainer.com/nb/

    editt - a to jednak Angielska firma
    Ostatnio edytowane przez mariober ; 07-11-2017 o 19:06

  19. #39

    Domyślnie A tu

    Cytat Napisał mariober Zobacz post
    skandynawskie pomysły na dom z kontenerów nawet są ceny http://homescontainer.com/nb/

    editt - a to jednak Angielska firma
    macie link do polskiej, znad morza, ale domki bezcenne.


    http://larkfactory.com

  20. #40
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dzialka003

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Tahiti
    Kod pocztowy
    01-802
    Posty
    1

    Domyślnie czy sa projekty

    ponieważ chciał bym wybudować na kontenerze dom ok 70m2, potrzebuje projektu (złozona kwestia- działka rolna- trzeba zbudowac siedlisko, itp). Czy ktos sie spotkał z firma która robi projekty architektoniczne na bazie kontenerów? ale tylko projekt, "budowa " własnoręczna...

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony