dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie winobluszcz po drugiej stronie siatki

    Jak myślicie?????: czasami widuje się winobluszcz pięciolistkowy lub trójklapowy jak zarastają siatkę ogrodzeniową i jakoś tak to się dzieje że przewieszają się na drugą stronę ( przy czym nie wiem czy zawsze tak jest ) , .Myślę że wynika to z tego że siatka ma 1.50 a winobluszcz rośnie znacznie wyżej . Czy w związku z tym nie było by lepiej sadzonki umieszczać po drugiej stronie takiego ogrodzenia?, żeby po przewinięciu "przeszły " na przód siatki ? Nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłam , ale czy to rozwiązanie miałoby jakieś minusy .Zaznaczam że nie mam sąsiada po drugiej stronie.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    a to jest raczej zupełnie egal - zarośnie tak, że nawet nie będzie widać z której strony siatki był sadzony

  3. #3

    Domyślnie

    a co ile wsadza się sadzonki ?

  4. #4

    Domyślnie

    a co ile cm wsadza się sadzonki?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    To zależy czy chcesz troszkę poczekać czy zalezy Ci na bardzo szybkim efekcie (połączonym z późniejszym silnym cięciem zagęszczonego winobluszczu). Mój posadzony w tym roku winobluszcz przyrósł 80 cm, sąsiadów (kilkuletni) ma 3 metrowe tegoroczne przyrosty i w sumie szczelnie pokrył już 9 mb siatki.

  6. #6

    Domyślnie

    może macie zdjęcia takiego bluszczu na siatce??? plissss

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    u mnie są w dzienniku w "jesiennych impresjach" ale w tym roku strasznie przyrósł, musze dorzucić aktualne zdjęcia.

  8. #8

    Domyślnie

    Winobluszcze rosną bardzo silnie, jak pisała Mymyk rozstawa zależy od tego jak szybko chcesz uzyskać efekt i jak często potem chcesz go przycinać,a raczej przez ile lat chcesz mieć spokój.Potem będziesz musiała tak, czy inaczej ciąć żeby wszystkiego nie zarósł.
    Zdjęcia na siatce nie mam.

    Pozdrawiam
    Wojtek

  9. #9

    Domyślnie

    MYMYK czy "jesienne impresje " to tytuł dziennika - nie umiem wyszukać

  10. #10

    Domyślnie

    Duduś Mymyk odesłała Cię do swojego własnego dziennika powstawania ogrodu (dziennik walki o piękny ogród), a link masz pod postem Mymyk -"ogród". Strona druga dziennika są zdjęcia wninobluszczu opisane "jesienne impresje".

  11. #11

    Domyślnie

    a który by zastosować:?????????( na siatkę)
    -winobluszcz pięciolistkowy Murorum
    -winobluszcz pięciolistkowy Star Showers
    -winobluszcz pięciolistkowy Troki

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    murorum Ci niepotrzebny, 'Troki' jest ok

  13. #13

    Domyślnie

    do kiedy najpóżniej można sadzić szczepki winobluszczu pięciolistkowego? , z gołym korzeniem

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Nysza
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Niepołomice
    Dzielnica
    Śródmieście
    Posty
    106

    Domyślnie

    w zeszłym roku to ( koniec września) co ścięłam wsadziłam do ziemi nie licząc na zbyt wiele, bo nie ukorzeniałam nawet ... i moje zdumienie bo nie dość że zimę przetrwały , to jeszcze przyrost mają taki jakby na sterydach były hhaha ... muszę zaznaczyć ze zasadziłam bardzo gęsto bo liczyłam się że jednak któreś i tak nie przeżyje- troszkę odpadów był na wiosnę ale to nikły procent tego co wsadziłam ... także jestem przekonana, że bluszcz akurat nie jest zbytnio chimeryczny ..
    Piękno tkwi w każdej z nas - pozwól je w sobie odkryć ...
    Nysza

  15. #15

    Domyślnie

    Mymyk u może masz jeszcze aktualne zdjęcia Twojego winobluszczu - muszę powiedzieć że wygląda superowo , to ile sztuk posadziłaś na jednym przęśle płotu - między jednym a drugim słupkiem ? Aha i jakie drzewko - to czerwone rośnie przed winobl. ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony