dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: jaka masz blachodachowke?

Głosujących
154. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Rautaruukki

    35 22,73%
  • Pruszynski

    23 14,94%
  • Lindab

    5 3,25%
  • Blachodachowka z posypka

    7 4,55%
  • Planja

    16 10,39%
  • innego producenta

    68 44,16%
Strona 22 z 91
Pokaż wyniki od 421 do 440 z 1807
  1. #421

    Domyślnie

    Krzysiek_3miasto, i tu zgadzam się z Tobą, rzeczywiście masz rację. Dzięki za wszystkie podpowiedzi.
    Amor

  2. #422
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Na nowym domu powinien być orginał a nie mniej czy więcej udana imitacja! Skoro jednak zdecydowałeœ, że blachodachówka to może warto zwrócić uwagę na pokrycia panelowe i to te z posypkš! Zalety to mały odpad, większa żywotnoœć, cichszy dach, bardzo dobra estetyka wada to niestety cena. No ale Bóg dał Ci rozum i wolę, decyzję musisz podjšć sam. Życzę trafnych wyborów i satyswakcji z dachu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #423
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jak zdecydowałaœ, że będzie blachodachówka to radzę panelowš z posybkš ceramicznš. Wysoka estetyka, małe odpady, duża trwałoœć, cichszy dach. I to by było na tyle. Jedyny minus to cena ale jak szaleć to szaleć. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #424

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Jak zdecydowałaœ, że będzie blachodachówka to radzę panelowš z posybkš ceramicznš. Wysoka estetyka, małe odpady, duża trwałoœć, cichszy dach. I to by było na tyle. Jedyny minus to cena ale jak szaleć to szaleć. Pozdrawiam.
    Dziękuję bardzo za radę, ale jeśli to jest droga blachodachówka to czy nie lepiej w podobnej cenie poszukać dachówki, jeśli koszt miałby być zbliżony.

  5. #425
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Oczywiœcie, że warto i wiele dachówek będzie tańszych! Najekonomiczniejszym rozwišzaniem będzie zastosowanie dachówki cementowej np. Braas (30 lat gwarancji) cena to około 26,- 1m2 dachówki podstawowej. Życzę rozsšdnych wyborów. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #426

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Oczywiœcie, że warto i wiele dachówek będzie tańszych! Najekonomiczniejszym rozwišzaniem będzie zastosowanie dachówki cementowej np. Braas (30 lat gwarancji) cena to około 26,- 1m2 dachówki podstawowej. Życzę rozsšdnych wyborów. Pozdrawiam.
    Dzięki za proadę, niestety te wybory przy dzisiejszej róznorodności materialow i ich opinii niestety nie są łatwe...

  7. #427

    Domyślnie Blachodachówka fińska

    Szukam informacji na temat blachodachówki fińskiej. Dobra czy niedobra, jaka firma ją produkuje itd.

  8. #428

    Domyślnie Blachodachówka - jakiej firmy?

    Hej!
    Buduje domek pod Poznaniem. Dach kryję blachodachówką. Jakiej firmy blachodachówkę polecacie?

  9. #429
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.379

    Domyślnie

    fińskie lub szwedzkie. a jeśli nie to alum.

  10. #430

  11. #431

    Domyślnie

    żadnej to tylko marna imitacja cenowo przewyższająca nierzadko dachówkę

  12. #432

    Domyślnie Jaka blachodachówka ?

    Witam !!

    Potrzebna jest mi blachodachówka, w sumie to jedynym problemem jest wybór firmy która ją tłoczy, bo blachy na 100% RUUKI albo SABB, może polecicie mi jakąś firme ? myślałem nad FINISH PROFILES ale nie jestem do nich przekonany, oryginalne tłoczenie RUUKI jest piekielnie drogie (albo tylko drogi jest ten przedstawiciel?)

  13. #433
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Planija. Ale też nienajtańsza.
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  14. #434

    Domyślnie Prozaiczne pytanie jaka blachodachówka?

    Od razu piszę na początku że sporo szukałem i zrobił mi się metlik w głowie. Znalazłem sporo opinii na temat Balex - Metal i Pruszyński ale sam już nie wiem co wybrać ceny zbliżone może poza Szafirem a jak w praktyce może ktoś mi podpowie.

    Buduję dom Karmina z Archipelagu:
    http://www.archipelag.pl/domek-opis....200&ProjID=463
    Zdecydowałem się na blachodachówkę głównie ze względów finansowych (blacha tańsza i wierzba delikatniejsza) zastanawiam sie tylko jaką?
    Mam na oku kilka:
    Balex-Metal Spectrum 23-25zł m2
    PLANNJA RAPID 24 - 26 zł m2
    ALFA STANDARD 22 - 24 zł m2
    Pruszyński Szafir 350/15, 400/20 29-30 zł m2

    Myślałem o Balex - Metal
    Może jakieś opinie co do tych blachodachówek.

  15. #435

    Domyślnie

    z podanych zdecydowanie PLANNJA RAPID , rukki też jest wporządku

  16. #436

    Domyślnie

    Czytałem sporo o PLANNJA RAPID i kilka osób pisało o niedokładnym tłoczeniu, problemach ze składaniem i odcieniach koloru (na dużej przestrzeni widać inny odcień niektórych fragmentów).
    Natomiast rozmawiałem też ze znajomym który krył i mówił że się bardzo dobrze składała i jakościowo bez zarzutu, był zadowolony. Mam dwie różne opinie .

  17. #437

    Domyślnie

    Tania blacha ? też tak myślałam dopuki nie dostałam wyliczenia że blacha wyszła tylko o 100 zł taniej niż dachówka Euronit profil s dach 240m jedynie robocizna wychodzi drożej ale tylko 5 zł na metrze , jak dla mnie 1200 zl na całym dachu to żadna różnica u mnie napewno będzie dachówka, a miała być napewno blacha. Plannja wyszła drożej od dachówki to ja dziękuję wolę dachówkę. Dach mam prosty dwuspadowy nie taki jak Twój tym bardziej się zastanów

  18. #438

    Domyślnie Witam

    Przy takim kształcie dachu blachodachówka (materiał) bajlepszy ędzie sporo droższa od dachówki cementowej. Duża ilość odpadów podniesie pozornie atrakcyjną cenę blachodachówki. Co do jakości wymienionych przez Ciebie blachodachówek to najlepszy jest Rapid ale tylko jako wsad. Ze względu na "składanie" dachu z arkuszy pochodzących z różnych okresów produkcji możliwa jest różnica kolorów między arkuszami a także nie dokładne przyleganie arkuszy do siebie. Warto pomyśleć nad wyborem dachówki cementowej.
    Pozdrawiam Piotr

  19. #439
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Oczywiście, bo blachodachówka to tylko lepsza lub gorsza imitacja dachówki! Na nowy dom tylko dachówka np. cementowa firmy Braas może kosztować taniej niż blachodachówka. Skoro jednak pozostaniesz przy blachodachówce to polecam rozważyć pokrycia firmy Lindab. Życzę trafnych wyborów. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #440

    Domyślnie

    Jako ze jestem wlasnie po zakupie dachowki, rzuce Ci cenami (dach Brassa, dachowka celtycka, czarna, powloka lumino). Na ten twoj dach to blache sobie odpuść, policz deskowanie ( no chyba za i tak masz zamiar deskowac), kupisz blache za 16zl/m2 po 3 latach wyplowieje, drozsza sie nie oplaca, zreszta aby zniwelowac wzrost cen stali tak te blachy mocno walcuja ze po paru latach na przetloczeniach robi sie sito (przypadek autentyczny i to parokrotny).
    Wszystkie ceny brutto, wszystko orginalne Brass chyba ze pisze inaczej

    Dachówka podstawowa 24.42 zl m2
    Trójnik (łącznik kalenic) - 101 zl szt
    Kominek wentylacyjny (sklada sie z kompletnej dachówki z kominkiemi deklem oraz przewodu elastycznego do podlaczenia do pionu, pisze tak bo np. w Euronice za przewod elastyczny buliusz osobno i to niezle pieniadze) - 156 zl
    Dachówki szczytowe L i P 18.31 zl szt (na 1mb wchdzi ok 3szt)
    Tasma kalenicowa wentylacyjna 15.55 zl mb (nazywa si Venti rol czy jakos tak)
    Gąsiory podstawowe 11,94 zl szt (na 1mb 2,5szt)
    Gąsior początkowy 62,26 zl szt

    Do tego dojda Ci:
    - spinki U do doachówki ok 13gr szt
    - uchwyt listwy kalenicy z gwoździem ok. 1.4 szt
    - grzebień okapu ok 1-2 zl za mb - GVT
    - klamry do gąsiorów po 1.20 szt
    - klin kosza dachowego cos koło 2zl - GVT

    Tak ze w moim przypadku dach o powierzchni 285m2 tak samo pogiety jak twoj, moze nawet bardziej kosztowal mnie 14000zl z 22%vat do tego dochodzi membrana albo deski i papa, rynny, itd

    Kiedys tez chcialem kupic Euronit albo IBF ale po konsultacjach z ludzmi ktorzy tym handluja lub handlowali, ale nie na lini klient - sprzedawa ale na lini kolezenskiej odradzili mi. Euronit nie ma czarnej dachowki i wg. mnie jest lepszy w wykonaniu ob IBF, IBF ma sasiad i jak dachowka jest mokra to wyglada ok ale jak wyschnie to tragedia,. Jedna dachowka jasniejsza, druga ciemniejsza, lepi sie wszytko do tego. W moim miescie jest duzo domów Brassem krytych i normalnie mercedesiki, sam bylem w szoku jak mi dachowke przywiezli, delikatny polysk zwala z nog a ile kasy w kieszeni. W podobnej cenie co te blachy, mozna w mojej okolicy kupic Robena miedzany plus w cenie cos ok 27zl m2, ale z nim tam roznie jest

Strona 22 z 91

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony