dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie jak samemu zrobic ogrodzenie z kostki granitowej z elemetami kutymi

    jak samemu zrobic ogrodzenie z kostki granitowej z elemetami kutymi w wypelnieniu 40m dlugosci i wysokosci ok. 120 cm
    Interesuja mnie fachowe porady

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANSE72

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    KOSTRZYN NAD ODRĄ
    Posty
    986

    Domyślnie

    Priv mas z podpowiedz

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    chrobry

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Odgrzeje temat. Bardzo mi zależy na jakich kolwiek informacjach w tym temacie - jak układać taką kostke na ogrodzeniu ? Może jakieś zdjęcia ?

  4. #4

    Domyślnie

    To nie jest takie proste. Na początek trzeba mieć wprawną, murarską rękę i umieć trzymać poziomy w pionie a potem ich nie "przepchać" w trakcie roboty.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    chrobry

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Byłem dziś na budowie gdzie stawiali ogrodzenie właśnie z kostki. Metoda taka, że najpierw stawiany mur z bloczków betonowych i to jest okładane kostką. Przy tej metodzie wydaje mi się, że utrzymanie pionów będzie dużo łatwiejsze ? Co wogóle sądzić o takiej metodzie ?

  6. #6

    Domyślnie

    Tak, ta metoda jest prostsza dla nowicjusza, ale ma jedną wadę. Może to potem odpadać, dlatego lepiej murować od podstaw: boki z kamienia a środek zalewać betonem.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    encefalo

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    57

    Domyślnie

    zgadzam się z blechertem

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ślężankaaa
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    1.550

    Domyślnie

    Witam Chciałabym odgrzać temat ogrodzenia z kamienia.

    Blechert "z nieba mi spadłeś" Szukając inspiracji ogrodzeniowych natknęłam się na Twoją stronę a następnie trafiłam na wątek na fm

    * Proszę o pomoc: jak wykonać samodzielnie ogrodzenie z kamienia takie jak na zdjęciach poniżej oraz jaki materiał został wykorzystany do tych ogrodzeń?

    Oczywiście wylewka będzie zrobiona wcześniej (zbrojona, betonB20), pręty wyprowadzone pod słupki)


    * Blechert wchodząc na Twoją stronę na odnośnik: kostka betonowa ukazuje się zdjecie (żółtego, beżowego) ogrodzenia z regularnego materiału. Możesz zdradzić do to takiego?
    * Jak wykonać taki delikatny łuk z kamienia??

    * Planujemy taras z porfiru włoskiego (grubość płyty 2-3cm). Kilku dystrybutorów tego kamienia zapewniało nas, że ten kamień wulkaniczny jest na tyle twardy, że można go kłaść na takiej samej zasadzie co kostkę granitową (na podsypce cementowo-paskowej) i nie jest konieczne wylewanie tarasu. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
    FUGA - inwestować w fugę żywiczną czy zasada może być taka sama jak przy kostce granitowej??
    Nawierzchnia z kostki granitowej oraz taras będzie wykonywała firma brukarska
    Ostatnio edytowane przez Ślężankaaa ; 26-01-2013 o 00:14

  9. #9

    Domyślnie

    Płoty na Twoich zdjęciach są wykonane z łupka granitowego szaro-rudego.

    Na głównym zdjęciu z mojej strony www, jest użyty żółty granit. To zdjęcie jest na górze zakładki "cennik granitu", zaś płytki żółtego granitu są u dołu tej strony (2 zdjęcia plus cena za paletę towaru). Materiał często trudno dostępny, dlatego trzeba czekać aż nazbiera się odpowiednia ilość płytek.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Ładne te ogrodzenia. Tak z ciekawości - dawno temu nie było betonu, jak wtedy robiono tego typu konstrukcje ?
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ślężankaaa
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    1.550

    Domyślnie

    Blechert dzięki za cząstkową odpowiedź

    Może ktoś zna odpowiedzi na moje pozostałe pytania?

  12. #12

    Domyślnie

    1. Jeżeli masz brukarzy, to w czym problem? Jeśli nie potrafią zrobić łuku, to ich kijem pogoń zanim szkód narobią.
    2. Wylewki nie robimy, tylko kładziemy na podbudowie jak pod chodnik. Przyklejanie kamieni do wylewki grozi odklejaniem po zimie.
    3. Na rynku są drogie, syntetyczne fugi i sztuczne kamienie. Budowle Azteków bez tych wszystkich wynalazków stoją do dzisiaj Pozdrawiam

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ślężankaaa
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    1.550

    Domyślnie

    Blechert dzięki za ponowny odzew.

    Tak jak napisałam w początkowym poście ogrodzenie ma być robione samodzielnie

    Robiliśmy wyceny ogrodzenia z kamienia u różnych firm ale nie uśmiecha nam się wydać 40 tys. (wystarczy że kostka nas tyle wyniesie )

    Pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    Zrobienie równego placu i żeby on potem nie pofalował, jest to pewna sztuka, ale postawienie płotu z łupka, to wyższa szkoła jazdy.
    Jeśli zrobisz coś źle w trakcie kładzenia placu, wtedy zawsze możesz wykonać przekładkę. Przy budowie płotu, jeśli zgubisz linię fugi lub pion - naprawa polega na przewróceniu całego dzieła.
    Moim zdaniem lepiej zaczynać naukę kamieniarstwa od prostych elementów a płacić za trudne

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ślężankaaa
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    1.550

    Domyślnie

    Znaleźliśmy już ekipę Termin zarezerwowany

    Dzięki za opinie.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Ślężankaaa ; 26-01-2013 o 00:20

  16. #16

    Domyślnie

    Zapomnialem dodac ze kompletne ogrodzenie,lacznie ze zrobieniem fundametu,,

    moze ktos sam taki plot robil?
    lepiej lupek czy kostka?

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ślężankaaa
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    1.550

    Domyślnie

    Nam takie ogrodzenie robiła ekipa ale mnie się zdecydowanie bardziej podoba ogrodzenie z kamienia o nieregularnym kształcie (my mamy takie prostokąty) niż z kostki ale wszystko zależy od gustu

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    agro_villa

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    niedaleko Strzegomia
    Posty
    9

    Domyślnie

    Łupek, zdecydowanie. Gdyby kostka miała optymalny kształt do murowania to cegły byłyby w kształcie sześcianu Ja akurat robię klomby i bruki. Mam własną technologię na murki z łupka, z tym, że do klombów i murków oporowych nie muszę się certolić z idealnymi prostymi liniami, bo i tak idą krzywoliniowo. Ogrodzenie z łupka będę robił, ale u siebie.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	100_0826.jpg
Wyświetleń:	483
Rozmiar:	99,3 KB
ID:	193727
    Cytat Napisał pikador79 Zobacz post
    Zapomnialem dodac ze kompletne ogrodzenie,lacznie ze zrobieniem fundametu,,

    moze ktos sam taki plot robil?
    lepiej lupek czy kostka?

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pascalt

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Łódzkie
    Posty
    294

    Domyślnie

    Wiem, że od ostatniego postu w tym temacie minęło kilka lat, jednak temat jest uważam dla kolejnych pokoleń nadal aktualny. Myślę, że nie ma co zrażać innych przed samodzielnym podjęciem budowy ogrodzenia. Sam też bardzo dużo rzeczy na budowie wykonałem samodzielnie i praktycznie zawsze mi wszyscy doradzali, żeby zlecić to doświadczonej ekipie. Miałem zamiar zrobić instalację elektryczną, wodną, czy centralnego ogrzewania, ciągle słyszałem, że lepiej wziąć ekipę, bo schrzanisz. Miałem zamiar położyć płytki, pomalować ściany - weź ekipę, zrobi to lepiej. Na swojej budowie praktycznie gdzie bym nie spojrzał, to większość rzeczy zbudowana samodzielnie (murować ścian nie murowałem, bo nie dałbym rady czasowo), dosłownie samodzielnie, bo praktycznie wszystko w pojedynkę. Nie ma rzeczy, którą wykonałem samodzielnie, a której bym żałował, że nie oddałem do zrobienia ekipie. Nie chodzi tu o przechwalanie się, ale konkluzja jest taka, że jeśli ktoś czuje się na siłach i nie robi czegoś z przymusu, przyłoży się do czegoś i ma trochę pomyślunku i umiejętności manualnych, trochę samozaparcia, to myślę, że z budową ogrodzenia sobie poradzi. Trzeba po prostu dużo czytać, dużo pytać i przystąpić do dzieła.

    Ja akurat mam zamiar zbudować ogrodzenie z łupka szarogłazowego (dość drobne kamienie kładzione poziomo). Wydaje mi się, że ogrodzenie jest wyjątkowo czaso- i praco-chłonne, ale jeśli ktoś się przyłoży i będzie to robił bez większego pośpiechu, efekt powinien być niezły. Nie trzeba pilnować fugi, bo tak jak pisał wyżej agro_villa i tak wychodzą one krzywoliniowo. Pilnować trzeba bezwzględnie i ciągle pionu, ale tu myślę, że naciągnięty sznurek wyznaczający krawędzie boczne murka będzie nieocenioną pomocą. No i co rząd -dwa kamieni, sznurek oczywiście ciutkę w górę i znów na dotyk do sznurka, zalewanko itd... Robota żmudna, ale dość lekka i przyjemna. Oczywiście będę bardzo, ale to bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki i rady od osób, które mają w tej materii większe doświadczenie. Murek będzie miał u mnie ok 180cm wysokości (razem z 10cm fundamentu wyciągniętego z ziemi), mam zamiar przyjąć grubość murka ok 35cm (takji sam fundament). Fundament będę kopał na głębokość 120cm (wysoki poziom wód gruntowych i glina). Mam zamiar zazbroić 4xfi12 i po 4 pręty wyciągnąć do góry z fundamentu na wysokość murka (co jakieś 5-7m), żeby konstrukcja była stabilna. Oczywiście beton B20 z gruchy.
    Ostatnio edytowane przez Pascalt ; 15-12-2018 o 16:19

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    StolarzS

    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Kruszwica
    Posty
    295

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pascalt Zobacz post
    Wiem, że od ostatniego postu w tym temacie minęło kilka lat, jednak temat jest uważam dla kolejnych pokoleń nadal aktualny.

    Ja akurat mam zamiar zbudować ogrodzenie z łupka szarogłazowego
    Mamy sezon budowlany w pełni - ruszyłeś z tym ogrodzeniem? Możesz podzielić się doświadczeniem? Czy używanie szalunku z płyty OSB do uzyskania równej i pionowej ściany nie jest prostsze niż sznurki?

    Chodzi mi po głowie ogrodzenie z łupka granitowego - jakieś tam pojęcie o robotach murarskich mam. Zastanawia mnie tylko minimalna szerokość murka i samego fundamentu. 25cm to chyba nie będzie za mało? No i to zbrojenie - budowałem dom na płycie, więc rozumiem potrzebę używania stali, ale to tylko niski i lekki murek. Czy samo zastąpienie gruntu chudziakiem na głębokość ok 1m nie już daje efekt braku wysadzin? Na to wylana belka ok 20cm z lekkim zbrojeniem i murować.

    Opcjonalnie czy jest racjonalne osadzanie samych słupków głęboko, a wypełniającej je podmurówki płyciej, niezależnie od słupka?

    Ekipy zazwyczaj idą na łatwiznę i nie bardzo liczą się z kosztami - klient płaci, więc kopią głęboko, nie szczędzą stali i betonu. Jak dla mnie to na wyrost - czy może ktoś się fachowo odnieść do takich pomysłów?
    Życie jest rumakiem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony