dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Ogrodzenie murowane wykończone tynkiem mozaikowym

    Czy ma ktoś takie rozwiązanie u siebie, nigdzie nie mogę znaleźć zdjęć w internecie ogrodzenia murowanego wykończonego tynkiem mozaikowym. Myślę właśnie zrobić coś takiego u siebie ale fajnie by było zobaczyć jak to wygląda w rzeczywistości.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Wwiola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    223

    Domyślnie

    O ja też chetnie bym zobaczyłą. Wymyśliłam sobie ogrodzenie drewniane ze słupkami identycznie wykończonymi jak elewacja (oczywiście słupki murowane lub betonowe).

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    hugo

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    252

    Domyślnie

    tynk mozaikowy fajny ale raczej napewno odpadnie jak nie cały to miejscami, oczywiści po jakimś czasie.

  4. #4

    Domyślnie

    do hugo: Jak jest dobrze przygotowane podłoże pod tynk mozaikowy to tynk trzyma się bardzo dobrze.

    Może jest ktoś na forum kto ma tak wykończone ogrodzenie i zrobił by kilka zdjątek

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Tyle że napewno się nie nadaje na powierzchnię POZIOMĄ ogrodzenia.
    Na pionowej - jest ok, zapewnić by woda nie napływała na murek, bo wtedy ma rzeczywiście szanse obłazić.
    Dobrze chroni przed wilgocią, ale źle działa, jak wilgoć dostanie się pod spód, ja się źle odprowadzi wodę.
    Fajne rozwiązanie.

  6. #6

    Domyślnie

    Widzę że rozwiązanie mało popularne nikt. Nie ma nikogo kto ma tak zrobione ogrodzenie ? Przekopałem prawie cały net i nigdzie nie mogę znaleźć takiego rozwiązania Wszędzie klinkier albo piaskowiec.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    jadąc do domu widzę takie ogrodzenie. Powierzchnie poziome sa zabezpieczone dachówkami, reszta tynk mozaikowy. Ogrodzenie blisko ulicy bardzo się brudzi. Bywa pochlapane błotem przez przejeżdżające auta.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek_75
    Widzę że rozwiązanie mało popularne nikt. Nie ma nikogo kto ma tak zrobione ogrodzenie ? Przekopałem prawie cały net i nigdzie nie mogę znaleźć takiego rozwiązania Wszędzie klinkier albo piaskowiec.
    Witam

    Ja myśląc "ostro" o swoim przyszłym ogrodzeniu przerabiałem ten temat . Jest to rozwiazanie bardzo efektowne (sam miałem tak robić -tynk w kolorze elewacji ) jednak po rozmowie z tynkarzami zmieniłem swoje plany na słupki klinkierowe. Tynkarze powiedzieli mi że tynk jaki by nie był na pewno będzie odpadał i bardzo się brudził . Mróz i deszcz zrobią swoje i po kilku latach czeka cię niestety ponowne tynkowanie . Dlatego jest to tak mało popularne rozwiązanie . Potem pytałem jeszcze innych tynkarzy ,oni również potwierdzili opinię poprzednikow .

    pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Ja swego czasu szukałem doświadczeń w takim rozwiązaniu (tynk mozaikowy na ogrodzenie). Byłem gotowy również sam go kłaść.
    Tynkarze odradzają, ale na dolnych partiach elewacji domu taki tynk właśnie się kładzie. Dlaczego na ogrodzeniu nie może być (ścianki pionowe oczywiście)?

    Przy okazji, może ktoś spotkał instrukcje kładzenia tynku mozaikowego, najlepiej wraz ze wskazówkami doświadczonych tynkarzy. Chętnie taką literaturę bym przejrzał.
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalg
    Przy okazji, może ktoś spotkał instrukcje kładzenia tynku mozaikowego, najlepiej wraz ze wskazówkami doświadczonych tynkarzy. Chętnie taką literaturę bym przejrzał.
    Ja też

  11. #11

    Domyślnie

    i jak wkońcu zrobiliście swoje słupki? ktos nałożył tynk mozaikowy?

  12. #12

    Domyślnie

    ję będę nakładała tynk polisylikatowy (chyba) firmy KABE (novalit) i kawałkami mozaikę z tej samej firmy, daszki dolne i górne betonowe.
    A NIECH SPRÓBUJE COŚ ODLEŹĆ!!!

  13. #13

    Domyślnie

    ja chyba tez się na to zdecyduję,

    zastanawiam siętylko czy po wylanych murkach, ocieplic styropianem czy położyć tynk cementowo - wapienny, a dopiero potem tynk mozaikowy,

    dylemat mam

  14. #14

    Domyślnie

    u mnie bez ocieplenia, na stary mur idzie siatka z klejem na to struktura polikrzemianowa, a kawałkami tynk mozaikowy też na kleju z siatką

  15. #15

    Domyślnie

    w sumie może też dam bez styro

    ale na całości mozaika

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony