dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: jaka masz blachodachowke?

Głosujących
154. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Rautaruukki

    35 22,73%
  • Pruszynski

    23 14,94%
  • Lindab

    5 3,25%
  • Blachodachowka z posypka

    7 4,55%
  • Planja

    16 10,39%
  • innego producenta

    68 44,16%
Strona 28 z 91
Pokaż wyniki od 541 do 560 z 1807
  1. #541
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    To dobitnie świadczy o poziomie projektowania i dalej podtrzymuje głupawe mity!
    A ile można zaoszczędzić na więźbie ~1.000,- . Taka oszczędność pozbawi Cię możliwości zmiany rodzaju pokrycia dachu. Czy warto? Pozdrawiam.
    Zbyt łatwo ferujesz wyroki Podeślę Tobie w wolnej chwili rzuty konstrukcyjne budynku i krokwi to prawdopodobnie zorientujesz się czemu planował pod blachę Skoro nie planowałem i nie będę planował dachówki to po co przewymiarowywać ? Dla lepszego samopoczucia ?

  2. #542
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Cytat Napisał iwonaszczytno
    Warto ,warto grunt że będzie o 1000 zł oszczędności więcej, blaszka ze 20 lat mi połeży , a dalej to niech się inni martwią , oto typowe myślenie polskiego inwestora zupełnie odwrotne niż w krajach Unii .
    A gdzie u ciebie tzw "tolerancja" ? W Unii bardzo ją szanują ;P
    Za 20 lat to ja sobie prawdopodobnie upatrzę bardziej sprzyjający klimacik i wyjadę z Polski. A może nie wyjadę z Polski tylko przeprowadzę się w góry, nad morze itd itd .. Ale żeby to zrozumieć to trzeba podnieść klapki z oczu.Wybacz, nie będę się decydował na dachówkę tylko i wyłącznie dla twojego lepszego samopoczucia

  3. #543

    Domyślnie

    To gdzie Ty będziesz wyjeżdżał lub na co się decydował mam głęboko w .... , dla mojego lepszego samopoczucia

  4. #544

    Domyślnie

    Co do trwałości blachy. Ja mam blaszany garaż ściany z blachy ocynkowanej a dach z falistej z jakąś powłoką. Stoi już prawie 20 lat. 10 lat temu był cały pod wodą zresztą tak jak samochód. Na blasze nie ma żadnych śladów korozii tylko na konstrukcji są ślady rdzy. Dach ma minimalny spadek i jest pokryty zielonym nalotem ponieważ stoi pod orzechem i pełno na nim liści. Parę razy do roku chodzę po nim aby zgarnąć liście albo śnieg. Tak na mój gust to postoi jeszcze drugie tyle. Tam gdzie się urodziłem to bardzo dużo domów krytych jest blachą nawet najzwyklejszą. U górali też jest tego mnóstwo a to są praktyczni ludzie.
    Problemem jest cena bo nie jest mała ale nie można jej porównywać z najtańszymi dachówkami. Ja znam budynki na których blacha leży już 40 lat, oczywiście była co jakiś czas konserwowana, bo jaka to była jakość 40 lat temu wykonania takiej blachy aby nią pokryć dach.

  5. #545

    Domyślnie

    Ja pokryłem dach dachówka ceramiczną angobowana Robena i wszystkim ją polecam. Co do blachy to położył ją kuzyn, Kupił blachodachówke polska chyba Pruszyńskiego. Przy rozbudowie stwierdził, że w 70% jest ona pod spodem skorodowana, po siedmiu latach użytkowania. Reklamacji mu nie uwzgledniono, gdyż jak stwierdzono, docinki robił fleksem. Ja obrubki na swoim budynku robiłem z blachy fińskiej Ruki, narazie nie mam zastrzeżeń. Co do blachodachówki moge tylko powiedzieć, że osoby, które nie dysponują nadmiarem gotówki na budowę domu, nie stać na tanie - gorsze materiały budowlane, Trzeba zrobić raz a dobrze, szczególnie jeżeli chodzi o dach.

  6. #546
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    A czy ktoś ma jakieś doświadczenia z blachodachówką z posypką ceramiczną firmy AHI - ROOFING z Nowej Zelandii?

    Przyznam, że ciekawie wygąda




  7. #547
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Cytat Napisał iwonaszczytno
    To gdzie Ty będziesz wyjeżdżał lub na co się decydował mam głęboko w .... , dla mojego lepszego samopoczucia
    "Człowiek ze wsi wyjdzie, wieś z człowieka nigdy" to tyle tytułem komentarza.

  8. #548

    Domyślnie

    Jestem z miasta - to widać
    jestem z miasta - to słychać
    jestem z miasta - to widać , słychać i czuć

    Pozdrawiam fana imitacji

  9. #549

    Domyślnie

    Kuzyn położył blachodachówke Pruszyńskiego. Przy rozbydowie domu po 7 latach stwierdził, ze jest ona pod spodem skorodowana. Reklamacji mu nie uwzgledniono, gdyż stwierdzono, ze docinki były robione fleksem, co jakoby spowodowało naruszenie spodniej warstwy izolacyjnej blachy i jej korozje. Zdziebko sie wnerwił i teraz kupuje dachówke na cały dach.

  10. #550
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@riusz_Radom
    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    To dobitnie świadczy o poziomie projektowania i dalej podtrzymuje głupawe mity!
    A ile można zaoszczędzić na więźbie ~1.000,- . Taka oszczędność pozbawi Cię możliwości zmiany rodzaju pokrycia dachu. Czy warto? Pozdrawiam.
    Zbyt łatwo ferujesz wyroki Podeślę Tobie w wolnej chwili rzuty konstrukcyjne budynku i krokwi to prawdopodobnie zorientujesz się czemu planował pod blachę Skoro nie planowałem i nie będę planował dachówki to po co przewymiarowywać ? Dla lepszego samopoczucia ?
    To nie wyrok tylko moja opinia. Chętnie podyskutuję, w którym miejscu można pocienić krokwie? Ze względu na odpowiednią grubość warstwy izolacji cieplnej wysokość krokwi powinna mieć ~18 cm. Ta wysokość ma również zasadniczy wpływ na wartość współczynnika na zginanie. Szerokość nie powinna mieć mniej niż 6 cm. Węższa krokiew to wiotka krokiew ulegająca wyboczenu no i problem z mocowaniem łat. Lekkie pokrycia wymagają niejednokrotnie stężeń sztywniących, nie dają naprężeń wstępnych itd. Ciężkie pokrycia stabilizują dach i dociążają więźbę. Z niecierpliwością oczekuję merytorycznych przesłanek usprawiedliwiających odchudzenie więźby. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #551

    Domyślnie

    Też się zastanawiałem na blachodachówką na garaż, ale tylko i wyłącznie z powodu, że dachówka betonowa, taka jak na domu jest już niedostępna,
    z innymi dachówkami są problemy, a blachodachówka od ręki.

    Koniec końców stanęło znowu na dachówce betonowej, bo:
    - znaleźliśmy podobną do obecnej i dostępną od ręki, niewiele droższą (po cenach wyjściowych) od blachy;
    - znajomi, którzy maja blachodachówkę ~10 lat, jedną z droższych w swoim czasie, twierdzą, że drugi raz by już się nie zdecydowali - każda ryska kończy sie wcześniej czy później rdzewienim;
    - dekarz też woli kłaść dachówkę (twierdzi, że przy blachodachówce jest więcej problemów z zamkami);
    - od betonowej odliczamy 15% VAT-u - nie wiem jak od blachodachówki ?
    - prawdopodobnie blachodachówkę trzeba będzie pomalować wcześniej niż beton

  12. #552
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Co do AHI to zajrzyj do dzienników, a konkretnie Whispera.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  13. #553
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Co do wciskaczy ceramiki, to:

    po pierwsze primo)
    krucjatę se róbta gdzie indziej,
    po drugie primo)
    se patrzta na pierwsze bo temat wątku brzmi jaką, a nie czy blachodachówkę.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  14. #554
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Co do gwarancji na dachókę z posypką, dwaj z trzech dostepnych na googlach producentów/przedstawicieli odpowiedzieli, że nie traci się gwarancji jeżeli zakłada się samodzielnie nie używając przy tym narzędzi wirujących, tzn. nie poddaje się blachy obróbce cieplnej. Pozostaje jeszcze gwarancja na gwoździe, żeby nie smużyły rdzą.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  15. #555

    Domyślnie

    A czy ktoś kupował może blachę i brał dekarzy od Zapolskiego w St. Miłośnie? Przymierzam się tam do plannji royal...

  16. #556

    Domyślnie

    Cytat Napisał iwonaszczytno
    To gdzie Ty będziesz wyjeżdżał lub na co się decydował mam głęboko w .... , dla mojego lepszego samopoczucia
    brawo, brawo!!!
    Ciężko pracujesz na swoją opinię....wszyscy widzimy jaką
    Ania
    ignavis sepmer feriae

  17. #557

    Domyślnie

    Temat jest- Jaką blachodachówkę ? więc pogadanki na inny temat swoim dzieciom zostaw. bez odbioru

  18. #558

    Domyślnie Ło Matko

    Co za baba z tej Iwony, nerwica i tryskanie jadem współczuję. Weź sobie kobito melisy zaparz albo idź na wiejską zabawe tam sie zabaw i daj spokój forumowiczom. Padło konkretne pytanie i o tym rozmowa. Wiemy, masz dachówkę zazdrościmy i tyle. Ceramika jest naprawdę fajna, solidna, cicha, trwała i ładnie wygląda itd itp. U mnie suma sumarum pomiędzy Plannją Royal a Robenem kasztanem na na całym dachu wraz z ułożeniem wyszła różnica - (ten sam dekarz) 10 tyś PLN bez uwzględnienia faktu, że warto zrobić pod ceramikę pełne deskowanie - około 4- 5 tyś PLN. Cóż niby nie dużo a jednak to jest koszt 2 lat użytkowania samochodu albo porządny kocioł. Po co planować co będzie za 20 lat jak nie wiadomo co będzie za rok a dzieci i tak kiedyś uciekną z gniazdka. Wtedy dom się sprzedaje i kupuje mniejszy dalej od miasta we wsi o metrażu max 100m2 parterowy z dachem w ceramice. PZDR
    Ładnie tutaj.

  19. #559

    Domyślnie

    Mylisz się Panie Edziu ja wcale niemam ceramiki na swoim dachu a i nie nerwowa jestem,wręcz przeciwnie wesoło mi jak ktoś zachwala pokrycie które ma na własnym dachu twierdząc że tylko takie jest jedyne , najtańsze i najpiękniejsze (mając o tym pojęcie jak Lepper o zarządzaniu ministerstwem rolnictwa) jak byś poczytał ten wątek od początku znalazł byś mój post odpowiadający na zadane pytanie autora wątku. Pozdrawiam

  20. #560

    Domyślnie

    POLECAM BUD-MAT
    SARA albo ZEFIR zielona bądź matowa.
    Pokryłem nią dwa dachy. Jest to szwedzka blacha super, elegancko pasuje przy robocie, zamki wchodzą idealnie na zakład.
    Gwarancja chyba na 20czy 25 lat i potem można przemalować.
    Bardzo dobra.
    dachówka cementowa czy CORAMIC ładnie wygląda ale to jest 80-100kg na m2 obciążenia dachu.

Strona 28 z 91

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony