dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    hell87

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2

    Domyślnie Prosze o pomoc/poradę. Grill ogrodowy.

    Witam,

    Planuję wymurować grill ogrodowy i w związku z tym mam kilka pytań.
    W załączniku zamieściłem wizualizacje grilla.

    Fundament:
    Pod ścianami grilla zostaną wykopane rowy na szerokość 40cm i głębokość około 30cm. Ok. 20 cm dolnej warstwy będzie stanowić żwir i cement w stosunku 5:1. Następnie na to zostanie ułożona cegła pełna. (rysunek w załączniku)

    Część pod płytą.
    Postanowiłem wybudować ją z cegły pełnej (ze względów ekonomicznych) na zaprawie cementowej w stosunku 1:3. Ścianki będą miały grubość 1 cegły (czy to nie za mało?) i będą wybudowane tak jak na wizualizacji.
    Tutaj mam pytanie w sprawie cementu. Na jeden worek cementu ile należy zużyć piasku? i na ile m2 ściany starcza jeden worek cementu?

    Płyta:
    W związku z płyta mam kilka pomysłów jednak nie wiem jak się sprawdzą ponieważ nie odwiedziłem jeszcze hurtowni budowlanej. Myślałem nad płytami chodnikowymi, nad płytami kupionymi od kamieniarza(ale chyba będą zbyt drogie). Więc jeśli ktoś ma pomysł jak je wykonać to proszę o poradę.

    Część nad płytą:
    Ta część zostanie wykonana z cegły klinkierowej także na zaprawie cementowej (stosunek 1:3). Ścianki grilla będą miały grubość jednej cegły. Ta część zostanie wykonana tylko po jednej stronie płyty, czy w związku z tym należałoby w jakiś dodatkowy sposób zapobiec przechyłowi grilla?
    Problemem dla mnie jest nadprożę, które nie do końca wiem jak wykonać. Ma dwa pomysły: 1)Pod cegłami tworzącymi nadprożę przeciągnąć pręty 6mm (w ilości 3) i je zarzucić zaprawą aby nie były widoczne(oczywiście wszystko byłoby robione nad odpowiednim szalunkiem z desek). 2)Drugi sposób to stworzyć beleczkę żelbetową zbrojona prętami 6mm o grubości 10cm i ją trochę cofnąć do środka aby następnie nałożyć na nią od strony zewnętrznej docięte kawałki cegły klinkierowej o grubości ok 0.5cm.
    Schodki powodujące zwężenie się grilla do wymiarów komina planuję wymurować wysuwając każdą kolejną część na 1/3 cegły, bez żadnych dodatkowych prętów w spoinach.

    Zastanawiam się czy dobrym pomysłem nie byłoby przewiercenie się co pewien odcinek przez 3 cegły i umieszczenie w nich pionowych prętów.

    Proszę o odpowiedzi co myślicie o tym projekcie, jakie zauważyliście błędy z mojej strony i czy znacie jakieś prostsze rozwiązania.
    Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	murator03..jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	33,7 KB
ID:	21424   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	murator02..jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	55,8 KB
ID:	21425   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	murator01..jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	4,8 KB
ID:	21426  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony