dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    btx

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    394
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    124

    Domyślnie Nawadnianie - czujnik deszczu RAIN CLICK

    Czy jest ktoś w stanie pomóc w regulacji w/w czujnika?
    Niby działa, ale rozłącza nawadnianie max na jedną dobę, mimo, że jest maksymalnie skręcony. czy jest szansa zmniejszyć jego czułość tak, żeby po całodniowym lub kilkudniowym deszczu faktycznie zablokował nawodnienie na parę dni?

    Aktualnie wygląda to tak, że na działce miejscami jeszcze stoi woda/błoto, a czujnik już pozwala na załączenie systemu nawadniania.

    I druga sprawa: W trakcie działania czujnika deszczu (system odcięty) nie ma możliwości uruchomienia zraszaczy nawet w trybie ręcznym. Chociażby dla próby, regulacji, itd... Czy to prawidłowe działanie?
    Sterownik Rain Bird EC-6

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    amber

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    701

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o czujnik to prawdopodobnie umieszczony jest w miejscu gdzie przez pewien czas operuje słońce i to powoduje szybsze osuszenie czujnika , natomiast nie za bardzo znam ten model sterownika ale jak nie ma wyłącznika czujnika deszczu to nie ma możliwości uruchomienia sterownika i to jest normalne działanie chyba wszystkich
    sterowników ,dlatego czujniki podłącza się na końcu jak jest już wszystko ustawione

  3. #3

    Domyślnie

    Niedawno też założyłem ten czujnik skręcony na max'a i mam to samo. Umieściłem go za anteną satelitarną skierowana na HotBird'a (południe), od zachodu osłania go wystająca reszta domu, a od wschodu komin, więc cień ma przyzwoity. Wysycha po 1 do 1,5 dnia nawet po całonocnej ulewie. Do d..y z takim czujnikiem. Niby awmerikanski.
    Ostatnio edytowane przez ciesiel ; 25-08-2010 o 13:00
    Pozdrawiam

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    amber

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    701

    Domyślnie

    Nie mów że umieściłeś go na dachu

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    btx

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    394
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    124

    Domyślnie

    a przepraszam, Ty gdzie umieszczasz czujnik?

    Bo instrukcja każe na dachu/rynnie....

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    amber

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    701

    Domyślnie

    Sprawdź dobrze instrukcję bo nigdzie nie jest napisane że należy montować na dachu , na rynnie tak , ale jest to traktowane jak opcja . Ja staram się montować nie wyżej niż dwa metry i w miejscu osłoniętym od słońca i wiatru ( który jest pomijany ,ale również może szybko osuszyć czujnik ) Ale wracając jeszcze do czujnika, jeżeli koniecznie chcesz mieć możliwość dezaktywacji czujnika to można zamontować przy sterowniku prosty przełącznik . Jak jesteś zainteresowany to podpowiem jak to zrobić.

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    btx

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    394
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał amber Zobacz post
    Sprawdź dobrze instrukcję bo nigdzie nie jest napisane że należy montować na dachu , na rynnie tak , ale jest to traktowane jak opcja . Ja staram się montować nie wyżej niż dwa metry i w miejscu osłoniętym od słońca i wiatru [...] można zamontować przy sterowniku prosty przełącznik . Jak jesteś zainteresowany to podpowiem jak to zrobić.
    Z tego co widzę to w instrukcji na rysunkach jest pokazany dach/podbitka i rynna. Z opisu wynika, że ma to być płaska powierzchnia w miejscu zacienionym i osłoniętym od wiatru.
    Ja akurat mam zamocowany do podbitki przed rynną, od strony północno-zachodniej. Słońce prawie tam nie dociera.
    Wysięgnik w komplecie jest bardzo krótki (ok 10-12cm), więc przed zimą będę musiał dołożyć jakąś przedłużkę, żeby spadający z dachu śnieg go nie uszkodził.

    Jeżeli chodzi o wyłącznik czujnika, to bardzo chętnie bym takie coś zamontował. Aktualnie musiałem przestawić dwa zraszacze, że względu na nasadzenia roślin i nie mam jak ich wyregulować bo czujnik odciął system....
    Będę wdzięczny za opis, ewentualnie schemat podłączenia
    Ostatnio edytowane przez btx ; 26-08-2010 o 09:44

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    amber

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    701

    Domyślnie

    wysłałem info na priva mam nadzieję że doszło

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Irrka

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-630
    Posty
    6

    Domyślnie

    Większośćczujników ma dwie regulacje , jedna to czułości na deszcze a druga to regulacja czasu, w jednym jest to podobna regulacja jak ta od czulości wyłączania systemu, tylko na przykad może być to dolna cześćpierścienia lub coś podobnego.
    Chodzi o to, że jak jest mokro to korek puchnie i zamyka system, im bardziej jest skręcony tym jest czulszy, ponieważ nawet kilka kropel wody napęczni go na tyle ze wyłączy system
    Druga rzecz to regulacja czasu, to nic innego, jak regulacja "wywietrzenia" wody z czujnika,
    link do instrukcji mini-clik ale wiem ze są one bardzo podobne
    http://www.k-rain.com.pl/files/MiniClik.pdf

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony