dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Podniesienie podłogi w podpiwniczonej kuchni

    Witam

    Obecnie w kuchni mam drewnianą podłogę, ułożona na legarach około 40cm nad stropem. Docelowo ma być wylewka z podlogowym. 1,5cm wykończenie + 6,5cm wylewka + 10cm styro daje łaczną grubość 18cm. Zostaje grubo ponad 20cm. Czym to uzupełnić? Dać więcej styropianu, zasypać piaskiem i gruzem? TYlko czy w tym drugim przypadku obciążenie stropu nie będzie zbyt duże? Pomieszczenie ma 20m2, około 5mx4m. W piwnicy z dłuższych ścian wychodzą po dwie pary filarów, widać jakieś szyny. Sam strop ma 12-14cm grubośći, musiałem nieźle się namęczyć aby zrobic dziurę na rurę fi 50.Z tego co widzę na starej niemieckiej mapie z 1930r, tego domu jeszcze nie było, jednak napewno jest przedwojenny. Dziękuję za wszystkie rady

    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Słuszne obawy.
    Proponuję zastosować twardy styropian lub keramzyt.
    Co wyjdzie taniej.

  3. #3

    Domyślnie

    No i chyba tak zrobię. Zapomniałem dopisać, że stała tam kuchnia kaflowa, było z niej jakieś 20 taczek gruzu, a strop wytrzymał to bez szwanku

  4. #4

    Domyślnie

    Kuchnia stała pewno w rogu i to nie to samo co nasypać grubo piachu po całości, a zresztą 10 cm. styro to cienkawo.
    myślenie jest przyszłością

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony