dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: jaka masz blachodachowke?

Głosujących
154. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Rautaruukki

    35 22,73%
  • Pruszynski

    23 14,94%
  • Lindab

    5 3,25%
  • Blachodachowka z posypka

    7 4,55%
  • Planja

    16 10,39%
  • innego producenta

    68 44,16%
Strona 78 z 91
Pokaż wyniki od 1.541 do 1.560 z 1807
  1. #1541
    Banned
    Wojtko55

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Bialystok
    Kod pocztowy
    15-814
    Posty
    204

    Domyślnie

    No to oczywiście zależy dla kogo. Ja miałem odpowiednią więźbę pod dachówkę, więc my również nie praliśmy pod uwagę blachy w żadnym aspekcie, no ale to oczywiście osobiste zdanie

  2. #1542
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Cześć - chciałbym zapytać "użytkowników" blachy o dwie sprawy. Czy nagrzewanie poddasza ma znaczenie czy mamy blache czy dachówę (betonową/ceramiczną)? Drugie: Czy rzeczywiście może być zauważalna różnica w tłumieniu odgłosów kropel deszczu w porównaniu z dachówką?
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  3. #1543
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jerrry1
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    203

    Domyślnie

    Witam.
    Czy na żywotność i porastanie mchem ma wpływ czy blacha jest w połysku, półmacie czy macie?

  4. #1544
    Banned
    JendrzejJawor

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Augustów
    Kod pocztowy
    16-300
    Posty
    200

    Domyślnie

    To jest po prostu inna farba, a sama blacha zostaje zawsze taka sama i taka czy inna farba będziesz musiał to konserwować, a mat po prostu może być droższy

  5. #1545

    Domyślnie

    Cytat Napisał jerrry1 Zobacz post
    Witam.
    Czy na żywotność i porastanie mchem ma wpływ czy blacha jest w połysku, półmacie czy macie?
    Blachy matowe ze wzgledu na strukture powloki sa znacznie bardziej narazone na porastanie mchem. Wszystko zalezy od warunkow , polyskowe rowniez porastaja, ale zazwyczaj po dluzszym okresie.
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  6. #1546
    Banned
    JendrzejJawor

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Augustów
    Kod pocztowy
    16-300
    Posty
    200

    Domyślnie

    Jeżeli twoja więźba jest wystarczająca to popatrz po dachówka betonowych, bo mogą być lepszym rozwiązaniem w podobnej cenie.

  7. #1547

    Domyślnie

    Witam mam da dachu rukki monterrey od miesiaca.Dzisiaj ogladalem blache i zobaczylem rdzawe plamki na daszku nad wjazdem do garazu.Na dachu ogladalem i nic nie widzialem,ogladalem resztki blachy tez nic nie bylo.Cholernie sie martwie.Wiecie czy rukki wymaga tylko faktury przy reklamacji czy cos wiecej?

  8. #1548
    Banned
    JendrzejJawor

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Augustów
    Kod pocztowy
    16-300
    Posty
    200

    Domyślnie

    Możliwe, że kupiłeś uszkodzony produkt. Jak najszybciej reklamacja. Blacha niestety to do siebie ma, że jest nietrwała, niestety.

  9. #1549

    Domyślnie

    Cytat Napisał makumba83 Zobacz post
    Witam mam da dachu rukki monterrey od miesiaca.Dzisiaj ogladalem blache i zobaczylem rdzawe plamki na daszku nad wjazdem do garazu.Na dachu ogladalem i nic nie widzialem,ogladalem resztki blachy tez nic nie bylo.Cholernie sie martwie.Wiecie czy rukki wymaga tylko faktury przy reklamacji czy cos wiecej?
    Możesz wstawić zdjęcia?
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  10. #1550

    Domyślnie

    My stwierdziliśmy podczas budowy, że najlepsze są blachodachówki robione przez Accelor Mittal, zdecydowanie można spokojnie mówić o jej jakości. Znalazłem taką firmę [moderowano reklamę] która dodatkowo ma przystępne ceny. No i teraz z czystym sumieniem - polecam
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 08-01-2016 o 18:25

  11. #1551
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mateusz127

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    okolice Łomianek
    Posty
    38

    Domyślnie

    Witam serdecznie , jestem na etapie wyboru producenta blachy modułowej .Dach kopertowy 300m2. W sumie mam kilkanaście ofert od 3 producentów blach. Oferty na blachy Pruszyńskiego MAT i PURMAT , Venecje X-Mat i D-Mat oraz na Plannja Flex. Rozpiętość cenowa oczywiście istnieje ale to co mnie dużo bardziej zastanawia to jakość produktu. Każdy sprzedawca chwali swoje szczególnie kiedy żyje na prowizji ale dlatego są fora takie jak to żeby móc rozmawiać o konkretnych sprawach. Blachy z Pruszyńskiego od sprzedawcy który składał ofertę widzę że są z Arcellor Mittal , co do pozostałych nie wiem bo zwyczajnie nie spytałem. Przyznam , że nie jest dla mnie problemem żeby ujawnić ceny za panel ale nie chciałbym się tylko na nich skupiać - ponieważ to co np.zauważyłem pewna część ofert odbija sobie nieco niższą cenę modułu w np.pozostałych rzeczach takich jak gąsiory, blachy płaskie, membrany itp. To co mnie interesuje to pomoc przy doborze odpowiedniej jakościowo blachy i Wasze doświadczenia z tym co sami macie. Wiem , że na pewno są też sprzedawcy na forum i ich opinii też chętnie wysłucham. Dodam , że wychodzę z założenia w życiu że nie zawsze trzeba jeździć mercedesem (przesadnie przepłaconym) żeby wygodnie i spokojnie dotrzeć z punktu A do punktu B to samo można zrobić oplem albo fordem. Pozdrawiam Mateusz

  12. #1552
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zwolin

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    09-453
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał obibas Zobacz post
    Witam . PYTANIE ZA 100pk jaką blachę wybrać :
    1.Blacha PRUSZYŃSKI TUR Powłoka poliuretanowa PURMAT .
    2. Blacha BudMat Venecja X-Mat SSAB .
    3. blacha modułowa Scandinavia.
    Proszę o pomoc bo już zgłupiałem każdy mówi co innego...
    Jeżeli bierzesz pod uwagę tylko tę 3, to zdecydowanie Bud Mat. Możesz ewentualnie pomyśleć nad Ruukki.

  13. #1553

    Domyślnie

    Dzisiejszy rynek ma naprawdę wybor kolosalny jeżeli chodzi o blachdachowke to oczywiście każdy powie coś od siebie nie biorąc pod uwagę sepow i ich "jakby to rzec okazalych cen" jako wykonawcą polecam finere bardzo prosta w montarzu. Tu można liczyć na upusty,bardzo duże przeciętnie dekarzom wychodzi 14 zł na godzinę wierzcie bądź nie . Wiadomo można przyoszczedzic bardzo łatwo typowa germania jest bardzo tania montaż bardzo prosty nich metry lecą raz dwa ale przychodzi zimą tak jął teraz i dupa ludzie kombinuja. Pytanie w temacie ak sprawdzić taki dach? Nie ma nic prostszego patrz pod fale w kącie około 45 stopni każda nierówność sprawdzisz mało tego, poznasz lenistwo twojego dekarza powodzenia z poprawkami. Polecam podwójne obróbki komina!!! Zygmunt Chajzer xD

  14. #1554

    Domyślnie

    Z mojej strony mogę polecić Bud Mat. Co prawda kazda blacha prędzej czy później zacznie mieć jakieś ubytki - a to zacznie blaknąć, a to trochę rdzewieć przy miejscach cięć lub wkrętach, ale akurat tego producenta testowałem i wiem, że bacha jest wytryzmała.

  15. #1555
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Co znaczy "testowałem"? Montowałeś ja 20 lat temu czy może masz jakieś laboratorium badawcze? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #1556

    Domyślnie

    Witam,

    Jesteśmy na etapie kończenia projektu i musimy podjąć decyzje czy dachówka czy blachodachowka - ze względu na konstrukcje i obciążenie. Dom bedzie wybudowany na dzialce lesnej - bardzo duzo sosen stad tez z zona myslellimy o dachowce (angobowanej albo glazurowanej z listwami miedziowymi) aby nie porastały mchem a przynajmniej jak najmniej. Niemniej architekt mowi nam, ze teraz sa o wiele lepsze blachy z nowymi pokryciami i na nich nic nie rosnie....prawda to czy nie? A jeśli tak to ktoś może podać jakieś przykłady, jaki to typ blach? Bo mi sie wydaje,że nawet "gładkie" balchy porastaja. (oczywiście oprócz miedzianych
    Ostatnio edytowane przez .:Paco:. ; 10-01-2016 o 08:46

  17. #1557
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Porastać będzie każda blacha za wyjątkiem miedzianej. Nie musisz jeszcze podejmować decyzji odnośnie pokrycia pod warunkiem, że więźba będzie zaprojektowana pod ciężkie pokrycie. Zachęcam do takiego rozwiązania bo inaczej już do końca będzie z skazany na lekkie pokrycie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  18. #1558

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Porastać będzie każda blacha za wyjątkiem miedzianej. Nie musisz jeszcze podejmować decyzji odnośnie pokrycia pod warunkiem, że więźba będzie zaprojektowana pod ciężkie pokrycie. Zachęcam do takiego rozwiązania bo inaczej już do końca będzie z skazany na lekkie pokrycie. Pozdrawiam.
    Dzieki Andrzej to chyba pozostaniemy przy dachowce - poki co tak wiezba jest przygotowywana, na pelnym odeskowaniu. A te listwy.tasmy miedziowe rzeczywiscie pomagaja przy dachowkach walczyc z mchem czy nie warto?

  19. #1559
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Obróbki miedziane skutecznie chronią dach przed porastaniem. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie szerokiej taśmy pod gąsiory i wysunięciem jej za obrys gąsiora. Konieczne staje się jednak zastosowanie wszystkich obróbek z miedzi czyli koszy, kominów, pasów nadrynnowych itp. Rynny mogą być z PVC. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #1560

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Obróbki miedziane skutecznie chronią dach przed porastaniem. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie szerokiej taśmy pod gąsiory i wysunięciem jej za obrys gąsiora. Konieczne staje się jednak zastosowanie wszystkich obróbek z miedzi czyli koszy, kominów, pasów nadrynnowych itp. Rynny mogą być z PVC. Pozdrawiam.
    Rozumiem, że nie można "mieszać" rodzajów blach bo wchodzą w reakcję - tylko problem jest taki,że blacha miedziana się utlenia a przez kiedyś zrobi się zielona a taki kolor może nie pasować. Dlatego myślałem aby dać tylko miedź pod gąsiory (nie będę miał ani jednego komina) bo podobno to wystarczy aby jony "pokryły dach w dół" a obróbkę z blachy podobnej do dachówki.....zda to egzamin?

Strona 78 z 91

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony