dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Renowacja starych drzwi

    Witam,

    w swoim mieszkaniu mam stare drzwi - chciałbym je odnowić.
    Nie chcę ich opalać - zresztą to nie jest farba olejna więc nie wiem czy w ogóle można - chciałbym je zeszlifować.
    Macie może jakieś rady jak zeszlifować te kanty w tych ozdobnych ramkach? papier ścierny na nóż albo coś w tym stylu?
    A może są jakieś środki chemiczne które ułatwią dostanie się do żywego drzewa??

  2. #2

    Domyślnie

    zobacz może czy nie da rady takimi specjalnymi końcówkami ściernymi mocowanymi do wiertarki - coś takiego jak do dremela czy innych podobnych urządzeń coś jak np. to:
    http://allegro.pl/dremel-502-tarcza-...205673540.html zobacz w jakimś wiekszym markecie budowlanym bo są bardzo różne wersje tego może którąś dopasujesz do tego co masz oszlifować

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    W renowacji używa się cyklin. Tu masz wybór: http://www.dluta.pl/?k=43 Te w kształcie krzywki dopasujesz do praktycznie każdego profilu wklęsłego.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANSE72

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    KOSTRZYN NAD ODRĄ
    Posty
    986

    Domyślnie

    czy7 aby nie jest to Farba olejna i napisz czy chcesz je w późniejszym etapie malować farbami bejcować czy ma być drewno w kolorze naturalnym i lakierowane

  5. #5

    Domyślnie

    Załączę parę zdjęć.
    Na dole po lewej zdierałem trochę farby papierem 60.
    Podejrzewam że to nie jest farba olejna - przynajmniej nie typowa. Słoje są namalowane. (robił to mój ojciec, ale niestety już nie żyje, więc nie mogę spytać).
    Chciałbym żeby te drzwi były z fakturą drewna ale w kolorze wenge - więc bejcowanie+lakier.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0055.jpg
Wyświetleń:	2073
Rozmiar:	85,0 KB
ID:	21677   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0057.jpg
Wyświetleń:	1680
Rozmiar:	63,9 KB
ID:	21678   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0058.jpg
Wyświetleń:	1475
Rozmiar:	80,7 KB
ID:	21679  
    Ostatnio edytowane przez lpiernik ; 28-08-2010 o 08:01

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANSE72

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    KOSTRZYN NAD ODRĄ
    Posty
    986

    Domyślnie

    hm czy to nie jest jechane [pokostem ? przepraszam ale ciężko powiedzieć co to jest wygląda na całych drzwiach jak lakier- bejco lakier dość niskiej jakości są środki c hemiczne w sklepach popytaj powiedz ze chcesz do usunięcia lakieru całośc drzwi przecierasz Tym środkiem i po 10minutach możesz oczyścić je szpachelką i następnie paierem a wszystkie profile czyścickiem do drewna

  7. #7

    Domyślnie

    hehe niezła reklama
    Zabrałem sie za te drzwi. Ciężko jest Kupiłem jakiś środek chemiczny, ale to za bardzo nie działa - nadaje się do tych profili, ale na całej powierzchni to chyba lepiej szlifierką oscylacyjną.
    Mam dwa pytanka - jaki papier byście użyli - o ile oznaczenie grubości ziarna (60,120 itp.) jest dla mnie jasne to już literka przy tym raczej nie :/ mam papier 60A - nadaje się do lakierów+twarde drewno? Jeżeli nie to jaki lepiej?
    Drugie pytanko - co myślicie żebym te profile szlifował szlifierką kątową z papierem? Chyba szybciej pójdzie (i taniej, bo ta chemia dość droga jest - 50 zł za butlę 0,5l)

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    Ale to są chyba produkty na żywe drewno...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony