dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: jaka masz blachodachowke?

Głosujących
154. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Rautaruukki

    35 22,73%
  • Pruszynski

    23 14,94%
  • Lindab

    5 3,25%
  • Blachodachowka z posypka

    7 4,55%
  • Planja

    16 10,39%
  • innego producenta

    68 44,16%
Strona 11 z 91
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 1807
  1. #201

    Domyślnie

    Od trzech lat na dachu blacha KAMI.Blacharze przy układaniu mówili ,że nie spotkali tak pasownej balchy.Wygląda na dachu bardzo dobrze .Nie widać połączeń arkuszy.Kawałek blachy celowo porysowałem i leży sobie pod płotem.Przez trzy lata ani śladu korozji.Myśle ,że nie tylko przez trzy lata....Polecam

  2. #202

    Domyślnie

    Wlasnie jestem w trakcie zakladania blachodachowki z tej firmy, w przyszlym tygodniu beda wykanczac gasiory,obrobki. dekarze uwazaja,ze sklada sie bardzo ladnie i to poprostu widac a raczej nie widac zadnych laczen mnie sie bardzo podoba!!!!! wybralam nowe tloczenie o nazwie DIAMENT wyglada na dachu super!!!!!

  3. #203

    Domyślnie

    Właśnie skończyłem dach Plannja Regola układana w arkuszach poziomych a nie pionowych, blacha ta ma łatę nośną w standardzie nie ma potrzeby montażu łat drewnianych poza łatą startową przy okapie.
    Mam kolor czarny mat ponieważ połysk mi się nie podoba, a Regola występuje tylko w macie. Wszyscy którzy spoglądaja na dach sadzą że jest to dachówka oczywiście ci niewtajemniczeni w szczegóły. Regola ma jedyn na rynku profil i jako jedyna jest produkowana w Szwecji (0,55mm blachy nie pwłok lakierniczych), Prószyński i wszytkie takie były bardzo cienkie i wiotkie blaszki nie mówiąć że pisza nie prawde w reklamach o blachach szwedzkich, koło szwedzkich to one nawet nie leżały.

    Przy kalkulacji dachu musicie liczyć kosztorys nie od 1m2 z reklamy , ale ze wszytkimi obróbkami i akcesoriami i nie sugerować się cenami tylko jakością wyrobu (różnica 1 czy 2 tysięcy na dachu to żadna róznica), dodatkowo orynnowanie Planjja Siba o bardzo dobrych parametrach jakościowych i kilku warstwach ochronnych. Jeżeli ktoś chciałby info na firmę z okolic Poznania 40 km na południe proszę o info na emaila (polecam sprawdzona ekipe z doświadczeniem w dekarstwie).
    PRO

  4. #204

    Domyślnie Plusy i minusy

    To prawda składa się dobrze (z tego co dzisiaj pytałam, ale jest delikatna i wiotka - łatwo o załamania - co jest minusem. W efekcie może lepdze są sztywniejsze blachodachówki (trudniejsze w ułożeniu) - ale to już tylko moje przypuszczenie

  5. #205
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał asaj
    Wlasnie jestem w trakcie zakladania blachodachowki z tej firmy, w przyszlym tygodniu beda wykanczac gasiory,obrobki. dekarze uwazaja,ze sklada sie bardzo ladnie i to poprostu widac a raczej nie widac zadnych laczen mnie sie bardzo podoba!!!!! wybralam nowe tloczenie o nazwie DIAMENT wyglada na dachu super!!!!!
    A gdzie kupiłaś i za ile, bo jestem w trakcie kupowania (i przymierzam się do tej z promocji BudMat-u po 21.95zł netto za rzeczywisty m2) ?
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

  6. #206

    Domyślnie Blachodachówka

    Kupowałam jeszcze w kwietniu (chyba na początku) i cena sporo wyższa od aktualnej (choć jeszcze vat był 7 proc.) kosztowała 24 zł m efektywny, ale w całym zamieszaniu kwietniowym w efekcie przy odbiorze trzeba było zapłacić 25 zł. Podobno co zamówienie to była inna cena.

  7. #207

    Domyślnie Blachodachówka

    Kupowałam jeszcze w kwietniu (chyba na początku) i cena sporo wyższa od aktualnej (choć jeszcze vat był 7 proc.) kosztowała 24 zł m efektywny, ale w całym zamieszaniu kwietniowym w efekcie przy odbiorze trzeba było zapłacić 25 zł. Podobno co zamówienie to była inna cena.

  8. #208
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Czyli cena po 25zł za m2 brutto (KaliszII) jest do przyjęcia?
    A co ze składowaniem, jak długo może leżeć na placu, bo nie wiem czy zgram termin z cieślą?
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

  9. #209

    Domyślnie oczywiście

    Oczywiście, że ta cena jest przystępna tym bardziej, że identyczna była w kwietniu z 7 proc. vatem , blachodachówka może być składowana do 6 m-cy

  10. #210

    Domyślnie Blachodachówka "SARA"

    Czy ktoś z was ma tę dachuwkę już na dachu?
    Czy jesteście zadowoleni?
    Noszę się z zamiarem zakupu właśnie tej blachodachówki, ale nie jestem pewna czy aby dobrze wybrałam, być może jest jakaś tańsza o podobnych parametrach lub nawet lepszych
    Proszę o wypowiedzi
    Dziękuję

  11. #211

    Domyślnie

    POLECAM THYSSEN KRUPA- z blachprofil 2- u mnie jest ALFA plus w macie, kolor ceglasty 750. kupiłem ją po 25,90 miesiąc temu z dużym rabatem - teraz jest podobno w promocji po 27,50. Dekarze byli bardzo zadowoleni i naprawdę ładnie się składała bez widocznych połączeń. Jestem naprawdę zadowolony - polecam, natomiast sarę proponowano mi za 32,00- dekarze uważają sarę cyt.:"za lepszą z tych gorszych". Ale ja jestem b. zadowolony z mojej.

  12. #212

    Domyślnie

    U moich rodziców jest na dachu juz pare lat i sa zadowoleni. To podobno blachodachowka dobrej jakosci.

  13. #213

    Domyślnie

    ArtMedia-nie wiem gdzie znalazłeś swoich 'fachowców' od dachu, ale z tego co napisałeś wynika raczej że najlepiej nadają się do blachy trapezowej...a już na pewno w życiu nie kładli blach Plannji.
    Te róznice w głębokości tłoczenia o których pisałeś sa zrobione celowo i służą właśnie temu aby łączenia pionowe blachy były jak najmniej widoczne(jest to dość oczywiste że w miejscu nałożenia na siebie modułów o takiej samej głębokosci tłoczenia powstanie zgrubienie ) ten patent stosuje zresztą nie tylko Plannja ,a tłumaczenia Twoich 'fachowców' najprawdopodobniej wynikały z tego że nie potrafili takiej blachy położyc i nawet nie wiedzieli dlaczego


    pozdrawiam krzysiek

  14. #214

    Domyślnie

    ArtMedia-nie wiem gdzie znalazłeś swoich 'fachowców' od dachu, ale z tego co napisałeś wynika raczej że najlepiej nadają się do blachy trapezowej...a już na pewno w życiu nie kładli blach Plannji.
    Te róznice w głębokości tłoczenia o których pisałeś sa zrobione celowo i służą właśnie temu aby łączenia pionowe blachy były jak najmniej widoczne(jest to dość oczywiste że w miejscu nałożenia na siebie modułów o takiej samej głębokosci tłoczenia powstanie zgrubienie ) ten patent stosuje zresztą nie tylko Plannja ,a tłumaczenia Twoich 'fachowców' najprawdopodobniej wynikały z tego że nie potrafili takiej blachy położyc i nawet nie wiedzieli dlaczego


    pozdrawiam krzysiek

  15. #215

    Domyślnie

    Ja mam czarny mat Plannja Regola super polecam.
    PRO

  16. #216

    Domyślnie

    Alfa plus z Blachprofil 2 w kolorze cegła mat, to piękna blachodachówka a i dekarze byli bardzo mile zaskoczeni, a trzeba przyznać, że jest to jedna z tańszych blach na rynku (tłoczona z niemieckiej blachy thyssen krup). No i cena blachy płaskiej, której sporo idzie na obróbki jest nieporównywalnie niższa.
    Jestem bardzo zadowolony z końcowego efektu.
    pozdrawiam.

  17. #217

    Domyślnie

    Dlaczego "tylko nie Pruszyński" ?
    Ich Kron jest bardzo ładny i już się przymierzałem...

  18. #218

    Domyślnie

    Opinia moich dekarzy jest taka, że: "jeśli już Pruszyński, to trzeba wiedzieć gdzie blacha była tłoczona ( trzeba to po prostu zobaczyć dach zrobiony już ta blachą), bywa tak czasami, że pomiędzy profile (moduły) kolejnych arkuszy można włożyć wręcz palec, a jest to wynikiem ogromnych różnic w procesie tłoczenia- po prostu mają zniszczone prasy. To samo jest w Polonice.
    Godna polecenia jest Sara z Budmatu, ale tłoczona w Ostrowcu Świętokrzyskim,( Płocka nie polecam)- ładnie to wygląda, ale był to ceglasty mat- a cena porównywalna ( chyba jakaś promocja jest teraz na brąz 21,99 netto, czy cuś?).
    A u mnie jest tak jak wcześniej napisałem Alfa plus i jestem b. zadowolony.
    We Warszawie na Radzymińskiej jest hurtownia, sprzedaż także poprzez internet, przy swoich ogromnych ilościach jakie sprzedają mają naprawdę ceny niższe niż u nas we radomiu.
    A może blaszki z wyższej półki??? Ceny nieco spadły.
    Pozdrowienia

  19. #219

    Domyślnie

    Polecam blachodachówki:
    1. Lindab LPAH wysoki profil (63 mm - głębszy od Plannji Royal), moduł 40 i LPAL niski profil, moduł 35.
    Składa się idealnie, ścięte narożniki (lewy dolny i prawy górny) zmniejszają ilość nakładających się na siebie blach na łączeniach z czterech do dwóch, ułatwiając montaż. Początek każdego arkusza jest przycięty do fali (nie widać absolutnie połączeń wzdłużnych na większych połaciach dachu). Blachodachówka Lindab LPAH jest jedną z najdroższych (pułap Plannja Royal), jednak jesienna promocja Lindaba może zachęcać do zakupu.
    2. Finco-Stal Akcent, Viva, Vega - blachodachówki tłoczone z fińskich blach powlekanych Rautaruukki. Sprzedaję tego najwięcej, a jeszcze nigdy nie zdażyła się reklamacja. Pułap cenowy Sary z Budmatu i Finishdak Finish Profiles (też dobre i sprawdzone blachy). Blachy Finco-Stal również bardzo dobrze się składają.
    Odnośnie Pruszyńskiego - słyszałem, że się poprawił. Tłoczy z blach Rautaruukki. Jednak nieprędko zdobędzie pełne zaufanie klientów. Zepsuł sobie opinię tłocząc ze słowackich blach, które sypały się po paru latach.

    Odnośnie Plannji - bardzo dobre blachodachówki. Wątpię żeby ktokolwiek miał zastrzeżenia do blachodachówek Regent, Rapid i Regola. Jeżeli chodzi o Royal to faktycznie były problemy ze składaniem się blachodachówek sprzedawanych na przełomie roku 2002/2003.
    Mam nadzieję że Szwedzi więcej nie wcisną nam chłamu. Uważam, że klient kupując towar droższy o 20% od popularnych blach (Finco Akcent, Sara) nie powinien się martwić o dokładność tłoczenia i jednakowy odcień koloru arkuszy.
    A wszystkim rozważającym zakup Plannji Royal proponuję porównać ją do Lindaba LPAH.
    Pozdrawiam
    [email protected]

  20. #220

    Domyślnie

    ja mam RR czarny mat i jestem z jej jakosci b. zadowolony. NIestety terminy maja kilkumiesieczne.

    to nie prawda ze Pruszynski robi blachodachowke z blach RR. Poprosilem ich o taka informacje na pismie i niestety "nie mogli mi czegos takiego wystawic". Poza tym kupilem kilka arkuszy plaskiej blachy czarny mat od Pruszynskiego i rozni sie odcieniem od blachy RR.

Strona 11 z 91

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony