dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie wylewka na balkonie i w domu

    Witam
    mam pytanie, czy podczas wykonywania wylewki na poddaszu wylewać odrazu na balkonie razem połączoną
    wtedy tworzy się mostek,jak to wykonać, okna są szerokości 90mm i myślę odizolować 3cm styro, wylewkę na balkonie o tej w domu,okno będzie spoczywać 60mm na wylewce na poddaszu
    ocieplenie na płycie poddasza wychodzi również na balkon
    czy wylewka będzie się trzymać na tym balkonie, będzie odizolowana również od ścian?
    jaki jest najlepszy sposób na uniknięcie mostka przy robieniu wylewek w domu i na balkonie?

    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    okna powinny być solidni podparte przynajmniej w okolicy słupków a najlepiej poszerzeniem systemowym (poczytaj tematy o izolacji okna balkonowego czy jakoś tak) a nie na wylewce, wylewkę to na centymetr czy dwa podlej pod okno i tyle, reszta (o ile nie masz poszerzenia, bo pewnie nie) wolnej przestrzeni wypełniona styrodurem (ew. styropianem) na piankę, i mostka nie ma
    wylewka na balkonie spokojnie bedzie leżeć, nie ucieknie odizolowana od ściany oczywiście być powinna (8 czy 10 cm styro)

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde Zobacz post
    odizolowana od ściany oczywiście być powinna (8 czy 10 cm styro)
    mozesz rozwinąc temat, bo nie bardzo wiem o jakie 8-10cm styro Ci chodzi i jak to powiino byc zrobione.

  4. #4

    Domyślnie

    tak w skrócie: jest płyta żelbetowa balkonu (ciągłosc stropu przeważnie), i teraz (pomijam hydroizolację bo nie o tym teraz) kładziesz styropian na płycie, te np. 5 cm grubości po całej powierzchni, potem w narożniku, przy ścianie dajesz pasek wzdłuż ściany, pasek wysokości takiej jak wysokość wylewki i szerokości 8-10 cm od ściany

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    a czemu to ma słuzyć?
    u mnie robili w zeszłym tygodniu wylewki i miedzy innymi zrobili balkon ale nie kojarze aby o było w ten sposób zrobione- dla pewnosci jutro wejde i sprawdze

  6. #6

    Domyślnie

    jeśli masz wylewke do samej ściany, pustaka czy bloczka, to masz piękny mostek termiczny w tym miejscu, zmrożona wylewka wychładza ścianę (oczywiscie mówimy cały czas o robieniu wylewki gdy nie ma na ścianie styropianu elewacyjnego)

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Edde robią u mnie izolację 2 balkonow pod ktorymi mam pom. uzytkowe.
    Pytanie czy nie za pozno na robienie wylewki chodzi o temperatury.
    Co moze sie dziac z wylewką jak przyjdzie mroz?
    widzę ze do betonu cos dolewają czarnego jakis roztwor.
    Acha ten sa styro co piszesz u mnie ma grubosc 2 cm napewno nie więcej.
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde Zobacz post
    jeśli masz wylewke do samej ściany, pustaka czy bloczka, to masz piękny mostek termiczny w tym miejscu, zmrożona wylewka wychładza ścianę (oczywiscie mówimy cały czas o robieniu wylewki gdy nie ma na ścianie styropianu elewacyjnego)
    a jak ja mam sciane 3W to tez mam mostek?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    Edde robią u mnie izolację 2 balkonow pod ktorymi mam pom. uzytkowe.
    Pytanie czy nie za pozno na robienie wylewki chodzi o temperatury.
    Co moze sie dziac z wylewką jak przyjdzie mroz?
    widzę ze do betonu cos dolewają czarnego jakis roztwor.
    Acha ten sa styro co piszesz u mnie ma grubosc 2 cm napewno nie więcej.
    ja bym kazał kategorycznie styropianu włożyć przynajmniej 5-8cm, temperatury już takie sobie, nie wiadomo czego dolewają, może lepiej żeby wylewki zrobili rano a na noc na wszelki wypadek przykryj czymś, jeżeli mróz zetnie wodę w wylewce to na wiosnę (lub wcześniej) ładnie się ona pokruszy

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mario6719

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Głowno
    Kod pocztowy
    95-015
    Posty
    1

    Wykonawstwo wylewki

    Generalnie zasada jest taka , że jak zapewne wiecie najczęściej używane w budownictwie są 2 rodzaje cementu
    cemant portlandzki i hutniczy.Zasada jest taka żeby pod żadnym pozorem przy niskich temperaturach nie
    stosować cementu hutniczego , ponieważ jego słabą stroną jest niemożność wiązania przy niskich
    temperaturach .Cement portlandzki bez dodatków można stosować z powodzeniem do jakiś -3 stopni.Przy niższej
    temperaturze należy dodać specjalny dodatek do betonu.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario6719 Zobacz post
    Generalnie zasada jest taka , że jak zapewne wiecie najczęściej używane w budownictwie są 2 rodzaje cementu
    cemant portlandzki i hutniczy.Zasada jest taka żeby pod żadnym pozorem przy niskich temperaturach nie
    stosować cementu hutniczego , ponieważ jego słabą stroną jest niemożność wiązania przy niskich
    temperaturach .Cement portlandzki bez dodatków można stosować z powodzeniem do jakiś -3 stopni.Przy niższej
    temperaturze należy dodać specjalny dodatek do betonu.
    a szanujący się wylewkarz stosuje cement hutniczy?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony