dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie grzebień okapu grzebieniem skierowanym w dół - czy poprawnie????????????

    Witam
    Proszę o pomoc
    Czy grzebień okapu zamontowany odwrotnie niż na wszelkiego rodzaju ulotkach będzie spełniał prawidłowo swoją funkcję??
    Dla lepszego zobrazowania wklejam zdjęcia:



    Jutro będę się widzieć z wykonawcą i nie wiem czy kazać mu to zamieniać (1/3 dachówek ułożona)

    Wkleję też inne..... choć mam nadzieje że reszta w porządku, ale po tej wpadce (nie pierwszej zresztą) strach pomyśleć :/




    Zwróćcie też uwagę na folię, czy nie za bardzo wchodzi do rynny???? I czy mocowanie dachówki jest ok?
    Z góry bardzo dziękuję za pomoc

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Okap żle wykonany. Brak obróbki podrynnowej. Folia nie może być narażona na promienie UV. Grzebień odwrotnie. Kosz niedopracowany. Pogoń tych......... Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  3. #3

    Domyślnie

    Janie dziękuję za odpowiedz.
    Można wiedzieć jak wygląda ta obróbka podrynnowa, na czym polega? Bo jeżeli chodzi o obróbki blacharskie desek okapowych to są zrobione.
    Nie wiem tylko co z tą folią?

    A co do tego grzebienia to dzwoniłam dziś do doradcy technicznego firmy je produkującej i powiedział ze taki montaż jest dopuszczalny (całe szczęście...)
    wykonawca taki montaż tłumaczy tym że ten grzebyk zasłania troszkę tą folię i dzięki temu jej z dołu nie widać (a mamy parterówkę więc to dość istotne)

  4. #4

    Domyślnie

    pas nadrynnowy wymagany, grzebien na odwrot , folia obciac na okapie, kosz niestarannie zrobiony , ja jeszcze mam pytanie czy ten kosz jest z blachy alu czy ocynk ?? bo jesli ocynk to troche szkoda na pare lat zakladac a z koszem duzo roboty.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Generalnie wygląda, że wszystko jest OK ale diabeł tkwi w szczegółach! Okap jest źle wykonany co szanowni przedmówcy szczegółowo wypunktowali. Mnie również dziwi fakt, że zgodziłeś się na wykonanie takiego kosza! Wracając do wróblówki to Twój wykonawca wiedział, że dzwonią tylko nie wiedział, w którym kościele. Wróblówkę montuję się zawsze stopkami do dołu (u Ciebie te stopki zostały urwane) natomiast grzebień może być zwrócony ku kalenicy lub ku okapowi (rozwiązanie ekologiczne). Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony