dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Farba do odnowienia dachu pokrytego blachą

    Witam Wszystkich. Chciałbym zasięgnąc porady w kwestii odnowienia blachy pokrywającej dach. Dom, w którym niedawno zamieszkałem, pokryty jest trapezową blachą zimnowalacowaną położoną najprawdopodobniej w latach 80-tych. Na pewno nie jest to ocynk. Blacha zabezpieczona była farba przypominającą kolorem minię. Nie mam jednak wiedzy, czy faktycznie tym srodkiem była zabezpieczona. Obecnie duże połacie dachu straciły juz ceglastą barwę, i coraz badziej widoczne sa niezabezpieczone obszary o szarej barwie. Nie chcą pozostawić dachy w takim stanie na zimę, chciałbym dokonać modernizacji pokrycia. Być może ktoś z Państwa ma sugestie, jakimi środkami można pokryć blachę, co jest godne polecenia, a czego należy sie wystrzegać. Mile widziane wszelkie sugestie i uwagi. Pozdrawiam. Marcin

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANSE72

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    KOSTRZYN NAD ODRĄ
    Posty
    986

    Domyślnie

    minia jako podkład i na to chlorokauczuk lub ftalowa

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lothus

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    17

    Domyślnie

    Minia moze byc glupim rozwiazaniem Najlepiej zastosowac farbe na dach specyficzna oczywiscie nalezy odpowiednio odluscic i wyczyscic powiezchnie problem jest rozniez w tym ze nei wiadomo czym jest pokryty dach w tej chwili zapewne wnioskuje ze nie jest to minia zeszla by dawno temu prawdopodobnie jest to olejka wkoloze mini.

  4. #4

    Domyślnie

    Nadmienię, że blacha jest (czy tez była) równomiernie pokryta, wobec czego zakładam, że zabezpieczona była przez producenta. Potem nikt jej nie zabezpieczał. Nie wiem jak fabrycznie zabezpiecza sie zwykła blachę ale musze chyba skontaktować się z jakims dostawcą.

  5. #5

    Domyślnie Farba do odnowienia dachu pokrytego blachą

    Dla bezpieczeństwa ze nowa farba nie "pogryzie" się ze starą pomaluj farbą wodną nie rozpuszczalnikową a wcześniej wyszoruj roztworem płynu zalecanego przez producenta farby jaka wybierzesz. Nie czyść żadnymi benzynami ani wodą z mydłem. Benzyna spowoduje miejscowe blaknięcie a mydło zawiera znikome ilości olejków.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarovnik Zobacz post
    Dla bezpieczeństwa ze nowa farba nie "pogryzie" się ze starą pomaluj farbą wodną nie rozpuszczalnikową
    Jarovnik, możesz zasugerować jakiegos producenta, nazwę produktu. Potrzebuję jakiegoś punktu zaczepienia, żeby na przykład ściągnąć kartę charakterystyk produktu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony