dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: jaka masz blachodachowke?

Głosujących
154. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Rautaruukki

    35 22,73%
  • Pruszynski

    23 14,94%
  • Lindab

    5 3,25%
  • Blachodachowka z posypka

    7 4,55%
  • Planja

    16 10,39%
  • innego producenta

    68 44,16%
Strona 14 z 91
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 1807
  1. #261
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Jak blacha będzie grubsza, to i odpowiedniu droższa i cięższa i wtedy lepiej dać dachówkę. Z tym chodzeniem po dachu, to jakoś nie mogę sobie wyobrazić. Nowa blacha jest posmarowana olejem i jest bardzo śliska. Chodzi się po drabinie położonej na tej blasze, a do drabiny przymocowuje się od spodu jeszcze worki z sianem, coby jej nie porysować. Drabinę można linkami przez kalenicę przymocować np. do betoniarki lub do łat z jeszcze nie przykrytej części. Może są i inne patenty, ale ja tak robiłem.
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

  2. #262

    Domyślnie

    Ja mam blachodachówke Gasell, ktora teraz polaczyla sie z Rautaruuki i nazywa sie Ruuki. www.gasell.com.pl
    Dekarz bardzo chwalil ta blache, nawet (tutaj przepraszam wszystkich posiadaczy blachy Planija), ze jest mniej znana a zdecydowanie tansza i lepsza.[/url]

  3. #263
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anik1776

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    5

    Domyślnie Blachodachówka panelowa

    Witam !!!
    Mam pytanie zmieniam pokrycie dachowe i chciałabym się uzyskać opinie odnośnie blachodachówki panelowej (np. firmy Mansard-Bis lub innej). Którą lepiej wybrać blachodachówkę panelową czy blachodachówkę w większych arkuszach ?
    Za opinie z góry serdecznie dziękuję

  4. #264

    Domyślnie

    co to za blachodachówka panelowa czy o takim kształcie

    ________________________________
    | |
    | |
    | |
    |_______________________________|
    Obyś się budował !!!

    [email protected]

  5. #265

    Domyślnie

    anik1776
    Już wiem jaka to blachodachówka . Chciałem założych taką samą firmy
    PLANNJA Regola - 53, 00 zł za m.

    Możesz mi podać namiary na inne firmy produkujace taką samą blache,
    może być na priva, adres w stopce.

    Z góry dzięki
    Obyś się budował !!!

    [email protected]

  6. #266
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anik1776

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    5

    Domyślnie

    Troche inna bo w planiji zdaje sie że nie potrzeba łat natomiast tutaj są niezbędne. Ale jeśli chodzi o odpadowośc to max. 2 %(fachowcy mówią że z reguły mniej i toprzy przy skomplikowanych dachach).

  7. #267

    Domyślnie

    Anik1776 już ją obejrzałęm na stronie firmy.

    A może znasz adresy innych firm posiadających w swojej ofercie taką blache, bo jak widzisz w emblemacie mam dach bardzo skomplikowany
    Obyś się budował !!!

    [email protected]

  8. #268
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anik1776

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    5

    Domyślnie

    tylko regamet.com.pl

  9. #269

    Domyślnie Blachodachówka - jaką wybrać

    Napiszcie proszę jakiego producenta blachodachówki wybrać. Sprzedawcy reklamują szwedzkie blachy jako najlepsze. Czy te robione w Polsce są gorsze. Czy cena idzie w parze z jakością. Na co zwrócić uwagę przy wyborze.
    sylwekb.

  10. #270

  11. #271

    Domyślnie Jaką blachodachówkę?

    Mam położoną Planyę Royal. Kupowałem zimą i dostałem spory rabat (na tyle wysoki, że praktycznie niwelował różnicę w stosunku do tańszych).

  12. #272
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Funia
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    5.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Juras
    jeśli możesz to podaj jeszcze koszt z robocizną

  13. #273

    Domyślnie

    Cytat Napisał Funia
    Juras
    jeśli możesz to podaj jeszcze koszt z robocizną
    To było w 2002 roku więc nie pamiętam, ale chyba tak 22zł ceglasta mat za m2 i chyba 4000zł z zestawieniem więźby cały dach ok. 230m2.

  14. #274

    Domyślnie

    Wciąż jestem zadowolony z ceglastego matu - zero połączeń arkuszy.
    Firma sprzedająca- Blachprofil 2. Membrany wysokoparprzepuszczalne mają w dobrych cenach. Blacha płaska na obróbki też normalna cena.
    Polecam orynnowanie Galeco- ciemny brąz PVC (pełne uszczelkowanie- bez problemów).
    Jednak o ostatecznej decyzji radzę pomyśleć po kilku wycenach całościowych i wymiarowaniu zdejmowanym bezpośrednio z dachu.
    Kolor dachu winien współgrać z otoczeniem. Nie zrobiłbym już np. zielonego dachu pośród otaczających łąk lub dużej ilości drzew.

  15. #275

    Domyślnie LINDAB, PLANNIJA

    Zwracam się z prośbą do użytkowników blachodachówek tych firm; czy moglibyście podzielić się ze mną informacjami na temat zalet i wad obu tych blachodachówek?

  16. #276
    Karol'a
    Guest
    Karol'a

    Domyślnie

    Sama się zastanawiam jaką wybrać blachodachówkę, dlatego podtrzymuję ten post i również proszę o jakieś opinie. Natomiast znajomi odradzają mi Rauttaruki. Podobno widać na nich łączenia arkuszy? Czy to prawda?

  17. #277

    Domyślnie

    Są to blachodachówki raczej z górnej półki.
    Lindab ma w ofercie 2 profile blachodachówki (LPAL, LPAH)
    Plannja ma 4 (Regent, Rapid, Royal, Regola)
    Porównywać można Regent=LPAL
    i Royal=LPAH.
    Uważam że Lindab jest wart swojej ceny.

    Kiedyś o tym pisałem
    http://murator.com.pl/forum/viewtopi...hlight=#423962

    [email protected]

  18. #278

    Domyślnie

    Mam Planjję Regenta dopiero jeden sezon, więc co do trwałości na moim dachu niewiele mogę powiedzieć. Wszelkie gadania, że źle się składa, to brednie - ja lubie ponarzekać na majstrów, ale akurat dach mam ułożony b. ładnie.
    Dach mam prościutki - dwuspadowy, gdyby było trochę łamań - pewnie wziąłbym Regolę, jest to jedyna na rynku samonośna blachodachówka - robi się ją w takich paskach, więc jest mało ścinków, niestety na prostym dachu wyszła za drogo.
    Co do cen - brałem pod koniec kwietnia 2004 - cena z robocizną była 2 tys. niższa niż w Lindabie (w stos. do tej tańszej) a tylko 300 PLN wyższa, niż Sara z Budmatu - dach niecałe 200m2.
    Kuzyn robił wyceny ze 2 tygodnie temu i teraz taniej wychodził mu Lindab.
    Pozdrawiam
    KrzysiekSw

  19. #279

    Domyślnie

    Ja ma Plannja Regola (odcinki 4m poprzecznie ułożone) kolor czarny mat, super wygląda nie widać żadnych łączeń, niektórzy mylą z dachówką, jedyna produkowana w Szwecji nie w Polsce, jest super i nie założyłbym innej kolejnym razem.
    PRO

  20. #280

    Domyślnie

    Ja ma Plannja Regola (odcinki 4m poprzecznie ułożone) kolor czarny mat, super wygląda nie widać żadnych łączeń, niektórzy mylą z dachówką, jedyna produkowana w Szwecji nie w Polsce, jest super i nie założyłbym innej kolejnym razem.
    PRO

Strona 14 z 91

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony