dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mulder

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1

    Domyślnie Ocieplenie starego strychu

    Witam wszystkich serdecznie. Mam nadzieje, że znajde tutaj pomoc, bo problem mi spędza sen z powiek a czasu coraz mniej... Zdecydowaliśmy się na wymianę dachu w 36-letnim, piętrowym domu. Z tym wszystko już załatwione ale postanowiliśmy także ocieplić strych. Z tym, że na strychu na podłodze leżą jakieś plewy a w nich resztki pudełek tekturowych; taka pseudo izolacja. Próbowałem zasięgnąć porady u bardziej doświadczonych osób ale każdy mówi co innego. Proponowano mi wełnę mineralną bez usuwania plew (bezpośrednio na nie, co mi się najbardziej podoba bo usunięcie tego będzie strasznie praco i czasochłonne), ale jakoś nie widzi mi się to rozwiązanie. Jeszcze inne to ułożenie styropianu i zalanie również bez usuwania czegokolwiek. Ja osobiście usunąłbym wszystko i położył tą wełne. Acha: strych po zabiegu nie musi być używany, ew. na składowanie jakiś pudeł. Z góry dziękuję za odpowiedź, gdyż jestem w tym temacie kompletnie zielony.

  2. #2

    Domyślnie

    Generalnie jeżeli nie ma wilgoci w tych "plewach" to nie ma zagrożenia w pozostawieniu ich pod wełną. Myślę, że łatwiej będzie rozłożyć wełnę na równym podłożu.
    Z czego zrobiony jest strop pod strychem? Nie sądzę aby dobrym rozwiązaniem było rozłożenie styropianu i "zalanie" (czym? szlichta? sam jastrych będzie ważył 120 kg/m2 + skarby, to może się źle skończyć).
    Jeżeli na strychu mają być składowane jakieś kartony a co za tym idzie ktoś tam będzie chodził to proponuję wełnę twardą a na nią jakieś płyty (powiedzmy OSB).

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Musisz się na coś zdecydować albo strych nieużytkowy to wystarczy rozścielić 20~30 cm wełny albo graciarnia to należy usunąć starą "izolację" lub nadbić legary, wełna pomiędzy legary i deski z przerwami. Wełna nie powinna stykać się z deskami. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    deski z przerwami.

    jakiś płot tylko na płask

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    No właśnie dokładnie tak tylko, że te szpary mają być niewielkie ale pozwolą na wentylację izolacji cieplnej. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #6

    Domyślnie

    Temat stary, ale może autor rozwiązał swój problem? Borykam się z podobnym: dom ma swoje lata, na strychu również rozsypane "plewy". Zasięgnąłem porady i w gruncie rzeczy ma to sens: na obecną "izolacje" pościelić czarną folie budowlaną, na to wełna mineralna o grubości 10cm. Oczywiście nie byłbym sobą, gdyby nie było jakiegoś "ale" . Po pierwsze: lubię sobie porozkładać pudełka po wszelakim sprzęcie właśnie na strychu. Wymyśliłem, że już na tą wełnę położę dwie cegły a na nie deskę. Tym sposobem wełna będzie ugnieciona punktowo i nie straci swoich właściwości.
    Po drugie: w "plewach" jest pełno śmieci - resztki pudełek tekturowych, folia po wymianie dachu, kawałki gazet, nawet kawałek ubrania ostatnio widziałem. Czy nie jest niebezpieczne przykrycie tego od razu folią?
    Po trzecie: nikt nic nie mówił na temat przykrycia samej wełny. Rozłożę na folie i tak będzie dobrze. Czy na pewno? Nie będzie jej nic groziło?
    Po czwarte: Jak wygląda sprawa z gryzoniami? Widziałem pogryzione książki, domniemam, że na strychu plączą się jakieś myszy itp., nawet kotek często lubi tam przebywać. Nie będą mi dewastować wełny ani tego, co pod spodem?

  7. #7

    Domyślnie

    Powiedziano mi zupełnie coś innego: to, co teraz tam leży będzie dodatkową izolacją i lepiej, żeby nie było usunięte, natomiast folie zalecono mi aby "plewy" nie przyczepiały się do wełny.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony