dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Reku Ekozefir RK czy MISTRAL duo 400 EC Proszę o poradę co wybrac

    Witam
    Proszę o poradę osoby ktore są w temacie rekuperacjii w wyborze urządzenia.

    Mam2 opcje w tym momencie sa nimi :
    Rekuperator RK 500 SPE 1,8
    lub
    MISTRAL duo 400 EC

    kilka danych dotyczących domu
    powierzchnia 200m2
    7 pomieszczen do wentylacji
    rekuperator ma byc umieszczony na stryszku ktory jest ocieplony wełną 20 cm
    ale nie jest ogrzewany (jest wentylowany grawitacyjnie)
    chciałbym aby był cichy i niegenerował wibracjii

    Dziekuje za ewentualną pomoc i pozdrawiam radek
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  2. #2

    Domyślnie

    ekozefir
    sprawnośc 80 – 95 %
    Wymiary* szerokość/wysokość/głębokość 810/360/720 mm
    Waga 48 kg
    Wymiary króćców 160 mm
    Spręż dyspozycyjny 188 Pa

    mistral
    sprawność 91–81%
    Wymiary (wys. × dł. × gł.) 620 × 1230 × 390 mm
    waga 30 kg
    wymiary króćców 200 mm
    Spręż dyspozycyjny 340–230 Pa

    z tych pobożnych życzeń dość jasno wychodzi że mistral jest lepiej dopracowany pod względem przepompowywania powietrza z resztą mniejszy spręż i mniejsze króćce a wydajność o 20% większa, inaczej opisując wzorem matematycznym wyssanym z palca:
    zefir 188 x 180 = 500
    mistral 230 x 200 = 400
    jak na mój gust to na oko coś nie gra w tych reklamach , ciekawe kto kłamie a kto mówi prawdę, a może oba wykazy mijają się z prawdą ?

    danych na temat sprawności odzysku nie komentuję bo bajki się ogląda z dziećmi w kinie

    wniosek:
    w tej kategorii zwycięzcą okazał się mistral ale to tylko moje zdanie
    Ostatnio edytowane przez kangaxx ; 30-08-2010 o 22:48

  3. #3

    Domyślnie

    Mistral nie ma faktycznych osiagow,jak to co pisza w opisie.U mnie dziala,nie narzekam,za te cene mam urzadzenie dobre,jednak sa na rynku lepsze,drozsze....Wiele tez zalezy od samej instalacji,jej poprowadzenia.Nie mozna liczyc i uzalezniac wszystkiego od reku.

  4. #4

    Domyślnie

    słabiutkie centrale wymagają droższych instalacji

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czyli co radzicie kupic ?
    jakies propozycje moze sugestie. musze dokonac zakupu a firma proponuje włąsnie te 2 modele.
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  6. #6

    Domyślnie

    MIalem podobnie-firma daje glowe za dzialanie Mistrala,montuja Bartosze,ale za wielu ich nie zamontowali,obecnie,w ofercie maja poza Jan-gazami Nikole.Te chwala za osiagi,nie znam praktycznych ich wynikow,ale na Mistrale nie narzekaja.W sumie maszyna osiagi ma slabsze niz te bardzo drogie jednostki,dla mnie roznica w cenie jest kolsalna.Mistral kolo 5 000,Nikol pod moj dom,odpowiednik,ok. 11 000.To juz nie sa male sumy.Maszyna dziala,wyniki ma w praktyce nizsze niz teoria,ale nie jest to jakies gowienko.Mowie o moim Mistralu.Klopot mam z czescia kanalow ,ktore ida na niezaizolowanym poddaszu,pomimo dodatkowej welny sa tam straty,rowniez z powodu dlugosci kanalow.Powoli jednak zdaje sobie sprawe,ze maszyna wydoli inna lepiej,ale za duzo wieksza cene,w war. -25 st. wiala przyzwoicie,jak na swe mozliwosci.Obliczenia wrzucilem w tamtym sezonie chyba na forum....GWc plytowy tez sprawuje sie dobrze.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedz.
    Mi tego mistrala firma oferuje w grnicach 7 k netto mowie o MISTRAL duo 400 EC.
    plus sterownik 2 k i grzałka ect.
    Generalnie zajmując sie tematem rekuperatora bardziej myslałem o wymuszonej wentylacji z uwagi na kiepski projekt domu ( stary projekt )
    w ktorym 2 pokoje na poddaszu uzytkowym nie mają wentylacji.
    W łazience tez jej jakos projektant nie przewidział ( trzeba by stosowac długi kanał do komina ).
    W pracy u siebie mam rekuperator lecz traktujemy go jako nawiew swiezego powietrza a nie jako odzysk ciepłą (sklep i ciagle otwierane drzwi).
    Chyba zdecyduje sie na mistrala bo wydatek 2 x większy za troszkę lepsze osiągi mnie nie zbawi.
    Zwazywszy ze centralę bede miał na stryszku ponad poddaszem uzytkowym i całosc instalacji tez tam sie znajduje.
    Poddasze jest ocieplone lecz nieogrzewane wiec tak jak by nie bło ocieplone
    a tu instalacja na tym poddaszu

    acha i nie mam gwc.
    pozdrawiam radek
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  8. #8

    Domyślnie

    rozważ berlufa 500, leży w sklepie kosztuje 6000 i sobie go dokładnie przeglądnąłem, średnice króćców 250 stawiają go przed mistralem no i do tego 2 przeciwprądowe wymienniki, zamiast trzeciego ma wstawiony bajpas

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    redlum

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    483

    Domyślnie

    jakoś drogo wyjdzie Ci za rekuperator ze sterowaniem. Ja nikola 320 który jest wydajnościowo podobny do Mistrala 400 będę miał za 8600brutto

  10. #10

    Domyślnie

    Mam Mistrala 400 duo i jestem zadowolony. Jest dość cichy. Co do sprawności to mam termometry na wszystkich króćcach i mogę kontrolować temp. I np. przy 0st na zewnątrz i 24st na wywiewie z pomieszczeń nawiew mam 21st. Jak dla mnie rewelka, jak pomyślę, że bez reku to do pokoju musiłabym swieże powietrze o 0st wpuścić.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony