dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar arcobaleno
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    4.024

    Domyślnie Pomysł wystrój lokalu..

    Pomóżcie ! Zablokowało mnie, nie mogę nic znaleźć w necie ciekawego, pomysły mało sprecyzowane a muszę już działać !
    Otóż wkrótce przystepuję do adaptacji lokalu pod małą pracownię nazwijmy to artystyczno-florystyczną
    Będę tam wystawiać swoje rękodzieło czyli zaproszenia, obrazy jakieś przedmioty dekoracyjne a także będę prowadzić sprzedaż różnej maści kompozycji kwiatowych.. Lokal jest niewielki bo tylko 24 m2, do tego częściowo w piwnicy ale ma 3 w miarę fajnej wielkości okna, więc całkowitej ciemnicy nie ma. Planuję jednak jasny wystrój, białe ściany (albo jasnoszare), białe, bielone, biało szare mebelki.
    Styl mieszany w klimacie eklektyzmu, shabby chic, ale też delikatnie glamour
    Część w głębi muszę oddzielić lekkimi jasnymi panelami przesuwnymi z ikea i zorganizować tam małe zaplecze (stół roboczy, komputer, drukarki i wszystkie akcesoria do tworzenia), tuż przed tą częścią będzie stał "kontuar" czy jak to nazwać, czyli mebelek który musi mieć również blat roboczy do przygotowywania wiązanek przy kliencie, do tego kasa fiskalna itp. Od mojej strony będzie miał mnóstwo póleczek, moze szuflad na wszystkie niezbędne akcesoria a od strony klienta....noooooooo właśnie ! Jak go wykończyć? Będzie stał prawie równo naprzeciw wejścia, wiec jego przednia częśc powinna być reprezentacyjna i ładnie komponować się z wytrojem wnętrza..najłatwiej byłoby okleić go fajna tapetą, ale może macie jakieś inne pomysły??

    Zeby przybliżyć wnętrze wkleję kilka zaplanowanych mebelków: czerni nie będzie

    stary żeliwny grzejnik mam zamiar pomalować na biało, obudować bieloną ramą - coś w tym stylu:

    a z przodu jakaś biała ażurowa krata (w wywijasy )
    i ogólny styl:




    No i jeszcze szukam fajnej sufitowej lampy, nie za wielkiej jednak, w stylu:


    Liczę na Waszą pomoc i pomysłowość !
    Ostatnio edytowane przez arcobaleno ; 03-09-2010 o 14:37
    Domek Arcobaleno

    ...bo od marzeń wszystko się zaczyna...

    Dzień za Dniem..
    Zapraszam Do Mojej Pracowni

  2. #2

    Domyślnie

    Ja osobiście nie lubię, gdy wnętrze zbyt konkuruje z towarem, czasem nie wiem, co jest na sprzedaż, a co jest dekoracją. Wolę takie ładne rzeczy widzieć w bardziej surowym wnętrzu.
    Ostatnio edytowane przez jaksie ; 03-09-2010 o 15:29

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar arcobaleno
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    4.024

    Domyślnie

    jaksie - tam generalnie wszystko ma być na sprzedaż oprócz stałych mebli typu półki i regały na te właśnie dekoracyjne przedmioty (świece, doniczki, kwiaty doniczkowe, pudełka, koszyczki itp, itd)
    A jeśli chodzi o kącik kawowy(na zdjęciu ) dla klientów zamawiających dekoracje kwiatowe czy zaproszenia - trzeba usiąść,wybrać, omówić szczegóły - przyjemniej będzie chyba zrobic to w ładnym i miłym dla oka otoczeniu?
    Domek Arcobaleno

    ...bo od marzeń wszystko się zaczyna...

    Dzień za Dniem..
    Zapraszam Do Mojej Pracowni

  4. #4

    Domyślnie

    Nie no jasne, bardziej chodzi mi o tę część z wyeksponowanym towarem. Nie cierpię mieć w sklepie oczopląsu. Ja już tak mam, nie lubie np. sklepów przeładowanych towarem, nie lubię szperać itd.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar arcobaleno
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    4.024

    Domyślnie

    Ja też nie lubię przeładowania, lubię za to harmonijne połączenia i ładnie (np kluczem kolorystycznym) wyeksponowany towar, ale lokal jest mały i trochę się jednak tego obawiam..

    Forumowicze drodzy - nikt nie ma pomysłu na KONTUAR??!! NIe wierzę
    Domek Arcobaleno

    ...bo od marzeń wszystko się zaczyna...

    Dzień za Dniem..
    Zapraszam Do Mojej Pracowni

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    może blat waniliowy, ecru, z decupage, na starej maszynie do szycia typu Singer?

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar queene
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    4.193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    a może zrobic ten kontuar tak jak lustro ze zdjęcia:


    albo pójść na maxa i zrobic taki na wzór tego parawanu:
    pozdrawiam, Pati

    Dziennik Budowy Rodzinnego -mix i komentarze

    start kwiecień 2010, u siebie październik 2011

    dom wykończony, czas na ogród

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar queene
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    4.193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    może coś z tego:
    pozdrawiam, Pati

    Dziennik Budowy Rodzinnego -mix i komentarze

    start kwiecień 2010, u siebie październik 2011

    dom wykończony, czas na ogród

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar arcobaleno
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    4.024

    Domyślnie

    Dzięki za pomysły!
    Jako, że ostatnie dni nic nie robię tylko myślę to już wymyśliłam Przypomniało mi się, ze na strychu u babci mam drewnine ramki od starej szafy więc wymyśliłam ze przykleimy je od czoła do konstrukcji kontuaru Będą pobielone i podstarzone
    Elfir - maszyna - tzn nogi od niej (przepiękne z resztą) juz się czyszczą - będą służyły jako stolik na dekoracje i na eksponowanie kartek ślubnych, zaproszeń itp
    A krzesełka już zamówione
    Domek Arcobaleno

    ...bo od marzeń wszystko się zaczyna...

    Dzień za Dniem..
    Zapraszam Do Mojej Pracowni

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Arco Kare Design ma tapicerowane barki w ofecie. Bardziej nowocześnie stylizowane ale mozę Cię zainspiruja

    http://czerwonamaszyna.pl/barek-kare...e,12057,p.html
    http://czerwonamaszyna.pl/barek-kare...e,12054,p.html
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar arcobaleno
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    4.024

    Domyślnie

    mayland - super te barki Ale za mocno nowocześnie i glamour, więc zostanę przy shabby chic
    Domek Arcobaleno

    ...bo od marzeń wszystko się zaczyna...

    Dzień za Dniem..
    Zapraszam Do Mojej Pracowni

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar WERI
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    pomorzanka na śląsku
    Posty
    568
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    arcobaleno już jestem twoja fanką chodzi mi po głowie podobny klimacik w mojej przyszłej niedoszłej ale wymarzonej małej galerii (konkurencja) obecnie działam w cakiem odmiennym temacie ale to kwestia czasu
    liczę na jakieś foty z urządzonego lokalu
    czy myślałaś moze żeby pomiedzy te ramki włożyć nie wiem jakos przykleić np jakąś koronkę ,wiesz taka starawą babciną
    krzesło piekne ,ale czy aby będzie wygodne dla klienta wybierającego zaproszenia, czy nie lepiej jakiś tapicerowany fotel lub krzesło jak na zdjęciu które wrzuciła queene, tak żeby klient wpadając w głębię fotela, wpadł w twoje sidła i zakochał się we wnetrzu wydajac u ciebie swój ostatni grosz

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    Arco ..... a czy będzie wersja e-sklepu.................????? bo ja bardzo chętnie bym skorzystała...........

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kevinlomax

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    182

    Domyślnie

    Witam.
    Tak sobie myślę, że dobrze by w tym wyglądało kowalstwo artystyczne - zwłaszcza malowane na biało. Mam znajomego który robi takie rzeczy i wiem że robi to naprawdę z sercem. Nic nie jest z gotowych elementów tylko solidnie ręczne kute. Jeśli będziesz zainteresowana to zapraszam na priv. Pozdrawiam
    Uczę się całe życie...

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Arco ja te barki to bardziej jako inspirację podałam. Chodziło mi o podpowiedź, że moze tu rurka do przytrzymania, tu na podnózek, tu szafki ukryte itp.... A że sama zrobisz to równie pięknie i w swoim obranym stylu to nie ulega wątpliwości
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony