dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wkurzajewski

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    katowice
    Kod pocztowy
    44-001
    Posty
    1

    Exclamation ogrodzenie domu

    Dzien dobry,

    To mój pierwszy post na forum i od razu z grubej rury. Jestem właśnie na etapie wyboru ogrodzenia wokół domu. Ze względu na brak miejsca, skłaniam się ku opcji bramy przesuwnej. Brama dwuskrzydłowa o szerokości skrzydła ok 1,5 m też by się zmieściła, jednak wjazd byłby nieco utrudniony. Martwię się jednak czy brama przesuwna poradzi sobie z obfitymi opadami śniegu, a nie chcę robić sobie kolejnych wydatków przez dodatkowe ogrzewanie podjazdu. Temat mnie martwi od dłuższego czasu, bo chciałbym wyrobić się przed zimą. Dzisiaj znów powrócił z racji tego, że razem z wyborczą dostałem ulotkę z promocją na automatykę właśnie do bramy przesuwnej. Jeśli zrobiłbym za jadnym razem dwa boki ( chociaz planowałem jeden ), automat do bramy kupie za uwaga... 1 zł! Promocja jak w telefonii komórkowej. Gdyby ktoś nie kupił gazety, te same informacje można znalezc na stronie producenta ( http://www.xcel.pl/strona.php?mi=801&lang= ). Zastanawia mnie jednak to czy za takie pieniądze można wymagać czegoś sensowengo. Jak ma się prezentowany tam automat faac 740 do innych firm? Słyszałem sporo o nice i came, ale kazdy chwali to co sam ma i nie wiem co wybrać. Druga sprawa, czy ogrodzenia xcel są wporządku? Jak jest z ich jakością? Na zdjęciach wyglądają wporzadku. Na chwilę obecną czekam na wycenę całości, zobaczymy jak to wyjdzie.

    Na co zwracać uwagę przy wyborze automatu?

    Prosze o szybka odpowiedz. Z wyrazami szacunku, Kurzajewski.

  2. #2

    Domyślnie

    Temat już przezemnie przerobiony. Ogrodzenie Xcel już stoi i jestem bardzo zadowolny, i moge je smialo polecic! Problem byl ze znalezieniem ekipy ktora zrobilaby mur oporowy w ludzkiej cenie. Brama przesuwna też stoi, z tym ze bez automatu. Odlozylem sobie to na wiosne... a tu w promocji mialbym za grosze...
    Pamiętam dobrze ideał swój
    Marzeniami żyłem jak król
    Siódma rano to dla mnie noc
    Pracować nie chciałem, włóczyłem się
    Za to do puszki zamykano mnie
    Za to zwykle zamykano mnie
    Po knajpach grałem za piwko i chleb
    Na szyciu bluesa tak mijał mi dzień

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    promet

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Pisz
    Posty
    2

    Domyślnie

    a ile sobie życzy ta firma za wykonanie tej bramy ? podaj mi ich kosztorys z napędem , a ja Ci napiszę ile to by kosztowało u mnie , uwierz możesz się zdziwić jaka będzie różnica co do zabezpieczenia antykorozyjnego to dwie warstwy podkładu + coś na wierzch i po kłopocie , nie ma co przepłacać za te ich 5 super zabezpieczeń widziałem po montażu ogrodzenie firmy wiśniowski , co z tego , że drogie niby dobrze zabezpieczone jak podczas transportu się obtarło i już rdza wychodzi

    Co do obsługi bramy w zimie to jak odśnieżysz to nie będzie problemu cały tor ruchu bramy musi być czysty bo inaczej możesz spalić napęd :/

  4. #4

    Domyślnie

    U tesciów jest brama otwierana nie przesuwana, jak dla mnie tragedia, nigdy bym takiej bramy u siebie nie zrobiła, dlatego u nas będzie przesuwna, właśnie szukam namiarów na wykonawców w rozsądnych pieniądzach z małopolskiego, jakby kyoś miał namiar to poproszę. Dlaczego jestem na nie na bramę otwieraną? Zajmuje duzo miejsca na podejździe po otwarciu ( nie wszystkim to przeszkadza) nie wiem czy to kwestia silnika ale strasznie wolno się otwiera - ta u teściów, w zimie grunt się podniósł i trzeba było wybierac zamarnieta ziemię na kilku metrach kwadratowych - (chyba nie muszę tłumaczyć jaka to radość) żeby nie się w ogóle ja dało otworzyć, w dodatku po jakimś 0,5 roku czasu od montażu zaczęła się zacinac ( pewnie to wina silnika jakiegoś kiepskiego, albo właśnie tego ze w zimie próbowano ja na siłę otwierać a grunt hamował. przy bramie przesuwnej nie ma możliwości aż takiego podniesienia gruntu, na ta cześć co się przesuwa jest tam beton na głebokości co najmniej 1,2m czyli od przemaraznia nie podniesie, a tam gdzie jest sama brama to łatwiej jest wybarąc grunt na tych 20cm wzdółoz bramy, czy śnieg na małym pasku niż na kilku metrach kwadratowych. ja jestem zrażona do bramy rozwieranej, ale to może tylko takie moje uprzedzenie

  5. #5

    Domyślnie

    Zarówno w bramach przesuwnych, jak i rozwieralnych żeby brama dobrze chodziło w zimę najważniejszy jest solidnie zalany beton - wtedy nie ma żadnych problemów. Należy też brac poprawkę, że sam metal również pracuje. Ja również jestem bardziej skłonny do bram przesuwnych, są wygodniejsze i nie traci się przestrzeni napęd FAAC 740 to napęd dobrej jakości, ale rzeczywiście trzeba to wszystko policzyc ile wyjdzie za takie ogrodzenie bez żadnych "promocji" . pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    U mnie na stronie w galerii znajdzie Pan bramę, która ma jedną wadę: full wypas

  7. #7

    Domyślnie

    do promet.

    Głowa puchnie jak czyta się wypowiedzi takich fachowców jak ty. Jeżeli ty, jako wykonawca nie widzisz różnicy pomiędzy ocynkiem ogniowym, a farbą podkładową, to ręce opadają. Przecież to całkiem inna metoda ochrony, całkiem inny gatunek człowieku.
    Pamiętam dobrze ideał swój
    Marzeniami żyłem jak król
    Siódma rano to dla mnie noc
    Pracować nie chciałem, włóczyłem się
    Za to do puszki zamykano mnie
    Za to zwykle zamykano mnie
    Po knajpach grałem za piwko i chleb
    Na szyciu bluesa tak mijał mi dzień

  8. #8

    Domyślnie

    Jak ocynk to tylko ogniowy, bo różnie się słyszy....nie dać się jak mój znajomy , któremu wcisneli ocynk nakładany ,,w garażu" u wykonawcy
    PASJA połączona z pracą: artystyczne przetwarzanie metalu: bramy, ogrodzenia,schody, zadaszenia oczywiście kute

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar mmaciekkkk
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Katowice
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtas122 Zobacz post
    Jak ocynk to tylko ogniowy, bo różnie się słyszy....nie dać się jak mój znajomy , któremu wcisneli ocynk nakładany ,,w garażu" u wykonawcy
    Jak to nakładali, pędzlem ?
    ________
    Maciek

  10. #10

    Domyślnie

    nakładali ,,sprejem" cynk+aluminium....ponoć nowa metoda Panie
    PASJA połączona z pracą: artystyczne przetwarzanie metalu: bramy, ogrodzenia,schody, zadaszenia oczywiście kute

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jarett
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1.005
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Dostałem takie wyceny (do ogrodzenia mam 60 m):
    Betafence Pantanet Family (1,52m) = 95 zł/mb brutto
    Betafence Nylofor (1,51m, panel, 4mm, ocynk powlekany) = 105 zł/mb brutto
    Materiał + wykonanie (bez podmurówki).

    Chyba drogo, co?
    No i nie opłaca się siatki kupować w takim układzie bo panel niewiele droższy.
    Ostatnio edytowane przez jarett ; 02-11-2010 o 19:50

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Berni Z
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    123

    Domyślnie

    Pisząc brama przesuwna macie na myśli bramę jeżdżącą po szynach????!!!

    W zimie zasypie wam śniegi i rolki nie będą mogły jeździć.
    Jeśli mogę doradzić do lepszym rozwiązaniem była by brama samonośna. Trzeba jeszcze wziąć pod wagę to, że do tego typu bram potrzeba więcej "miejsca" podczas otwierania tzn. szerokość światła wjazdu + tzw. przeciwwaga.

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    milenk.a

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    szczecin
    Kod pocztowy
    72-005
    Posty
    19

    Domyślnie

    Polecam firmę PŁOT BARY mają krótkie terminy i dają gwarancje dożywotnią. Znajdziecie ich w panoramie firm. Ich warsztat znajduje się na Żyznej 1

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar mmaciekkkk
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Katowice
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarett Zobacz post
    Dostałem takie wyceny (do ogrodzenia mam 60 m):
    Betafence Pantanet Family (1,52m) = 95 zł/mb brutto
    Betafence Nylofor (1,51m, panel, 4mm, ocynk powlekany) = 105 zł/mb brutto
    Materiał + wykonanie (bez podmurówki).

    Chyba drogo, co?
    No i nie opłaca się siatki kupować w takim układzie bo panel niewiele droższy.
    Tak z ciekawości sprawdziłem te ogrodzenia o których pisze andrzejwawa i za wzór VAIL cenią się bardzo podobnie biorąc pod uwagę to że są to profile chyba 18 x 18 mm
    to cena jest bardzo fajna. Trzeba się powoli tematem interesować bo wiosna idzie na zewnątrz tylko -9 stopni
    ________
    Maciek

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar mmaciekkkk
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Katowice
    Posty
    7

    Domyślnie

    Może się komuś przyda ta informacja ale przeanalizowałem trochę rynek ogrodzeń i wstępnie wybrałem ogrodzenie firmy Wiśniowski jednak po otrzymaniu oferty cenowej przeżyłem szok cena powalająca przęsło zaczyna się od 600 zł , więc zdecydowałem się na ogrodzenie firmy Xcel.

    Betafence też brałem pod uwagę ale wzory mi zbytnio nie odpowiadały.
    ________
    Maciek

  16. #16

    Domyślnie

    ogro.pl polecam, 10 lat gwarancji, niskie ceny i co najważniejsze ocynk ogniowy + farba proszkowa

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Dorota Solecka

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Gorlice
    Kod pocztowy
    38-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    A może takie jak na: www.solmetal.pl
    Ostatnio edytowane przez Dorota Solecka ; 02-05-2011 o 23:46

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dorota Solecka Zobacz post
    A może takie jak na: www.solmetal.pl
    Kryptoreklama, jeszcze admin nie zauważył?
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    milenk.a

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    szczecin
    Kod pocztowy
    72-005
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał wkurzajewski Zobacz post
    Dzien dobry,

    To mój pierwszy post na forum i od razu z grubej rury. Jestem właśnie na etapie wyboru ogrodzenia wokół domu. Ze względu na brak miejsca, skłaniam się ku opcji bramy przesuwnej. Brama dwuskrzydłowa o szerokości skrzydła ok 1,5 m też by się zmieściła, jednak wjazd byłby nieco utrudniony. Martwię się jednak czy brama przesuwna poradzi sobie z obfitymi opadami śniegu, a nie chcę robić sobie kolejnych wydatków przez dodatkowe ogrzewanie podjazdu. Temat mnie martwi od dłuższego czasu, bo chciałbym wyrobić się przed zimą. Dzisiaj znów powrócił z racji tego, że razem z wyborczą dostałem ulotkę z promocją na automatykę właśnie do bramy przesuwnej. Jeśli zrobiłbym za jadnym razem dwa boki ( chociaz planowałem jeden ), automat do bramy kupie za uwaga... 1 zł! Promocja jak w telefonii komórkowej. Gdyby ktoś nie kupił gazety, te same informacje można znalezc na stronie producenta ( http://www.xcel.pl/strona.php?mi=801&lang= ). Zastanawia mnie jednak to czy za takie pieniądze można wymagać czegoś sensowengo. Jak ma się prezentowany tam automat faac 740 do innych firm? Słyszałem sporo o nice i came, ale kazdy chwali to co sam ma i nie wiem co wybrać. Druga sprawa, czy ogrodzenia xcel są wporządku? Jak jest z ich jakością? Na zdjęciach wyglądają wporzadku. Na chwilę obecną czekam na wycenę całości, zobaczymy jak to wyjdzie.

    Na co zwracać uwagę przy wyborze automatu?

    Prosze o szybka odpowiedz. Z wyrazami szacunku, Kurzajewski.
    polecam "nice" oraz firmę " Płot Bary" od roku mam zrobioną u nich bramę z napędem. w zime nie zawodna. oczywiście nie tylko. znalazłam ich przypadkiem w panoramie firm, zadzwoniłam przyjechali zrobili pomiar po kilku dniach miałam wycene i gotowe. Pamiętam, że termin był krótki. w miesiąc miałam wszystko gotowe

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    milenk.a

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    szczecin
    Kod pocztowy
    72-005
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał milenk.a Zobacz post
    polecam "nice" oraz firmę " Płot Bary" od roku mam zrobioną u nich bramę z napędem. w zime nie zawodna. oczywiście nie tylko. znalazłam ich przypadkiem w panoramie firm, zadzwoniłam przyjechali zrobili pomiar po kilku dniach miałam wycene i gotowe. Pamiętam, że termin był krótki. w miesiąc miałam wszystko gotowe
    Nie polecam dużych firm, one i tak zlecaja prace mniejszym i doliczają swoją marże i zamiast 1000 zł płacisz 2200 zł

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony