dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 53
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    no coz ja mam jednak inne doswiadczenia, wjazd od zachodu jest świetny tylko trzeba z glowa rozplanowac dom i ogrod.
    czyli jak? Pokaż sensowny projekt domu z dwuspadowym dachem na działkę z wjazdem od zachodu. Dzialka ma węższy bok (27m) od strony wjazdu. Dluzszy 35m od poludnia.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    ja mam indywidualny troche zmieniony z gotowca z dopasowaniem do moich preferencji. skad ja moge wiedziec co wy lubicie, troche rozkminy, maly szkic na kartce i sporo to ulatwia. dobry projektant tez wam cos zaproponuje z naciskiem na dobry. sory ale nie mam gotowej odpowiedzi na tak postawione pytanie

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja mam ustawienie na południowy zachód wjazd i wąski dom doklejony do północnej granicy, z tym że pełne piętro. I dwa tarasy - od północnego wschodu, gdzie cień jest latem i od południa, gdzie słońce jest zimą, wiosną i jesienią.

  4. #24

    Domyślnie

    Też bede robil indywidualny ale ja musze miec bardzo duzy garaż (50m2) i on zasloni mi caly parter od zachodu. Tego za bardzo nie da się obejść jeśli działka ma węższą stronę od frontu.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    ja mam indywidualny troche zmieniony z gotowca z dopasowaniem do moich preferencji. skad ja moge wiedziec co wy lubicie, troche rozkminy, maly szkic na kartce i sporo to ulatwia. dobry projektant tez wam cos zaproponuje z naciskiem na dobry. sory ale nie mam gotowej odpowiedzi na tak postawione pytanie
    wybacz ale pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć nawet z genialnym projektantem. Ja potrzebuje wielki garaż od frontu, on bedzie zasłaniał cały parter od zachodu. To zamyka sprawę fajnie oswietlonego salonu popołudniami choćby nie wiem jak kombinować.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie zamyka.

    Wówczas możesz zrobić piętro tylko nad częścią domu, jako antresolę
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	29,7 KB
ID:	463276  
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 14-01-2023 o 19:37

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Albo
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	49,4 KB
ID:	463277  

  8. #28

    Domyślnie

    W pierwszym przykladzie masz wlasnie prawie caly parter zasloniety garazem. W miejscu gdzie pokazujesz okno na zachod powiny być własnie drzwi wejsciowe do domu. Nawet jak je przesuniemy na poludniową ściane (co bedzie dziwne dla wygladu budynku) bo pozbywamy sie okna w tym miejscu bo bedzie tam wiatrołap. Przypominam że działka ma tylko 27m i 4 metry musimy sie odsunać od polnocnej sciany. Sam garaż dwustanowiskowy żeby był wygodny z miejscami na regały po bokach musi mieć 10metrów szerokości. Zostaje więc nieco ponad 10metrów wolnej działki, ja sie wypusci budynek o kolejne 4-5 metry to nie zostaje prawie nic na ogrod od poludnia.....
    Drugiego rzutu nie potrafie zrozumieć....
    Ostatnio edytowane przez Toty ; 15-01-2023 o 10:14

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    ja rozumiem i nie jest to zly pomysl, najpierw garaz potem salon z kuchnia i jakimis pomieszczeniami gosp. typu pralnia, lazienka itp., na gorze sypialnie (mozna tylko na czesci nad salonem. jesli przesuniesz budynek na polnoc na te 4 metry + 10 m szroki budynek, zostaje ci 13 metrow poludnia, dla mnie az nadto. sciane salonu od poludnia zrob w duzych przeszkleniach. bedziesz miec salon południowo/wschodni

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    którego rysunku nie rozumiesz rzutu czy przekroju?

  11. #31

    Domyślnie

    Nie rozumiem tego rzutu z góry.... Co to jest to brązowe? Jesli garaż jest tam od dołu to wszytkie okna na parterze są na polnocnej ścianie ( z wyjatkiem tej sypialni). Jaki to ma sens?

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    jesli przesuniesz budynek na polnoc na te 4 metry + 10 m szroki budynek, zostaje ci 13 metrow poludnia, dla mnie az nadto. sciane salonu od poludnia zrob w duzych przeszkleniach. bedziesz miec salon południowo/wschodni
    10 metrów to bedzie szerokosc garazu (9m wewnatrz odliczajac sciany i ich izolacje), a budynek musiby być szerszy (np o 3-4m) żeby zmieścić choć jedno okno na parterze od zachodu. Jak widzisz niewiele zostaje działki na poludnie....

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    masz wiec kilka wyjsc z sytuacji
    1. zmien oczekiwania w relacji dom-dzialka i odwrotnie
    2. sprzedaj dzialke i kup nowa i wybuduj dom z mega garazem z wjazdem od polnocy i duza iloscia miejsca na poludnie
    3. pozostan przy tej dzialce i wybuduj dom bez takiego ogromnego garazu
    4. dokup o ile to mozliwe sasiednia dzialke

    z ciekawosci po co az taki ogromny garaz jest ci potrzebny?

    mam wrazenie, ze chcesz miec ciastko i zjesc ciastko, w takim wypadku kup dwa ciastka

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Toty Zobacz post
    10 metrów to bedzie szerokosc garazu (9m wewnatrz odliczajac sciany i ich izolacje), a budynek musiby być szerszy (np o 3-4m) żeby zmieścić choć jedno okno na parterze od zachodu. Jak widzisz niewiele zostaje działki na poludnie....
    Nie musi być szerszy - 27m pozwala garaż o szerokości 10m tylko rogiem zetknąć z domem o szerokości 10m jak nie ma okien od północy.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    2. sprzedaj dzialke i kup nowa i wybuduj dom z mega garazem z wjazdem od polnocy i duza iloscia miejsca na poludnie
    chyb wybiore tą opcje, nawet nie musze jej sprzedawać bo jej jeszcze nie kupiłem.

    Nie musi być szerszy - 27m pozwala garaż o szerokości 10m tylko rogiem zetknąć z domem o szerokości 10m jak nie ma okien od północy.
    Tak i zostaje zero ogrodu od południa, byłby tylko od wschodu.

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Toty Zobacz post

    Tak i zostaje zero ogrodu od południa, byłby tylko od wschodu.
    Dokładnie odwrotnie - dosunięcie domu 3m do granicy północnej daje maksymalnie duży ogród od południa. Do tego osłonięty garażem od przechodniów.

  17. #37

    Domyślnie

    Dosuniecie domu do granicy północnej spowoduje, że od tej strony nie będzie można dać okien ani wejścia. Zostaną tylko ściany Południowa i wschodnia oraz kawałek zachodniej. Żeby wejść do domu nikt nie będzie biegał naokoło, więc wejście zajmie te resztę sciany zachodniej lub południowo zachodni naroznik.
    Chyba, że chodzi o to, że garaż ma być wysunięty w stronę poludniowa - to tez bez sensu, bo zasłoni całe zachodniej słońce na ogrodzie - wracasz z pracy i zamiast się powygrzewać w sierpniowym sloncu na leżaku siedzisz w cieniu.
    Przy takich wymaganiach, czyli duży garaż i dużo miejsca od poludnia na ogrod szukałabym innej działki, albo szerszej, albo z wjazdem od północy lub wschodu.

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał KotNaDachu Zobacz post
    Żeby wejść do domu nikt nie będzie biegał naokoło, więc wejście zajmie te resztę sciany zachodniej lub południowo zachodni naroznik.
    Drzwi nie zajmują 10m. Nie przesadzaj. I zrobienie ich w rogu domu, przy garażu to dobry pomysł, bo nie będą katowane bezpośrednim słońcem często (a jak od zachodu będą jakieś drzewa choćby na sąsiedniej działce, to wcale). Biegania naokoło ile będzie nawet jak będziesz używał głównie drzwi na taras będących "za garażem", jak większość razów będziesz wjeżdżał do garażu?

    Cytat Napisał KotNaDachu Zobacz post
    Chyba, że chodzi o to, że garaż ma być wysunięty w stronę poludniowa - to tez bez sensu, bo zasłoni całe zachodniej słońce na ogrodzie - wracasz z pracy i zamiast się powygrzewać w sierpniowym sloncu na leżaku siedzisz w cieniu.
    W sierpniu to będziesz szukał cienia. Zwłaszcza po południu. A, niestety, niski garaż za dużo go nie da gdy słońce wysoko nad horyzontem (ale trochę będzie). Za to w chłodniejsze dni i w poranki będzie zacisznie na tarasie zwłaszcza, jeżeli jest przewaga (jak w większości Polski) wiatrów zachodnich.

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    mozna jeszcze zrobic z przesunieciem, czyli garaz max do granicy i druga bryła 4 metry wysunieta jakby za garazemto dajej nam zostaje co najmniej 10 m poludnia i przy okazji doswietlenie od zachodu

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	69,8 KB
ID:	463290
    w sumie ver2 to to samo co Elfir pokazala
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 16-01-2023 o 10:18

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post

    W sierpniu to będziesz szukał cienia. Zwłaszcza po południu. A, niestety, niski garaż za dużo go nie da gdy słońce wysoko nad horyzontem (ale trochę będzie). Za to w chłodniejsze dni i w poranki będzie zacisznie na tarasie zwłaszcza, jeżeli jest przewaga (jak w większości Polski) wiatrów zachodnich.
    Sierpień to nie jest czerwiec, dzień coraz krótszy. U mnie zachód słońca między 19.15 a 20.15, zależy, czy początek sierpnia czy koniec. O piatej, szóstej popołudniu, kiedy się przeciętny człowiek ogarnie po pracy, coś zje itd jest właśnie bardzo orzyjemnie na dworze. Od ulicy czy slonca lepiej osłonić się roślinnością, daje przyjemny cień, nie zacienia kiedy opadną liście, można też przyciąć, jeśli stwierdzimy, że za bardzo zacienia oraz jest przyjemniejsza dla oka niż mur. Garazu nie przytniesz. Dodatkowo na niewielkiej działce stawianie rozlazłej bryły dzieli ją na malutkie części, niepołączone ze sobą. Po co?

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony