dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar newyork
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Planet Earth
    Kod pocztowy
    77-444
    Posty
    172

    Domyślnie Czy magnes neodymowy uszkodzi licznik wody oddalony 20cm ?

    To jest zabudowa licznika wody.
    Przykrywać ma go kawałek 40 centymetrowej płyty.
    Na dole i górze magnes neodymowy o średnicy 15mm.

    Czy tak rozmieszczone magnesy neodymowe mogą wpłynąć na działanie tego licznika wody i w konsekwencji go uszkodzić ?

    Magnesy są małe,odległość też jest hmm w miare... ale mam obawy.



    Ostatnio edytowane przez newyork ; 03-09-2010 o 00:58

  2. #2

    Domyślnie

    Nie panikuj, do zatrzymania licznika potrzeba kawał magnesu przyłożonego bezpośrednio to tarczy. Nowe liczniki na magnes nie reagują. U Ciebie jest b. duża odległość, nic mu sie nie stanie.

  3. #3

    Domyślnie

    Mam magnesy neodymowe w bezpośredniej bliskości licznika wody. Nic mu się nie dzieje i nie przekłamuje. Wiem, bo mam licznik główny i dwa podliczniki (to jeden z nich). Wskazania zgadzają się co do metra.
    Poza tym z odległości 20 cm taka "pastylka" wiele nie zdziała.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar newyork
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Planet Earth
    Kod pocztowy
    77-444
    Posty
    172

    Domyślnie

    ok,dzieki
    no to zakładamy

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    A jak zakładając albo zdejmując tą klapę przez przypadek przejedzie magnesem po liczniku?
    Nie wiem, jak szybko reagują te magnetyczne "plomby" montowane obecnie przy licznikach, ale też bym się obawiał... Właśnie tego, nie uszkodzenia licznika, bo to jest mało prawdopodobne, tylko pana inkasenta obwieszczającego z dziką radością w głosie (bo zdaje się, że za każdy wykryty przypadek premię mają), że tu było przy liczniku grzebane i że będzie kara.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar newyork
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Planet Earth
    Kod pocztowy
    77-444
    Posty
    172

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    A jak zakładając albo zdejmując tą klapę przez przypadek przejedzie magnesem po liczniku?
    niema takiej opcji

  7. #7

    Domyślnie

    kurde tak czytam czytam i może o czymś nie wiem ... przeciez to licznik od wody , więc działa w sposób całkowicie mechaniczny - jakaś część wody porusza łopatki jakiegoś wirnika a ten poprzez przekładnie zębate kręci licznikiem. Gdzie tam ma być jakiś związek między magnesem a takim licznikiem ?? W elektrycznym liczniku jest to już realne i udowodnione że ma to wpływ ale tu ???

    może mnie ktoś oświeci , może czegoś nie wiem ?...

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    "For siur" nie wiem, ale może któraś część ruchoma licznika jest ferromagnetyczna i magnes ją blokuje? Może tam między utopionym w wodzie wirnikiem, a znajdującą się w suchej części dalszą częścią licznika jest sprzęgło magnetyczne? A może w mosiężnym wirniku wirującym w polu magnetycznym wytwarza się moment hamujący, podobnie jak w klasycznym elektromechanicznym liczniku energii elektrycznej?

    Faktem jest, że nowe liczniki w większości mają zabudowane "oczko" zmieniające trwale kolor pod wpływem pola magnetycznego, a na starszych, niemających takiego patentu licznikach w moim obecnym mieszkaniu, administracja pozakładała plomby sygnalizujące w podobny sposób fakt kombinacji z magnesem.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  9. #9

    Domyślnie

    a ja mam uwagę trochę "z innej beczki". Fajne że zgodzili Ci się na montaż licznika w tym położeniu. U mnie po długim przekonywaniu udało mi się wywalczyć, żeby nie zamontowali go "na płasko". Tylko wtedy odczyt byłby baaardzo utrudniony - licznik jest zabudowany w głebokiej szafce. Ale upierali się, że musi być na płasko, bo tylko wtedy dokładnie mierzy...

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Liczniki mają zwykle określone przez producenta zalecane pozycje pracy, zdaje się, że jest to jakoś zaznaczane i na cyferblacie.

    Tyle, że... ciężko chyba dziś kupić licznik, który by miał tu jakieś istotne ograniczenia. Może twoi hydraulicy to fachowcy starej daty ze starymi przyzwyczajeniami?

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Może twoi hydraulicy to fachowcy starej daty ze starymi przyzwyczajeniami?
    Chyba tak. Znalazłem na stronie http://www.elstor.com.pl :
    "Wodomierz należy wbudować i użytkować w pozycji, oznaczonej na jego tarczy literami
    H, V. Oznakowanie H wskazuje poziome położenie wodomierza, natomiast znak V
    pionowe położenie."
    na moim znalzłem jakieś oznaczenie: A - H, B - V, czyli pewnie można montować i tak i tak, no nic, jak będę kiedyś wymieniał licznik to zwrócę na to uwagę...

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał freetask Zobacz post
    na moim znalzłem jakieś oznaczenie: A - H, B - V, czyli pewnie można montować i tak i tak, no nic, jak będę kiedyś wymieniał licznik to zwrócę na to uwagę...
    To chyba należy rozumieć tak, że licznik jest pionowy bądź poziomy w zależności od literki na końcu symbolu/oznaczenia licznika, więc poszukaj może na nim jakiegoś oznaczenia z A lub B na końcu.

    A swoją drogą... nie mam tutaj pewności i może ktoś z lepiej zorientowanych kolegów potwierdzi (lub zaprzeczy), ale pionowość bądź poziomość licznika odnosi się do osi przepływu, nie do samej tarczy, w związku z tym można zamontować poziomy licznik na poziomej rurze, ale z tarczą ustawiona bokiem, pionowo.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    H - horizontal, V - vertical - tyczy się osi przepływu. pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony