dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dycjusz

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Trzciel
    Kod pocztowy
    66-320
    Posty
    1

    Domyślnie Zaprawa dachówkowa, zaprawy do mocowania dachówki, klej czy zaprawa co lepsze?

    Witam.

    Mam pytanie odnośnie zaprawy do mocowania dachówki. Chcę położyć na daszku o wymiarach 6m na 3m i chce położyć dachówkę karpiową ceramiczną z odzysku. Dachówka ma już wiele lat ale jest oczyszczona i nie wiem jaka zaprawa bedzie najlepsza? Dachówka prawdopodobnie nie będzie już nigdy przekładana wiec zależy mi na mocnym trzymaniu..

    Czy klej do płytek podłogowych?
    Czy zaprawa cementowo-wapienna bedzie lepsza??

    Pozdrawiam

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawek9000

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-002
    Dzielnica
    Łagiewniki Nowe
    Posty
    684

    Domyślnie

    zaprawa wapienna z sierścią bydlęcą

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Sławek nie bądż taki konserwatysta. Teraz są sztuczne włókna. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawek9000

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-002
    Dzielnica
    Łagiewniki Nowe
    Posty
    684

    Domyślnie

    zapomniałem o zalecanym dodatku krwi
    a tak poważnie, dachówka na zaprawie wygląda rewelacyjnie zwłaszcza na prostych dachach i w rustykalnych klimatach

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Co znaczy "wygląda rewelacyjnie"? Przecież w poprawnie wykonanym pokryciu dachu tej zaprawy nie widać oczywiście za wyjątkiem gąsiorów. Zaprawa miała uszczelnić pokrycie bo nie było krycia wstępnego. W przypadku gdy występuje krycie wstępne zastosowanie zaprawy to szybka degradacja pokrycia. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawek9000

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-002
    Dzielnica
    Łagiewniki Nowe
    Posty
    684

    Domyślnie



    zle wyglada ??

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Przedstawiłeś zdjęcie bardzo starego dachu i wygląda jak wygląda ale zaprawy pod dachówkami jakoś nie widać. Zadałem pytanie. Czy potrafisz na nie odpowiedzieć? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawek9000

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-002
    Dzielnica
    Łagiewniki Nowe
    Posty
    684

    Domyślnie

    pod dachówkami nie widać ale pod gąsiorami i owszem, i o to chodziło. Wygląda rewelacyjnie o ile oczywiście ma pasować do zabytkowego bądź rustykalnego charakteru budynku. Co do degradacji pokrycia nie wiem o czym mówisz, zaprawy stosowano w średniowieczu do uszczelniania dachówek i niektóre dachy dotrwały do dziś więc chyba z tą trwałością nie jest najgorzej. Mnie tam się prowansalskie dachy bardzo podobają, chociaż uważam że w naszym klimacie i krajobrazie wyglądają groteskowo i celowo w swoim domu zamówiłem zwykły czarny dach.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    ... w poprawnie wykonanym pokryciu dachu tej zaprawy nie widać oczywiście za wyjątkiem gąsiorów. Zaprawa miała uszczelnić pokrycie bo nie było krycia wstępnego. W przypadku gdy występuje krycie wstępne zastosowanie zaprawy to szybka degradacja pokrycia. Pozdrawiam.
    Pozwoliłem sobie zacytować moją wypowiedź gdyż w niej zawarłem całe sedno.
    Kiedyś nie było krycia wstępnego bo nikt nie mieszkał na strychu. Pokrycie było doskonale wentylowane! Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kris_m

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-119
    Posty
    1

    Domyślnie

    Mam pytanie - czy gdy mowi Pan o degradacji pokrycia wstepnego w przypadku zastosowania zaprawy to czy wynika to z braku wentylacji czy tez ze wzgledu na wlasciwosci chemiczne samej zaprawy?

    Putam gdyz planuje zainstalowac same gasiory na zaprawe i nie chcialbym by zniszczeniu ulegla membrana tyvek ktora umieszczona bedzie pod dachowka (oczywiscie sa dachowki wentylacyjne ponadto pokrycie dachowkami (imitacja mnicha/mniszki) nie jest zbyt szczelne...

    Z gory dziekuje za odpowiedz.


    Pozdrawiam

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Napisałem że to szybka degradacja pokrycia a nie krycia wstępnego. Nie sądzę aby zaprawa miała zgubny wpływ na folię Tyveka. Radzę jednak zrezygnować z pomysłu ułożenia gąsiorów na zaprawie gdyż takie wykonanie może znacznie ograniczyć wentylację połaci. Dachówki wentylacyjne służą do wspomagania wentylacji gdyż są elementem nawiewnym podobnie jak szczeliny pomiędzy dachówkami. Elementem wywiewnym jest taśma pod gąsiorami. Życzę rozsądnych decyzji. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony