dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 53
  1. #1

    Domyślnie Działka z wjazdem od zachodu - pomysły zagospodarowania

    Mam działkę z wjazdem od zachodu i zastanawiam się nad jej najlepszym zagospodarowaniem, ustawieniem domu i zielenią. Pomysł mam na razie bardzo prosty z wjazdem i wejściem na wprost oraz strefą dzienną wychodzącą na wschód (tam mam najładniejsze widoki). Planuję jak najbliżej (3m) przysunąć się do granicy północnej aby uzyskać jeszcze trochę miejsca od południa - może uda się "zawinąć" taras od wschodu na południe. Lubię ciepełko
    Ciekawa jestem jak macie ustawione domy przy froncie od zachodu.

  2. #2

    Domyślnie

    Mam podobny problem,
    Dzialeczka 36 m ( szerokosc) na 27 m ( głębokosc) i wjazd na dzialke od zachodu ( droga biegnie północ- południe ). Mysle o usytuowaniu domu jak najblizej pólnocnej strony ( czesc garazowa), jak najblizej wjazdu ( jakies 6-7 m) czyli od zachodu i tutaj zaczyna sie ,,problem,, poniewaz po postawieniu domku ( mysle o jakis 130-140 m powiezni uzytkowej z dwoma st. garazowymi, dach dwuspadowy i uzytkowe poddasze) za domem ( wschód) bdzie okolo 10 m do sasiada , natomiast z boku domu ( poludnie) okolo 15-17 m i nie wiem jaki projekt wybrac Malo jest projektów aby salon z wyjsciem na taras byl w tym wypadku na południe i łapał takze tyl buynku ( wschod).Jeśli juz sa, to jest inny problem, czyli problem z ustawieniem telewizora w salonie ( jesli wyjscie na taras bedzie na południe- (bok budynku) to nie ma gdzie postawic w salonie telewizorka, poniewaz sciana poludniowa w salonie bedzie zajeta poprzez wyjscie na taras a jesli tenże mebel postawie na polnocnej scianie to nie ma gdzie postawic wypoczynku.Jedyne wyjscie to ogladac TV pod katem stawiajac wypoczynek na scianie wschodniej.Chyba ze robic wyjscie na taras na wschod ( ale bedzie blisko sasiadów bo okolo 10 m od budynku minus taras) i aby sasiad w lecie w talerz mi nie zagladal przjscie na poludnie budynku ( na bok budynku) gdzie bedzie wiecej miejsca. Nie jest łatwo wybrac projekt.Siedze juz nad tym okolo 3 miesiecy i jesli uporalem sie z jakimis innymi problemami to pozostal jeszcze ten bo glupio by bylo miec duzo miejsca na poludniu budynku ( z boku gdzie jest duzo miejsca na dzialce) i miec wyjscie na taras na wschod gdzie jest malo miejsca na dzialce. Moze ktos zna jakis ciekawy projekt aby ten problem rozwiazac.

  3. #3

    Domyślnie

    okojan ciekawa analiza ustawienia domu pod kątem lokalizacji telewizora Nie rozważałam tego tak wnikliwie. W projektach, które brałam pod uwagę zwykle tv "lądował" na wewnętrznej ścianie południowej (jeśli można to tak ująć) - przy założeniu, że salon ma conajmniej 5x5m2 to ściana ta i tak będzie nieoświetlona. Wyjście na taras planuję na ścianie wschodniej, także kanapa będzie na południowej.

  4. #4

    Domyślnie

    OHIHO,
    Rozumiem, ze po wybudowaniu bedziesz miala wiecej miejsca na dzialce od strony wschodniej i dlatego wyjcie na taras na wschod?
    Ja bede mial wiecej miejsca na poludnie i chyba pojde na kompromis i tez wyjscie na wschod ale taras i na wschodzie i poludniu.Gdzies trzeba ,,poledz,, wybierajac gotowe projekty

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dwiemuchy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    668
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ja w podobnym układzie zdecydowałem się na taras od południa (no dobra, od wschodu zostaje mi 4m działki, więc raczej nie ma o czym gadać. Salon wyszedł mi w związku z tym na pd-wsch, kuchnia - pd-zach. Na pocieszenie zostaje mi jeszcze kawałek ogrodu 25x18 metrów.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiemuchy Zobacz post
    Ja w podobnym układzie zdecydowałem się na taras od południa (no dobra, od wschodu zostaje mi 4m działki, więc raczej nie ma o czym gadać. Salon wyszedł mi w związku z tym na pd-wsch, kuchnia - pd-zach. Na pocieszenie zostaje mi jeszcze kawałek ogrodu 25x18 metrów.
    Czyli faktycznie podobny układ działki. Ja mam ciut wiecej miejsca niż Ty na wschod.
    Salon takze planuje na pd-wsch, a kuchnie zach, lub pd- zach, tylko zawsze cos mnie ogranicza.Wczoraj siedzialem bardzo dlugo nad projektami i doszlem do wniosku,ze musze zaczac weryfikacje od nowa i jednak wyjscie na taras musi byc jednak na poludnie.Mam juz metlik w glowie z tymi projektami.
    Dwiemuchy, jaki to domek stawiasz?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał okojan Zobacz post
    OHIHO,
    Rozumiem, ze po wybudowaniu bedziesz miala wiecej miejsca na dzialce od strony wschodniej i dlatego wyjcie na taras na wschod?
    Ja bede mial wiecej miejsca na poludnie i chyba pojde na kompromis i tez wyjscie na wschod ale taras i na wschodzie i poludniu.Gdzies trzeba ,,poledz,, wybierajac gotowe projekty
    Wschodni taras z 2 względów:
    1. Działka jest wystarczająco głęboka, powinnam mieć na stronę wschodnią ok 30m. Tam też ma być ogród i wszelkie uciechy działkowicza: altana, grill, wędzarnia, ... Na południe zostanie mi mniej bo ok 10m i z tej strony mam sąsiada.
    2. Kuchnia będzie zlokalizowana na ścianie północnej (chcę aby była chłodna) i ma się łączyć z dużą jadlanią z której drzwi zewnętrzne będą się otwierały na wschód. Zależy mi na jak najkrótszej drodze z kuchni na taras, bez przechodzenia przez salon. Latem jeśli pogoda pozwoli zamierzamy jadać wyłącznie na tarasie. I to własnie wschodni taras daje nam największą intymność

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dwiemuchy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    668
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał okojan Zobacz post
    Czyli faktycznie podobny układ działki. Ja mam ciut wiecej miejsca niż Ty na wschod.
    Salon takze planuje na pd-wsch, a kuchnie zach, lub pd- zach, tylko zawsze cos mnie ogranicza.Wczoraj siedzialem bardzo dlugo nad projektami i doszlem do wniosku,ze musze zaczac weryfikacje od nowa i jednak wyjscie na taras musi byc jednak na poludnie.Mam juz metlik w glowie z tymi projektami.
    Dwiemuchy, jaki to domek stawiasz?
    "Dom w werbenach 2" Archonu - pasuje na wąską działkę (ja muszę o 6m odsunąć się od drogi). Południowa elewacja to ta z wykuszem - będzie dość mocno przeszklona (sam wykusz to okno 270*170+boczne okienka), do tego okno w salonie przerabiam na drzwi - a drzwi tarasowe od wschodu - na okna, więc powinno całkiem ładnie salon doświetlić.

    Co do telewizora może to faktycznie byc lekki problem - jedyne miejsce na telewizor w salonie to północna ściana (ew. zachodnia, gdyby ktoś nie robił kominka. Mnie to średnio przeszkadza - telewizor posiadam ale się "nie zaciągam" - nie mam w ogóle podłączonej anteny. Plusy są takie, że od południa do domu sąsiada będzie jakieś 60 metrów, od wschodu do najbliższych zabudowań - pewnie z 30-40 m (i ani tu, ani tam nikt mi już nie wybuduje). Jedyne co przeszkadza, to sąsiedztwo drogi - sąsiedzi będą zaglądać do kuchni.

    Z tego co widzę, masz nieco bardziej ustawną działkę - na twoim miejscu szukałbym jakiegoś projektu zbliżonego do kwadratu (myślałem nad literą "L", żeby zasłonić od drogi, ale średnio sobie to potrafię wyobrazić w połączeniu z garażem).

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawek9000

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-002
    Dzielnica
    Łagiewniki Nowe
    Posty
    684

    Domyślnie

    jak masz działkę nietypowa, to radziłbym jednak poszukać architekta a nie domu typowego. Moge Ci na wysłać projekt jaki mi architekt zrobił na działkę w układzie W-E z wjazdem od zachodu, z tym że działka jest długa a wąska, wyślij mi na PW adres mailowy zobaczysz sobie co on tam wymyślił.

  10. #10

    Domyślnie

    Przecież działka z frontem na zachód to jeden z najlepszych układów, nad czym się tu zastanawiać?
    Cały ogród jest od wschodu, czyli poranna kawka w słońcu, około 14h w lecie słońce ucieka więc obiad można sobie zjeść kulturalne w cieniu przy znośnej temperaturze.
    I niech nikt mi nie mówi, że taras od południa to świetnie rozwiązanie, wystarczy tylko zrobić zadaszenie, markizy, obsadzić gęsto roślinnością, pięć parasoli i da się żyć he, he ... jak myślicie dlaczego na południu europy jest sjesta i miasta pustoszeją.

  11. #11

    Domyślnie

    OHIHO - mamy jednak roznice w dzialeczkach.Mi na wschod zostanie okolo 10 m (Tobie 30 m), na poludnie okolo 14-17- zalezy od projektu ( Tobie 10 m).
    Sasiadów mam dookolaAle jest cos optymistycznego, bo sasiad z którym granicze od wschodu ma wjazd od wschodu i analizujac najlepsze ustawienia jego domu mysle ,ze bedzie budowal blisko swojej drogi ( 6-7 m od jego drogi na zachod) i ogrodu bedzie mial jakies 8-10 m na zachod ( na moja dzialke).Takze moze tak blisko jego zabudowan nie bede mial
    dwiemuchy - domek w werbenach ladny Zreszta projekty z Archonu z dwoma st.garazowymi znam juz doskonale.Chodza mi po glowie:W rododendronach 6 g2;W rododendronach 5 g2; W rododendronach 2 g2- bylby do powiekszenia; W tamaryszkach 2 g2.Ostatnio sklaniam sie ku ,,W rododendronach 5 g2,, ze zmianami( balkony- czesc do likwidacji,przesuniecie sciany pomiedzy gabinetowym a salonem i chyba zmiana okna na wyjscie na taras i odwrotnie).
    Sławek9000 - wyslalem Ci adres na PW. Dziekuje
    mynia_pynia - o wjezdzie od zachodu architekci mowia ,ze jest niewdzieczny.Zreszta jak widac po gotowych projektach ida na latwizne i projektuja to co najlatwiej
    http://www.budujemydom.pl/component/...540/Itemid,31/ - to tylko jedna ze stron w ktorej ,,fachowcy,, pisza o problemach z dzialka z wjazdem od zachodu.
    Ale masz racje co do tego,ze popoludniu przyjemnie sie odpoczywa w zacienionym miejscu

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał okojan Zobacz post
    o wjezdzie od zachodu architekci mowia ,ze jest niewdzieczny.Zreszta jak widac po gotowych projektach ida na latwizne i projektuja to co najlatwiej
    http://www.budujemydom.pl/component/...540/Itemid,31/ - to tylko jedna ze stron w ktorej ,,fachowcy,, pisza o problemach z dzialka z wjazdem od zachodu.
    Ale masz racje co do tego,ze popoludniu przyjemnie sie odpoczywa w zacienionym miejscu
    Tekst z linku:
    Położenie działki i projektowanego domu względem stron świata Położenie działki i projektowanego domu względem stron świata
    Od tego, jak usytuowana jest działka, zależy rozplanowanie pomieszczeń w domu. A to może rzutować na jego wygląd zewnętrzny. W projektach katalogowych najczęściej zakłada się korzystne warunki, czyli usytuowanie drogi (wejścia) od strony północnej lub wschodniej. Dom na działce z wjazdem od południa lub zachodu będzie prawdopodobnie wymagał projektu indywidualnego.
    Droga od strony północnej
    Droga od strony północnej sprzyja prawidłowemu oświetleniu światłem dziennym poszczególnych pomieszczeń domu. Wówczas kuchnię z widokiem na drogę i wejście, spiżarnię, pomieszczenie gospodarcze czy garaż, a więc pomieszczenia wymagające utrzymywania niższej temperatury, planuje się od strony północnej.
    Optymalne położenie sypialni to strona wschodnia (dość daleko od hałasów z ulicy), a salonu południowa lub zachodnia (z widokiem na zalany słońcem ogród!). Przy takiej orientacji względem stron świata łatwo jest wydzielić w domu strefy buforowe , zarówno dla zimna, jak i hałasu.
    Droga od strony wschodniej
    Droga od strony wschodniej to równie dobra sytuacja. Jeśli możliwe będzie wejście z boku budynku, od strony północnej, to układ pomieszczeń może być zbliżony do optymalnego.Wejście od strony wschodniej też jest korzystne, szczególnie na szerokich działkach.
    Droga od strony południowej
    Droga od strony południowej jest uznawana za najgorszą opcję. Na dużej działce warto wtedy usytuować dom jak najdalej od ulicy, z wejściem od strony wschodniej – to pozwala na właściwe rozmieszczenie pomieszczeń.
    Na małych działkach spokój mieszkańców może być ważniejszy od optymalnego oświetlenia pomieszczeń. Wtedy salon i kuchnię można umieścić z tyłu domu (od strony północnej), natomiast garaż, pomieszczenie gospodarcze, ewentualnie gabinet, a nawet sypialnie od strony frontowej (południowej).
    Droga od strony zachodniej
    Droga od strony zachodniej też nie jest lubiana przez architektów. Pewnym rozwiązaniem może być umieszczenie budynku prostopadle do drogi, z wejściem z boku (od północy). Jednak wtedy musimy mieć działkę na tyle szeroką, by widoku z salonu nie ograniczał płot sąsiada.
    Na wąskich działkach dobrze jest umieścić dom z dala od drogi, z układem pomieszczeń podobnym, jak przy drodze od strony północnej, choć garaż i wejście będą od zachodu
    .
    Bardzo ogólnikowo napisane i nie wiem czy rzetelnie. Sugerują, że najlepsze miejsce dla sypialni to wschód a to przecież zależy o której kto wstaje. Mieszkając na studiach w bloku miałam okno wschodnie i wstawałam ok godziny 7. Nawet gdy okno było zasłonięte to w pokoju robiło się bardzo gorąco. Gdy nie było zasłonięte to słońce drastycznie oślepiało jeszcze przed pobudką... a po południu było chłodno. Wydaje mi się, że wschodnie okno ma sens np w kuchni gdzie rano można zjeść śniadanie w słońcu a potem i tak zdąży się wychłodzić (tj. do czasu gotowania obiadu). Na wschodnim oknie słońce jest stosunkowo krótko, chyba, że ktoś wstaje przed jego wschodem i korzysta z niego cały dzień.
    Zawsze byłam przekonana, że najlepsze okno to południowe - rano nie oślepia, nagrzewa się w dzień gdy nas nie ma, wieczorem jest tam widno ale zachodzące słońce nie daje się we znaki... już sama nie wiem co o tym myśleć :/
    Ostatnio edytowane przez OHIHO ; 03-09-2010 o 09:50

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał mynia_pynia Zobacz post
    Przecież działka z frontem na zachód to jeden z najlepszych układów, nad czym się tu zastanawiać?
    Cały ogród jest od wschodu, czyli poranna kawka w słońcu, około 14h w lecie słońce ucieka więc obiad można sobie zjeść kulturalne w cieniu przy znośnej temperaturze.
    I niech nikt mi nie mówi, że taras od południa to świetnie rozwiązanie, wystarczy tylko zrobić zadaszenie, markizy, obsadzić gęsto roślinnością, pięć parasoli i da się żyć he, he ... jak myślicie dlaczego na południu europy jest sjesta i miasta pustoszeją.
    Rowniez mam dzialke od zachodu i nie uwazam zeby byla to najlepsza lokalizacja.
    Jaka poranna kawka na sloncu? Niestety rano pracuje i nie mam czasu na wysiadywanie na tarasie przed praca i delektowanie sie kawa. Poza tym o swicie zwykle jest zimno - zadna przyjemnosc.
    Gdybym mieszkala na poludniu Europy to chcialabym pewnie siedziec caly czas w cieniu - niestety mieszkam w Polsce i srednia temp. to 8 stopni...

    Mowcie co chcecie, ale dla mnie jak najwiecej pokoi powinno byc na poludnie (w moim domu, bo kazdy ma inne priorytety)
    Stwierdzenie, ze sypialnie powinny byc od wschodu tez jest dla mnie niesluszne - pytam jakie sypialnie? Sypialnia jest tylko 1, natomiast pokoje dzieci nie sa sypialniami!! Dzieci spedzaja tak wiecej czasu i powinny miec sloneczne pokoje.

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    OLA13

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    CZEŚĆ

    Jestem na etapie szukania projektu domu. Działka jest z wjazden od zachodu i niestety nie znalazłam projektu, który wpadłyby mi w oko, albo mogły posłużyć do pomocy przy własnym projekcie funkcjonalnego domu ( jestem w tej kwestii laikiem). Mam więc prośbę czy mógłbyś mi również przesłać projekt.

    z góry dziękuję ola

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie projekty dla działki z wjazdem od zachodu

    Chciałabym kupić działkę w bardzo fajnym miejscu, ale niestety ma wjazd od zachodu i to jest to krótszy bok działki. Czyli przy ustawieniu tarasu od południa, bardzo mało miejsca będzie go dzieliło od płotu. Wiele pytań wszyscy zadają na temat projektów gotowych, które można na takiej działce ustawić. Znacznie łatwiej jest to zrobić budując dom z piętrem/poddaszem. Znacznie trudniej z założeniem domu parterowego, gdzie taras ma być na południowy zachód, i sypialnie dzieci słoneczne. Moje typy na taką działkę (przy założeniu wielkości domu między 150-200m) są następujące (pierwsze dwa to faworyci):

    http://www.domyzwizja.pl/projekty/do.../karta_kat.pdf
    http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m4b0673f06c24a (lustrzane odbicie)
    http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m47318ccee1968 (lustrzane odbicie)
    http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m3f01978fdd14c

    Ja mam założenie domu parterowego i na razie dom w amarantusach wygrywa. Swoją drogą na wyszukiwarce Muratora brakuje kryterium projektu "wjazd od strony...". Pozdrawiam,
    Alicjanka
    [url=http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181042-Dziennik-Alicjanki-2[/url]
    Dziennik Alicjanki
    Komentarze

  16. #16

    Domyślnie

    Alicjanka, zdecydowaliscie się wkońcu na amarantusa z Archonu? My zakupilismy projekt i obecnie walczymy z papierologią do pozwolenia na budowe.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał mynia_pynia Zobacz post
    Przecież działka z frontem na zachód to jeden z najlepszych układów, nad czym się tu zastanawiać?
    W internecie zawsze znajdzie sie ktoś kto ma odmienne zdanie ni z pozastałe 99% ludzi. Tutaj jestes wlasnie nim ty.
    Wszyscy twierdzą, z w tym ja że wjazd od zachodu do zdecydowanie najgorsza opcja z 4 dostępnych.
    Moja działka ma włascie wjazd centralnie od zachodu, do tego jest to krótszy bok. Sąsiedzi budujący się w tej ulicy i z tą samą orientacją do słonca, jednak częsciej przytulają dom do poludniowej granicy aby po poludniu mieć trochę słońca po stronie polnocno- zachodniej (przynajmniej - wiosna - jesien, bo w zimę to ciemnica cały dzien). Taras raczej na wschod z lekkim L na stronę poludniową (zostaje malo miejsca jesli mamy 4m do granicy). Przy tego typu działkach konieczny jest projekt indywidualny jeśli to mieć jakiś sens. Sprawa sie dodatkowo mocno komplikuje jesli budujemy dwuspadowy bo wtedy pokoje na poddaszu mają okna albo od zachodu w murach albo okna dachowe - polnoc i poludnie co finalnie g... daje. Trzeba budować pełne pietro bez skosow i dodatkowy strop.... Nie ma nic gorszego niż wjazd od zachodu.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał mynia_pynia Zobacz post
    Przecież działka z frontem na zachód to jeden z najlepszych układów, nad czym się tu zastanawiać?
    Cały ogród jest od wschodu, czyli poranna kawka w słońcu, około 14h w lecie słońce ucieka więc obiad można sobie zjeść kulturalne w cieniu przy znośnej temperaturze.
    I niech nikt mi nie mówi, że taras od południa to świetnie rozwiązanie, wystarczy tylko zrobić zadaszenie, markizy, obsadzić gęsto roślinnością, pięć parasoli i da się żyć he, he ... jak myślicie dlaczego na południu europy jest sjesta i miasta pustoszeją.
    I ja sie pod tym podpisuje obiema rekami

    Buduje teraz trzeci dom. Tym razem z wjazdem od zachodu, projekt indywidualny. Uklad jest świetny, sypialnie i podcien tarasowy z salonu od wschodu, salon z otwarta kuchnia wschod/poludnie/zachod i dodatkowym tarasem zewnetrznym od poludnia. Jest idealnie.

    Poprzedni dom byl z wjazdem od polnocy. Usytuowanie niby super, hiper ale nie dalo sie wysiedziec ani na tarasie ani w ogrodzie, jedna wielka patelnia. Klima w salonie dzialala non stop. Koniec koncow latem i tak graty przenosilismy na część od wschodu lub polnocy, bo sie zwyczajnie nie dalo wytrzymac.
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 12-01-2023 o 09:54

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Toty Zobacz post
    W internecie zawsze znajdzie sie ktoś kto ma odmienne zdanie ni z pozastałe 99% ludzi. Tutaj jestes wlasnie nim ty.
    Wszyscy twierdzą, z w tym ja że wjazd od zachodu do zdecydowanie najgorsza opcja z 4 dostępnych.
    Moja działka ma włascie wjazd centralnie od zachodu, do tego jest to krótszy bok. Sąsiedzi budujący się w tej ulicy i z tą samą orientacją do słonca, jednak częsciej przytulają dom do poludniowej granicy aby po poludniu mieć trochę słońca po stronie polnocno- zachodniej (przynajmniej - wiosna - jesien, bo w zimę to ciemnica cały dzien). Taras raczej na wschod z lekkim L na stronę poludniową (zostaje malo miejsca jesli mamy 4m do granicy). Przy tego typu działkach konieczny jest projekt indywidualny jeśli to mieć jakiś sens. Sprawa sie dodatkowo mocno komplikuje jesli budujemy dwuspadowy bo wtedy pokoje na poddaszu mają okna albo od zachodu w murach albo okna dachowe - polnoc i poludnie co finalnie g... daje. Trzeba budować pełne pietro bez skosow i dodatkowy strop.... Nie ma nic gorszego niż wjazd od zachodu.

    no coz ja mam jednak inne doswiadczenia, wjazd od zachodu jest świetny tylko trzeba z glowa rozplanowac dom i ogrod.

  20. #20

    Domyślnie

    Piszecie jakby w PL było cieplo przez 12 miesiecy. Upały są tylko przez 2-3 miesiące, dochodzą jeszcze może kilkanascie dni w maju i wrzesniu kiedy na tarasie mozna wysiedziec bez grubych swetrów. Reszta roku to szarówa lub mróz. Jak jest mrożno to zwykle jest troche słonca w zimę i wtedy właśnie przydałyby się okna na zachód żeby po pracy było przyjemnie w domu... przy wjeżdzie od zachodu tego nie będzie....
    Teraz mam dom z tarasem od południowego zachodu i wiem co to słonce, ale mam pergole która zasłaniam słonce jak jest go za dużo. W przypadku tarasu od wschodu słonca sobie nie włącze bo dom będzie je zasłaniał przez 7-8 miesiecy w roku.
    Osoby pracujące przebywają w domu wieczorami a nie rano kiedy słonce jest na wschodzie i południu.....

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony