dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: jaka masz blachodachowke?

Głosujących
154. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Rautaruukki

    35 22,73%
  • Pruszynski

    23 14,94%
  • Lindab

    5 3,25%
  • Blachodachowka z posypka

    7 4,55%
  • Planja

    16 10,39%
  • innego producenta

    68 44,16%
Strona 19 z 91
Pokaż wyniki od 361 do 380 z 1807
  1. #361
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Ten spór ma charakter doktrynalny. Na tym forum znajdzie się zapewne odpowiednia reprezentacja zarówno zwolenników gontów bitumicznych, blachodachówki jak i dachówki betonowej i ceramicznej. I nigdy nie dojdziemy do jednolitych ustaleń.

  2. #362

    Domyślnie

    Faktycznie, macie rację, że kładąc mokre deski na dach ich skurcz podczas schnięcia w skrajnych przypadkach może narobić dużo szkody.

  3. #363

    Domyślnie

    Cytat Napisał oskar0259
    Ten spór ma charakter doktrynalny. Na tym forum znajdzie się zapewne odpowiednia reprezentacja zarówno zwolenników gontów bitumicznych, blachodachówki jak i dachówki betonowej i ceramicznej. I nigdy nie dojdziemy do jednolitych ustaleń.
    Tu nie chodzi by kogokolwiek przekonać do swoich racji, ale wskazać plusy i minusy różnych rozwiązań. A wybór i tak należy do każdego z osobna.

  4. #364
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    W pełni się z tym zgadzam.

  5. #365

    Domyślnie Blachodachowka Terra Plegel

    Chce polozyc w tym roku blachodachowke. Niestety nie moge ze wzgledu na konstrukcje dachu polozyc dachowki. Trafilem ostatnio w internecie na blachodachowke terra plegel. Czy ktos z was mial/ma z nia jakies doswiadczenia, ile za nia placiliscie. Czy obrobki byly rowniez z tej samej blachy, ewentualnie jaki to koszt?

    Wiem ze pytan jest sporo, ale prosze o pomoc.
    Dziekuje

  6. #366

    Domyślnie

    Kto jeszcze ma uwagi?
    Nikt się nie wypowiadał o Pruszyńskim i Euronicie.

  7. #367

    Domyślnie Witam

    Euronit produkuje dachówkę cementową natomiast Pruszyński ma dobry dział marketingu. To mój komentarz na temat tego producenta blachodachówki.

  8. #368
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    BORG

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    ja mam 100mkw blachodachówki HESTIA firmy SAAB (szwedzka)
    cena 39/mkw
    dach położony na jesień

    jak na razie jest ok (odpukać )

  9. #369

    Domyślnie jaką blachodachówką???

    witam czy ktoś mi podpowie jaką blachodachówką pokryć swój dach ?
    słyszałem że dobra jest blacha firmy ruuki jest ona w rozsądnej cenie w macie 24zł lub blacha plani tylko że ona już kosztuje 33zł za metr,czy ktoś wie i mi podpowie jaką jeszcze blachą mogę kryć swój dach i żeby po przykładowych 10latach niezaczął tracić koloru? Z góry dziękuję za podpowiedzi.RAFAŁ.

  10. #370

    Domyślnie

    Ja mam kryty dach blachą Lindab wykonawcy którzy robili dach mnie na nia namówili, o rautaruki też coś wspominali i o Planji ale ta była dla mnie za droga, poza tym Lindab bardzo ładnie wyglada na dachu ma wysoki profil. Jest cięta po wytłoczeniu a nie na prosto. Poza tym jest w miare w przystępnej cenie. Znajomy ma włansie ją teraz kupować i cena 1m2 z tego co mówił ro chyba 23 zł. Poza tym jak będzie już zdecydowany na blachę to patrz takrze na cenę wykończeń bo w niektórych firmach m2 blachy moze kosztaować taniej ale odbiją to sobie póżniej na gąsiorach i całej obróbce dachu i w sumie wyjdzie na to samo jak byś kupił droższą blachę. Możesz mi wierzyć że zanim kupiłem blachę odwiedziełm wiele firm oferujących blachodachówkę różnych producentów i ta była najbardziej korzystna w stosunku cena/jakość. Jeśli będziesz zainteresowany podeślę zdjęcie jak wygląda ta blacha połżona na dachu.

  11. #371

    Domyślnie do Jarka75

    witam Jarek75 dzięki za podpowiedz jaką blachą kryc swój dach,wiesz nawet nie słyszałem odnośnie tej blachy co ty pokryłeś swój daszek,jak możesz coś więcej napisać odnośnie gwarancji i ilości warst powłok to z chęcią coś się dowiem od Ciebie a jeśli chodzi o zdjęcia to chetnie zobaczę jak wyglądają na twoim domku.Widzę tez że jesteś z woj. Lubelskiego jak możesz to podaj mi gdzie tą blachę zakupiłeś .Pozdrawiam Rafał z Puław.

  12. #372
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mkmar

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Usa
    Posty
    148

    Domyślnie

    Wybierając blachodachówkę należy najpierw kierować się pochodzeniem blachy a później samym wytwórcą tej blachodachówki. Np. Planja sama sobie produkuje blachę i sama tłoczy i podobno to dobry materiał lecz stanowczo za drogi, natomiast Lindab wykorzystuje blachy z blachowni Prelaq (jedna z bardziej renomowanych). Prelaq wykorzystuje też np. krajowy Budmat i Bratex i są to niezłe tłocznie i do tego znacznie tańsze od Lindaba. Natomiast na korzyść Lindaba przemawia właśnie ładne cięcie - mają zastrzeżony wzór użytkowy i dlatego żaden inny producent tak nie tnie (z daleka trudno odróżnić tę blachę od prawdziwej dachówki). Jeśli chodzi o powłoki to właśnie Prelaq ma chyba też jedne z lepszych. Rautaruuki natomiast bierze blachę z różnych źródeł i nigdy nie wiadomo co to za jakość, do tego powłoki są słabsze - sprawdzałem doświadczalnie.

  13. #373
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    BORG

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Prelaq to nie blachownia tylko rodzaj powłoki...

    Bratex bierze blachę z koncernu Szwedzkiego SSAB

  14. #374

    Domyślnie Re: do Jarka75

    Cytat Napisał rafal981
    witam Jarek75 dzięki za podpowiedz jaką blachą kryc swój dach,wiesz nawet nie słyszałem odnośnie tej blachy co ty pokryłeś swój daszek,jak możesz coś więcej napisać odnośnie gwarancji i ilości warst powłok to z chęcią coś się dowiem od Ciebie a jeśli chodzi o zdjęcia to chetnie zobaczę jak wyglądają na twoim domku.Widzę tez że jesteś z woj. Lubelskiego jak możesz to podaj mi gdzie tą blachę zakupiłeś .Pozdrawiam Rafał z Puław.
    Jeśli chodzi o gwarancję to z tego co pamiętam to 15 lat, otrzymasz pisemną gwarancję producenta, jeśli chodzi o powłoki niestety nie wiem musisz poszukać na stronie producenta http://www.lindab.pl/entrance.asp?LangRef=29&Area=28 firmę masz na skrzynce prywatnej z wiadomych względów aby nie było że reklamuję tę firmę. Tam było najkorzystniej i najbardziej fachowo, a jeśli chodzi o zdjęcia podaj adres @ to Ci wyślę kilka fotek.

    Pozdrawiam

  15. #375
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    michał22

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    1

    Domyślnie Re: jaką blachodachówką???

    witam, ja kryłem dach blachą na jesieni, polecił mi ją dekarz z racji na jej prawidłowe układanie się (czy jakoś tak) dzięki czemu wygłąda prawie jak dachówka. Blacha zrobiona ze szwedzkiej blachy przez firmę finish profiles. Ja mam brązowy mat ale z tego co proponowali to kolorów mają mnóstwo, jak byś potrzebował namiarów służę pomocą.Pozdrawiam

  16. #376

    Domyślnie

    mkmar a propos prelaqa, to jest to z huty ssab i ja też ją mam lecz wyprodukowaną przez finish profiles, a na dowód tego na odwrocie blachy jest oznakowanie!

  17. #377
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mkmar

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Usa
    Posty
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał krystyna.29
    mkmar a propos prelaqa, to jest to z huty ssab i ja też ją mam lecz wyprodukowaną przez finish profiles, a na dowód tego na odwrocie blachy jest oznakowanie!
    Fakt trochę pokręciłem ale idea pozostaje aktualna.

  18. #378

    Domyślnie Re: do Jarka75

    [quote="Jarek_75"]
    Cytat Napisał rafal981
    witam Jarek75 dzięki za podpowiedz jaką blachą kryc swój dach,wiesz nawet nie słyszałem odnośnie tej blachy co ty pokryłeś swój daszek,jak możesz coś więcej napisać odnośnie gwarancji i ilości warst powłok to z chęcią coś się dowiem od Ciebie a jeśli chodzi o zdjęcia to chetnie zobaczę jak wyglądają na twoim domku.Widzę tez że jesteś z woj. Lubelskiego jak możesz to podaj mi gdzie tą blachę zakupiłeś .Pozdrawiam Rafał z Puław.
    Jeśli chodzi o gwarancję to z tego co pamiętam to 15 lat, otrzymasz pisemną gwarancję producenta, jeśli chodzi o powłoki niestety nie wiem musisz poszukać na stronie producenta http://www.lindab.pl/entrance.asp?LangRef=29&Area=28 firmę masz na skrzynce prywatnej z wiadomych względów aby nie było że reklamuję tę firmę. Tam było najkorzystniej i najbardziej fachowo, a jeśli chodzi o zdjęcia podaj adres @ to Ci wyślę kilka fotek.


    mój adres [email protected] jeśli możesz to prześlij mi parę fotek swojego daszka z tą piękną blaszką Lindab zobaczę jak wygląda,napewno w rzeczywistości jest o wiele ładniejsza bardzo jestem ciekawy cieszy mnie okres gwarancji 15 lat to o 5lat więcej jak np inne firmy dają na swoje blachy,a propo firmę tą z Lublina znalazłem w necie ,dziękuję ci bardzo i
    Pozdrawiam Rafał z Puław

  19. #379

    Domyślnie blacha

    dziękuję wam wszystkim za podpowiedzi odnośnie blach juz coś zaczynam czaić ,jak narazie bardzo zaciekawiła mnie firma LINDAB zobaczę jak cenowo mnie wyjdzie,jeśli ktoś ma jeszcze coś do napisania to chętnie poczytam ,jeszcze raz dziękuję Rafał .

  20. #380

    Domyślnie

    rafal981 poszło na podany adres

Strona 19 z 91

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony