dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21
    Banned
    eskatt_porecze

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-847
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał kminek Zobacz post
    Bardzo mi się podobają takie balustrady, ale mam wątpliwości co do ich trwałości.
    Wytrzymałość balustrad szklanych samonośnych jest zależna od tego, czy właściwie dobierzemy grubość tafli szklanych oraz typ mocowania, który należy dobrać indywidualnie do każdego projektu.

    Balustrada ze szkła bezpiecznego, warstwowego, klejonego foliami PVA lub PVB z nakładanym pochwytem systemowym ESKATT, jest najbardziej wytrzymała konstrukcyjnie, linia obciążeń rozkłada się nie tylko na mocowania szyb ale także na szyby sąsiednie przy pomocy pochwytu. Okrągła linia pochwytu usztywnia szkło na całej długośći. Dobór odpowiedniej grubości szkła uzależniona jest od ilości zastosowanych rotul systemowych. Obciążalność pozioma balustrady od 1,5kN do 2kN z pochwytem mocowanym od góry przeznaczona jest do obiektów użyteczności publicznej, firm, stadionów, itp. W przypadku zastosowania takiej balustrady mamy pewność, że będzie posiadać dużą wytrzymałość.

    W przypadku zastosowania balustrady bez pochwytu należy zastosować odpowiednią grubości szkła oraz rozstawu rotul mocujących. Szkło 8.8.4 bez pochwytu (nie połączone) jest na tyle elastyczne, że ma zdolność odgięcia w linii poziomej do 30mm bez narażenia na złamanie szkła. Stosowanie grubszych tafli szkła podwyższa walory wytrzymałościowe balustrady.

    W przypadku gdy zależy nam na wręcz spektakularnym efekcie wizualnym z pewnością otrzymamy go właśnie dzięki takiej balustradzie


    Jeśli natomiast mamy ograniczone fundusze możemy zastosować balustrady szklane konstrukcyjne, a dla zwiększenia atrakcyjności zabawić się w zastosowanie pochwytu z rury, profilu lub drewna. Możliwości są niemal nieograniczone i zależą od wyobraźni oraz kreatywności.

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    spchod

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Pietrowice Wielki
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cena zależy od ilości metrów, typu balustrady, szkła, konstrukcji, kształtu klatki schodowej itd. Więc warto przeglądać realizacje i prosić o wycenę Przede wszystkim należy wybrać odpowiednią firmę, żeby się nie okazało, że za chwilę będziecie musieli wymieniać. Wrzucam parę różnych realizacji ze szkłem w roli głównej
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Aachen-2.jpg
Wyświetleń:	1045
Rozmiar:	87,3 KB
ID:	333056
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Swidnica3.jpg
Wyświetleń:	1058
Rozmiar:	71,4 KB
ID:	333057
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Czestochowa.1AAA.jpg
Wyświetleń:	845
Rozmiar:	53,7 KB
ID:	333058

  3. #23
    Banned
    Wojtko55

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Bialystok
    Kod pocztowy
    15-814
    Posty
    204

    Domyślnie

    Jak dla mnie drugi projekt zdecydowanie jest najlepsze. Może kiedyś żona da się namówić na taką inwestycję

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    spchod

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Pietrowice Wielki
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtko55 Zobacz post
    Jak dla mnie drugi projekt zdecydowanie jest najlepsze. Może kiedyś żona da się namówić na taką inwestycję
    Jest oryginalny to fakt można też wykonać takie ale ze stalą nierdzewną, jeżeli masz schody nie z drewna będą na pewno również się ciekawie prezentować. w razie pytań pisz

  5. #25
    Banned
    wera.1989

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Bujaków
    Kod pocztowy
    43-356
    Posty
    50

    Domyślnie

    spamer
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 16-03-2016 o 14:16

  6. #26
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    CentrumSzkla.eu

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Kraków Ogłęczyzna 20 hala 22; Warszawa Płochocińska 19 lok 34
    Posty
    9

    Domyślnie Cennik dla zainteresowanych

    Podsyłam cennik balustrad na 2020 rok.najwyższej jakości ,duża ilość wzorów
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 29-08-2022 o 15:43

  7. #27
    Banned
    daniel31Wilk12

    Zarejestrowany
    Aug 2022
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    26-601
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam ja mam balustrady szklane na schodach połączone ze stalą. Prezentują się naprawdę ładnie i są dość łatwe w utrzymaniu. Wykonywała je dla mnie firm, która mogę polecić realizacja była szybka.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 29-08-2022 o 15:42

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony