dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Angry kontrola z PINB

    Mój życzliwy sąsiad złożył na mnie donos do PINB. Dom jest w stanie surowym i w zasadzie nie ma się do czego przyczepić.
    Donos dotyczy prawdopodobnie ław fundamentowych, które zostały wylane pod przyszły garaż oraz taras z desek, który będzie obok.
    Tarasu nie ma w projekcie, ale skoro będzie drewniany na podmurówce to chyba nie musi.

    I moje pytanie: Na co zwrócić uwagę przygotowując się do kontroli? O co mogą się czepiać? Czy skoro donos dotyczy konkretnej rzeczy to będą sprawdzać wszystko?
    Bo np. na frontowej elewacji zmniejszyliśmy jedno okno i zastanawiam się czy zauważą.
    pozdrawiam,
    Paulina

  2. #2

    Domyślnie

    jeśli dom jest w trakcie budowy to mogą nakazac ci wykonać projekt zastępczy, np zmiana wielkości okna. jeśli chodzi o taras to jeśli masz w zapasie powierzchnie biologicznie czynną to też projekt zastępczy(czy jakoś tak, nie pamiętam dokładnie nazwy) jeśli garaż jest osobnym budynkiem i masz wolną powierzcnie biol. czynną i jest ustawiony w odpowiednich odległościach od sąsiadów i nie przekracza 25m2 to chyba wystarczy tylko zgłoszenie.
    radziłabym przestudiować miejscowy plan zagosp., posprawdzać możliwości zabudowy poierzchni biol. czynnej i odległości od granic działki i czekać na kontrolę. raczej głowy nie urwą jeśli planowane zabudowania nie są niezgodnie z prawem, każą tylko nadgonić papierologię. jeśli jest coś poza prawem (może za blisko tego sąsiada) każą rozebrać

  3. #3

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedź. Rozmawiałam też wczoraj z moim kier budem i mówi, żeby się nie przejmować za bardzo.
    Na garaż to ja mam pozwolenie. Jedynym odstępstwem są ławy fundamentowe, na których ma być przyszły taras w ogrodzie. Ale kierownik powiedział mi, że ławy czy fundamenty to nie jest budowla i nic mi nie zrobią. Zobaczymy, kontrola za 1,5 tygodnia.
    pozdrawiam,
    Paulina

  4. #4

    Domyślnie

    ja też mam mieć kontrolę choć w zupełnie innej sprawie. utwardziłam cześć działki (nie wiedziałam że nalęzy to zgłosić)i miły sąsiad doniósł. rozmawiałam już z nadzorem. na kontrolę przyjdą bo muszą , ale nie zamierzają mnie zjeść żywcem, jeśli do kontroli nie usune utwardzenia to nakażą mi je zalegalizować, jeśli usunę to umożą sprawę. na koniec powiedzieli do zobaczenia i żebym się nie martwiła.

  5. #5

    Domyślnie

    KAŻDY !!! garaż wymaga pozwolenia na budowę

    Jeżeli nie posiadasz pozwolenia na garaż - prowadzisz nielegalną budowę . Kara kilkadziesiąt tysięcy + legalizacja lub rozbiórka i mandat .

    Powiększenie budynku o taras powoduje zmianę zagospodarowania terenu czyli istotne odstępstwo od zatwierdzonego projektu .

    Czyli wstrzymanie robót + kara za odstępstwo + legalizacja + mandat

  6. #6

    Domyślnie

    ale, może nie doczytałeś, pauliszka ma pozwolenie na garaż

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiakulka Zobacz post
    ale, może nie doczytałeś, pauliszka ma pozwolenie na garaż
    Załozyłem hipotetyczne "JEZELI NIE MA "

  8. #8

    Domyślnie

    pozwolenie na garaż mam, nie mam na taras z desek, który będzie koło garażu.
    Zresztą na razie sa tam tylko fundamenty pod podmurówkę.
    Jak im się nie spodoba to każą mi to chyba zasypać po prostu.
    Budynek nie jest gotowy, wię raczej kary nie wchodzą w grę, tym bardziej, że tam jeszcze nic nie ma.

    misiakulka to co piszesz jest optymistyczne, mam nadzieję, ze u mnie tez nie bedzie tak strasznie jak sobie to wyobrazam.
    pozdrawiam,
    Paulina

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony