dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 84
  1. #1

    Domyślnie Moje wnętrza i prośba o pomoc :)

    Witajcie

    Po raz kolejny chciałam Was poprosić o pomoc w aranżacji moich wnętrz. Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ani nawet pół ekspertem. Coś tam w domu już naskrobaliśmy, niektóre wybory były trafne, inne mniej. Teraz chcemy 'sklecić' dom w jedną całość, ponieważ niedługo się przeprowadzamy Nie chciałam zakładać dziennika budowy, bo praktycznie cała budowa za nami, a zakładanie tematu, dla każdego pomieszczenia osobno nie ma sensu

    Na pierwszy ogień idzie klatka schodowa (zdjęcie poniżej). Schody są sosnowe, ściany to kolor Caramel firmy Beckers. Tralki są tymczasowe, wkrótce będę bardziej nowoczesne (coś w tym stylu, jak na załączonym zdjęciu).

    Macie jakieś pomysły na aranżację?

    Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00763.jpg
Wyświetleń:	644
Rozmiar:	46,3 KB
ID:	10062   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1446.JPG
Wyświetleń:	485
Rozmiar:	53,7 KB
ID:	10063  

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dopioni
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    106

    Domyślnie

    Ja bym balustrad nie zmieniała (duży koszt), tylko pomalowała na biało, podobnie ze stopniami i podstopnicami. Trochę niefajnie, że ten kaloryfer tak centralnie... Ściany również białe, bądz szare i czarno-białe fotografie po prawej i lewej stronie i będzie pięknie

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    A ja wystrój klatki dopasowałabym do pomieszczeń, z którymi się ona wiąże

  4. #4

    Domyślnie

    Bardzo Wam dziękuję dziewczyny za wypowiedzi

    Dopioni -Stopni nie możemy raczej wybielić, bo na dole wszystkie drzwi będą właśnie sosnowe. Szafa również będzie sosnowa + wszystkie parapety w domu są takie. Fakt kaloryfer troszkę burzy całość ..

    Jolisko - Klatka schodowa spaja ze sobą 'przedpokój' do reszty pokoi na górze oraz kawałek między salonem, a przedpokojem na dole. Jeszcze nic nie jest zaaranżowane, mamy tylko podłogi oraz pomalowane ściany (wszystkie prawie jednakowe - kremy), także praktycznie jeszcze nic nie ma

  5. #5

    Domyślnie

    Ja bym przede wszystkim pomyślała o oryginalnej zabudowie kaloryfera - rzuca się w oczy o wiele bardziej niż tralki. Kolor schodów bardzo mi się podoba

  6. #6

    Domyślnie

    Całkowicie popieram kasiaros trzeba jakoś ładnie zabudować ten kaloryfer ( może jako półkę na całą szerokość klatki ale nie do samej podlogi bo kaloryfer jest wysoko) Coś na kształ poziomego pasa o wysokości tego grzejnika. Nad nim jakaś fajna lampa. Dobrze wyglądają te z kierunkowym oświetleniem punktowym. Na ścianach galeria zdjęć lub obrazów , albo może jakiś fajny ciepły kolorystycznie tynk strukturalny. ( niekoniecznie na całej ścianie)

  7. #7

    Red face

    Dziękuję Wam bardzo za odzew!

    Poszperałam troszkę w internecie i znalazłam coś takiego (załączyłam w zdjęciach). Przepraszam jeśli użyłam zdjęcia czyjegoś wnętrza, ale mam kilkadziesiąt zapisanych na swoim komputerze i już nie wiem, które jest czyje Czy Waszym zdaniem nadaje się takie oświetlenie jak na pierwszym zdjęciu? Co do zabudowy - bardzo podobają mi się takie nowoczesne rozwiązania (choć jedno zamieszczone zdjęcie -4 to nie kaloryfer, ale sam pomysł zabudowy bardzo mi się spodobał). Może coś takiego + fototapeta, czy to samo w sobie już jest ok? Podobają mi się fototapety miast/mostów.
    Podobają mi się również tapety na szafach wnękowych (taką planujemy w przedpokoju sosna + bardzo delikatna tapeta biała, chcemy by przypominały styl drzwi japońskich, tyle,że zamiast papieru, właśnie taką jasną tapetę). Może gdyby obudować czymś kaloryfer, na co da się położyć taką tapetę, powoli zaczęłyby się scalać pomieszczenia w domu? Co o tym wszystkim myślicie?

    Sama w życiu bym nie wymyśliła pomysłu z zabudową kaloryfera! (serio! ) Dzięki wielkie dziewczyny
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	23804589gbsmbzf1awa1guq.jpg
Wyświetleń:	357
Rozmiar:	41,4 KB
ID:	10182   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	33a03d83393e90cfmed.jpg
Wyświetleń:	305
Rozmiar:	33,8 KB
ID:	10183   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ugbwckzdmjab5knzrx.jpg
Wyświetleń:	295
Rozmiar:	66,3 KB
ID:	10184   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	inne_007.jpg
Wyświetleń:	303
Rozmiar:	61,1 KB
ID:	10185   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dsc07778.jpg
Wyświetleń:	291
Rozmiar:	32,8 KB
ID:	10186  

    Ostatnio edytowane przez DoniaSuzzi ; 09-05-2010 o 19:22

  8. #8

    Domyślnie

    Twoje pomysły zaczynają nabierać kształtu Szafa w stylu japońskim z naklejoną jaśniutką tapetą, do tego w takim samym stylu zabudowany kaloryfer to juzżma ręce i nogi, byle by inne wnętrza do nich przylegające nie odbiegały zbyt mocno stylem.

  9. #9

    Domyślnie

    Racja, Kasiaros tylko z jakiego tworzywa obudować kaloryfer, żeby dało się nakleić taką tapetę jak na szafie? Kompletnie się na tym nie znam czyli obudowa + oświetlenie (co powiecie o tym co wkleiłam w poprzednim poście?). Coś jeszcze?

  10. #10

    Post

    Przesyłam link - może tu coś znajdziesz - www.obudowy-kaloryferow.pl

  11. #11

    Domyślnie

    Kasiaros, dziękuję bardzo!

    Zrobiłam bardzo, BARDZO amatorską aranżację klatki schodowej. Kaloryfer zabudowany szybką (taką jak moje drzwi + sona, z której są schody). a nad tym listwa z sześcioma halogenami. Co o tym myślicie?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00763.JPG
Wyświetleń:	336
Rozmiar:	43,2 KB
ID:	10369  

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Wolę nie pisać, co myślę o tych halogenach ... Masz szansę na wysmakowaną, oszczędną w treści a bogatą w formie klatkę schodową - nie zepsuj tego.

    Teraz zauważyłam, że podłogę masz połączoną ze schodami dość szeroką i wysoką listwą - nie boisz się, że ktoś (np. dziecko) zmierzając na schody, potknie się na niej? Ja na pewno zaliczyłabym kilka lotów po wybiciu się z tego progu

  13. #13

    Domyślnie

    Jolisko - jakie oświetlenie proponujesz? Szczerze powiedziawszy kompletnie nie mam na nie pomysłu. Co do listwy, w rzeczywistości nie jest on wysoka, raczej trudno o nią zahaczyć, i o ile w ogóle się da
    Ostatnio edytowane przez DoniaSuzzi ; 12-05-2010 o 11:29

  14. #14

    Domyślnie

    Witam szczerze to co teraz pokazałas to dla mnie wyglada jak plazma na klatce schodowej, ja bym zabudowała ale na cała szerokosc tej sciany ten kaloryf (swoja droga jaka ja bylam madra ze niedopuscilam do tego u siebie i mam w scianie mate grzejna ) i ta listwa halogenow jest tez do bani sorry , naprawde mozna na tej klatce stworzyc cos fajnego

  15. #15

    Domyślnie

    Nikola79 - Tylko najgorsze jest to, że każdy krytykuje, a nikt nic konkretnego nie proponuje. Ja podkreśliłam na początku, że nie znam się na aranżacji wnętrz i zwracam się o pomoc. Jednak zamiast niej otrzymuje tylko krytykę.

    Właściwie to nie pamiętam, kiedy ktoś doradził - jak co zrobić, żeby było dobrze. Jedyne co na razie przeczytałam pytając się na forum o coś, to 'osobiście mi się to nie podoba', 'sorry fatalne' itp...
    Ostatnio edytowane przez DoniaSuzzi ; 12-05-2010 o 22:00

  16. #16

    Domyślnie

    wiesz co mi jest jakos ciezko cos doradzic bo ja musze jakos "czuć" to wnetrze , klatke mamy bardzo podobna tylko kurde u Ciebie ten kaloryfer strasznie zawadza, ja w tym miejscu mam duza naklejke na scianie z boku mam obrazki czarno biale i kinkiet , dlatego pasuje cos wymyslic wlasnie zeby ten kaloryf zakryc jakas obudowe , wtedy z boku jakies fajen ramki ze zdjeciami i bedzie fajnie

  17. #17

    Domyślnie

    Czyli wiem, że nic nie wiem

    Ale i tak dzięki za wypowiedź

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Doniu,

    kaloryfer wisi na takiej wysokości, że trudno cokolwiek sensownego radzić na podstawie jednego ujęcia, wyprowadzenie światła centralnie nad nim też nie pomaga. Prosiłam Cię o info, jak są urządzone hole, z którymi wiąże się klatka...

    Gdybym zafundowała sobie takie cudo, to 1) zryłabym ścianę na etapie budowy, kiedy już było widać, gdzie wypadnie grzejnik; 2) jeśli rycie nie wchodziłoby w grę, kupiłabym pionowy dekoracyjny grzejnik. A teraz? Jeśli grzejnik ma spełniać swoją funkcję - bo chyba po to go zamontowaliście - to nie może być całkowicie zabudowany, a tylko takie rozwiązanie teraz ukryje jego niefortunne położenie.

    Światło dałabym jedno, minimalistyczne w formie - płaski kinkiet i tyle, nie ma powodów, by przyciągać wzrok bogatą lampą do grzejnika. I żadnych ozdób na tej ścianie
    Skąd jest to światło widoczne na suficie: z okna dachowego czy lampy sufitowej?

  19. #19

    Domyślnie

    Witaj Doniu,
    kaloryfer jest, wiec trzeba cos z nim zrobic - zdjac, zaslonic, odslonic?
    kinkiet dalabym zdecydowanie jeden, pewnie nowoczesny, bo w tym kierunku idzie Twoja wymiana tralek
    zaslanianie - byla juz mowa o zabudowie, dodatkowo w sprzedazy jest wiele metalowych konstrukcji, normalnie wieszanych na scianach, moze w Twoim przypadku sprawdzily by sie na kaloryferze?
    odslanianie - dla bardziej odwaznych - mozna wokol kaloryfera namalowac super rame albo zamowic u lokalnego artysty sosnowa, rzezbiona rame?
    ostateczna decyzja i tak Twoja Doniu, bo to Twoj korytarz





    God put me on this earth to accomplish a certain number of things. Right now I am so far behind that I will never die.

  20. #20

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny za porady

    Górny oraz dolny hol są poniżej na zdjęciach. Na dole, drzwi będę wymienione na sosnowe (takie jak są schody). Podłoga na dole nie jest wymarzona, ale to nie była niestety nasza decyzja Światło na klatce pada z okna - również załączam zdjęcie.

    Tak szukam po sieci jakiejś ciekawej zabudowy kaloryfera i znalazłam coś takiego (4 zdjęcie). Co o tym sądzicie? Wiadomo, że drzewo zamiast tego, byłoby sosnowe. I kolejne 5 zdjęcie z podświetleniem (może bez tego wzoru), ale to już chyba wyższa szkoła jazdy. Nic innego póki co, co mi się podoba nie znalazłam.

    Co do światła macie rację w zupełności. Może warto by dać oświetlenie na klatce schodowej i na górze w holu z tej samej linii? Może macie jakieś propozycje?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00764.jpg
Wyświetleń:	198
Rozmiar:	61,1 KB
ID:	10938   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00766.jpg
Wyświetleń:	205
Rozmiar:	38,2 KB
ID:	10939   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00779.jpg
Wyświetleń:	205
Rozmiar:	45,1 KB
ID:	10940   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jDW5yoDahUryK6AYxB.jpg
Wyświetleń:	216
Rozmiar:	55,1 KB
ID:	10941   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	my6kw1dC0t1FETzEDB.jpg
Wyświetleń:	213
Rozmiar:	34,6 KB
ID:	10942  

    Ostatnio edytowane przez DoniaSuzzi ; 18-05-2010 o 00:35

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony