dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 53 z 53
  1. #41

    Domyślnie

    Wersja z garażem w poludniowo zachodnim kwartale zasłaniającym cały poludniowy ogród to chory pomysł i ostatnie co bym zrobił z tą działką.
    Byłem na tej działce teraz w sloneczny dzien przy zachodzie słonca tj kolo 16tej i nie jest tak żle, słonce jeszcze świeci troche na poludniową sciane (przyszlego domu) Mysle że pod kątem 20 stopni, czyli dopiero gdzies po 18tej zajdzie za róg domu.. Może zrobie ten garaż węższy a dłuższy i zmiesci mi się jedno okno na zachodniej ścianie - tylko wtedy pozostaje problem gdzie dać wiatrołap.....


    takie cos wymyslilem:


    w-wiatrlop i wejscie do domu od zachodu, AK-aneks kuchenny, j - jadalnia, ł - łazienka, PG - pomieszczenie gospodarcze- wejscie tylko przez garaz

    Tyle że podobno nie jest dobrze miec kuchnie na gorących scianach domu.
    No i pokoj biurowy w ktorym bede spedzał sporo czasu bedzie bez widoku na ulicę a jak zamienię go miejscami z kuchnią to okno od zachodu nie bedzie juz doswietlać salonu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PAN-PLAN.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	6,7 KB
ID:	463298   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PAN-PLAN.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	6,8 KB
ID:	463299  
    Ostatnio edytowane przez Toty ; 16-01-2023 o 18:21

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał KotNaDachu Zobacz post
    O piatej, szóstej popołudniu, kiedy się przeciętny człowiek ogarnie po pracy, coś zje itd jest właśnie bardzo orzyjemnie na dworze.
    De gustibus. Ja bym wolał w cieniu siedzieć, niż nie dość, że rozgrzanym przez cały dzień to jeszcze obrywającym "świeżymi" promieniami słońca tarasie w takich warunkach.



    Cytat Napisał KotNaDachu Zobacz post
    Od ulicy czy slonca lepiej osłonić się roślinnością, daje przyjemny cień, nie zacienia kiedy opadną liście, można też przyciąć, jeśli stwierdzimy, że za bardzo zacienia oraz jest przyjemniejsza dla oka niż mur. Garazu nie przytniesz. Dodatkowo na niewielkiej działce stawianie rozlazłej bryły dzieli ją na malutkie części, niepołączone ze sobą. Po co?
    Chcesz sadzić rośliny na wjeździe do garażu?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Sierpień.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	21,4 KB
ID:	463297  

  3. #43

    Domyślnie

    Co wy z tym słoncem. Mieszkamy w Polsce - tutaj jest ciepło przez 2 miesiące w roku, a słonce przeszkadza przez max 20 dni w roku - resztę roku za nim tęsknimy.
    Teraz mam taras z ksztalcie L na poludnie i zachód i to jest idealne. Potrzebna tylko zasuwana pergola żeby zasłonic słonce w lipcu i sierpniu.. Tyle że ja ją zaciągam może na kilkanaście dni w roku ze względu na słońce.
    Ostatnio edytowane przez Toty ; 16-01-2023 o 18:25

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Toty Zobacz post
    Co wy z tym słoncem. Mieszkamy w Polsce - tutaj jest ciepło przez 2 miesiące w roku, a słonce przeszkadza przez max 20 dni w roku - resztę roku za nim tęsknimy.

    No też nie wiem. Niski garaż daje cienia niewiele. Ale na tyle, by dało się tam postawić krzesełko czy leżaczek po powrocie do domu z pracy w upalne dni. A jak sezonu na słoneczko nie ma - to nie ma znaczenia, gdzie jest garaż, bo i tak chmur nie rozgoni.
    A jak działka ma 35m długości i garaż postawimy jak najbliżej wjazdu, to za nim będzie ponad 25m intymnej przestrzeni gdzie można sobie tarasować i znaleźć słońca do woli (jak akurat będzie świeciło).

    Jak do tego dodamy, że latem, przed zachodem, gdy słoneczko przyjemnie świeci a nie przypieka to jest na północnym zachodzie to lepiej mieć garaż odsłaniający ten kierunek, niż południowy zachód umożliwiając oświetlenie okien nie wymuszając zaciągania rolet. Zwłaszcza, że zimą i tak jak wracamy do domu to już słońca nie ma wcale a i w ciągu dnia przez chmury go wiele nie ma.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 16-01-2023 o 18:47

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    No też nie wiem. Niski garaż daje cienia niewiele. Ale na tyle, by dało się tam postawić krzesełko czy leżaczek po powrocie do domu z pracy w upalne dni. A jak sezonu na słoneczko nie ma - to nie ma znaczenia, gdzie jest garaż, bo i tak chmur nie rozgoni.
    Nie potrzebuję w ogóle cienia od zachodu w naszym klimacie. Ten jeden czy półtora miesiąca w roku gdzie słońce jest zbyt mocne to żaden problem. Problemem jest to że przez pozostałe 10 miesięcy slonca nie będzie bo będzie go zasłaniać garaż,zwłaszcza od października do marca kiedy słońce jest bardzo nisko na zachodnim horyzoncie. Dlatego garaż w południowo zachodnim kawałki działki to dla mnie bezndziejny pomysł.
    A jak działka ma 35m długości i garaż postawimy jak najbliżej wjazdu, to za nim będzie ponad 25m intymnej przestrzeni
    Ale jak ty to liczysz? 36m minus 7m( podjazd przed garażem) minus 7m (garaż) minus 7m (salon za garazem) i zostaje ledwo 15. To jest spora przestrzen tyle że większość roku będzie prawie cała zacieniona bo jest od wschodu.

    Jak do tego dodamy, że latem, przed zachodem, gdy słoneczko przyjemnie świeci a nie przypieka to jest na północnym zachodzie to lepiej mieć garaż odsłaniający ten kierunek, niż południowy zachód umożliwiając oświetlenie okien
    Uparłeś się na to lato. W lato nie ma problemu bo jest słońce wysoko i cień jest krótki. Problemem są miesiące od jesieni do wiosny.
    Poza tym jak garaż będzie na równi z domem od północy -jak na moim rysunku- to nie będzie żadnego cienia od zachodu na północną ścianę.
    .
    Ostatnio edytowane przez Toty ; 16-01-2023 o 20:44

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Toty Zobacz post
    Byłem na tej działce teraz w sloneczny dzien przy zachodzie słonca tj kolo 16tej i nie jest tak żle, słonce jeszcze świeci troche na poludniową sciane (przyszlego domu) Mysle że pod kątem 20 stopni, czyli dopiero gdzies po 18tej zajdzie za róg domu.. Może zrobie ten garaż węższy a dłuższy i zmiesci mi się jedno okno na zachodniej ścianie - tylko wtedy pozostaje problem gdzie dać wiatrołap.....


    takie cos wymyslilem:


    w-wiatrlop i wejscie do domu od zachodu, AK-aneks kuchenny, j - jadalnia, ł - łazienka, PG - pomieszczenie gospodarcze- wejscie tylko przez garaz

    Tyle że podobno nie jest dobrze miec kuchnie na gorących scianach domu.
    No i pokoj biurowy w ktorym bede spedzał sporo czasu bedzie bez widoku na ulicę a jak zamienię go miejscami z kuchnią to okno od zachodu nie bedzie juz doswietlać salonu.
    Dobrze kombinujesz, tylko ta kuchnia będzie gorąca. Może zamienić ja miejscami z biurem, a w biurze zrobić duze dwuskrzydłowe przedszkolne drzwi w stronę salonu. Mialbys wtedy kuchnie pn- wsch, jadalnie pd-wsch, od poludnia salon i biuro pd-zach.

  7. #47

    Domyślnie

    * przeszklone drzwi, nie przedszkolne Ach, ten słownik

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Toty Zobacz post
    Nie potrzebuję w ogóle cienia od zachodu w naszym klimacie.
    Cień jest nie do uniknięcia. Chyba, że szklarnię postawisz.
    Pytanie, gdzie ma padać - IMO lepiej na mały fragment tarasu, niż zasłonić zachodnią ścianę domu.

    Cytat Napisał Toty Zobacz post
    Ale jak ty to liczysz? 36m minus 7m( podjazd przed garażem) minus 7m (garaż) minus 7m (salon za garazem) i zostaje ledwo 15.
    Podjazd + garaż <10m - dalej ogródek. Ciągle piszę o przesunięciu grarażu względem domu a jeszcze lepiej całkiem oderwaniu go od niego.

    Cytat Napisał Toty Zobacz post
    Uparłeś się na to lato. W lato nie ma problemu bo jest słońce wysoko i cień jest krótki. Problemem są miesiące od jesieni do wiosny.
    Poza tym jak garaż będzie na równi z domem od północy -jak na moim rysunku- to nie będzie żadnego cienia od zachodu na północną ścianę.
    .
    Latem problemem jest nadmiar słońca - może poza rankiem. Od jesieni do wiosny cienia też nie będzie dużo, bo słońce zachodzi na południowym zachodzie i zanim garaż rzuci długi cień to zajdzie. O ile w ogóle będziemy wtedy w domu. A tym bardziej sporadyczne będą sytuacje, gdy będziemy chcieli posiedzieć na tarasie.
    A co do Twojego rysunku, to jaką szerokość ma garaż a jaką dom? Garaż 10m a dom 20? I latem garaż będzie rzucał cień na AK i W - które swoją drogą od zachodu są marnowaniem najlepszej strony na okna.

  9. #49

    Domyślnie

    Garaz na rysunku ma ok 8m dlugosci i 6.5m szerokosci ale to jest płynne. Wazne zeby mial okolo 45-48m powierzchni, bo bedzie tam tez maly warsztat i parking rowerow. Wystajaca pozostala czesc domu na zachod to mniej wiecej 6m czyli razem okolo 13m szerokosci domu.
    Porzucmy już te dywagacje z garazem zaslaniającym poludniową ścianę domu bo na pewno takiego czegoś nie zrobie.....

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał KotNaDachu Zobacz post
    Dobrze kombinujesz, tylko ta kuchnia będzie gorąca. Może zamienić ja miejscami z biurem, a w biurze zrobić duze dwuskrzydłowe przedszkolne drzwi w stronę salonu. Mialbys wtedy kuchnie pn- wsch, jadalnie pd-wsch, od poludnia salon i biuro pd-zach.
    No tak tylko pomieszczenie nawet przeszklone będzie zabierać większość światła od zachodu. No ale ten układ bardziej by mi pasował ze względu na układ pomieszczeń.

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Toty Zobacz post
    Garaz na rysunku ma ok 8m dlugosci i 6.5m szerokosci ale to jest płynne. Wazne zeby mial okolo 45-48m powierzchni, bo bedzie tam tez maly warsztat i parking rowerow. Wystajaca pozostala czesc domu na zachod to mniej wiecej 6m czyli razem okolo 13m szerokosci domu.
    Porzucmy już te dywagacje z garazem zaslaniającym poludniową ścianę domu bo na pewno takiego czegoś nie zrobie.....
    przy takich wymiarach zrobilabym garaz w bryle, bez zadnego przesuniecia, pisales wczesniej o 10 metrach teraz 6,5 to po co garaz wysuwac?

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Toty Zobacz post
    No tak tylko pomieszczenie nawet przeszklone będzie zabierać większość światła od zachodu. No ale ten układ bardziej by mi pasował ze względu na układ pomieszczeń.
    To jeszcze opcja części dziennej w kształcie mniej więcej odwróconej o 180 stopni litery L - biuro tam gdzie jest, obok biura kuchnia i na południowej ścianie jadalnia i salon. Czyli odwrócona kolejność w stosunku do tego co wrzuciłeś. Tylko to trzeba dokładnie wymierzyć i rozrysować, żeby salon miał jakąś sensowną szerokość.
    Bez projektu indywidualnego się raczej nie obejdzie, bo ciężko co znaleźć sensownego.
    Chyba, że dzialka jest na stoku to wtedy garaż można zrobić w piwnicy i problem się rozwiązuje.

  13. #53

    Domyślnie

    Działka jest płaska a woda wysoko, piwnice odpadają.
    Garaż chciałem o szerokosci wewn 9metrow ale ze wzgledu na to że chce zmieścić okno w czesci mieszkalnej na zachodniej ścianie to zrobiłbym go węższy np 7m a dłuższy. Pisałem o tym wyżej.
    Projekt oczywiście byłby indywidualny.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony